Декорација на детска забава: чекор по чекор и креативни идеи

 Декорација на детска забава: чекор по чекор и креативни идеи

William Nelson

Содржина

Да се ​​биде дете значи да се биде во можност да се живее во свет на фантазии и ништо подобро од роденденска забава да влезе уште повеќе на оваа територија на имагинација. А украсувањето на детската забава одлично ја исполнува оваа функција на транспортирање на децата (па дури и на возрасните) во светот на измислените верувања.

Затоа планирањето на забавата мора да се направи со големо внимание за да детето го чува овој посебен момент засекогаш.

И, спротивно на она што може да го замислите, совршено е можно да се организира детска забава без да се загрози буџетот на домаќинството. Дури и затоа што многу работи можете да ги правите дома, со помош на самиот роденден. Затоа, дозволете вашето внатрешно дете да зборува погласно, да ја ослободите вашата креативност и да започнете со работа.

Ние помагаме со совети и инспирација. Одиме?

Совети за украсување на детска забава чекор-по-чекор

1. Слушајте го мислењето на роденденската личност

Не ни помислувајте да организирате забава за вашиот син или ќерка без претходно да го слушнете неговото мислење. Повикајте го детето и вклучете го во подготовките. Прашајте што би сакала да има на забавата и запишете ги сите предлози. Ако идеите се многу подалеку од буџетот (или реалноста), објасни ѝ што може да се направи во рамките на она што таа би сакала. Сигурно, вашето дете ќе биде многу среќно да учествува и совршено ќе ги разбере добрите и лошите страни на вашитеАмериканци, пичорите лесно може да се прилагодат на бразилските забави.

Слика 57 – Декорација за едноставна детска забава во најдобриот стил „направи сам“.

Исто така види: 60+ Украсени простори за одмор – модели и фотографии

Слика 58 – Декорација за детска забава со кекси со смешковци.

Слика 59 – Костимите и маските ја прават забавата забавна.

Слика 60 – Декорација за вселенска детска забава.

идеи.

2. Избор на тема за декорација на детската забава

Откако знаете што сака детето, договорете се за темата на забавата. Некои родители претпочитаат да не користат ликови, но ако детето сака познат суперхерој или самовила од цртан филм, објаснете му дека е можно да се организира забава на тема херој без задолжително користење на брендот. Освен што ќе заштедите со купување на лиценцирани артикли, кои обично чинат до три пати повеќе, забавата на вашето дете ќе биде многу пооригинална и покреативна.

Вили, циркус, пеперутки, цвеќиња, овошје, шума , автомобили, балони, авиони, кукли и балерини се примери за партиски теми без ликови. Темата може да се дефинира во рамките на она што најмногу му се допаѓа на детето. А, верувајте, можно е да се направи убава забава трошејќи многу малку.

Во видеото подолу погледнете неколку идеи за украсување на детска забава без ликови

//www.youtube. com/watch?v =icU3PFcSgVs

3. Балони во декор за детски забави

Без разлика на темата на забавата, едно е сигурно: детска забава без балон не е забава. Имаат сè поврзано со разиграната, весела и забавна средина на овој тип на веселби. Затоа, не заборавајте за нив при украсувањето.

Можно е да ги користите на најразновидни начини, исполнувајќи ја просторијата со боја. Во видеата подолу погледнете како да ја декорирате детската забава со помош на балони:

Направете сами –Деконструирани сводови од балони – Супер тренд за забави

Гледајте го ова видео на YouTube

Голем балон цвет за декорација на детска забава

Гледајте го ова видео на YouTube

Панел во декорација на детска забава

Панелата е многу важна во декорацијата на детска забава. Обично го зема името на роденденската личност и пораките за честитки и среќен роденден. Можно е да се најдат роденденски панели подготвени за купување, особено ако забавата е за специфичен карактер.

