60 кујни со украсени огледала – прекрасни фотографии

 60 кујни со украсени огледала – прекрасни фотографии

William Nelson

Кујната е просторија во куќата која мора да има соодветен простор за циркулација, со добра вентилација и осветлување. И сето тоа мора да биде усогласено со удобноста за да понуди пријатни моменти при готвење или приготвување брз оброк. Неверојатен совет што треба да го земете предвид кога ја украсувате вашата кујна и ги носите сите горенаведени задачи е да го користите огледалото за да ја зголемите и рефлектирате светлината низ целиот простор.

Многу луѓе сè уште се сомневаат како да го користат овој извештаче на тоа нечистотија и маснотии не се импрегнираат на огледалото. Она што е важно, во овој случај, е да се обидеме да ја одржуваме околината чиста. Едно од идеалните места за негово инсталирање е формирање на лента со огледало помеѓу работната површина на мијалникот и делот под ормарите. На овој начин огледалото го рефлектира задниот дел од собата и може да ве инспирира во тој пријатен момент кога готвите. Друга опција е да користите премази како што се парчиња стакло со огледало што може да се најдат во форма на таблети или плочки.

Шамате со огледални капаци или врати се исто така совршени за украсување на вашата кујна на елегантен, практичен и економичен начин ! Ако претпочитате голем кабинет, од подот до таванот, компонентата завршува со формирање на голема огледална рамнина - што дополнително го зголемува чувството на просторност во вашата кујна.

Ако сè уште се двоумите како да го составите ова ставка, проверете подолу во нашата галерија 60 неверојатни предлози зане правете грешка во украсувањето на вашата кујна. Добијте инспирација овде!

Слика 1 – Со огледало во поставата!

Слика 2 – Огледало вградено помеѓу работната плоча и кабинетите

Слика 3 – Огледало на централната клупа

Слика 4 – Чиста кујна со бела столарија

Слика 5 – Огледалото е за клупата

Исто така види: Фруфру тепих: како да направите свој чекор по чекор и инспиративни фотографии

Слика 6 – Идеален за мали кујни

Исто така види: ЕВА Божиќни украси: 60 идеи и како да го направите тоа чекор по чекор

Слика 7 – Мозаик во огледало

Слика 8 – Кујна за оние со мал стан

Слика 9 – ја одразува позадината на собата

Слика 10 – До огледалото, поставена е потпора за приборот

Слика 11 – Малата кујна доби централна клупа со огледало

Слика 12 – Кујна со црвен пулт

Слика 13 – Плочата на кујната има огледални врати

Слика 14 – Лента за огледало на задниот дел од кујната

Слика 15 – Во Покрај тоа што крие дел од опремата во кујната, вратата добива голема вештина за зголемување на околината.

Слика 16 – Врати од оставата со огледало

Слика 17 – Огледало на масата

Слика 18 – Огледалото напредува дел од трпезаријата , помагајќи да се даде континуитет на животната средина.

Слика 19 – Дотесна кујна огледалото на ѕидот е одлична опција

Слика 20 – Амплитудата е карактеристика на овој проект

Слика 21 – Столбот во кујната беше покриен со огледални чинии

Слика 22 – Кабинет со огледални врати

Слика 23 – Изработка на кујната помодерна

Слика 24 – Огледалото го следи форматот L од кујната

Слика 25 – Огледало што зголемува дел од собата

Слика 26 – Областа на ѕидот на гурманскиот простор беше обложена со огледало

Слика 27 – Огледаните врати формираа голема хоризонтална лента

Слика 28 – А да се одлучите за кабинет со огледални врати?

Слика 29 – Огледалните влошки покриваат кујнски простор

Слика 30 – Рачката на раката прави огледалата да формираат крупен кадар

Слика 31 – Облога со огледало за кујната

Слика 32 – Огледала во височините!

Слика 33 – Композиција на огледало со украсна рамка

Слика 34 – Одличен предлог за проширување на вашата околина

Слика 35 – Огледало за украсување на вашиот пулт

Слика 36 – Мешавината на бои со огледалото ја остави кујната модерна исофистицирана

Слика 37 – За мали кујни

Слика 38 – Врата со огледало за лесна и чиста кујна

Слика 39 – Малата градина го заврши просторот со огледало

Слика 40 – Минималистичка кујна со многу личности

Слика 41 – Земјени тонови за чиста кујна

Слика 42 – Мозаик направен со огледални плочи

Слика 43 – Одлична за давање видливост

Слика 44 – Огледалото беше вметната веднаш по педиментот

Слика 45 – Широките врати формираа голем огледален ѕид

Слика 46 – Огледало на шанкот за јадење

Слика 47 – Врати со ретровизор

Слика 48 – Овој панел со огледало има дури и вграден ТВ

Слика 49 – Огледало од страната на кујната

Слика 50 – Вградениот шкаф остави голем план за огледало за оваа интегрирана кујна

Слика 51 – На дното на централната клупа

Слика 52 – Модерна кујна!

Слика 53 – Цела клупа во огледало

Слика 54 – Страничен ѕид со огледало

Слика 55 – Давање илузија на континуитет во околината

Слика 56 – Неутрални тонови замодерна кујна

Слика 57 – Огледало со застарена завршница

Слика 58 – За издвојте се во дизајнот на вашата кујна!

Слика 59 – Изработка на кујната поширока и посветла

Слика 60 – Огледало со рамка за украсување на кујната

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.