Бебешки услуги за туширање: инспирации и како да направите свои

 Бебешки услуги за туширање: инспирации и како да направите свои

William Nelson

Бебето туширање е супер важен настан во преминот од бременост до раѓање. Време е да го прославите претстојното раѓање со семејството и пријателите, или самото раѓање, во зависност од тоа кога ќе одлучите да го имате вашето.

И за секое бебе туширање, опциите за услуги изгледаат бесконечни! Тоа е затоа што можете да изберете помеѓу да го направите, да купите готови или да ги направите сами сувенирите за туш за бебиња ! За купените сувенири, продавниците за набавки за забави имаат најразлични опции за украси, украси и пакување, додека за рачно изработени сувенири, постојат неколку идеи кои се лесни и евтини и кои можат да ве инспирираат.

Во овој пост, одвоивме неколку одлични идеи за сувенири за вашето бебе туш! Ајде да разговараме малку за разликите во сувенирите од кои можете да изберете, начините за нивно приспособување, покрај нашата класична галерија на слики со неколку идеи и, конечно, неколку чекор-по-чекор за да ги испробате ако одлучите да го направите сувенири дома. Ајде да одиме!

Функционален сувенир наспроти декоративен сувенир

Можеби ова е прашањето што најмногу се бара во последно време. Декоративните забави отсекогаш биле најпопуларни со парчиња со пластика, акрилик, керамика или стакло во форма на шишиња за бебиња, цуцли, креветчиња и колички. Но бидејќи тие се таквиспецифично, на крајот го губат просторот во декорацијата на гостите.

Во последно време овие украсни сувенири отвораат место за уште еден начин за презентирање на гостите, како што се слатки, колачи, рачно изработени јадења, растенија, приврзоци и други видови сувенири кои не се наменети да траат или да имаат иста употреба многу долг период. Тие на крајот добиваат пофункционално значење.

И покрај тоа што изгубија малку простор, украсните сувенири не исчезнаа и продолжуваат со истата грациозност и деликатес како и секогаш. Поради ова ново отварање на сортата, на родителите останува да изберат каков вид на сувенир најмногу ќе им се допадне и ќе ги воодушеви нивните гости.

Во нашата галерија ќе видите неколку видови на сувенири за чај и идеи за да се инспирирате и да го изберете совршениот тип за вас. Погледнете и како да организирате идеи за туширање и украсување за бебиња

Персонализирајте ја забавата

Во пакетите, секогаш е убаво да закачите ознака или персонализиран печат или налепница за вашите гости секогаш да се сеќаваат на вашата забава!

Исто така види: Градинарска клупа: 65+ неверојатни модели и фотографии!

Постојат неколку графики кои работат со печатење на специјални написи и во различни кроеви. Во зависност од количината што ја нарачувате, цената може да варира и да стане поатрактивна. Затоа вреди да се размислува за персонализирање на вашиот сувенир!

60 идеи зауслуги за туширање за бебиња за да се инспирирате и како да го направите тоа чекор-по-чекор

Сега, погледнете ја нашата галерија и не заборавајте да го погледнете постот за украсите за туш за бебиња.

Слика 1 – За забавата да биде уште поперсонализирана, направете ексклузивна налепница во печатница и нанесете ја на површини и пакувања.

Слика 2 – Природен сувенир: кактус или сочен за вашите гости да се грижат и да растат многу.

Слика 3 – Сувенир за туш за бебиња: подарок од мајка пчела! Мед за да им го засладите животот на гостите!

Слика 4 – Торба за изненадување: супер деликатна идеја за пакување во суров памук и тематски поштенски марки.

Слика 5 – Навистина да се напиете чај! Персонализирани чаши за вашите гости.

Слика 6 – Веќе во темата за бебиња: изберете ги најпопуларните ликови и играчки што ќе се појават во сувенирите за вашето бебе туш .

Слика 7 – Раѓање што треба да се слави: шишиња просеко за сите да наздрават заедно на големиот ден.

Слика 8 – Функционален сувенир за туширање бебиња: персонализирана тетратка полна со бои за да се надмине очигледното.

Слика 9 – Различни кутии за вашите спомен: кутија во стил на кинески ресторан во различни бои.

Слика 10 – Наградазлатно шише за бебиња: затоа што сите мајки на вашата забава заслужуваат награда.

Слика 11 – Парчиња едноставна торта за гостите да јадат дома.

Слика 12 – Сувенир за оние со поголем буџет: приврзок од кралицата.

Слика 13 – Шармантен и одржлив пакет за сувенир за туширање бебиња: заменете ја пластиката со платнена кеса.

Слика 14 – Секогаш оставајте инспиративна порака: користете ознаки прикачени на панделките за пакување со името и датумот на настанот, како и порака за гостите.

Слика 15 – Ако барате за нешто покласично, побарајте ги тематските пакети што се продаваат во продавници специјализирани за пакување или за забави.

Слика 16 – Да се ​​засади и да се види како расте : семиња од мали растенија и цвеќиња да се дистрибуираат и да се грижат за нив.

Слика 17 – Сувенир за туш за бебиња: течен сапун или шампон полн со боја.

Слика 18 – Внесувач на чај: уште еден сувенир што си поигрува со значењето на настанот.

