Автомобили за забави: видете како да декорирате со совети и инспиративни фотографии

 Автомобили за забави: видете како да декорирате со совети и инспиративни фотографии

William Nelson

Некои филмови на Дизни на крајот добиваат важност и стануваат тема за детски родендени. Ова е случајот со забавата со автомобил, која е една од облозите за настани за момчиња.

Но, за да организирате забава достојна за Холивуд, треба да ја разберете приказната за филмот и да останете на врвот на сите деталите што можат да се направат разликата во декорацијата на околината. Затоа, искористете ја можноста да ја проверите оваа објава и да ги следите нашите совети.

Каква е приказната за филмот Автомобили?

Автомобили е анимиран филм направен во компјутерска графика. Во филмот, 3 автомобили се натпреваруваат во финалето на најголемиот автомобилски натпревар во земјата наречен Пистон куп. Но, финалето е одложено за Калифорнија, една недела подоцна.

Во текот на филмот, гледачот може да ги следи авантурите на овие 3 автомобили додека патуваат во Калифорнија. Тие се среќаваат со неколку ликови на патот и учат многу еден од друг.

Како да организирате забава со автомобили?

Забавата за автомобили е една од најбараните теми од момчињата, како автомобили дали секогаш биле дел од универзумот на децата. Но, треба да проверите некои детали за да направите убава персонализирана забава.

Ликови

Филмот Автомобили е полн со интересни ликови кои треба да ги знаете пред да почнете да размислувате за декорацијата на забавата . Погледнете ги главните ликови од анимацијата Cars.

Lightning McQueen

Главниот лик нафилм кој е нахакан тркачки автомобил додека не помине низ сложени ситуации за време на анимацијата.

Mack

Убав камион кој ја поддржува ѕвездата на Меквин.

Кралот

Тркачка легенда која ја држи главата на место, дури и откако неколку пати беше шампион.

Чик Хикс

Ривалот на Меквин е ветеран автомобил кој победува само преку мамење.

Сали

Шармантна Порше Карера која се откажа од адвокатурата за да живее во Радијатор Спрингс.

Мат

Автомобил за влечење со црвен врат кој има огромно срце и знае како да го рикверц многу добро.

Луиџи

Го поседува единствената продавница за гуми во Радијадор Спрингс и е огромен обожавател на трки.

Гвидо

Помошникот на Луиџи и најдобриот менувач на гуми во градот.

Док

Сериозен, осамен судија кој некогаш бил шампион на трка.

Филмор

Хипи комби кој секогаш се бори со тешкиот наредник.

Наредник

Ветеран од втората војна, крајно патриотски и горд кој секогаш се бори со хипи комби.

Шериф

Полициски автомобил кој се обидува да го одржува редот во градот и внимава на оние кои не го почитуваат ограничувањето на брзината.

Рамон

Сопственик на продавница за облека автомобилска слика која се смета за вистинска волшебник на бои и каросерија.

Flo

Автомобил од 50-тите години на минатиот век, сопругата на Рамон.

Табела на бои

Какоцрвената, жолтата, црната и белата боја се дел од табелата со бои на филмот Cars. Но, можно е да се украсуваат и со други бои како портокалова и сина или нешто сосема шарено.

Декоративни елементи

Постојат неколку украсни елементи кои можете да ги вметнете во забавата Cars, главно затоа што сценографијата на филмот е полна со интересни предмети. Погледнете кои се главните елементи.

 • Автомобили
 • Знаме
 • Тркало
 • Гума
 • Пумпа за гас
 • Семафор
 • Кон
 • Табли
 • Трофеј
 • Патека
 • Подиум
 • Синџир

Покана

Идеално е да ја направите поканата во форма на автомобили. Можете да изберете еден од главните ликови од филмот за да бидете инспирирани. Дополнително, можете да се одлучите за рачно доставувана покана или нешто испратено преку whatsapp.

Мени

На менито за забава на Carros можете да се обложувате на персонализирана храна. Како за сендвич во форма на автомобили. Подгответе украсени кекси и колачиња и приспособете ги задоволствата според темата.

Торта

За да направите различна торта користејќи различни елементи од темата Автомобили, обложувајте се на лажната торта. На врвот можете да имитирате патека за автомобил и да ги додадете ликовите од филмот, како и други ставки што се дел од поставката на филмот.

Сувенир

Користете ја и злоупотребувајте ја вашата креативност при подготовката Коли за забава. Виеможе да прави коли од хартија или играчки. Друга опција е да произведете лименки во форма на гуми или да приспособите некои перничиња.

60 идеи и инспирации за вашата забава со автомобили да изгледа неверојатно

Слика 1 – Погледнете ја оваа уредна декорација за автомобил роденденска забава 2 години.

Слика 2 – Како да подготвите стилска кутија со персонализирани колачиња со темата на автомобили.

Слика 3 – Персонализирани кутии за да ги ставите грицките за забава и да ги оставите гостите сами да си помогнат.

Слика 4 – Дали веќе знаете како ќе изгледа сувенирот од автомобилот? Погледнете ја оваа идеја за да бидете инспирирани.

Слика 5А – Табела е подготвена да ги прими автомобилите на роденденските гости.

Слика 5Б – На маса можете да ги натерате децата да се чувствуваат слободни да играат.

Слика 6 – Добра идеја за украсување деликатесите од цевки.

