78 гурмански балкони украсени во станови и куќи

 78 гурмански балкони украсени во станови и куќи

William Nelson

гурманските балкони станаа незаменлив простор во речиси сите нови случувања со недвижнини, широко користени како простор за дружење помеѓу пријателите и роднините, познатата скара. Балконите може да се користат и како трпезарии и места за одмор.

Важно е да размислите за сите ваши потреби пред да дефинирате проект за гурманскиот балкон. Со ограничени димензии, идеално е да се земе предвид секаква употреба на просторот, додека во проектите со големи балкони, можно е да се има поминималистички проект, со доволно простори посветени на циркулација помеѓу мебелот.

Тоа мора да се обезбедат и правилата на владеењето во однос на промената на фасадата и структурата на балконот, бидејќи многумина веќе имаат однапред дефинирани стандарди за премази, слики, прозорци и други предмети. Во некои случаи, резидентот може слободно да ја приспособи и целосно да ја приспособи декорацијата.

78 проекти на гурмански балкони украсени во неверојатни апартмани од кои можете да бидете инспирирани

За да ја олесниме вашата визуелизација, имаме одвоени убави инспирации од модерни, мали, рустикални и други гурмански дизајни на балкони:

Слика 01 – гурмански балкон со дрвена облога.

Слика 02 – Елегантен гурмански балкон.

Слика 03 – Гурмански дрвен балконТивко катче со централна маса во дрво за рушење.

Слика 64 – Совршена комбинација на бои!

Слика 65 – Што е со покривање на гурманскиот пулт?

Слика 66 – Допир на природата за вашиот дом.

Вертикалната градина е способна целосно да го промени изгледот на балконот, идеален за оние кои претпочитаат да додадат допир на природата на визуелниот состав.

Слика 67 – лизгачите на вратите помагаат да се интегрираат околините.

Слика 68 – Хидраулична плочка за покривање на ѕидовите.

Слика 69 – Мултифункционален агол!

Слика 70 – За оние кои имаат голема површина, можете да вметнете фотелји за одмор.

Слика 71 – Идеален простор за собирање пријатели и семејството!

Слика 72 – Со столарија и бел мебел .

Слика 73 – Земјените тонови се дел од предлогот за оваа средина.

Слика 74 – Еден жив, шарен и забавен простор!

Слика 75 – Нанесена малку боја во столаријата.

Слика 76 – Балкон претворен во дневна и трпезарија со прекрасен поглед!

Слика 77 – Софистицирана и пријатна!

Слика 78 – Интегрирани простории.

Слика 79 – Модерна и многу зелена!

Слика 80 -Овој балкон доби дури и фрижидер за поддршка!

Едноставен балкон со софа и дрвен стол, масичка за кафе, тепих и фрижидер во црвено.

рустикален.

За разлика од модерните елементи како што се порцеланските плочки и изложениот бетон, се одлучивме за избор на маса со рустично и природно дрво со клупа . Шкафовите со жолти врати се одговорни за додавање боја.

Слика 04 – Гурмански балкон со стаклена завеса.

Стаклената завеса е широко употребувана во најсовремените проекти за балкони, обезбедувајќи целосно затворање на околината кога е потребно, заштитувајќи го местото од дожд, ветер и студ.

Слика 05 – Модерен гурмански балкон.

Во овој проект за балкон, трпезариската маса се наоѓа поддржана од црн гранитен маса со плоча за готвење, која служи и како потпора за скарата. Од страна, мини бар со ретро минибар.

Слика 06 – Гурмански балкон во стил на плажа.

За проект за балкон во стан во крајбрежните региони, овој стил може да биде совршен за декорација.

Слика 07 – Дизајн на балкон со трпезариска маса.

Исто така види: Плетена корпа од предиво: како да го направите тоа чекор по чекор и 50 прекрасни фотографии

Модерен дизајн кој се фокусира на светли и неутрални бои, има и трпезариска маса со 8 седишта, софа, скара и кабинети по мерка.

Слика 08 – Гурмански балкон со цигли.

Оставете го балконот уште пошармантен со облогата од тули. Овој предлог сè уште има мала маса,долга клупа со градина и прекрасно градинарско седиште.

Слика 09 – гурмански балкон со дрвена завршница на ѕидот.

