Декор за туш и пелени за бебиња: 70 неверојатни идеи и фотографии

 Декор за туш и пелени за бебиња: 70 неверојатни идеи и фотографии

William Nelson

Бебе тушот или тушот со пелени е прослава која бара грижа при подготовките: пречекот на семејството и пријателите за пристигнувањето на бебето е настан што идната мајка секогаш ќе го памети. Секој детал е способен да ја направи оваа забава посебна, покрај тоа што ќе создаде пријатна средина за примање гости.

За оние кои ја организираат забавата, еден од првите избори е поканата. Постојат неколку опции достапни на пазарот, вклучително и графика. Моделот на покана може да варира во зависност од избраната тема, ако сè уште не ја знаете темата, користете покани во боја.

Боите на бебешкиот туш зависат од вкусот на идните родители и полот на дете. Можете да изберете клише розова за девојче и сина за момче, можете да измешате светли бои како пастелни тонови и уште појаки нијанси.

Запомнете дека декорацијата на масата е главниот предмет за оваа забава. Интересното е украсувањето со слатки, пијалоци и предмети кои одговараат на темата. За оние кои имаат намера да користат мала маса, фокусирајте се на декорацијата со персонализирана храна и пијалоци, идеални за оние кои не можат да посветат толку време на декорацијата, а сепак имаат прекрасен резултат!

Можете и да го декорирате средина со балони: најкул модели се оние со гас хелиум, кои лебдат и можат да се фиксираат на таванот, покрај тоа што имаат различни формати. Тие ја прават околината порелаксирана изабава.

70 идеи за декорација за бебешки туш и туш за бебиња

Декорацијата е она што внесува шарм на забавата. Погледнете ја нашата галерија со 79 идеи за декорација за да направите незаборавен туш за бебиња:

Слика 1 – Тренд кој треба да остане: фрази со метални балони.

Оваа маса за туширање за бебиња има метални, слатки и солени балони наредени на бели садови, вазни и водена зелена торта со украсни детали. На ѕидот има дури и хартиени цвеќиња. Заменете ги буквите со името на бебето, ако сакате.

Слика 2 – За идните мајки, секогаш удобни столчиња! Означете ги за да обезбедите убави кликови и никој да не седне, се разбира.

Убава пастелна декорација за туш за бебиња организирана во бел шатор во отворена средина, на дрвена палуба. Дополнително, употребата на дрвени столчиња и цветни аранжмани низ долгата маса, со еден од нив специјален за мама.

Слика 3 – За оние кои сè уште не го знаат полот на бебето, како да се мешаат класичните розови и сини бои?

За оние кои сè уште не го знаат полот на детето, користете ги двете бои како основа за декорација на бебешкиот туш. Оваа влезна маса има хартиени балони и обоени ленти на бела основа.

Слика 4 – Внимателно украсени колачиња со името на бебето. како нељубов?

За мајки кои веќе го избрале името на бебето: направете колачиња со името како што е прикажано на оваа фотографија.

Слика 5 – Хелиумските меури секогаш создаваат сензационален ефект!

За сите забави: балоните со хелиум се совршени за декорација и создаваат кул ефект во околината, лебдејќи над таванот. Овој пример користи дури и обоени ленти

Слика 6 – Тела со слатки изреки од слободна рака што висат на алиштата се секогаш добредојдени!

Друга идеја за украсување е да изберете некои тела што веќе сте ги купиле за да ја декорирате просторијата како што покажува овој пример, закачете ги на алишта заедно со листови од папрат.

Слика 7 – Забавно игра: Посакувам бебињата на гостинската маса.

Создадете персонализирана картичка за прикажување на масата , со желбите на секој за идното бебе!

Слика 8 – Дури и храната го слави доаѓањето на новиот член!

За подобрување декорацијата на масата, направете храна украсена според овој пример.

Слика 9 – Сладок крај на нов почеток. Еве, слатките влегуваат во игра!

