Бебе туш: како да го направите тоа, совети и 60 фотографии за украсување

 Бебе туш: како да го направите тоа, совети и 60 фотографии за украсување

William Nelson

Собирањето пријатели и семејството пред доаѓањето на бебето е веќе стара традиција. Но, во денешно време овој настан доби нов формат и цел. Зборуваме за бебешкиот туш.

„Поедноставена“ верзија на традиционалниот туш за бебиња. И ако се двоумите за тоа како да направите бебешки туш, останете овде во објавата со нас, ви донесовме многу убави совети и идеи за да ве инспирираме. Следете го следново:

Пелен туш x Baby Shower: која е разликата?

Пелени и бебешки туш, иако се слични, не се иста работа. На бебето туш, гостите имаат поголема „слобода“ во изборот на подарокот, нудејќи предмети како што се чаршафи, крпи, облека и играчки.

Во овој модалитет, родителите практично го составуваат целото пантало за детето.

На baby shower, како што кажува самото име, гостите носат само пелени.

Оваа опција е интересна кога родителите сакаат да го постават панталоното на истата тема како собата, без да се грижат за подароците што не се „совпаѓаат“ со околината или дури и со предмети кои не се неопходни и посакувана од родителите. Ризикот родителите да добијат предмети што не ги сакаат престанува да постои.

Можеме да кажеме дека бебе туш е попрецизна и пообјективна опција, бидејќи на секое бебе му се потребни пелени (а не се малку!).

Друга предност на бебешкиот туш е тоа што им го олеснува животот на гостите, бидејќиполот на бебето.

Слика 52А – Комплетна декорација за женски туш за бебиња.

Слика 52B – Мајчиното столче е означено со името и венец.

Слика 53 – Одделете мал агол од декор за туш за бебиња за изложување на сувенирите .

Слика 54 – Едноставен туш за бебиња дома во друштво на најблиските луѓе на парот.

Слика 55 – Сината и белата се традиционалните бои на машките туш за бебиња.

Слика 56 – Розеви или сини чинии? Гостите избираат!

Слика 57 – Балоните се одлични опции за декорација за едноставен туш за бебиња.

Слика 58 – инспирација за палета на бои за машки туш за бебиња.

Слика 59А – Прекрасен панел за фотографии од туш во пелени.

Слика 59Б – Блиску до него, масата поставена за гостите да се смират.

Слика 60 – Татковци обожаватели на 70-тите? Значи, веќе ја знаете темата за туширање за бебиња.

А ако ви се допаднаа овие совети, видете и како да ја составите вашата листа за туширање за бебиња.

дека предметот лесно се наоѓа во кој било супермаркет или аптека.

Како да се направи бебе туш?

Однапред изберете го датумот

Бебето туширање треба да се одржи помеѓу седмиот и осмиот месец од бременоста. Така, идната мајка сепак ќе биде расположена, без типичен замор на крајот од бременоста. И ако бебето одлучи да се роди пред време, малите подароци се веќе загарантирани.

Друга причина да закажете бебе туш во овој период е тоа што големиот стомак на мама е веќе многу видлив, што ги фаворизира фотографиите од овој посебен момент.

Уште еден совет: при изборот на датумот, претпочитајте викенди, без празници, за да можат сите гости да присуствуваат на настанот.

Направете ги поканите

Со избраниот датум, време е да ги планирате поканите. За ова, можете да сметате на бројните онлајн уредници.

Со нив можете да креирате убава покана од готови шаблони, само уредете ги информациите за настанот.

Потоа само испратете го во печатница или дистрибуирајте го онлајн. Всушност, овој последен метод во моментов е најкористен, бидејќи ги намалува трошоците и гарантира дека сите гости ќе бидат известени.

Меѓутоа, ако некои луѓе не користат мобилни телефони или други средства за пристап до интернет, учтиво е да се понуди печатена покана.

И не заборавајте: поканата мора јасно и објективно да го содржидатумот и времето на чајот, местото и името на детето. Исто така, наведете го типот на пелена, ајде да разговараме за тоа понатаму.

Гостите треба да знаат што да понесат при туширање, нели? Затоа, на поканата ставете ја големината на пелената и брендот по ваша желба, иако тоа не е задолжително. Кога се сомневате, предложете две или три марки што би сакале да ги добиете.

Во однос на големината на пелените, важно е да се внимава на некои детали. Првиот е однапред да се знае проценетата тежина на бебето при раѓање. Лекарот може да ви помогне во ова со гледање на информациите за ултразвук.