Модерен проект кој брои со дрвени ниши, ТВ на дрвен панел, ретро минибар, масичка за кафе со рустикално дрво и тапациран клупа за сместување на гостите.

Слика 10 – Елегантен гурмански балкон со дрвен мебел.

Во модерен развој со сива стандардна боја, дрвото беше вистинскиот материјал за составување на прилагодените кабинети и масата, на која има и пар столчиња од типот Чарлс Имс.

Слика 11 – Декорација со дрво во доказ.

Проект кој се фокусира на боите на дрвото, од ѕидната покривка до тркалезната маса што седи гостите. Растенијата помагаат да се внесе некоја боја во составот. На балконот има и клупа, плоча за готвење, аспиратор и скара.

Слика 12 – Темен и шарен гурмански балкон.

Предлог поинаков од украсувањето на балкон со шарени елементи, овој проект добива црвена боја на масата со скара, облога со темни тонови на ѕидот и други украсни предмети како што се перничиња и табуретки.

Слика 13 – Темен гурмански балкон.

Комбинацијата на црно и боите на тулите: целата дограма е обоена во црна боја,како и ѕидот за скара. Бојата во композицијата ја внесуваат табуретките и клупите.

Слика 14 – Гурмански балкон со детали во бакар на светилките.

Декорацијата на овој гурмански балкон се фокусира на темните тонови на дрво, од трпезариската маса, клупата и прилагодените кабинети на масата. Светилките се со бакарна завршница, давајќи на декорацијата благороден изглед.

Слика 15 – Модерен предлог за декорација со дизајнерски столчиња.

Во овој предлог, дизајнерските столчиња се еден од главните моменти на овој состав. Покрај тоа, балконот има лосос отоман, црна масичка за кафе, клупа со кабинети по нарачка, винарска визба контролирана од климата и вазна со растение.

Слика 16 – Гурмански балкон со украсни плочки и црвени лустери.

Користејќи диференцирани плочки, можеме да го промениме лицето на балконот. Овој предлог ги користи оние со црно-бел геометриски дизајн. Со оваа апликација, не се користат други впечатливи визуелни атрибути, овде само мала полица на истиот ѕид.

Слика 17 – Шарена гурманска балкон со многу вазни.

Слика 18 – Гурмански балкон со голема зелена површина.

За оние кои идеализираат гурмански балкон со растенија: овој предлог има папрати во ѕидот со двојна висина, во стан проект од типотмансарда.

Слика 19 – Гурмански балкон со дрво и зелена површина.

Овој балкон има наменска зелена површина, дрвен мебел, панел со ТВ и скара. Шкафовите и полиците се обработени во црвено. Ѕидовите беа покриени со тули.

Слика 20 – Класичен гурмански балкон.

Овој проект хармонично ги комбинира елементите на дрвото и боите на ѕидовите веќе дефиниран од станот, како и керамичкиот под со неутрални бои.

Слика 21 – Предлог за голем гурмански балкон.

Проект со доволно простор за живеење, вклучувајќи голема трпезариска маса, клупа и скара.

Слика 22 – Гурмански чист балкон.

Слика 23 – Гурмански балкон во стил на плажа.

Слика 24 – Гурмански балкон со нерѓосувачки челик и дрво.

Слика 25 – Шарена гурманска балкон.

Гурманска област која користи шарени елементи за да ја направи околината пожива и поживописна. Тапацирот има зелени, жолти и црвени шари. Масата е направена со светло црвен лак.

Слика 26 – Гурмански балкон со вазни.

Слика 27 – Предлог со облога во португалски плочки .

Овој модерен балкон има подот со плочки, покрај благородната клупа сосина силесток. Жолтата е главната боја, и во винарската визба контролирана од климата и во дрвените столчиња на трпезариската маса.

Слика 28 – Класичен гурмански балкон.

Овој обемен балкон има трпезариска маса, дрвени столици, елегантни светилки, скара со маса за мијалник и телевизор поставен на ѕид.

Слика 29 – Гурмански балкон со сини тонови.

Слика 30 – Гурмански балкон со изложен бетонски тон.

Слика 31 – Гурмански балкон мал со едноставна декорација.

Ова е одличен пример за едноставност и елеганција во декорацијата по оригиналните градежни завршетоци. Овде, украсните предмети се фокусна точка, со огледални ниши, дрвена маса, бели клупи и мали вазни со растенија.

