60 Модели на станбени ѕидови – Фотографии и совети

 60 Модели на станбени ѕидови – Фотографии и совети

William Nelson

Се повеќе и повеќе, постои поголема грижа за безбедноста при дизајнирање на живеалиште. Ѕидот е првиот контакт што го имаме со куќата, затоа убавата фасада е фундаментална за резултатот да биде убав и со вредна архитектура. Денес ќе зборуваме за моделите на ѕидови :

За да се одржи видливоста на куќата, идеална е употребата на стакло. Изгледот е чист, а тоа што е благороден материјал го прави многу модерен. Друг неверојатен предлог е, исто така, да се одлучите за фризови или отвори со бетонски или дрвени штици.

Камената облога може да се искористи за да се истакне некој дел од фасадата. Ѕидот со филети од камен canjiquinha е одлична опција за оние кои сакаат убав резултат без да трошат премногу. Разновидноста на камењата е огромна, па затоа е идеален да се избере само модел кој е во согласност со проектот и буџетот.

Изложената тула е материјал кој може да се користи и внатре и на отворено.надворешна. На фасадата внесуваат елеганција и ја надополнуваат архитектурата на уникатен начин. Најдоброто нешто е да го измешате со изгорен цемент или слика со жива боја. Ја прави фасадата помладешка и поопуштена!

Друга идеја што е тренд во архитектурата и декорацијата се зелените ѕидови како заштита. Употребата на папрати и растенија додадат уште повеќе на проектот со можност да се покрие целиот простор или да се остави само како детал. Сеќавањедека одржувањето на растенијата мора да биде често за да се обезбеди подобар изглед!

Подолу погледнете повеќе идеи за тоа како да го дизајнирате станбениот ѕид и побарајте ја инспирацијата што ви треба овде за да го направите првиот чекор кон вашата нова фасада:

Слика 1 – Камен ѕид со околни растенија

Слика 2 – Ѕид со фризови

Слика 3 – Внатрешен ѕид со плочка

Слика 4 – Cobogó ѕид за надворешна површина

Слика 5 – Ѕид со порти

Слика 6 – Габионски ѕид

Слика 7 – Ѕид со метална порта

Слика 8 – Внатрешен ѕид со растенија и дрвена облога

Слика 9 – Зелен ѕид

Слика 10 – Вертикална градина за покривање на вашиот ѕид!

Слика 11 – Што велите за станбена фасада која се составува со главниот ѕид?

Слика 12 – Високите растенија помагаат да се даде друг изглед на ѕидот

Слика 13 – Фасада и ѕид со модерни карактеристики

Слика 14 – За ѕид со наведнат терен

Слика 15 – Деталот на дрвените фризови даде уникатен и модерен шмек

Слика 16 – Нов тренд во архитектурата сега за вашиот ѕид!

Слика 17 – Изложена тула што ограничува крива област

Слика 18 – Внатрешен ѕид обложен со цементизгорено компонирање со дрвена пергола

Слика 19 – Кортенските челични порти играат улога на станбен ѕид

Слика 20 – Страничен бетонски ѕид

Слика 21 – Низок дрвен ѕид

Слика 22 – Бели кобога за интегрирање на двете страни

Слика 23 – Прекрасна, забавна и оригинална!

Слика 24 – Стаклото помага да се осветли фасадата

Слика 25 – Ѕид со мали градинарски кревети

Слика 26 – Стаклен ѕид за модерна фасада!

Слика 27 – Фриз и кањикина во завршницата на ѕидот

Слика 28 – Вградените ѕидови помагаат во дизајнот на фасадата

Слика 29 – За мала и модерна фасада!

Слика 30 – Стаклото со потемна нијанса не го напушта чистиот аспект на фасадата

Слика 31 – Портите се дел од станбениот ѕид

Слика 32 – Дрвени фризови го прават изглед

Слика 33 – Портата со перфорирана плоча го заврши овој ѕид

Исто така види: Парапет: научете како да ја изберете и користите во зграда со практични совети

Слика 34 – Фасада со светли тонови

Слика 35 – Портикот ја заврши фасадата

Слика 36 – Класичен ѕид со ѕидање и стакло

Слика 37 – Фасада и ѕид со истиотматеријали

Слика 38 – Долга фасада со видливи детали од тули

Слика 39 – Страна ѕидно компонирање со архитектурата на куќата

Слика 40 – Дрвен ѕид со камени детали

Исто така види: Писмо: што е тоа, како да се направи чекор по чекор и фотографии

Слика 41 – Ѕид со отвори за да се даде видливост

Слика 42 – Ѕид со резиденција на аголот

Слика 43 – Решетката помага да се обезбеди затворање и безбедност на резиденцијата

Слика 44 – Мал и тесен ѕид!

Слика 45 – Уредувањето помага да се подобри фасадата

Слика 46 – Внатрешен камен ѕид и дрво

Слика 47 – Едноставен страничен ѕид

Слика 48 – Габионски камен ѕид и дрво

Слика 49 – Ѕид и фасада во иста рамнина

Слика 50 – За предлог со модерна резиденција

Слика 51 – Класичната ограда што ги составува главните порти

Слика 52 – Ѕидот од бамбус дава совршен изглед на надворешните области

Слика 53 – Дизајните и фризовите даваат личност на фасадата

Слика 54 – Неутралните бои се дел од овој проект

Слика 55 – Совршена за станбена област

Слика 56 – Ѕид за базенот со бамбус

Слика 57 – помош за LED осветлувањеда се истакне ѕидот

Слика 58 – Ѕид со порти

Слика 59 – Внатрешна ѕид обложен во дрво со зелени ниши

Слика 60 – ѕид од бамбус

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.