Слика 7 – Ликовите од филмот Автомобили не можат да изостанат од декорот.

Слика 8 – Креативни кутии за ставање слатки за забава.

Слика 9 – Како да му дадете на секој гостин чаша во форма на трофеј?

Слика 10 – Декоративните елементи од филмот треба да послужат како позадина за забавата со темата автомобил.

Исто така види: Како да се грижите за rue: како да се засади, грижа и основни совети

Слика 11 – Леле! Погледнете каква неверојатна идејада биде позадина за забавата со автомобили на Дизни.

Слика 12 – Тематските автомобили има неколку опции за украсни предмети.

Слика 13 – Погледнете како можете да ги декорирате чиниите за да го послужите десертот.

Слика 14 – Сè што е поврзано со автомобили може служи како декоративен елемент.

Слика 15 – Дури и пумпата за гориво може да се користи во декорацијата.

Слика 16 – Знајте дека е можно да се направи едноставна забава со автомобил, но со многу креативност.

Слика 17 – Каква тортата поп е послатка инспирирана од филмот Автомобили.

Слика 18А – Украсете ја целата забава со темата на автомобилите, вклучувајќи ги и столовите.

Слика 18B – И не заборавајте да ги идентификувате сламките.

Слика 19 – Мали наслаги до идентификувајте ги персонализираните почести со елементи од филмските автомобили.

Слика 20 – На забавата со автомобил не можете да пропуштите знак за стоп.

Слика 21 – Погледнете колку е луксузна оваа забава со тема за автомобил.

Исто така види: Едноставен влезен хол: како да се собере, совети и убави фотографии

Слика 22 – Што мислите за правење комплет за ужина што ќе им го поделите на гостите?

Слика 23 – За да ги приспособите предметите за забава, можете да користите налепници.

Слика 24 – Каприче во детали за да се направи неверојатна забава со автомобил.

Слика 25 – Украсете ја забавата со балониперсонализирана со темата за автомобили.

Слика 26 – Што е со забава со темата за автомобили во постар стил?

Слика 27 – Прилагодете ги убавините со лицата на ликовите.

Слика 28 – Земете ја колекцијата на автомобили на вашето дете за украсување на забавата.

Слика 29 – Повикајте ги пријателите да го прослават роденденот со поканата за автомобилите.

Слика 30 – Можете да ја ставите раката во тестото и да ги направите украсните предмети за забавата.

Слика 31 – Прекрасна забава инспирирана од филмски автомобили.

Слика 32 – Направете ги слатките украсни предмети на забавата.

Слика 33 – Катче за ѕвездите да остават автограми.

Слика 34 – За сувенир за автомобил можете да користите персонализирана торба како оваа.

Слика 35 – Ништо подобро од ставање прекрасен трофеј на врвот на колачот на автомобилите.

Слика 36 – Садот за пуканки, исто така, треба да одговара на темата на забавата.

Слика 37 – Како да земете инспирација од Route 66 за да создадете поинаква поставка ?

Слика 38 – Што мислите за сервирање на задоволствата во трофејот?

Слика 39 – Повеќе опции за пакување на слатки кои ќе ве инспирираат.

Слика 40 – Ако темата на забавата се филмските автомобили,ништо подобро од облекување на роденденското момче во пилотски комбинезон.

Слика 41 – Лажна автомобилска торта за да ја направи главната маса на забавата попривлечна.

Слика 42 – Не можеш ни да кажеш дека е кутија со бис, нели?

Слика 43 – Погледнете каков рустикален и диференциран амбиент за забавата во автомобил.

Слика 44 – Сувенирот не може да изостане од детската забава, дури и ако е нешто едноставно .

Слика 45 – Како да послужите тематски десерт?

Слика 46 – Истражете ги сите елементи на филмот кога ја правите декорацијата.

Слика 47 – Тортата со тема автомобил мора да биде нешто незаборавно.

Слика 48 – Направете креативни слатки кои се поврзани со темата за автомобилите.

Слика 49 – Дистрибуирајте капа од автомобили на сите гости да бидат во карактер.

Слика 50 – Дали сакате да им дозволите на вашите гости да си помогнат? Што е со овој централен дел од автомобилот?

Слика 51 – Како да направите повеќе од една колач за кола за да ја ставите на главната маса на забавата?

Слика 52 – Колку е одлична идеја да се соберат некои алатки како украс.

Слика 53 – Персонализирани лименки да ставите задоволства.

Слика 54 – Што мислите за составување на неколку мали кутии во форма наавтомобили?

Слика 55 – Погледнете како можете да послужите памук.

Слика 56 – Земете некои делови од продавници за гуми и поставете ги автомобилите во декорацијата на забавата.

Слика 57 – Едноставна опција за централна маса за автомобил, но полна со добрини .

Слика 58 – Подгответе рамки со слики од филмот Cars и ставете ги во некои агли на забавата.

Слика 59 – Некои делови од забавата во автомобил можете да ги направите сами.

Слика 60 – Користејќи ја креативноста можете да направите поинаква декорација за автомобили со тематика за автомобили.

Ако се сомневавте како да направите забава со автомобил, сега знаете од каде да започнете. Следете ги нашите совети, инспирирајте се од идеите што ги споделуваме во објавата и подгответе убава забава за вашето дете.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.