Божиќна изложба: 45 инспиративни идеи за украсување на вашата продавница

 Божиќна изложба: 45 инспиративни идеи за украсување на вашата продавница

William Nelson

Божиќната изложба е мамката за клиентите да влезат во продавниците во најпрофитабилниот месец од годината. Секој занает инвестира во различен тип на декорација за да даде поголемо значење. Инвестирањето во сценографски објекти е одлична идеја да го изложите производот и да го направите оригинален.

Овие додатоци може да вклучуваат топки, венци, ѕвезди, обоени светилки, новогодишни елки, лакови, бастуни и други предмети што се однесуваат на тоа прилика. Но, пред да започнете да ја елаборирате вашата изложба, треба да имате проект во рака со дефинираниот стил што имате намера да го пренесете на јавноста. Сценариото со многу украси без усогласување е заморно и нивното балансирање е секогаш најдобриот начин.

Формула која често ја користат професионалците во областа за подобра изложеност на производот е комбинацијата на слики и/или налепници залепени на производот сама по себе.стакло и во внатрешниот дел на витрината персонализирана и добро обработена глетка. Изложбите со ѕвезди, скулптури на Дедо Мраз или дури и гранки од дрво за обработка на дрво совршено се комбинираат со божиќната атмосфера.

Декоративните елементи се важни, но не се препорачува претерување. Потребно е да се даде посебен акцент на главната работа, а тоа се производите. Минималистичката декорација го остава излогот софистициран и во исто време гарантира врв на парчињата.

Нема тајни за овој тип на проекти, само обложувајте се на креативноста и направетеправилно комбинации. Видете примери на излози во референците подолу:

Неверојатни фотографии од Божиќниот прозорец за да бидете инспирирани

Слика 1 – Металните балони формираат шарен синџир што поминува низ прозорецот. Дополнително, балоните во форма на новогодишни светилки создаваат диференциран и уникатен излог.

Слика 2 – Жиците за приврзоци со обоени дијаманти создаваат целосно геометриски божиќен излог.

Слика 3 – Изложен поп стрип инспириран од стрипови.

Слика 4 – Изложен Новогодишна елка обоена со цртежи на картон.

Слика 5 – Празничната тема е одлична идеја за божиќен излог.

Слика 6 – Футуристичка витрина со роботи со многу шарм и стил за да бидете инспирирани

Слика 7 – Витрина со детали за лента металик, метални ѕвезди и детска колиба.

Слика 8 – Пристап на претходната витрина со повеќе детали за секој предмет.

Слика 9 – Божиќна изложба со циркуска тема за да бидете инспирирани

Слика 10 – Овде централна тема на декорацијата тие се навистина металните глобуси.

Слика 11 – Идеја за божиќна декорација за оние кои работат со киосци и колички.

Слика 12 – психоделичен допир за кул и тренди моден изложбен простор

Слика 13 – Лепилата или сликањето на стакло може да создадат совршен дизајн за минималистички божиќен изложбен простор.

Слика 14 – Едноставна и неверојатна идеја за продавница за предмети за домаќинството!

Слика 15 – Божиќна изложба со неколку монитори кои поставуваат новогодишна елка

Слика 16 – Голема Божиќна топка со вештачки лисја засолнува неколку предмети од продавницата.

Слика 17 – Божиќна декорација на прозорецот полн со бои и разбиен ефект на стаклото.

Слика 18 – Друга опција е да се обложите многу за употребата цвеќиња за украсување на вашиот излог.

Слика 19 – Пример за декорација на трговски центар со сладолед во слободен пад!

Слика 20 – Уште една минималистичка и елегантна витрина опција која ќе ве инспирира.

Исто така види: Списокот за венчавки е подготвен: видете како да составите предмети и совети од веб-страниците

Слика 21 – Божиќна декорација за продавница за играчки со вселенски брод што го носи голем балон за подарок.

Слика 22 – Едноставните божиќни топки можат да создадат убава изложба!

Слика 23 – Чиста витрина со висечки манекен.

Слика 24 – Уметност и чиста елеганција во божиќниот излог.

Слика 25 – Надворешното осветлување може да биде уште една идеја за оние кои имаат контрола над продавницата.

Слика 26 – Чувајте го моделот на фасадатав Божиќна витрина со сребрен глобус и основа која исто така е изработена од истиот материјал

Слика 27 – Пример како витрината може да се украси со само неколку елементи .

Слика 28 – Целосно златна и сјајна плоча за божиќна изложба со висечки кукли.

Слика 29 – Постер со едноставна осветлена елка за поскромна изложба.

Слика 30 – Божиќна изложба полн со елементи во комбинација.

Слика 31 – Можете да ја обедините новогодишната тема заедно со Божиќ за да направите единствена изложба.

Слика 32 – Не само продавниците можат да се украсуваат, туку и фасадите на рестораните. Еве, сè со цвеќиња!

Слика 33 – Полица со скали и новогодишни светилки за продавница за естрада.

Слика 34 – Пример за божиќен излог за продавница за чевли.

Слика 35 – Жичарница и ликови за украсување на божиќниот излог .

Слика 36 – Сите заедно и измешани.

Слика 37 – Едноставен дизајн или сликањето на стаклото може да ја направи разликата во изгледот.

Слика 38 – Танцувачки парови!

Слика 39 – Златни метализирани ленти во витрина во стил на телефонска говорница.

Слика 40 – Пример за модна изложбаНаталина.

Слика 41 – Едноставни бели новогодишни елки во декорацијата на прозорецот.

Слика 42 – Целосно обоена и розова витрина за продавница за естрада.

Слика 43 – Неверојатен состав на кутии со свеќи и новогодишни светилки.

Слика 44 – Сè Божиќ.

Исто така види: Природен базен: предности, совети, како да го направите тоа и фотографии

Слика 45 – Изложба за женска продавница: висечки топки што поддржуваат чанти

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.