Декорации на собите: видете 63 референци и фотографии

 Декорации на собите: видете 63 референци и фотографии

William Nelson

Специфичните додатоци визуелно ја подобруваат секоја просторија. Без разлика дали се инсталирани на ѕид, под, поставени на парче мебел или дури и како дизајнерски мебел, тие се од фундаментално значење за зајакнување на личниот вкус на жителот, давајќи и поголема личност и стил на околината.

Некои предмети се идеални за следење на стилската декорација на вашата соба. Во зависност од бојата и форматот, тој дефинира дали собата го следи рустикалниот, минималистички, винтиџ или помодерен стил. Можно е и класификација на полот: дали е женски, детски, машки или парен простор.

Дали се двоумите кој украс да го изберете за вашата спална соба? Погледнете го нашиот избор подолу и поставете ги прашањата што можеби ги имате:

Рустик: Тоа е мешавина помеѓу хипи и типичната селска клима, почнувајќи од ракотворби до парчиња поврзани со животните и природата. Затоа, ако се идентификувате со овој стил, одлучете се за вазни, животински принтови, познатиот фаќач на соништа, перничиња со капчиња.

Тропски: вклучува живи бои и се што се однесува на тропските земји. Овошни скулптури, вазни со цвеќиња и растенија, шарени предмети, украси од бамбус се некои опции кои одлично се вклопуваат во предлогот.

Гроздобер : злоупотреба на парчињата ретро во црвена, сина и жолта боја. На пример, часовници, камера, чанти и ако сакате, стар дизајн.

Романтични: се карактеризира со употреба на цвеќиња, свеќи, дифузер, украси со зборот „љубов“ и нежни предмети во форма на срце. За женска соба или соба за двојка, тоа е одлична опција да се состави декор и да се остави многу интимна атмосфера.

Модерен: стил кој привлекува речиси секого! Во тој случај, изберете предмети кои имаат неутрални бои. Тоа може да биде светилка, книги, слики, неони или смел дизајн парче.

60 неверојатни слики на украси за спалната соба

Прифатете еден од овие стилови и изберете ги вистинските украси за вашата спална соба ! Проверете повеќе од 60 прекрасни проекти подолу во нашата галерија и инспирирајте се овде:

Слика 1 – Обложувајте се на трендот на ананас во декорацијата!

Слика 2 – Совршена за машка соба

Слика 3 – За оние кои уживаат во минималистичкиот стил, можете да се одлучите за дискретни додатоци

Слика 4 – Додатоци треба да ја покажат вашата личност

Слика 5 – За празни ѕидови, направете композиција од предмети што најмногу им се допаѓаат!

Слика 6 – За љубителите на уметноста!

Слика 7 – Резервирајте катче со светци и заштитници

Слика 8 – Повторно искористете ги материјалите и имајте неверојатен резултат

Слика 9 – За машка спална соба, трезвените бои на деталите секогаш одат добро

Слика 10 –Обложувајте се на минијатурата на вентилаторот, која покрај тоа што е шармантна ја прави околината попријатна

Слика 11 – Дезенираниот тепих ја украсува и ја прави околината попријатна

Слика 12 – Закачалката која виси на ѕид е одличен предмет за украсување и остава сè во ваши раце

Слика 13 – Заменете ја ноќната маса со бели закачени корпи на ѕидот

Слика 14 – Каков организатор за обетки и ѓердани од камења ?

Слика 15 – Бамбусот може повторно да се употреби на многу начини за украсување на вашиот дом

Слика 16 – Освен што ќе најдете мало катче за гитарата, таа може да се постави на вашиот ѕид на декоративен начин

Слика 17 – Деталите за ноќното столче го демонстрира вашиот вкус и стил момци!

Слика 18 – Прекрасен аранжман направен со бојадисано столче, потпорни книги и дизајнерско парче

Исто така види: Украсени сапуни: откријте како да ги направите и видете неверојатни идеи

Слика 19 – Сликата е предмет што го украсува секој простор!

Слика 20 – Направете ја вашата соба повеќе цветни и со допир по боја

Исто така види: Видови растенија: украсни видови, нега и есенцијални култури

Слика 21 – Занаетите додаваат прекрасен декоративен допир во вашата соба

Слика 22 – За мирна соба, вметнете композиција од вазни и ловец на соништа

Слика 23 – Забавните перници ги прават децата среќни

Слика 24 – Поасот дојде доза украсување на собата за девојки, осмелете се да користите тапети и куки во тркалезна форма за да му дадете на местото поголем шарм!

Слика 25 – Предмети на денот за да денот може да се организира на послужавник

Слика 26 – Обложувајте се на бакарни предмети во декор!

Слика 27 – Поддржаните книги можат да формираат потпора за вашата маса

Слика 28 – Направете ги самите печатените фотографии залепени на триаголен калап

Слика 29 – Колекцијата што ја имате може да се монтира во кој било агол од собата

Слика 30 – Багажниците станаа хит во декорацијата и се тука да останат!