Но, исто така е можно да се направи убава, оригинална плоча без да се троши многу. Материјалите за изработка на панелот се разновидни. Можете да изберете, во зависност од темата на забавата и вашите вештини, панели направени со балони, ткаенина, хартија, палети или сите заедно. Погледнете ги видеата подолу и видете колку е едноставно да се направи роденденска табла:

Како да направите панел од ткаенина за детска забава

Погледнете го ова видео на YouTube

Како да направите англиски ѕид – панел за детска забава

Погледнете го ова видео на YouTube

Тасата за торта во декорација на детска забава

Тасата за торта е голема ѕвезда на забавата, заедно со панелот. Дуото е главната атракција на годишнината и треба да се прави и со големо внимание.

Тасата за торта, покрај тортата (секако!), ги изложува гостите на слатки, сувенири, фотографии и ја прави многу јасна тематаизбран за забава. Можно е да најдете готови маси, за продажба или изнајмување, со сите вклучени артикли.

Но, се разбира, можете и да го направите тоа. Јавете се на роденденската личност за да ги погледнете видеата подолу и заедно да научите како да поставите и декорирате маса за торти за деца:

Исто така види: Како да организирате детска забава: совети за 50 до 100 гости

Како да организирате маса за детска забава

Погледнете го ова видео на YouTube

Како да направите крпа во градиентна креп-хартија

Гледајте го ова видео на YouTube

Шарти во боја

Посебна креп-хартија, марамче, ЕВА, ТНТ и што друго имате дома. Сите тие можат да се користат во декорација на забави. Без разлика дали се работи за правење панел, маса за колачи, сувенири или помош за украсување на трпезата на гостите. Тие се многу разновидни, евтини и ја разубавуваат забавата како никој друг.

Подолу погледнете неколку предлози за тоа како да користите хартија за украсување детска забава и да ги изненадите гостите:

Хартиена завеса со вентилатор

Гледајте го ова видео на YouTube

Пом пом од хартија – Научете како да ги направите

Гледајте го ова видео на YouTube

13 идеи за украсување со помош на креп-хартија

Гледајте го ова видео на YouTube

Грицките изгледаат во декор за детски забави

Децата сакаат да јадат со очи. Затоа, на детска забава, важно е да се внимава на изгледот на грицките и пијалоците.

Покрај тоа што ќе бидат вкусни, ќе бидат и убави за да бидат изложени на забавата и,тие секако ќе бидат дел од декорот. Погледнете неколку идеи:

Забавна храна за детски забави

Гледајте го ова видео на YouTube

Многу светлина

Користете го и злоупотребете го ефектот на светла, особено во детската забава сцена. Можете да користите трепкачи на панелот за забава, сијалици низ просторијата, дифузни светла, па дури и LED знак. Еве неколку предлози како забавата да биде посветла:

Светло писмо

Гледајте го ова видео на YouTube

Lamps line

Гледајте го ова видео на YouTube

Рециклирај

Качете се на зелениот бран и користете материјали што може да се рециклираат за да ја декорирате забавата на вашето дете. Згора на тоа, ги учите и децата на одржливост, а да не зборуваме дека заштедувате многу пари.

Со шишињата за домашни миленици, стаклените шишиња и картонот можете да направите бесконечен број работи. Погледнете ги советите:

Украсување на маса со шише за домашни миленици

Гледајте го ова видео на YouTube

Замок за маса направен со материјал што може да се рециклира

Гледајте го ова видео на YouTube

Лесни и евтини идеи за украсување детска забава со употреба на средства за рециклирање

Гледајте го ова видео на YouTube

После толку многу идеи и инспирации, вие мора да умира за да почне да ја подготвува забавата на вашето дете. Но, држете ја вашата вознемиреност уште малку за да можете да го проверите изборот на слики подолу со убавидетски забави. Навистина вреди:

Слика 1 – Декорација за детска забава во нијанси на розова и полна со слатки.

Слика 2 – За слатка балерина; слатките го следат форматот на темата на забавата.

Слика 3 – Декорација на детска забава: еднорозите се во мода; на оваа забава доаѓа на тортата.

Слика 4 – Декорација за детска забава во цитрусни тонови и со радоста што го опкружува тропското овошје.

Слика 5 – Овие овошни стапчиња со имињата на гостите се многу слатки.

Слика 6 – Е ако детската забава е шарена, зошто да не шатор за пијалок во боја на виножито?

Слика 7 – Да се ​​јаде и да се украсува: крофните го нападнаа ова декорација за детска забава.

