Декорација за забава на Мини Маус

 Декорација за забава на Мини Маус

William Nelson

Темата Minnie радува многу мајки и девојчиња подеднакво, бидејќи е симпатична забава и полна со детали за избор. За да избегаат од традиционалното, многумина избираат забавата да ја украсат во розово наместо класично црвено. Комбинацијата на бои е она што ќе и даде личност на забавата на вашата ќерка, затоа дадете предност на табелата со светли бои доколку сакате да користите розова.

Опцијата за розова може да се комбинира со црно-бело, што резултира со убава и супер женствена декорација. Овие тонови заедно со плишната Minnie завршуваат уште повеќе ја истакнуваат главната маса. Сепак, некои луѓе ја претпочитаат традиционалната Мини со бел црвен фустан со точки. За оние кои ќе се одлучат за оваа идеја, кул е да инвестираат во точки, како на панелот зад главната маса, на балоните, на чаршафите и другите делови од декорот.

За оние кои претпочитаат смел забава, инвестирајте во прилагодени слатки, убава торта со ликот, кутии за сувенири со името на роденденската девојка, пакување пијалок со испечатено Мини, цвеќиња на главната маса и комплетен сет со познатиот лик на Дизни.

Погледнете ги и прекрасните идеи за Festa Junina!

Исто така види: Сафари забава: како да организирате, како да декорирате и инспиративни фотографии

75 идеи за декорација за забавата на Мини

За полесно да гледате, одвоивме прекрасни идеи за декорација на забавата на Minnie дека можеби ќе бидете инспирирани да го направите тоа на вашата тематска забава.Продолжете со прелистување и видете ги сликите:

Слика 1 – Многу женствена и нежна со розев, бел и златен картуш.

Слика 2 – Внимавајте во презентацијата на кексите и намлечете ја устата на сите!

Слика 3 – Различен дизајн за секој слој од колачот.

Слика 4 – Како да не се заљубите во парот макарон?

Слика 5 – Користете креативност и направете волшебни дијадеми кои ќе ги поделите на гостите на денот.

Слика 6 – Играјте со формите користејќи различни секачи за пециво.

Слика 7 – Заменете ги пластичните чаши со стаклени шишиња со персонализиран канцелариски материјал и печатена сламка.

Слика 8 – Мраз крем за да ве освежи во топли денови.

Слика 9 – Рустикален стил со ткаенина Виши, дрво, сончоглед и англиски ѕид.

Слика 10 – Невозможно е да се одолее на сендвичот со сирење Мини Маус!

Слика 11 – Направете гости да воздивнуваат со маса добро украсени!

Слика 12 – Орео или негреско колачињата се одлични сојузници за формирање на лицето на ликот.

Слика 13 – Идеален за интимни прослави, дома или во сала.

Слика 14 – Бонбоните ги радуваат децата .

Слика 15 – Времетооброкот е позабавен со увото на Мини Маус залепено на чинијата.

Слика 16 – Запомнете дека декорацијата на слатките мора да го придружува визуелниот идентитет на забавата .

Слика 17 – Инспирирајте се од оваа референца за сувенир и направете го роденденот незаборавен!

Слика 18 – Природните рози ја прават тортата слатка, лесна и романтична.

Слика 19 – Како да го направите костимот на Мини достапен на решетка за девојчиња расположението?

Слика 20 – Повторно употребете ги стаклените шишиња и претворете ги во контејнери за десерт.

Слика 21 – Вкусни крофни украсени со прелив од јагода и лак.

Слика 22 – Само кофа, сатенска лента, хартија, чепкалка за заби и печатена уметност за склопете го централниот дел.

Слика 23 – Избегајте од очигледното и обложувајте се на различни тонови.

Слика 24 – Послужете ексклузивни пијалоци со облека што се однесува на ликот.

Слика 25 – Топери со името на роденденската девојка и лицето на Мини, тие го надградуваат задоволства.

Слика 26 – Чоколадни ѓевречиња покриени со класичните нијанси на глувчето Дизни.

Слика 27 – Не се откажувајте од украсените колачиња!

Слика 28 – Шармантна композиција, убава ихармоника.