Слика 31 – За да бидете во диво расположение

Слика 32 – Користете крпеница за да ги направите организаторите пошармантни

Слика 33 – Расположение на денот!

Слика 34 – Украс за женска соба: потпирачот за женски додатоци може да биде изложен како украсен предмет во собата

Слика 35 – Декоративни предмети за украсување на детска соба

Слика 36 – Обложете се на неон со иницијалот на името што треба да се направи собата секогаш е осветлена

Слика 37 – Слики со инспиративни фрази може да се постават на главата на креветот

Слика 38 – Состав од списанија, свеќи и ароми наоколина

Слика 39 – Декоративни предмети за украсување на машка соба

Слика 40 – Запомнете дека машката средина бара малку информации за деталите

Слика 41 – Неонската фраза додава повеќе личност во собата

Слика 42 – Дисковите и ЦД-ата може да имаат посебен агол во спалната соба

Слика 43 – Суспендираната жица може да складира разни предмети на ѕидот

Слика 44 – Спортистите можат да ги користат предметите за украсување на просторијата

Слика 45 – Низи од светлина со фотографии уште повеќе го украсуваат ѕидот на спалната соба

Слика 46 – Страсно катче!

Слика 47 – Декоративни предмети за украсување полица

Слика 48 – Украсете ја вратата од спалната соба

Слика 49 – пуфот може да има форма на фудбалска топка

Слика 50 – Магнетниот ѕид е одлично за детска соба

Слика 51 – Минијатури на столици за оние кои го сакаат дизајнот

Слика 52 – Светилките играат важна улога во декорацијата

Слика 53 – Часовникот е предмет што не може да недостасува во спалната соба

Слика 54 – Музички инструмент за да и дадете личност на собата

Слика 55 – Украсете го вашиот агол за да ви остане блискучовек

Слика 56 – Кукли и черепи може да се постават на ноќната маса

Слика 57 – Декоративни предмети за момчиња

Слика 58 – Бурето е предмет кој освен за украсување служи како маса/потпора за спалната соба

Слика 59 – Што е со закачувањето на декоративната плоча на вратата од спалната соба?

Слика 60 – За кого сака животни и животни

Слика 61 – Изберете светилка за ноќна маса со различен дизајн

Слика 62 – Сефовите во облик на кукла внесуваат весел допир во спалната соба

Слика 63 – Украсете ја спалната соба со предмети од вашите патувања!

Како да изберете украси за спална соба?

Сега кога имате воспоставено некои основи, ајде да се нурнеме подлабоко во категориите украси за спални и како тие можат да додадат вредност за вашето засолниште дома.

Ѕидната уметност

Украсувањето на ѕидовите на спалната соба ќе има неверојатно влијание врз атмосферата на собата. Можете да изберете централно уметничко дело, збир на рамки или фото панел, кои заедно формираат визуелно интересен аранжман. Слики, фотографии, постери, таписерии, полици, па дури и огледала може да послужат како додаток на вашиот ѕиден декор. Најважно е избраните уметности да носат позитивни чувства исредства за смирување.

Ексклузивни детали

Објектите за украсување како што се книги, свеќи, скулптури, рамки за слики, послужавници, свеќници, корпи и други, можат да додадат личност и допир на ексклузивност во вашата соба. Имајте на ум дека секој детал е можност да го изразите вашиот индивидуален стил.

Перници и фрлања

Фрлањата и фрлањата можат да бидат одговорни за додавање текстури и бои во спалната соба. Обидете се да користите перници со различни големини со различни навлаки за перници за пријатен и интересен изглед. За комплетирање, вклучете луксузно и меко ќебе во подножјето на креветот за да додадете елеганција и да создадете покана за удобност.

Огледалата

Огледалата не се само за проверка на вашиот изглед пред да излезете надвор. Тие можат да бидат функционален и софистициран украс за секоја соба. Имањето големо огледало со целосна должина може да направи просторијата да се чувствува попространа и светла, додека помалите огледала може да се користат за додавање интригантни детали на ѕидовите.

Тематски декор

За оние кои имаат страст или интерес за специфично, зошто да не го вклучите во декор на спалната соба? Музика, филмови, патувања, спортови: изберете украси што ги одразуваат вашите страсти. Без разлика дали се работи за мапа на светот, ретро спортска опрема, постери за филмови, постери за бендови, овие украси можат да направат да се чувствува вашата собанагласи.

Мебел

Мебелот често се смета за потреба, а не за украс, но дефинитивно има големо влијание врз изгледот и чувството на спалната соба. Античките парчиња можат да додадат винтиџ чувство во собата, додека модерниот дизајнерски мебел обезбедува посовремено чувство. Мултифункционалните парчиња како клупа која служи како клупа може да биде одлична опција за мали соби.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.