Декорација на црква за свадба: 60 ​​креативни идеи кои треба да се инспирираат

 Декорација на црква за свадба: 60 ​​креативни идеи кои треба да се инспирираат

William Nelson

Кога планирате свадба, изгледа дека списокот со задачи никогаш не завршува! А меѓу многуте предмети е и декорацијата на свадбената црква . На крајот на краиштата, местото каде што парот конечно ќе се спои, велат долгоочекуваното „I do“ пред пријателите и семејството, мора да има повеќе од посебна декорација, која се граничи со совршенство!

Во денешниот пост ние одделете неколку инспиративни слики на кои ќе се засновате и драгоцени совети за да ги добиете сите детали правилно за овој долгоочекуван и важен момент. Да не заборавиме:

  • Одење кон „да“ : Декорацијата на патеката по која ќе помине младоженецот, младоженците, деверушите и, конечно, невестата е една од главните точки на црковната венчавка.
  • Ниски светла за поромантична и пријатна атмосфера : Најдоброто нешто во работата во затворен простор е да можете да ги испланирате сите детали, вклучувајќи ја и инциденцата на светлина во секоја точка во просторот. На свадбите, идеално е да се одржува ниско и пријатно осветлување, со жолтеникава светлина. Затоа, обложувајте се на свеќи и подни светилки и лустери за приврзоци.
  • Бои за венчавки : Боите кои преовладуваат во свадбениот декор се белата и златната, но не плашете се да додадете уште неколку бои во оваа мешавина, главно преку цвеќиња и растенија!

Видете исто така: инспирации за свадбени цветни аранжмани, декор за рустикална свадбаолтар.

Слика 58 – За мала црква: намалете ги украсите и дајте му чувство на просторност на просторот.

Намалувањето на бројот на декоративни елементи не значи дека нема декорација и, во некои простори, тоа може да влијае на чувството на просторност во околината.

Слика 59 – Лак од цвеќиња кај влезот и на излезот од просторот.

Слика 60 – Следете ги архитектонските линии во декорацијата на црквата.

За цркви со високи тавани или кои имаат претежно вертикални украси, следењето на овие линии дава чувство на величественост на просторот.

и на терен

60 инспиративни слики на црковен декор за свадба за да бидете инспирирани

Да ги видиме сликите? Проверете ја најдобрата галерија на интернет со слики од декор на свадбена црква и искористете ги овие инспирации во ваша корист. Видете исто така едноставни совети за декорација на венчавки.

Луксузна декорација на црква за свадба

Слика 1 – Патека на цвеќе во голема црква како одвојување за патот на невестата и младоженецот и гостите.

Еден начин јасно да се ограничи патот низ кој минуваат само младоженците, кумовите и деверушите е со разделување на клупите каде што престојуваат гостите со украсни елементи. . Како да размислувате за еден вид жива ограда или за многу цветен начин да ги обележите овие простори?

Слика 2 – Цвеќиња и светлосни точки на патеката на младоженецот.

Во голема црква може да има повеќе од една патека помеѓу клупите. Еден начин да се истакне она што ќе биде главната работа е да се внимава на декорот, па дури и да се работи со светла, така што местото е истакнато дури и за оние кои се далеку.

Слика 3 – Олтар украсен со букети цвеќиња свежо и со светли тонови.

Работите со растенија, главно со цветните, во црквите внесуваат примеси на природата и даваат поголемо значење на некои специфични точки , како што е олтарот, бидејќи не се користат многу внатре масовнонормално.

Слика 4 – Ѕидовите на олтарот украсени со цвеќиња и грмушки.

Донесувајте уште повеќе елементи на природата, не плаши се малку да се осмелиш!

Слика 5 – Уште една поделба на патот на невестата и младоженецот.

Слика 6 – Цвеќиња за шарени и поинаков допир на црквата.

Најкористените цвеќиња во украсувањето на црквите може да бидат дури и бели, но најкул нешто во украсувањето со нив е да се искористи нивните форми и бои за да му дадат на местото поинаков изглед.

Слика 7 – Влез со суспендирани свеќи за да се унапреди топлата и пријатна атмосфера внатре во црквата.