Слика 8 – Светли и живописни бои на овој детски роденден.

Слика 9 – Црното и белото може да биде и детско, на оваа забава хроматското дуо ја следи темата.

Слика 10 – Декорација на детска забава: две години прослави со многу сјај и балони.

Слика 11 – За да се сместат малите гости ништо подобро од перници на подот.

Слика 12 – Деконструиран лак за балон во различни големини за декорација на детска забава.

Слика 13 – Чист шарм ова мало забава со шарени цвеќиња иделикатна.

Слика 14 – Frozen продолжува да биде популарна во украсувањето на детските забави.

Слика 15 – Украсете ги слатките така што тие освен што се вкусни, да бидат и украсни за детски забави.

Слика 16 – Размислете за можноста за изнајмување бонбони за количка за детската забава.

Слика 17 – Темата на оваа забава е...срца!

Слика 18 – Декорација на детска забава: за да се избегне традиционалното розово и бело, неколку сини балони.

Слика 19 – Во тренд во внатрешна декорација, кактусите се присутни и во декорацијата на детските забави.

Слика 20 – Декорација за детска забава во пастелни тонови со тема „кактуси“.

Слика 21 – Некои едноставни детали можат да ја направат сета разлика во украсувањето на детската забава, на оваа забава балоните беа насликани на основата.

Слика 22 – Ново лице на традиционален објект за забава.

Слика 23 – Тема „овошје“ прави забавата уште пошарена и повкусна.

Слика 24 – Роденденската доби мала забава инспирирана од темата „фламинго“.

Слика 25 – А да им понудите на гостите хартија, обоени моливи и маркери?

Слика 26 – Кон Луа : забава на тема ракета.

Слика 27 –Бригадеиро лажици: убави и вкусни!

Слика 28 – Џиновски знамиња и балони во декорација на детска забава.

Слика 29 – Директно од дното на морето до масата за забава.

Слика 30 – Мала, но убаво украсена.

Слика 31 – Мечо Пу! ја прави оваа декорација за детска забава радост.

Слика 32 – Забава за мачиња во црно-бело; Дали е тоа или не е чист шарм и многу лесно се прави?

Слика 33 – Страста за град или место во светот може да стане украс тема за детска забава

Слика 34 – Забавата со темата на филмот „Војна на ѕвездите“ доби засилување во декорацијата со саксии со сукуленти.

Слика 35 – Сладок мед! Слатка мала забава.

Слика 36 – Лична забава, без ликот! Искористете ја креативноста и заштедите при украсување детска забава.

Слика 37 – Персонализирајте ја забавата со фотографии од роденденската личност.

Слика 38 – Забавата покрај базен е загарантирана забава.

Слика 39 – И што мислите за идејата за ​​имате забава полна со диносауруси?

Слика 40 – Во шумата; листови од адам ребро, супер тренди, комплетирајте го декорот за детска забава.

Слика 41 – Декорација за детска забава со панелдрвени.

Слика 42 – Балоните со букви се евтина и убава опција за украсување и персонализирање на забавата.

Слика 43 – Традиционално сино-бело за момчињата.

Слика 44 – Мечки и бобри ја украсуваат оваа детска забава.

Слика 45 – Обоените прскалки не мора да бидат само во слатките.

Слика 46 – Дистрибуирајте ѓердан со куршуми; на малите гости ќе им се допадне.

Слика 47 – Чоколадните бонбони никогаш не се премногу.

Слика 48 – Облаци од хартија! Како да не се заљубите во овој украс за детска забава?

Слика 49 – Кој е ликот? Забава без лиценцирани производи.

Слика 50 – Преклопената хартија е исто така одлична опција за украсување на детска забава.

Слика 51 – Меки нијанси на жолта и сина за забавата на тема Вини Пу!

Слика 52 – Забава на отворено и деца : совршена комбинација.

Слика 53 – На оваа забава гостите ја красат детската забава.

Слика 54 – Украсување на масата и заострување на непцето: погрижете се за масата за деликатеси.

Слика 55 – На детската забава и се потребни игри; понудете играчки и игри за гостите.

Слика 56 – вообичаено на забавите

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.