Одлична инспирација за подарок за туш за бебиња: чоколадни колачиња завиткани во пластика со панделка и хартиена картичка со прекрасна порака .

Слика 10 – Декорацијарустикален со подвижната маса. За да додадете леснотија, инвестирајте во балони во тонови на бонбони бои и кадифен.

Слика 11 – Забавни крофни со цуцли. Добриот хумор е од суштинско значење на секоја забава!

Непочитувањето и добриот хумор нека цветаат при украсувањето на околината. Овие крофни беа украсени со шарени цуцли и мали очи.

Слика 12 – Фото кабина со реквизити за правење неколку селфи фотографии.

Забавното малку знаци не може да се пропушти. Креирајте пораки според вашата личност и оставете ги достапни за гостите да се фотографираат и да се забавуваат.

Слика 13 – Познатата детска песна на врвот на тортата: трепкај, трепкај, мала ѕвезда.

Прекрасна декорација на маса со макарони, торта со небесно син фондан, топчиња во облик на жолти бисери со машна и нежни чевли на врвот. Наоколу беа поставени знамиња од ткаенина со порака: љубов моја за тебе!

Слика 14 – Веднаш изненадете ги гостите и видете ја нивната реакција!

Ова е одличен пример: создадете кутија за изненадување за гостите со посебна порака: кажете дали е момче или девојче!

Слика 15 – Très chic ! Некое зајаче е на пат!

Слика 16 – Мини колачи украсени со артикли.

Слика 17 – Соберете еднашармантно катче за чување на подароците.

Исто така види: Зен декорација: како да направите ваша и 50 убави идеи

Слика 18 – Здраво свето! Речиси сум таму!

Слика 19 – Поп декор: шарен како што треба да биде новата фаза.

Слика 20 – Директно од временскиот тунел со ѕид од стари фотографии од парот.

Слика 21 – Малите бувови се појавуваат и на детски забави и на беби тушеви затоа што се шармантни и разновидни!

Слика 22 – Приврзоците со иглички и игли даваат многу посебен шмек на пакувањето.

0>

Слика 23 – Бинго! Побарајте од гостите да ги пополнат сите квадрати со подароците што мислат дека ќе ги добиете. Првите пет што ќе го сфатат правилно, веднаш штом ќе се отвори, добиваат посебно задоволство!

Слика 24 – За идната мала принцеза, многу сјај, розова, глам!

Слика 25 – Гледајте ме како растам: семки од сончоглед како сувенир.

Исто така види: Едноставно студиско катче: погледнете како да го направите тоа и 50 прекрасни фотографии

Слика 26 – Бебе речиси на бродот. Доаѓа штркот!

Слика 27 – Смешни цитати за грицки и пијалоци.

Слика 28 – Ливчиња висат од гранки: едноставен и практичен предлог за декорација што ја прави сета разлика во декорот на околината.

Слика 29 – Видете ја реакција на гостите кога на трпезариската маса ќе најдат стихови на песна на кои стои зборот бебе! Некои примери: „Биди секогаш мојбебе“ , од Мараја Кери; „Бебе можам да те држам“ , од Трејси Чепмен; „Бебе момче“ , од Бијонсе.

Слика 30 – Лиснати колачи со врвови поврзани со темата.

Слика 31 – Стилизираните шишиња за бебиња се одлични сојузници во декорацијата.

Слика 32 – Балони виси од таванот и завесата со пеперутка добро ги пополнуваат празните места.

Слика 33 – Обложувајте се: дали ќе биде момче или девојче?

Слика 34 – Лулката станува главна маса. Искористете ја креативноста и заштедите при изнајмување мебел!

Слика 35 – Бидејќи туширањето за бебиња е поинтимна прослава, обложувајте се на помали колачи и избегнувајте отпад.

Слика 36 – Времето за играње пристигна, затоа резервирајте посебно место за парот!

