Декорација со блинкери: 65 идеи и како да го направите тоа

 Декорација со блинкери: 65 идеи и како да го направите тоа

William Nelson

Украсувањето со блинкери е загарантиран успех на крајот на годината, помеѓу Божиќ и Нова Година. Овој украсен елемент исполнет со светлина зрачи со топло и шармантно расположение и внатре и на отворено. Сепак, во последниве години, таа добива сила и исто така станува дел од декор во текот на целата година, со обновени, модерни, па дури и минималистички верзии способни да ги задоволат најразличните стилови!

Со креативноста, таа е можно е да се декорира секоја соба на едноставен и оригинален начин. Покрај тоа што е лесно достапен објект, бројот на модели на пазарот е разновиден. Меѓу најчестите се: завеса, водопад, шарени и посебни како топчиња, оригами, фламинго, ананас, кактуси. Актуелниот модел е миленик на моментот и владее со својата разноврсност, бидејќи претпоставува формати на цртежи и зборови, станува поддршка за фотографиите како алишта, го подобрува мебелот и предметите итн.

И тоа е на овие мали светла на кои се фокусира нашата денешна објава! Одвојуваме 65 референци за средини со изненадувачки употреби. Најпрво, како и секогаш, подолу се дадени неколку точни размислувања за да не се направи грешка во составот и времето за нивно позиционирање. Ајде да одиме?

 • Секундарно осветлување: размислете да ги користите во шишиња, приврзоци или стаклени контејнери како светилки и на дното на полицата за да дадете поголема важност! Предноста е што не бара никакви промени воheadboard.

  Со неколку тематски ставки заедно, нема грешка!

  Слика 59 – Креативен начин да се има огледало во соблекувалната!

  Слика 60 – Спомени секогаш на повидок со алиштата за фотографирање.

  Слика 61 – Бакарната вазна е одличен сад што ја рефлектира светлината!

  Слика 62 – Божиќен список со желби : блескава вечера која преплавува магија и радост !

  Слика 63 – Нека е среќна и светла: изразени желби за почеток на нов циклус!

  Најкул работа кај светилките е тоа што можат да се нанесат и зад екраните.

  Слика 64 – новогодишна елка направена со трепкачи на ѕидот.

  Слика 65 – Дури и оградата на скалите се придружува на бранот!

  Бидејќи секој агол од куќата заслужува посебно внимание на забавете се!

  Како да декорирате со трепкачи

  Гледајте го ова видео на YouTube

  //www.youtube.com/watch?v= lBXgQDzll6I

  електричен дел од куќата, остварлива опција за оние кои сакаат да се надоградат !;
 • Да се ​​украси куќата за Божиќ со блинкери: на ист начин како во декорацијата за внатрешни работи , трепкачот добива различни форми и може да се примени во одредени области или на иконското дрво. Но, бидејќи датумот е посебен, дозволете си малку да претерате. Вреди да го вклучите во куполата, централниот дел од вечерата, металната ѕвезда, местото на раѓање, венец, вазна. Односно, колку повеќе светлина, толку подобро!;
 • Декорација за трепкање во спалната соба: Таа е една од омилените простории за украсување со блинкер. И има многу смисла: на главата на креветот, како фото алишта на ѕидот, околу рамката на огледалото, од страната на креветот. Ова помага при создавање интимно расположение , совршено за оние кои сакаат мирен сон!;
 • Надворешни средини: уште еден пример на простор кој добива осветлување со пониско интензитет, идеален за славење до самрак! Трепкачот го гарантира своето присуство на детски забави, скари, туш за невести, па дури и свадби! Искористете ги неговите многубројни предности и израдувајте ги вашите гости!;

65 идеи за украсување со блинкери

Погледнете ја нашата галерија за најневеројатните предлози за украсување со блинкери и побарајте инспирација за тоа што вие треба тука за да ги спроведете вашите идеи во пракса:

Слика 1 – Светлечка ѕвезда!

Синџиритетие се супер разноврсни главно затоа што можете да ги виткате во разни украсни предмети! Вие одлучувате!

Слика 2 – Иновирајте и изненадувајте во најпразничниот период од годината!

Божиќните елки добиваат се повеќе верзии алтернативи. Во оваа референца, на пример, тој е направен само со блинкери и сè уште служи како секундарно осветлување во дневната соба.

Слика 3 – Декорација со блинкери во дневната соба.