Најмалку се користи големината RN (новороденче). Се проценува дека се користат околу 30 пелени од овој тип или уште помалку во зависност од родилната тежина на бебето. Значи, ако нарачате, нарачајте само две пакувања.

Големината P ќе се користи малку повеќе, обично до првите три или четири месеци. Нарачајте околу осум пакувања од оваа големина.

Потоа доаѓа големината M. Ова е најкористената големина на пелени, која служи за деца од 5-ти и 10-ти месец. Нарачајте меѓу 10 и 15 пакети, доколку имате голем број гости, концентрирајте ги повеќето од нарачките во оваа големина

Доколку сакате поголема и долгорочна залиха, нарачајте пакети со големина G. дете од 11-ти месец до тренинг за нокшир. околу 5 пакувањасе доволни за бебето туш.

Можете да побарате задоволство

Многу мајки и татковци се сомневаат дали да бараат нешто друго освен пелената или не.

А одговорот е да, можно е. Патем, повеќето од гостите, сами на крајот, носат уште некои задоволства. Но, можете да го наведете ова во поканата.

Заедно со пелените, меѓу другите сувенири можете да нарачате и влажни марамчиња, памук, флексибилни брисеви, облоги за уста. Предложете и опции за боја, за гостите да не се чувствуваат изгубени среде толку многу опции.

Забавни и мирни игри

Игрите се традиција при туширање на бебиња и исто така станаа заштитен знак на беби тушот.

Но, одлучете се за повеќе „тивки“ и уште забавни игри, на тој начин мама не ризикува активности што можат да предизвикаат непријатност или непријатност.

Играњето бинго и мерењето на стомакот на мајката за гостите да можат да ја погодат големината се некои од идеите кои се успешни на овој тип на настани.

Детски простор

Многу гости ги носат своите мали деца на туш за бебиња, па затоа е убаво да се има простор каде што децата можат да играат и да се забавуваат.

На овој начин мајките можат слободно да уживаат во настанот.

Можете да обезбедите катче со играчки, хартија, пенкало и моливбоја. Ако можете, дури вреди да изнајмите играчки како базен со топки и лизгалки.

Сметајте на помошта од вашите пријатели

Не обидувајте се да правите сè сами, добро? Повикајте ги пријателите, мајката, свекрвата, тетките и братучедите да помогнат во организирањето и украсувањето на чајот.

Ова е исто така навистина кул начин да ги вклучите драгите луѓе во вашиот живот кога ќе пристигне бебето.

Декор за туш за бебиња

Време е да размислите за декор за туш за бебиња. Започнете со дефинирање на тема. Тој ќе ве води во изборот на боите и елементите кои ќе бидат дел од вашиот декор.

За женствен туш за бебиња, врвот се деликатни и романтични теми, како што се пеперутки, самовили, кукли и принцези, на пример.

Што се однесува до машкиот бебешки туш, темите кои се во пораст се мечињата, принцот и астронаутот.

Ако претпочитате унисекс тема, обложувајте се на идеи како што се циркус, облак, балони, животни, овци и дожд од љубов.

Сакате повеќе идеи за туширање за бебиња? Затоа, дојдете да ги видите 60-те инспирации што ги издвојуваме подолу и почнете да ја планирате вашата денес.

Убави фотографии од туш за бебиња и идеи за инспирација

Слика 1 – Едноставен бебешки туш украсен со балони во унисекс тема.

Слика 2 – Мали детали кои ја прават разликата во декорацијата на туш за бебиња.

Слика 3 – Како да ги послужите сувенирите за чај од пелени до минипелени?

Слика 4 – Покана за туширање бебиња инспирирана од Вини Пу.

Слика 5 – Тука, инспирацијата е за тортата за туширање за бебиња.

Слика 6 – Среќна и забавна декорација на туш за бебиња во топли тонови .

Слика 7А – Бебето туширање можете да го направите дома, само погледнете ја идејата!

Слика 7Б – Бранч или ручек за гостите навистина добро се комбинираат.

Слика 8 – Тегли со мед во сувенир за туш за бебиња .

Слика 9А – симпатична тема за плишано мече за машки туш за бебиња.

Слика 9B – Торта за туширање бебиња доби три ката чист шарм.

Слика 10 – Искористете ја предноста на тушот за бебиња за да го започнете предизвикот: момче е или девојче?

Слика 11 – Декорацијата на тушот за бебиња присутна дури и во сламката од пијалоците.

