Бело и дрво: 60 слики од комбинацијата во средини

 Бело и дрво: 60 слики од комбинацијата во средини

William Nelson

Кога станува збор за декорацијата, секогаш постојат оние класични дуа кои се безвременски и совршени за создавање модерни и елегантни средини. А една од овие опции е комбинацијата помеѓу бело и дрво, еден од омилените во моментот, благодарение на подемот на скандинавскиот стил кој се базира на овие тонови.

Ова совршено дуо носи многу посебен шарм до декорацијата, да не зборуваме дека практично е отпорна на грешки, на крајот на краиштата е речиси невозможно да се згреши со неа.

Широко се користи во проекти за кујна, дневна и трпезарија, комбинацијата на бело а дрвото се открива пријатно изненадување и во другите средини на куќата, како што се спалните соби, бањата, домашната канцеларија, ходниците, влезните ходници, па дури и во надворешните области.

Но, зошто, сепак, белата и сива?Дрвото се толку популарни? Не е тешко да се разбере зошто. Белата е неутрална, чиста, светла боја која добро се усогласува со различни предлози за декорација и е исто така предност за мали простори, бидејќи бојата има способност да ги зголеми и осветлува околините. Дрвото, пак, го носи тој пријатен, топол и пријатен допир типичен за секој природен елемент. Потоа само омажи ги двајцата за да имате неутрален, безвременски декор кој е, во исто време, добредојден и удобен.

Белата и дрвото може да се користат на различни начини во околината. Најчеста опција екористете бели подови, ѕидови и други облоги и користете дрво во мебелот и работните површини. Но, ако сакате, можете да се обложувате и на дрвени подови и/или тавани, покрај дрвени ѕидни панели. Само внимавајте двете нијанси добро да ги дозирате и распоредите во околината.

Исто така, вреди да се спомене дека видот на употребеното дрво директно се меша во естетскиот изглед на проектот. На пример, рустикалните шуми, како што се оние од уривање, гарантираат рустикално, соголено, модерно, па дури и провансалско чувство. Добро обработеното и изработено дрво, од друга страна, внесува аура на елеганција и софистицираност во просторите.

Тонот на дрвото е исто така клучен фактор за проектот. Посветлите дрва со употреба на бело составуваат помодерни и актуелни простори, додека потемните тонови покажуваат попрефинета и трезвена средина.

Со белото и дрвото нема грешка, можете да играте без страв во комбинација. Но, прво, како да го проверите изборот на слики подолу? Има 60 средини украсени со дуото за да ве инспирира, погледнете:

60 слики од комбинацијата на бело и дрво во декорацијата

Слика 1 – Млада соба украсена во тонови на бело и дрво; имајте предвид дека белото преовладува над светлото дрво.

Слика 2 – Бања со бели облоги, дрвен мебел и светло сив допир на подот.

Слика 3 -Кујна со бело и дрво: класика што ја користи дуото.

Слика 4 – Во оваа друга кујна, белата и дрвото исто така се издвојуваат, но секоја зафаќа одреден простор, без мешање.

Слика 5 – Бел и дрвен кујнски мебел; На подот и ѕидовите се користеа порцелански плочки со бел мермер.

Слика 6 – Околини интегрирани со употреба на бело и дрво.

Слика 7 – Посилен тон на дрво ја означува декорацијата на оваа двокреветна спална соба; Забележете дека дрвото ја прави околината многу попријатна.

Слика 8 – Овде, дрвото влегува во композицијата преку прекрасна плоча во ходникот; материјалот се повторува и во шкафовите.

Слика 9 – Мала кујна украсена во бели и дрвени тонови, само потемно дрво, што укажува на порустикален стил за декор.

Слика 10 – Во оваа бања, тонот на дрвото влегува во покривката на подот и ѕидот на тушот.

Слика 11 – Во оваа соба, трета боја, сива, се придружува на дуото бело и дрво.

Слика 12 – Модерна бања, малку рустикална и многу стилска.

Слика 13 – горе бела, долу дрво.

Слика 14 – Спалната соба со бела основа донесе дрво само на панелот наТВ.

Слика 15 – Темното дрво употребено во деталите на оваа кујна создава прекрасен контраст со белото.

Слика 16 – Рустикалното и опуштено борово дрво беше опцијата овде да се користи заедно со белото.

Слика 17 – Дрвениот мебел на клупата е доволен за да ја разбие белината на бањата.

Слика 18 – Модерна и пријатна домашна канцеларија во бели и дрвени тонови.