Терариумите се во пораст и се одлични сојузници за украсување! Покрај тоа што се совршени за оние луѓе кои навистина сакаат да имаат мали растенија дома и немаат многу време или талент да се грижат за нив, со неколку светла тие изгледаат уште поспецијално!

Слика 4 – Креативност илјада!

Уште еден пример за тоа како синџирите се приспособливи на различни форми. Овој пат следете ја формата на кактусот на дрвена штица. Ах, за да го поправите, користете топол лепак или многу мали клинци.

Слика 5 – Повторна употреба на трепкање.

Имагинацијата е тајната на успехот во која било област! Овде, трепкачот носи повеќе светлина, па дури и ја украсува просторијата на многу интересен начин!

Слика 6 – Светлечки пораки во надворешни средини.

Илјада и една употреба: можете да формирате зборови или да составувате забавни цртежи.

Слика 7 – И забавата не престанува!

Со популарноста е илјадаМожно е да се најдат неколку различни верзии: онаа со ананас ја истакнува тропската клима!

Слика 8 – Кино дома.

Кабелот на светлината многу помага кога станува збор за разграничување на простори или создавање рамки за огледала, слики, па дури и за проекција на филм!

Слика 9 – Во облаците.

Доказ за тоа како трепкачот може да вклучи неколку украсни предмети!

Слика 10 – Фото алишта со трепкач.

Оградата за алишта за фотографии, особено полароидите, е чист шарм! И во овој предлог, покрај споделувањето на најубавите моменти, тој е оригинален декоративен елемент!

Слика 11 – Декорација со блинкер за спална соба.

Начин да создадете поинтимно осветлување за спалната соба. Воздушната струја создава многу пријатен вертикален ефект!

Слика 12 – Купола од светла.

Како може да не бидете маѓепсани од таква светилка? Во темнината, можеби изгледа како тенџере исполнето со светулки…

Слика 13 – Розовата е новата црна боја!

Уште еден необичен предлог како да го украсите вашиот дом на весел, забавен и симпатичен начин!

Слика 14 – Трепкачот е присутен и во суспендираната декорација!

Слика 15 – Декорација со блинкери на шишиња.

ПЕТ шишињата се материјали кои најмногу се користат и експлоатираат од занаетчиството насочено конрециклирање. Искористете ја можноста да додадете малку боја и органска форма на цвеќињата во вашиот трепкач!

Слика 16 – Деконструирана и минималистичка елка.

И не недостасуваат референци за сензационални дрвја направени само со светилки! Невозможно е да не се копира!

Слика 17 – Сеќавањата се чуваат под клуч.

Крапите за алишта со светла и фотографии совршено ја играат улогата на главата на креветот.

Слика 18 – Истакнете точки на полиците и полиците.

Слика 19 – Уште една горе за нежни цвеќиња во посветли тонови!

Слика 20 – Светлата и нивните рефлексии во декор.

Иако светилките – генерално белата или жолтата LED – одговараат на сите бои, нивното приближување до предметите во златни, сребрени или бакарни нијанси е доста успех!

Слика 21 – Трепкач за забава декорација.

Синџирите на отворено создаваат магичен и волшебен ефект, особено ако се комбинираат со хартиени ленти, завеси, знаменца или помпони!

Слика 22 – Завеса за трепкање.

Ако во вашиот дом преовладуваат повеќе неутрални тонови, лед завесата може да помогне да дадете повеќе живот и да го дадете заслужениот акцент на некое посебно катче!

Слика 23 – Боите и осветленоста ја осветлуваат секоја средина!

И покрај белите или жолтите светлатие се повеќе барани затоа што подобро се мешаат и се совпаѓаат со останатиот дел од декорацијата, а што е со изборот на обоените за да се даде тој жив и весел допир што недостасува?

Слика 24 – Соба со трепкач.

Дајте малку повеќе докази за геометриската глава на креветот! Ако барате полинеарно и директно покривање, земете ги во предвид LED лентите.

Слика 25 – Стил бохо шик .

Светлата повторно стапуваат во акција и го оставаат просторот женствен и со мистерија.

Слика 26 – Декорација со трепкачи за Божиќ.

Во некои случаи, не е неопходно да се расклопат украсите за после забава, како што е илустрирано оваа референца. Оставете ги цела година и комбинирајте го бизнисот со задоволството!

Слика 27 – Се што ви треба е љубов!

Сега размислете за формирање на иницијалите на вашето име, инспиративни зборови или фрази на ѕидот на вашата дневна соба?

