60 украсени виолетови соби

 60 украсени виолетови соби

William Nelson

Виолетова е боја која носи рамнотежа, хармонија и ја обновува енергијата на околината. Во зависност од предлогот, бојата се прилагодува на различни стилови во собата - од елегантен до посоголен изглед. Ова е сенка што широко се користи во внатрешната декорација и работи и за модерни и за минималистички средини.

Најневеројатно е што можете да бидете смели со нијансите! Ако преферирате нешто посветло, одлучете се за нијанси на јоргована или виолетова. Но, доколку сакате соба со силен тон, изберете ја палетата на вино, слива или модар патлиџан. Сите овие тонови се совршени за комбинирање со белата боја, уште повеќе кога се зборува за поинтимна област, тоа е спалната соба.

Ако околината е детска, иновирајте комбинирајќи ја со други бои за да донесете поголема радост и живост ! Тифани сината, жолтата или розовата се добро користени тонови и совршено се комбинираат со виолетова. Само внимавајте како и каде ги користите овие бои за околината да не се наполни премногу.

Ако сакате да ја користите бојадисаната површина, знајте дека виолетовата ја засилува светлината. Затоа, претпочитајте да го обоите ѕидот на спалната соба како декоративен детал за да се истакне некој мебел. Идејата која никогаш не излегува од мода е да го насликате само ѕидот од тиква на креветот, што е совршен начин да го промените изгледот на спалната соба.

Позадините се одлични сојузници за печат и осветлување на ѕидот на спалната соба.удобно – од цветни до геометриски форми. Мебелот има простор загарантиран со столаријата со некои виолетови детали, како што се ниши, рачки за кабинет, основа за кревет и слично.

Погледнете неколку идеи што ги одвои Decor Fácil и побарајте ја инспирацијата што ви треба овде:

Слика 1 – Тапетот е одличен начин за вметнување боја во околината.

Слика 2 – Перниците се додатоци кои носат личност од сопственикот до спалната соба.

Слика 3 – Белата и виолетова е совршена композиција за женска спална соба.

Слика 4 – Модел на соба со голема префинетост!

Слика 5 – Играњето со нијанси на виолетова е добра опција за украсување на вашата соба.

Слика 6 – Цветна соба со лесен изглед!

Слика 7 – Тафтувани табли обложени во виолетова.

Слика 8 – Совршена комбинација на бои!

Слика 9 – За оние кои не можат да се откажат од цела виолетова соба.

Слика 10 – Завесата што одговара на лежалката дава софистицираност на спалната соба.

Слика 11 – Идеален за женска спална соба.

Слика 12 – Предлог за спална соба во куќа на плажа.

Слика 13 – Обоените ниши се добра опција за додавање боја на мебелот.

Слика 14 – Сликањето е едноставна формашто може да го промени целиот изглед на собата.

Слика 15 – За да иновирате, можете да ставите налепница на ѕидот.

Слика 16 – Јоргованот за оние кои сакаат мек тон.

Слика 17 – Најубавата работа е да се игра со облици и завршетоци во сликарството.

Слика 18 – Виолетова е неутрална спална соба за една девојка.

Исто така види: Декорации за трпезариска маса: научете како да ги направите и видете 60 совршени идеи

Слика 19 – Столаријата ја презеде виолетовата!

Слика 20 – Виолетова тапет со ноќница во винтиџ стил го направи совршеното дуо за оваа соба .

Слика 21 – Креветот во стил на софа може да добие помодерен модел.

Слика 22 – Спална соба едноставна за девојка без да го одзема деликатниот стил.

Слика 23 – За оние кои сакаат тивка соба!

Слика 24 – Различна столарија која може да состави прекрасна полица во спалната соба.

Слика 25 – За соба со мали димензии!

Слика 26 – Мешавината на текстурите во собата даде личност.

Слика 27 – Нежен начин да ја декорирате вашата канцеларија во спалната соба.

Слика 28 – Обичната глава ѝ даде на собата посебен допир.

Слика 29 – Виолетова и Тифани сина го формираат совршениот пар за оние кои сакаат живописни бои.

Слика 30 – За кој сака софистицираностспална соба.

Слика 31 – Спална соба со ориентален стил!

Слика 32 – Спална соба со тоалетелна маса!

Слика 33 – Рустикален стил со виолетовиот кревет.

Слика 34 – Спална соба со многу личност.

Слика 35 – За спална соба интегрирана со дневната соба.

Слика 36 – Со едноставен и романтичен стил!

Слика 37 – Замина виолетовата завеса атмосферата е светлина.

Слика 38 – Ќебињата се добра опција за украсување на вашиот кревет.

Слика 39 – Гламурозна, префинета и модерна.

Слика 40 – Виолетова и жолта за детска соба.

Слика 41 – Шарените ниши можат да донесат радост во спалната соба.

Слика 42 – Основата е неутрална за спалната соба, но може да се стави мала боја со додатоци и боја.

Слика 43 – Пространа и совршена просторија за млад човек!

Слика 44 – Соба за тинејџерка.

Слика 45 – Изработената покривка ја прави собата пошармантна.

Слика 46 – Класичниот стил никогаш не излегува од мода.

Слика 47 – Составување додатоци за спалната соба на девојка.

Слика 48 – Светлосните тела додадоа забавен допир во собата.

Слика 49 - Собата на парот беше украсенасо малку боја.

Слика 50 – Лед лентата со виолетовиот ѕид внесе шарм во собата.

Слика 51 – Прекрасна спална соба на вистинска принцеза!

Слика 52 – Совршена и чиста!

Слика 53 – Идеален за модерни жени!

Слика 54 – Едноставна, но многу добро украсена.

Слика 55 – Совршен тон за оние кои сакаат бојата да има контраст во спалната соба.

Слика 56 – Сликање во графити стил за оние кои сакаат весел стил.

Слика 57 – Играј со ѕидни налепници!

Исто така види: Креп-хартиена завеса: како да ја направите и 50 неверојатни фотографии

Слика 58 – Како да инвестирате во оваа идеја за детската соба?

Слика 59 – Насликајте само дел од собата ако сакате чист изглед.

Слика 60 – Модерни рачки и во виолетова верзија!

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.