Декорација со масичка за кафе и масичка: видете 50 фотографии

 Декорација со масичка за кафе и масичка: видете 50 фотографии

William Nelson

Масичката за кафе и масичката во дневната соба треба да бидат добро избрани поради неколку критериуми: големината на расположливиот простор, обликот на просторијата и стилот на декорот и жителите. Тоа е она што ја издвојува просторијата, бидејќи покрај тоа што ќе додадеме шарм, можеме да додадеме и некои украсни предмети како вазни, свеќи, книги, растенија и многу повеќе.

Бидејќи масата се наоѓа во собата, таа е идеален за големината да биде погодна за потпорна декорација и секојдневни предмети, како што е чаша, за да биде и функционална. Интересно е да се набљудува големината на просторот, да се претпочитаат квадратни и тркалезни маси кога просторијата е квадратна, додека во правоаголните простории е добро да се инвестира во долги формати како што се овалните, на тој начин мебелот ќе даде чувство на континуитет во просторот.

Масата мора да се усогласи со декорацијата за да не биде преоптоварена, па треба да знаете што да поставите на неа. Ако просторијата е многу мала, се препорачува да не се користи масичката во просторијата, бидејќи ја попречува циркулацијата и пристапот. Затоа, претпочитајте аголна маса со мала големина и поставете ја до софата за да го додадете во декор.

50 прекрасни идеи за украсување со масичка за кафе и масичка за кафе

По овие совети, погледнете неколку модели на соби со масичка за кафе и странична масичка во најразновидните дизајни и материјали:

Слика 1 – Ниско бела лакирана масичка

Слика 2 -Бетонска масичка

Слика 3 – Бело обоена дрвена масичка

Слика 4 – Масичка за кафе во надворешната област

Слика 5 – Масичка за кафе со триаголен дизајн

Слика 6 – Мермерна масичка за кафе

Слика 7 – Тркалезна масичка во жолта

Слика 8 – Масичка за кафе со бела основа и стаклен врв

Слика 9 – Масичка за кафе со комплет од четири мали маси

Слика 10 – Масичка за кафе со златна структура и црн горен дел

Слика 11 – црн мермерна масичка за кафе

Слика 12 – Дрвена масичка за кафе

Слика 13 – Масичка за кафе во огледало

Слика 14 – Масичка за кафе и аголна маса во црно-бел тон

Исто така види: Багажник за мала соба: модели и проекти планирани за собата

Слика 15 – Тркалезна златна аголна маса

Слика 16 – Масичка за кафе со дрвени летви

Слика 17 – Тркалезна дрвена масичка за кафе

Слика 18 – Масичка за кафе со дрвена нога

Слика 19 – Масичка за кафе и страна маса во стара ковчег

Слика 20 – црна метална масичка за кафе

Слика 21 – Масичка за кафе во романтичен стил

Слика 22 – Масичка за кафе со дрвени клупи и клупицрна

Слика 23 – Масичка за кафе со дрвена основа и стаклен врв

Слика 24 – Аголна маса во форма на голема лименка со Шанел принт

Слика 25 – Масичка за кафе во дрво со странична обвивка во огледало

Слика 26 – Странична маса со црна метална прачка и бел врв

Слика 27 – Масичка за кафе со правоаголна облик

Слика 28 – Масичка за кафе со заоблена форма

Слика 29 – Кафе маса со минималистички стил

Слика 30 – Масичка за кафе со две мали преклопувачки маси

Исто така види: Пастелно зелена: како да се користи бојата и 50 идеи за украсување

Слика 31 – Квадратна странична маса

Слика 32 – Масичка за кафе со три дрвени маси

Слика 33 – Масичка за кафе со модерен стил

Слика 34 – Масичка за кафе со стебла на дрвја

Слика 35 – Масичка за кафе со тркала

Слика 36 – Масичка за кафе со рустикален стил

Слика 37- Масичка за кафе во палета

Слика 38 - Масичка за кафе базирана на хексагонална форма и метална странична маса

Слика 39 – Бела споредна маса

Слика 40 – Масичка за кафе во проѕирен акрилик

Слика 41 – Масичка за кафе во кафеав лак

Слика42- Масичка за кафе во дрво за рушење

Слика 43 – Масичка за кафе во форма на камен и странична маса во дрво и корпа

Слика 44- Масичка за кафе и странична маса за соба со романтичен стил

Слика 45 – Широка масичка за кафе

Слика 46 – Странична маса во боја со поддршка за книги

Слика 47 – Централна маса за маса со сребрена боја основа и стаклен врв

Слика 48 – Тркалезна масичка компонирање со отомански

Слика 49 – Масичка за кафе во комплет хексагонални маси во нијанси на сива и бела

Слика 50 – Масичка за кафе во кафеав гранит

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.