Слика 28 – Нека вашиот Божиќ биде светол, просветлен, блескав!

Слика 29 – Скапоцени детали кои ја прават разликата!

Обидете се да ја замислите просторијата без малите светла во огледалото… би било толку досадно!

Слика 30 – Светлосни точки во стратешки области.

Преферирате да ги поставите трепкачите околу растенијата (или која било друга ставка) ) за да означете го неговиот формат!

Слика 31 – Трепкањата трепкааттаванот.

Изгледа како сјаен дожд, достоен за многу аплауз и добар сон!

Слика 32 – Сува гранка и трепкање : дуо што бега од очигледното и изненадува!

Слика 33 – Дома, сладок дом.

Да се ​​поправи трепкачот без да се оштети ѕидот е многу лесно: залепете лента за маскирање или проѕирно лепило помеѓу светлата и voilá !

Слика 34 – Уште една алишта на фотографии со светла за да ве инспирира!

Овој пат, завиткани околу рамката и залепени за огледалото. Тешко е да не се заљубиш!

Слика 35 – Под светлината на месечината.

Тркалањето на врвката во посебна форма ви дава подарок уникатна и романтична светилка. Како бонус, поетските соништа…

Слика 36 – Роденденска декорација со трепкач.

Трипкачот презема различни функции во околината: до светлина и декорација, со креативност!

Исто така види: Како да испеглате друштвена кошула: совети и практични чекор-по-чекор

Слика 37 – Искористете ги вашите рачни вештини во пракса!

Постојат неколку упатства за тоа како да се произведе ваш сопствен блиц.

Поинаков тип на композиција за маса што совршено ги заменува свеќите. Покрај тоа што е побезбеден, тој е и практичен и економичен!

Слика 39 – Прикачена наМДФ.

Идеален за оние кои претпочитаат да го купат украсниот предмет готов: само изберете го аголот и приклучете го!

Слика 40 – Ѕвезда трепка.

Ставете ја на многу видливо место во куќата за да го разбудите божиќниот дух и да заразите сè повеќе луѓе!

Слика 41 – Полна со живот и боја!

Забавна венец, лесна за составување дома и која зрачи светлина каде и да оди…

Исто така види: Кујнски лустер: погледнете како да изберете покрај неверојатните инспирации

Слика 42 – Трепкање трепка во декорација и осветлување во индустриски стил.

Слика 43 – Светлечки куполи: миленикот на времето во дизајнот на ентериер!

Слика 44 – Малите светла симулираат снег што паѓа.

Слика 45 – Вечерва има месечина .

Трипкачот се вклопува како ракавица во надворешните области, особено кога се стемнува. Обложувајте се на ова достапно осветлување кога планирате вечери за пријатели, детски забави, караоке ноќи, па дури и свадби!

Слика 46 – светилка што трепка.

Искористете ги стаклените предмети со геометриски форми што ги имате дома за да формирате вредни светилки!

Слика 47 – Декорација со блинкери за детска забава.

Додајте други украси (како што се помпони со метални ленти и хартиени кошници) на жиците за да ги израдувате децата!

Слика 48 – Помалку е исто така повеќе!

Запомнете декане постои правило кое треба да се следи, важно е да ја почитувате својата суштина и да го изразите својот стил со автентичност!

Слика 49 – Уживајте во проѕирноста на завесата за да ги скриете жиците на трепкачот.

0>

Слика 50 – Геометриските форми навистина ја радуваат младата јавност!

Уште еден кул предлог за поставување на мали светла околу креветот/ кај креветот.

Слика 51 – За дежурните спијачи.

Слика 52 – Чекање на прозорецот

Трипкачот уште еднаш ја покажува својата повеќенаменска: сега се применува на границите на кадрите. Ноќ.

Светлата во хартиените куќички ја прават вечерата пошарена и попријатна! Само обидете се да не ги оставате премногу долго за да избегнете прегревање.

Слика 54 – Разликувајте се од останатите и одлучете се за кул и модерен Божиќ!

Слика 55 – Танц на светлата.

Во средини со понежни тонови, резултатот е уште повозбудлив! Изгледа како импровизирана песна, едноставно му недостасува диџејот да го пушти звукот!

Слика 56 – А, како дополнување на малата забава дома, светла и на количката!

Слика 57 – Издишување позитивна енергија!

Трепкачките светла покрај камењата во куполата создаваат фантастичен ефект!

Слика 58 – Трепкањата трепкаат

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.