Слика 32 – Огледален гурмански балкон.

Слика 33 – гурманска рустикална веранда во стил на плажа.

Составот на дрвото во облогите на мебелот по нарачка, масата и други украсни предмети го карактеризираат рустикалниот стил на декор. Во овој предлог, вазни со растенија се добредојдени да останат во контакт со природата.

Слика 34 – Сив гурмански балкон со дрво.

Да се комбинираат со сивиот порцелански под, како и облогата на ѕидот и клупата од не'рѓосувачки челик, дрво е избрано за масата илизгачки панели.

Слика 35 – Опуштен гурмански балкон.

Совршен за средина каде што можете да се дружите со пријателите и семејството, овој балкон има клупа за да се одржи поинтимна вечера навечер. Ѕидот на таблата овозможува бесплатни цртежи и пораки според приликата.

Слика 36 – Гурманска веранда со табла за илустрација.

Слика 37 – Класичен гурмански балкон со хидраулични плочки.

Овој балкон има класична скара со плочки, клупа од црн камен со 4 табуретки, дрвен кабинет , црвен минибар, ѕидна покривка со хидраулични плочки и ѕиден телевизор. Простор кој може да се користи и за секојдневна употреба и за посебни прилики и собири.

Слика 38 – Гурмански балкон со цигли.

Слика 39 – Модерен предлог со бела акрилна маса.

Модерен балкон со порцелански под, дрвени столици и бела акрилна трпезариска маса. Композицијата има и мал црвен минибар.

Слика 40 – Гурмански балкон со голема централна клупа.

Во овој проект централниот островот е врв на композицијата која има и скара, маса со мијалник, мини бар, плоча за готвење и аспиратор на плафон. Наоколу беа наредени 8 столчињасместува гости.

Слика 41 – Шарена гурманска балкон.

Слика 42 – Гурмански балкон со ТВ и дрво.

Што е со сета удобност да ги гледате вашите омилени програми додека уживате во овој простор за живеење? Овој проект има фиксен телевизор на панелот, покрај тоа, целата површина има обилна дрвена покривка.

Слика 43 – Гурмански чист балкон.

Во проект со голема површина, има одличен простор за циркулација на балконот, со трпезариска маса, клупи и скара во американски стил.

Слика 44 – Огледаната позадина ја зголеми околината .

Слика 45 – Направете микс од обоени столчиња за овој простор.

Во овој предлог за гурмански балкон со вертикална градина, композицијата на декорацијата има различни модели на столчиња, секој со различен стил и боја, што го прави изгледот порелаксиран и позабавен.

Слика 46 – Гурма балкон со модерен стил.

Исто така види: Капа за плетење: видете како да го направите тоа, совети и инспиративни фотографии

Слика 47 – Дрвената клупа освен што е мултифункционална, помага и за уредување на балконот.

Слика 48 – Преграда за многу големи балкони.

Слика 49 – Балкон со ретро стил.

Слика 50 – Балкон со скара.

Предлог за мал балкон со скара, растенија и вазни .

Слика 51 – балкон совертикален градинарски панел.

Прекрасно решение за гурмански балкон за оние кои се љубители на вертикалната градина. Овде беше направена поделба во околината со оваа плоча прикачена на троседот.

Слика 52 – Дограмата во црвеникав тон донесе радост во просторот.

Слика 53 – Дрвената палуба оди одлично со предлогот на оваа средина.

Слика 54 – Балкон со винтиџ стил.

На овој гроздобер гурмански балкон, некои украсни предмети како што се слики, столици и илустрации се однесуваат на стилот на декорација.

Слика 55 – Дрвените клупи се секогаш добредојде!

Слика 56 – Балкон украсен во сиви тонови и допир на боја.

Слика 57 – Со модерен и чист предлог.

Слика 58 – Вертикална градина на сите ѕидови.

Слика 59 – За оние кои имаат голем балкон, можете да го покриете со попријатен под.

Слика 60 – зелениот ѕид ја истакна околината.

Слика 61 – Трпезарија со вграден телевизор.

Овој балкон има мала маса за врамување на дрвени седишта, како и панел што прима растенија во саксии и вграден телевизор. Околина што треба да се користи и секојдневно.

Слика 62 – Плочките се одлични за украсување.

Слика 63 –

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.