Слика 19 – Речиси сè е бело овде, ако не и дрвениот детал на рустикалното стебло на дрвото.

Слика 20 – Дрвениот под, покрај тоа што е убав, одлично се комбинира со белите ѕидови.

Слика 21 – Две тонови дрвени панели се здружуваат во оваа бела соба: онаа на ТВ панелот и онаа на подот.

Слика 22 – Кујната и интегрираното трпезарија обложување соба во комбинација помеѓу бело и дрво за да се постигне чист и, во исто време, добредојден декор.

Слика 23 – Во оваа бела бања, дрвото за рушење се издвојува и го открива модерниот и опуштен стил на проектот.

Слика 24 – Трезна двокреветна соба украсена во бели тонови и светло дрво и друга сивкаста

Слика 25 – Скапоцените дрвени детали ја вадат оваа кујна од монотонијата на белото.

Слика 26 – Кат идрвен таван; во центарот на околината е редот на белото да се истакне.

Слика 27 – Совршен баланс помеѓу белото и дрвото.

Исто така види: Евтини куќи: погледнете 60 евтини модели за изградба со фотографии

Слика 28 – Одличен избор: бел мебел со дрвен врв.

Слика 29 – Агол за читање е многу попријатно со употреба на дрво во комбинација со бело.

Слика 30 – Дрво од едната страна, бело од друга.

Слика 31 – Рустикален дрвен панел ги покрива ѕидовите на оваа трпезарија, во меѓувреме, белото на ѕидот и таванот ги освежува очите.

Слика 32 – Избраниот лешник за кабинетите во оваа кујна е неописливо пријатен.

Слика 33 – Суптилен и елегантен начин да се вметне дрво во бела средина.

Слика 34 – Три вида дрво и без забуна; на ѕидот и таванот, белата е главниот лик на сцената.

Слика 35 – Оваа кујна во бело и дрво навистина се издвојува поради различниот ефект врз таванот.

Слика 36 – Мебелот од дрво од рушење носи неверојатна визуелна сила во белата средина.

Слика 37 – Оваа мала бела кујна детално внесе дрво во кабинетот и на шанкот за мијалник.

Слика 38 – Дрвените полици се одлична опција за вметнување на природната нијанса вобела средина.

Слика 39 – За да се истакне лентата во околината, решението беше да се обложите на темно дрво за полиците и малиот пулт.

Слика 40 – Во оваа просторија со бела основа се издвојуваат дрвените столчиња.

Слика 41 – Прекрасна инспирација за бела бања со дрво.

Слика 42 – Домашна канцеларија бела со дрво; комбинација која не може да тргне наопаку.

Слика 43 – Топло и интимно: вака изгледа белата средина со употреба на дрво.

Слика 44 – А што е со комбинацијата помеѓу бело и дрво со допир на црно? Инспиративно, во најмала рака.

Слика 45 – Тонот на дрвото директно се меша со конечниот резултат на проектот.

Слика 46 – Еве, рустикалниот дрвен зрак над бело го привлекува вниманието.

Слика 47 – Модерен и со индустриски шмек, оваа кујна инвестираше во хармоничната комбинација помеѓу белото и дрвото.

Слика 48 – Прекрасна и интересна алтернатива за употреба на бело и дрво: користете го дуото на скалите!

Слика 49 – Класичната комбинација на бело на ѕидовите и дрво на мебелот.

Слика 50 – Пола и половина.

Слика 51 – Рустикалното дрво совршено се спои со циглитеуривање на ѕидови; белата, пак, е присутна во класичниот дограма за дограма правејќи прекрасен контрапункт со дрвото.

Слика 52 – Бело и дрво во детската соба: светло , мекост и топлина.

Слика 53 – Дневната соба е исто така една од најпосакуваните средини кога станува збор за украсување со бели и дрвени тонови.

Слика 54 – На балконот изненадува и белото и дрвото.

Слика 55 – Скриен во плакарот, но сепак учествува во предлогот за декорација.

Слика 56 – Модерна и соголена декорација со употреба на бела и дрво.

Исто така види: Планирано германско катче: Погледнете 50 инспиративни идеи за проекти

Слика 57 – Студените и неутрални тонови на декор – бела и сива – се попривлечни со топлината на дрвото.

Слика 58 – Дневна соба и трпезарија интегрирани и подеднакво украсени во бели и дрвени тонови.

Слика 59 – Еве, дрвениот панел се издвојува по својата убавина, функционалност и контраст со белото.

Слика 60 – Елегантната бела бања во контраст со рустичноста на рушењето на дрвената клупа.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.