Baby Shark Party: потекло, како да го направите тоа, ликови и фотографии од декорација

 Baby Shark Party: потекло, како да го направите тоа, ликови и фотографии од декорација

William Nelson

Кој никогаш не ја слушнал познатата песна на Baby Shark која стана феномен кај децата? Знајте дека е можно да се направи многу уредна забава Baby Shark со украсни елементи кои се дел од амбиентот на мјузиклот.

Но, за тоа, треба да ја знаете историјата и потеклото на песната што го остава секое дете хипнотизиран. И покрај тоа што е едноставна песна, сцената на видеото е полна со предмети од кои можете да се инспирирате кога правите украс.

За да ви помогнеме во овој процес, го подготвивме овој пост со главните информации на оваа тема . Откријте го потеклото на Baby Shark и научете како да организирате прекрасна забава Baby Shark за вашиот син или ќерка. Дојдете со нас!

Кое е потеклото на Baby Shark?

Baby Shark е детска песна за семејство ајкули. Песната е стара три години и веќе е преведена на повеќе јазици. Во 2016 година, музичката верзија се прошири низ социјалните мрежи и стана феномен.

Она што многу луѓе не го знаат е дека песната потекнува од пеење на камперски оган. Во песната, членовите на семејството ајкули се претставени со различни движења на рацете.

По првата верзија, се појавија други верзии за правење глави на бебињата. Можно е да се најдат песни на ајкули кои ловат риба, јадат морнар или што и да дозволи фантазијата да се случи.

Најинтересно е што песната има само девет фрази со зборотАјкула. Но, тоа не ја спречи песната без многу смисла да стане огромен успех. Толку многу што е тешко да се најде дете кое не ја пее „Baby Shark doo doo doo dooo“.

За да имате претстава за успехот на песната, таа стигна до 32-та позиција. на Billboard Hot 100, кој е список на најпродавани синглови во САД. Ги надмина реномираните пејачки како Мајли Сирус и Дуа Липа.

Поради ова, темата е една од најбараните за детска забава, бидејќи им се допаѓа на деца од различни возрасти. Плус, можно е да се направи убава декорација со успешна саундтрак.

Како да организирате забава Baby Shark?

Ако размислувате да организирате забава Baby Shark, треба да знаете приказната за музиката и сето она што го вклучува овој музички феномен. Проверете ги главните детали што не може да се изостават од забавата на Baby Shark

Запознајте ги ликовите

Ликовите на Baby Shark се сведуваат на Бејби и неговото семејство. Она што привлекува најмногу внимание се движењата на секој од нив во моментот на нивното претставување, покрај боите присутни во музиката.

Користете ја и злоупотребувајте ја табелата со бои

Доминантната боја на мјузиклот Baby Shark е сино, но можете да ги користите и злоупотребувате боите жолта, сина, зелена, па дури и розова. Шарена декорација е најсоодветна за темата Baby Shark.

Оложете се на декоративните елементи на темата

Дното на морето е главната позадина на тематаБебе ајкула. Затоа, треба да се обложите на декоративни елементи кои се дел од овој универзум. Погледнете ги главните ставки што треба да ги ставите на забавата Baby Shark.

  • Школки;
  • Мрежи;
  • Морски алги;
  • Сидра;
  • Кондови со богатство;
  • ајкули;
  • морска ѕвезда;
  • морско коњче.

Совршено со поканата

Поканата е предмет на кој можете да искористите многу креативност. Постојат неколку готови опции кои можете да ги најдете на интернет, но би било интересно да се создаде нешто ново со универзумот на морето.

Мени

Менито за забава Baby Shark е вреди да се обложувате на закуски со морска храна. Можете исто така да ги приспособите слатките и грицките според елементите на забавата. За да пиете, послужете освежителни пијалоци.

Инвестирајте во успешната саундтрак

Бидејќи темата Baby Shark е песна, песната треба да биде предводник на саундтракот за роденден. Затоа, користете и злоупотребувајте неколку верзии на песната Baby Shark што децата ќе ги сакаат.

Направете поинаква торта

Како е со обложување на лажна торта кога ја правите тортата Baby Shark? Добра идеја е да го претставите дното на морето на секој слој и да го поставите семејството на ајкули на врвот на тортата.

Не заборавајте го сувенирот

За да им се заблагодарите на вашите гости што дојдоа, не можете да заборавите да направите убав сувенир со темата Baby Shark. Можете сами да ја ставите раката во тестото иподгответе нешто како уметнички комплет, чанти со подароци и кутии со разни предмети.

Подгответе соодветни костими

А да ја облечете роденденската личност во облека од ајкула? Целта е да се издвоите од другите деца, но следејќи ја темата на забавата. Друга опција е да се дистрибуираат маски со лицето на семејството Baby Shark.

60 идеи и инспирации за забава Baby Shark

Слика 1 – Што мислите за користење на некој стар мебел на Тематска забава на Baby Shark?

Слика 2 – Користете украсни плакети на слатките.

Слика 3А – Погледнете ја таа различна декорација на ајкула која ќе ви послужи како инспирација.