Украсувањето на црквата за свадба не значи само внатрешност, туку и надворешност, особено во близина на вратите на местото.

Слика 8 – Олтар украс со светла ткаенина и свеќи во светли бои на ваша желба.

За да и дадете допир на леснотија на околината, друг елемент кој често се користи и кој многу придонесува за посакуваната клима е лесната ткаенина со светла боја

Слика 9 – Цвеќиња и свеќи за интимна и романтична атмосфера.

Слика 10 – Стакло што ја одразува сликата на таванот на патеката на невестата и младоженецот .

Најстарите и најтрадиционалните цркви имаат посебни слики на врвот на олтарот и тие можат многу да придонесат за вашата декорација. смисли начини давклучете ги!

Слика 11 – Специфични точки со лисја, цвеќиња и лустери.

Ако околината на вашата црква има потемни бои, што го прави осветлувањето потешко, обложувајте се на цвеќиња во светли тонови за да го избалансирате просторот и да му дадете поголема свежина.

Слика 12 – Големи букети цвеќе во подножјето на олтарот.

Слика 13 – Уште една зелена ограда во централниот дел на црквата.

Слика 14 – Украсена патека на ниво на земјата и големи подигнати букети.

Добра стратегија е Размислете за декорацијата во неколку слоеви или нивоа на висина.

Различна, креативна и шарена црковна декорација за свадба

Слика 15 – Листови во облик на венец за рустикален допир и внимателни кон традициите.

Венците често се користат на Божиќ и имаат значење кое има смисла и на свадбите: здравје и просперитет!

Слика 16 – Уживајте во високи тавани за да направите поинаква декорација на таванот.

Друг начин за вежбање креативност е да размислите за сите можности за декорација на околината: таванот е вклучен во пакувањето!

Слика 17 – Нагласување за обоени ленти и големи лустери на патот до олтарот.

Сатените ленти се исклучително евтини и формираат едноставна декорација што може да се направибрзо.

Слика 18 – Бела свадба: задржување на класичната боја и минималистичкиот декор.

Слика 19 – Марамчиња за оние кои секогаш плачат на свадби!

Секоја свадба има свои плачковци, без разлика дали се семејството или пријателите. Подгответе се и исмејте се со нив!

Слика 20 – Суви гранки и патека со светла за олтарот.

Слика 21 – Сјај и свеќи расфрлани по патот.

За помагичен и поглам допир, како да инвестирате во неколку тегли со сјај?

Слика 22 – Минималистичка и природна свадба: искористете ја креативноста за украсување со вашите омилени растенија на едноставен и евтин начин.

Оваа идеја функционира особено во цркви со помалку украсни украси . Начин да се донесе поперсонализирана карактеристика во околината.

Слика 23 – Семејна историја.

Бидејќи бракот е церемонија која собира најмногу од семејството, како да им оддадеш мала почит на предците на невестата и младоженецот?

Слика 24 – Совршена свадба за љубителите на книги: страници од вашите омилени книги кои ве водат по патеката.

Уште еден супер шармантен начин да се истакне главната патека на црквата. За љубителите на книги, нема посовршена средина.

Слика 25 – Декорација за едноставна црква: хартиени цвеќињаcrepom.

Ако цената на природните цвеќиња го напушта предвидениот буџет, размислете за алтернативни и поевтини опции за нивна замена. Пластичните цветови работат, а креп-хартијата му дава на просторот опуштен изглед.

Слика 26 – Друга алтернативна декорација: панделки!

Слика 27 – Хартиени лампиони за пријатна и едноставна околина.

Хартиените лампиони, супер популарни во продавниците за ориентални производи, се многу едноставни за составување, евтини и носат помодерна погледнете во класичната средина на црквата.

Слика 28 – Многу светла во декорацијата на евангелистичка црква.

За истакнување на олтарот , светлата за свеќи или трепкачите можат да бидат многу соодветен тип на декорација за средина со помалку украсни елементи.

Слика 29 – Иницијали на парот во декорацијата.

Уште еден детал што може да се направи рачно и се повикува на поканата. Иницијалите на парот се едноставни за составување во декорацијата, па дури и работат како знак на влезот во црквата.

Црковна декорација за едноставна свадба

Слика 30 – Надворешна декорација во црквата со листови и ленти .