Слика 37 – Сувенирите за јадење секогаш ги оставаат гостите да сакаат повеќе…

Слика 38 – Прославете дома и инспирирајте се во оваа шармантна референца!

Слика 39 – Скапоцени детали дури и на држачот за прибор за јадење.

Слика 40 – Претпочитајте помека табела со бои што ќе ја донесете леснотијата на бебешкиот туш.

Слика 41 – Заменете го пржењето со мини сендвичи со вафли. Покрај тоа што се поздрава опција за мама, тие се и вкусни!

Слика 42 – Ова е време даимпровизирајте: количката за бебиња се претвора во држач за подароци.

Слика 43 – Уште една сензационална идеја и лесна за примена: завеси со фотографии од бременост .

Слика 44 – Таблата се врати со сè и лесно ги заменува панелите зад тортата.

Слика 45 – Капсула на иднината: пораките за бебето се ставаат во различни пелени.

Слика 46 – Остатоци од ткаенина и иглички ги украсуваат шишињата за освежување .

Слика 47 – Рустикалниот стил се вклопува како ракавица во туш за бебиња на отворено.

Слика 48 – Невозможно е да се јаде само еден!

Слика 49 – Подароците што висат на решетката го надополнуваат декор. Искористете ја оваа функција!

Слика 50 – Мирисен сувенир: цвеќиња за да ја разубават куќата!

Слика 51 – Балоните даваат надградба на секоја забава!

Слика 52 – Ја цени удобноста за да не се измори премногу со фотелји, перници и столче за потпора на нозете.

Слика 53 – Само квадратни картонски кутии и обоена боја за да се создадат градежни блокови.

Слика 54 – Гола торта: сигурен избор за туширање за бебиња!

Слика 55 – Ситните тартуи се способни на топење на срцата! Понудете две опции за полнење што ќе ги задоволите: пилешко идланки срца за вегетаријанци.

Слика 56 – Забавувајте ги гостите со играта на погодување на нивниот датум на раѓање. Кој ќе го сфати како што треба, потоа добива посебно задоволство.

Слика 57 – Донесете го мебелот на бебето на забавата! Столот за хранење станува потпора за вазни, па дури и за слатки.

Слика 58 – Ширете љубов каде и да одите! Количките за бебиња ги означуваат седиштата на гостите.

Слика 59 – Дали барате забавна и креативна тема? Што е со „Два грашок во мешунка“?

Слика 60 – Мисија: повторна употреба на материјали. Шишињата со вино, на пример, добија боја, врвки околу нив и природни цвеќиња.

Слика 61 – Машунката сигнализира дека доаѓа момче. Ако е девојка, инвестирајте во розевата или розе машната.

Слика 62 – Различното пакување е успешно и ги изненадува гостите!

Слика 63 – Транспарентните балони симулираат облаци и завесата од капки, дождот. Убава, слободна, лесна и лабава!

Слика 64 – Играјте си со боите ако сè уште не го знаете полот на бебето и избегате од вообичаениот декор.

Слика 65 – Совети и приврзани пораки висат од светилката што ќе ја украси собата на бебето.

Слика 66 – Торта украсена со лигавче од пастаАмерика.

Слика 67 – Одбројување! Поздравете ги гостите со слатки фрази како оваа: „Остануваат девет недели да бидете на наша страна“.

Слика 68 – Пелени како централен дел. За да даде шармантен шмек, розата е шлаг на тортата.

Слика 69 – Дури и столовите се придружуваат на танцот!

Слика 70 – За минималистички и модерни татковци. На ѕидот, возбудлива порака напишана со слободна рака: „Вие сте нашата најголема и најневеројатна авантура. Ти, нашата малечка, си толку сакана!“.

Други совети за организирање бебешки туш

Шабови за бебешкиот туш

//www.youtube.com/watch?v=HXCUXQFkeL4

Гледајте го ова видео на YouTube

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.