Слика 3Б – Тоа е затоа што дното на морето е главното сценарио на Роденден на Baby Shark.

Слика 4 – Погледнете како можете да направите поинаков колач за забавата на Baby Shark.

Слика 5 – Искористете ја и злоупотребувајте ја вашата креативност.

Слика 6 – Обложувајте се на персонализирани кутии кога го правите сувенирот Baby Shark.

Слика 7 – Најслатките мали саксии со лицата на семејството Baby Shark.

Слика 8 – Што е со правење забава на Baby Shark на базен?

Слика 9 – Не заборавајте да го идентификувате пакувањето на бонбоните.

Слика 10 – Можете да приредите розова забава Baby Shark за вашата ќерка.

Слика 11 –Погрижете се да ја украсите забавата Baby Shark.

Слика 12 – Погледнете го среќното лице на семејството, Baby Shark.

Слика 13 – Дали размислувавте за поканата за Бебе ајкула? Можете да испратите виртуелен модел на гостите.

Слика 14 – Што мислите за ставање на роденденската кукла врз тортата Baby Shark?

Исто така види: Како да направите божиќен лак: видете чекор по чекор и видео упатства

Слика 15А – забава на Baby Shark едноставна, но уредна.

Слика 15B – Како овие остава вештачки цвеќиња кои се користат како централно парче Baby Shark.

Слика 16 – Можете сами да направите сувенири од Baby Shark.

Слика 17 – Персонализирано чоколадно лижавче за дистрибуирање на децата.

Слика 18 – Панел за бебиња од ајкула инспириран од дното на морето.

Слика 19 – Дури и кутијата за пуканки мора да биде персонализирана со Baby Shark.

Слика 20 – Погледнете каква креативна идеја да направите во декорацијата на забавата Baby Shark.

Слика 21 – Користете цвеќиња и балони за украсување на Baby Shark забава.

Слика 22 – Деталите прават огромна разлика во декорацијата.

Слика 23 – Направете стрип на тема Baby Shark.

Слика 24 – Со евтини материјали и лесни за изработка, можно е да се создадат одлични украсни парчиња.

Слика 25 – Персонализирани добрите сомалите лица на ликовите од семејството Baby Shark.

Слика 26 – А да се грижите за сувенирот Baby Shark и да направите персонализирана чанта?

Слика 27 – Можете да правите едноставни работи за да ја декорирате забавата Baby Shark.

Слика 28 – Видете како можете да ги приспособите макароните.

Исто така види: Покривка за пергола: совети за избор и 50 неверојатни идеи

Слика 29 – Користете и злоупотребувајте цветни аранжмани при украсување на забавата Baby Shark.

Слика 30 – Што мислите за нарачување персонализирано пакување за забавата?

Слика 31 – Дрвената плоча ја напушта декорацијата поприродна и во исто време многу шармантна.

Слика 32 – Декорацијата на тортата може да се направи со фондан или бисквит.

Слика 33 – Приспособете ги сите ставки за забава на Baby Shark.

Слика 34 – Размислете за различни предмети во времето кога украсете ја забавата Baby Shark.

Слика 35 – Некои производи за забава Baby Shark можете да ги најдете во продавниците за забави.

Слика 36 – Други ставки потребно е да се искористи креативноста за да се размислува за нешто поинакво, без да се остави темата на забавата.

Слика 37 – Ништо подобро од тоа да имате роденден на Baby Shark во базен.

Слика 38 – Оставете ја вашата имагинација да тече кога ја правите тортата Baby Shark.

Слика 39 – Некои елементиукрасите не можат да изостанат на забавата Baby Shark.

Слика 40 – Инспирирајте се од темата Baby Shark за да направите поинаква декорација.

Слика 41 – Како да направите лакови со деконструирани балони за да го претставуваат дното на морето?

Слика 42 – Децата едноставно ги сакаат персонализираните добра.

Слика 43 – Затоа, внимавајте на пакувањето кога ги послужувате вашите гости.

Слика 44А – Неверојатно како правењето шарена декорација го прави роденденот на Baby Shark позабавен.

Слика 44B – Но можете да користите почист украсен предмет за да ја направите масата пософистицирана.

Слика 45 – На забавата Baby Shark треба да се служат освежителни пијалоци. Во тоа време, ништо подобро од добра чаша вода.

Слика 46 – Погледнете ја таа прекрасна кутија за да им се заблагодарите на гостите на забавата Baby Shark .

Слика 47 – Устата на ајкулата е одличен украсен предмет за роденденот на Baby Shark.

Слика 48 – Како да направите пософистицирани задоволства со лицето на семејството Baby Shark?

Слика 49 – За едноставна забава, направете алишта со Baby Family Shark.

Слика 50 – Направете торта од 3 нивоа Baby Shark и користете различен елемент на секое ниво. Сигурно, тортата ќе биде големароденденски момент.

Сега кога сте полни со идеи за одлична забава на Baby Shark, време е да ги извалкате рацете и да бидете креативни. Следете ги нашите совети и обложувајте се на овој музички феномен за да имате поинаков роденден

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.