декорација со рециклирање

 декорација со рециклирање

William Nelson

Повторната употреба на материјали што не ги користиме или кои одат на отпад е одличен начин да ги користите во декорацијата на домот. И најчесто не ви треба многу вложување за да склопите нов предмет, со само неколку материјали е можно да имате прекрасно парче мебел или држач за предмети трансформиран со работи кои постојат во вашата куќа.

Пример се конзервите со храна, или традиционални конзервирани производи или чаеви кои се одлични за поставување мини зеленчукова градина. Тие можат да се направат на различни начини, покривајќи ги со ткаенина од вашиот омилен принт и закачени на ѕидот или оставајќи го видливо само со бојадисување со боја за прскање. Создава прекрасен ефект и во кујната или на балконот, виси со помош на врвка или метална жица.

Друг кул начин да се состави парче мебел е да се користат дрвени кутии, оние што ги наоѓаме на саеми за поддршка на плодовите. Сликање со боја во боја по ваш избор, може да се трансформира во држачи за чевли, држачи за списанија, полици за книги итн. Ако сакате, ставете тркалца за да можете да имате флексибилно парче мебел. Доколку сакате, можете да поддржите и неколку кутии на ѕидот, што го создава истиот ефект како нишите.

Идејата за светилка може да се создаде преку стаклени тегли, елиминирајќи го капакот, можеме да ја поддржиме свеќи или оние светилки во жица или кои оставаат романтична и интимна атмосфера во околината.

50 идеи за украсување сорециклирање

Има многу материјали кои можеме да ги рециклираме за да бидат дел од амбиентот на нашиот дом. За да проверите повеќе идеи, видете 50 начини да направите неверојатни предмети со нив:

Слика 1 – Рамка за слика како поддршка за предмети

Слика 2 – Шишиња за домашни миленици трансформирани во мини зеленчукова градина

Слика 3 – Остатоци од дрво претворени во бар

Слика 4 – Лименки за организатор на моливи

Слика 5 – Дрвена кутија преобразена во мала маса

Исто така види: Ролетни за дневна соба: видете модели и научете како да ја декорирате просторијата

Слика 6 – Стаклени шишиња за држачи за свеќи

Слика 7 – Рамки за слики како држачи за фотографии

Слика 8 – Украсени стаклени тегли

Слика 9 – Шише за пијалоци во држач за додатоци

Слика 10 – ПВЦ цевки покриени со леплива хартија

Слика 11 – Винилна плоча на седиште за клупа

Слика 12 – Копчиња за шиење за да направите слика

Слика 13 – Чаши трансформирани во светилка

Слика 14 – Обоени гуми претворени во клупи

Слика 15 – Шишиња со сода во форма на мачка преобразена во вазна

Слика 16 – Светилка со глобус

Слика 17 – Затка за вино претворена во држач за чаши

Слика 18 – Држач за списание со табличка со имедрво

Слика 19 – Даска за пеглање за прибор за шиење врата

Слика 20 – Стакло тегли со залепена печатена ткаенина

Слика 21 – Држач за свеќи со предмети за рециклирање

Слика 22 – Кујнски додаток преобразен во светилка

Слика 23 – Мебел покриен со печатена ткаенина

Слика 24 – Шишиња насликани со метална боја

Слика 25 – Лименки чај за чување зачини

Слика 26 – Пластични шишиња потпрени на ѕидот

Слика 27 – Тава за печење обоен со боја за табла за држачи за пораки

Слика 28 – Прилагодени стаклени тегли во ретро стил

Слика 29 – Стаклено шише за храна за птици

Слика 30 – Стара фиока насликана во геометриски форми

Слика 31 – Дрвена кутија преобразена во држач за чевли

Слика 32 – Држач за зачини во дрвена кутија

Слика 33 – Шишиња трансформирани во декорација на маса

Слика 34 – Стаклени тегли за украсување забава

Слика 35 – Дрвена палета преобразена во тросед со полица

Слика 36 – Тули обоени во сина боја за поддршка на клупа

Слика 37 – Стаклено шише затенџере за снек

Слика 38 – Светла во стаклени тегли

Слика 39 – весник исечен во форма на срце за мобилен

Слика 40 – Обоени метални лименки за украсување на ѕидот

Слика 41 – Тоалетна клупа со велосипед

Слика 42 – Дрвени кутии покриени со ткаенина за украсување на ѕидот

Слика 43 – Дрвен панел направен со палети

Слика 44 – Држач за кујнски додатоци изработен од дрво

Слика 45 – Килим за бања направен со морски школки

Слика 46 – Кујна со шпатула за поддршка на свеќи

Слика 47 – Обоени овошни кутии за потпора на ѕидот

Исто така види: Како да отстраните гума за џвакање од облеката: совети и трикови што треба да ги следите

Слика 48 – Направена вазна на клинци

Слика 49 – Држач за овошје направен со дрвена кутија

Слика 50 – Конзерви со храна трансформирани за да се направи зеленчукова градина

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.