Слика 12 – Романтична и нежна покана за туширање за бебиња.

Слика 13 – Многу опуштен и неформален туш за бебиња на отворено.

Слика 14А – Дали претпочитате нешто покласично? Поставената маса е начин.

Слика 14Б – Деталите за детскиот универзум се откриени во декорацијата на масата.

Исто така види: Планирана област за сервисирање: предности, совети и фотографии за инспирација

Слика 15А – Предлог сувенир за туширање бебиња: рачно изработени сапуни.

Слика 15Б – Незаборавете да ставите симпатична благодарност на сувенирите.

Слика 16 – Грижете се за декорацијата на туш за бебиња за да има убаво место за фотографиите.

Слика 17 – Идеја за декорација за оние кои сè уште не го знаат полот на детето.

Слика 18 – Персонализирани украсени колачиња. Има многу шарм во една кутија!

Слика 19 – Инспирација за покана за туширање за бебиња, едноставна и лесна за правење со онлајн уредници.

Слика 20А – Торта за туширање за бебиња за откривање на полот на бебето.

Исто така види: Едноставна дневна соба: 65 идеи за поубава и поевтина декорација

Слика 20Б – Е филот вели дека е… девојка!

Слика 21 – Идеја за игра за туширање бебиња со гостите: лов на цуцла!

Слика 22 – Мексикански волнен туш за бебиња со декорација на кактуси.

Слика 23А – Една цветна лента за воодушевување на гостите од чајот.

Слика 23B – Како идеја за сувенир можете да понудите мали букети цвеќе.

Слика 24 – Вистинска забава за туширање за бебиња.

Слика 25 – Еве, идејата е да го декорирате бебето туш со едноставни украси од хартија.

Слика 26 – Погледнете каква креативна идеја за декорација на туш за бебиња.

Слика 27 – Дигитална верзија на поканата за туширање за бебиња е попрактична иекономично.

Слика 28 – Забавувајте ги гостите со игри со погодување за името на бебето.

Слика 29А – А што мислите за рустикална декорација за туш за бебиња?

Слика 29Б – За комплетирање, овошна гола торта.

Слика 30 – Модерна и минималистичка инспирација за декорација на машки туш за бебиња.

Слика 31 – Сè е сино наоколу тука!

Слика 32 – Облека виси на алиштата: едноставна идеја за декорација на туш за бебиња.

Слика 33 – Персонализираните колачиња се секогаш најголем удар на туш за бебиња.

Слика 34А – Игри и игри за оживување на детскиот туш.

Слика 34B – На крајот, играта се претвора во мала кутија за гостите да ја земат како сувенир за туш за бебиња

Слика 35 – Идеја за женствена маса за торта за туширање за бебиња во најдобар минималистички стил

Слика 36А – Замолете ги гостите да напишат позитивни зборови за бебето.

Слика 36B – Потоа закачете ги пораките на декор за туш за бебиња.

Слика 37А – Рустикален и софистициран допир во декорацијата на туш за бебиња на отворено.

Слика 37B – Цвеќињата се секогаш добредојдени.

Слика 38 – Рустикална дрвена табла заприкажете ги сувенирите за туширање за бебиња.

Слика 39А – А што мислите за туш за бебиња на плажа?

Слика 39Б – За тортата, декорацијата ја следи морската тема.

Слика 40 – За декорација на чај од едноставни пелени обложувајте се на употреба на балони.

Слика 41 – Само украсот од штркот на пијалоците е симпатичен.

Слика 42 – Донесете цвеќе за женското туширање.

Слика 43 – Најтрадиционалната игра за туширање бебиња: мерење на големиот стомак на мајката .

Слика 44А – Изберете палета на бои за бебешкиот туш и држете ја до крај.

Слика 44B – Деликатните цвеќиња одлично се комбинираат со туш за бебиња.

Слика 45 – Што мислите да понудите мали растенија како сувенир за туш за бебиња?

Слика 46 – Панел од палети може да биде се што ви треба за украсување на туш за бебиња

Слика 47 – Градежни блокови кои треба да влезат еднаш засекогаш во детскиот разигран универзум.

Слика 48 – Кој му одолева на кекс?

Слика 49 – Колку е слатко! Поканата за туширање за бебиња може да биде ултразвук на бебето.

Слика 50 – Мама е во центарот на вниманието на бебето туш.

Слика 51 – Целно гаѓање за гостите да дадат свое погодување за

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.