Друг начин за украсување на влезот во црквата.

Слика 31 – Детал за декорација со јаже.

0>

Јажето е уште еден елемент што може да се користи во едноставни иевтино.

Слика 32 – Обложувајте се на вештачки лисја за да заштедите непредвидени околности и пари!

Исто така види: Велигденска корпа: што да се стави, како да се направи и модели со фотографии

Слика 33 – Природен детал дури и во лустерите.

Слика 34 – Изберете цвеќиња и ароматични билки кои имаат посебно значење за вас и сепак ја парфемираат околината.

Размислувањето за билки за украсување е уште една предност што можете да ја ставите во ракав. Покрај тоа што е поевтино, тоа е украс кој може да се направи дома и многу брзо.

Слика 35 – Свеќи на подот за разграничување на просторите.

Исто така види: Уреден кревет: видете како да го направите, основни совети и фотографии за да се инспирирате

Слика 36 – Декорација на црковните клупи со тул што го имитира превезот на невестата.

Еден од највпечатливите елементи на свадбата е невестата облечете невеста. А декорот може целосно да се заснова на него, неговото вклопување и бои.

Слика 37 – Природен лак за љубовниците да ги кажат своите свадбени завети.

Сводовите даваат многу романтична и интимна атмосфера на свадбите, особено кога се поставени во црква. Тие можат да се користат во сите стилови, од цвеќиња, лисја до изложен метален оклоп.

Слика 38 – Уште еден пример на цвеќиња што ја делат околината.

Слика 39 – Обрнете внимание на елементите на традицијата што ќе ја следите.

Според свадбената традиција што ќе ја следите, некои елементи ќе бидатнеопходно и не може да се заборави. Одвојте им посебен простор за да нема брзање.

Слика 40 – Цвеќиња во различни формати во декорацијата на црковните клупи.

Слика 41 – Размислете за различни видови растенија кои можат да ја состават околината.

Белите рози се традиционални за свадби, но секој вид на растение може да создаде декорација специјална за избраниот простор, дури и необичен вид за оваа употреба како палмите користени на оваа слика.

Слика 42 – Декорација со цвеќиња на крстот за евангелистичка црква.

Слика 43 – Неколку елементи за да се искористи архитектурата на избраната црква.

Црковната декорација е важна посочете во планирањето на венчавката, но доколку изберете црква со впечатлива внатрешна декорација, нека биде главниот лик на вашите планови.

Слика 44 – Вашите омилени цвеќиња на олтарот.

Слика 45 – Мејсон тегла како контејнер за цвеќе.

Во поинтимна, рустикална и сам атмосфера, ѕидарските тегли се секогаш добри Тие се добредојдени и даваат уникатен шмек на декор.

Слика 46 – Структура за едро нападнато од живоста на природата.

Слика 47 – Повеќе коридор ограничен со цвеќиња и ткаенина.

Слика 48 – Светилки со различни големини за прошеткаосветлена.

Покрај светлата за свеќи, сијаличките се одлични за создавање интимна атмосфера со ниски и точни светла.

Мала црковна декорација за свадба

Слика 49 – Искористете го сводот на вратата на црквата за вовед во главната декорација.

Како што споменавме претходно, надворешната декорација е супер важна и треба да зборува, па дури и да биде преглед на внатрешната декорација на црквата.

Слика 50 – Обележување на влезот на невестата.

Слика 51 – Декорација со цвеќиња на мезанин.

Слика 52 – Следете ја бојата палета на црквата.

За да почнете да размислувате за украсувањето, нема ништо подобро од тоа да се тргне од постоечката декорација на црквата.

Слика 53 – Украсување мала црква со малку елементи.

Слика 54 – Куполи и терариуми во свадбената декорација.

Во моментов украсите со природни елементи се сè попопуларни на забавите. Не може да биде поинаку во свадбените церемонии.

Слика 55 – Работете со различните клими што може да ги обезбеди осветлувањето.

Контролирајте ја рефлектори и висина на осветлувањето за поромантична, интимна или забавна атмосфера.

Слика 56 – Многу допири на природата исто така функционираат за намалени простори.

Слика 57 – Цвеќиња во

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.