Слика 29 – Обидете се да го задржите иконскиот фонт на Дизни во сите печатени материјали.

Слика 30 – Макарони: невозможно е да се изеде само еден!

Слика 31 – Во кутиите се наоѓаат најразновидните изненадувања: бонбони, дијадеми, чоколади, боење комплети , итн.

Слика 32 – бел слез на стап.

Слика 33 – Одлучете се за завесата и заштедите при изнајмување на панелот зад тортата.

Слика 34 – Пуканките од карамела одат одлично во секоја прилика.

Слика 35 – Бисквитот со пудинг од ориз е одлична алтернатива за здрава ужина.

Слика 36 – Изберете ја едната розова + виолетово дуо за да ја состави масата за гости.

Слика 37 – Направете влијание со добро зготвени торти!

Слика 38 – Привлечете го вниманието на децата со машината за слатки.

Слика 39 – За темата Minnie Baby, изберете ја картичката бонбона боја, повеќе трезен.

Слика 40 – Дајте предност на состојките што одговараат на боите на забавата како класичните јагоди.

Слика 41 – Иновирајте, осмелете се и излезете од вообичаеното.

Слика 42 – Поставете фото кабина секој да направи неколку селфи и да го овековечи специјалниот датум.

Слика 43 – Желатинот е едногласно прифатен бидејќи е лесен, вкусен иосвежувачки.

Слика 44 – Соберете ја целата банда на Дизни и направете ја забавата повесела и пожива!

Слика 45 – Налепници за благодарност ги придружуваат сувенирите.

Слика 46 – Голите колачи никогаш не излегуваат од мода и се тука да останат!

Слика 47 – Совршената бонбона треба да биде убава за очи и вкусна за непцето.

Слика 48 – Б&Ш пругите даваат актуелен и модерен шмек.

Слика 49 – Точките се заштитен знак на Мини, затоа користете ги и злоупотребувајте отпечатокот во декор.

Слика 50 – Покрај тоа што може да се јадат, шеќерните лижавчиња можат да мешаат и засладуваат пијалоци.

Слика 51 – Позајми ги играчките на ќерка ти и дополни го декорот.

Слика 52 – Скапоцени детали што го сочинуваат целиот разлика!

Слика 53 – Минималистичкиот стил се врати со сè и совршено се вклопува во интимните прослави.

Слика 54 – Наместо традиционалните капи, споделете ленти за глава со ушите на Мини за девојчиња и Мики, за момчиња.

Слика 55 – Ретко накит, уметнички дела.

Слика 56 – Лижавчињата со пуканки ја надополнуваат масата со бонбони.

Слика 57 – Сувенирите за јадење се секогаш хит.

Слика 58 – Помалку еповеќе: инвестирајте во шик и чиста торта.

Слика 59 – Декорација на главниот надворешен простор.

Слика 60 – Инспирација за масата на гостите.

Слика 61 – Изненадете ги гостите со тост во облик на лицето на Мини Маус .

Слика 62 – Поканата е визит-карта на забавата.

Слика 63 – Градите од фиоки лесно се претвора во потпора за слатки и торта.

Слика 64 – Стапчиња од ѓеврек со кремасто слатко од јагоди и прслук Мики.

Слика 65 – Дрвен прибор за јадење добива примена на кристали на краевите.

Слика 66 – Неодоливо слатко кое не може да недостасува од менито.

Слика 67 – Таблата е идеална за порелаксирани, модерни и секојдневни настани.

Слика 68 – Шише со вода со приспособена етикета.

Слика 69 – Како да направите здолништа и дијадеми достапни за гостите?

Слика 70 – Цветовите ја разубавуваат и даваат повеќе живот на тортата.

Исто така види: Дрвена палуба: видови, грижа и 60 фотографии од проекти

Слика 71 – Полка точки во сите елементи на забавата се добредојдени.

Слика 72 – Измешајте сребро со различни нијанси на розова.

Слика 73 – За да добиете добар резултат, одлучете се за искусни професионалци кои добро ги совладаат техникитекондиторски производи.

Слика 74 – Топки од стиропор искривени на стап од главата на Мини Маус.

Слика 75 – Традиционална декорација со црни, небели, црвени и жолти бои.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.