Слика 19 – Класички украсени со темата на забавата.

Слика 20 – Златна количка за бебиња како сувенир за туш за бебиња: во продавниците за забави , вие може да најде колички и лулки за да даде како сувенири

Слика 21 – сувенир за туширање бебиња по раѓањето: славенички мурал со фотографии од бебето.

Слика 22 – Англискиот е одличен јазик за правење игра на зборови: BabyQ сос за гости.

Слика 23 – Аранжмани и букети цвеќиња: рози и шарени лалиња за дистрибуирање.

Слика 24 – Акрилни шишиња за бебиња: забавувајте се со разновидноста на тенџерињата достапни во забавите во продавниците за бебиња.

Слика 25 – Кофа за изненадување: уште еден одличен тип на пакување што може повторно да се употреби подоцна.

Слика 26 – Ракавица за лименки пиво или газиран пијалок на тема: Тоа е момче!

Слика 27 – Персонализирана кутија со затворање шише.

Слика 28 – Рачно изработени сапуни со персонализиран мирис.

Слика 29 – Исто така игрите се одлични сувенири за гостите!

Слика 30 – Шеќерни бонбони во персонализирани лименки.

Слика 31 – Заспано бебе: бебешки скулптури во керамика или бисквит.

Слика 32 – Уште една опција за чај: изберете ја вашата омилена билка.

Слика 33 – Покрај обвивката на сноп од ткаенина, дополнителен шарм за сувенирите: имињата на гостите во пластика.

Слика 34 -Идеја за приврзок: бебешка цуцла во сребрена боја за нараквици или ѓердани.

Слика 35 – Она што е веќе успех и носи рачно изработен тон: торта на стаклената тегла .

Слика 36 – Обоените кутии од МДФ се супер шармантни и се изводлива опција за вашиот џеб.

Слика 37 – Уште една опција во одржливиот бран: откровение екоторба.

Слика 38 – Бебето туширање како состанок и за разубавување сами: лаковите за нокти како супер едноставни и шарени опции.

Слика 39 – Изберете ја вашата омилена слатка закуска: порции слатки пуканки во супер шармантно пакување.

Слика 40 – Размислете и за пораката и за дизајнот на пакувањето кога ќе ги персонализирате.

Слика 41 – Парфеми со мирис на бебиња!

Слика 42 – Мешавина за колачиња: задоволства за правење дома!

Слика 43 – Друга тетратка со приложена посебна порака.

Слика 44 – Изберете ставки што ги знајте дека вашите гости ќе сакаат во многу слатко и шармантно пакување.

Исто така види: Нијанси на зелена боја: што се тие? како да комбинирате и декорирате со фотографии

Слика 45 – Наједноставното пакување може да биде многу покул и интересно со смешни налепници или поштенски марки.

Слика 46 – Слатко што ќе се јаде подоцна.

Слика 47 – Друга ставка што еприлично честа појава е миризливата свеќа во стаклен сад.

Слика 48 – Завиткана во папие-маше типично за добро оженетите и родените!

Слика 49 – Едноставна чанта која може да содржи нешто што ќе ги воодушеви гостите.

Слика 50 – Една слатка за разубавување на животот додека бебето не пристигнува.

Слика 51 – Обоените алуминиумски лименки исто така маѓепсуваат многу луѓе и се достапни на ниско ниво цени во продавниците на артикли за забави.

Слика 52 – Уште една персонализирана налепница која дава дополнителен шарм на едноставното пакување.

Слика 53 – Комплет за славење според нивните традиции и верувања.

Слика 54 – Уште еден сувенир од природни туш за бебиња: фиданки од мирни лилјани и папрати за да привлечат многу добра енергија.

Слика 55 – Комплет за туширање за бебиња со чаша и лак за да се опуштите и да го искористите ден

Чекор-по-чекор: упатства за намирници за туширање за бебиња што треба да ги направите дома

1. Слатка торба за подарок како подарок за туширање за бебиња

Супер евтин подарок кој може да биде и креативен: овде ќе научите како да направите слатка и шарена торба за подароци со печатена ткаенина за да ги чувате тартуфите и бонбоните што ги имате може да понуди за гостите да ги однесат дома. Сонеколку ставки: малку лента или јаже, триколин ткаенина исечена на квадрати и ознака за идентификација за вашиот чај. Одлично за секој што сака да направи нешто поедноставно и побрзо!

Гледајте го ова видео на YouTube

2. Детска количка EVA со калап за брзо склопување

Овој многу симпатичен сувенир е идеален за туширање бебиња. Форматот на количката може да се направи или во розова или сина EVA за оние кои сакаат да ги задржат традиционалните бои, или која било друга боја што ќе ја изберете! Испечатете ја шемата (во описот на видеото) за да создадете неколку колички за многу кратко време.

Гледајте го ова видео на YouTube

3. Сувенири од овци за туш за бебиња

За оние кои сакаат занаети, ова е уште една симпатична опција која сигурно ќе ги воодушеви вашите гости! Направено со филц во боја, откачена ткаенина и полнење со пердуви, ова мало овче е многу детално и овозможува неколку варијации за прилагодување.

Гледајте го ова видео на YouTube

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.