Детски капчиња тепих: видови, како се прави и 50 прекрасни фотографии

 Детски капчиња тепих: видови, како се прави и 50 прекрасни фотографии

William Nelson

Детскиот капчиња тепих е повеќе од украсно парче. Со него, детската соба е топла, удобна и безбедна, особено за време за играње.

А најкул работа кај детскиот тепих е тоа што може да се изработи на безброј различни начини, почнувајќи од обликот до бојата и големината.

Исто така види: Подна ламба: 60 ​​инспиративни модели и како да ги направите

Да не зборуваме дека можете да ги засукате ракавите и да го направите детскиот капчиња тепих дома.

Продолжете да ја следите објавата што ја создадовме. ви кажува како да направите детски капчиња тепих, плус, се разбира, многу слатки идеи и инспирации. Дојдете да видите.

Видови детски капчиња тепих

Кружен детски капчиња тепих

Кружниот детски капчиња тепих е еден од најпопуларните и најкористените. Деликатната форма одлично се вклопува со детските соби.

Кружниот килим е совршен и за децата да си играат. Во овој случај, колку поголемо, толку подобро.

Детски четвртаст хеклан килим

Кечестата капчиња тепих за деца не е изоставен од листата на омилени. Идеално е да останете блиску до креветот или креветчето на детето.

Истото важи и за правоаголните форми на капчињата.

Женски капчиња тепих

За девојчиња, најкористените модели на детски капчиња тепих се оние во нежни и пастелни тонови, најчесто розова, жолта и јоргована.

Секој облик одговарасо женската соба, но најнежните се кружните.

Каклани тепих за момчиња за мажи

За момчињата, капчињата за момчиња за мажи е синиот. Сето тоа може да се направи во таа боја или да се измеша со други бои, како жолта, бела, зелена и сива.

Детски лик на капчиња тепих

Ликовите се секогаш добредојдени при изработката на детскиот капчиња .

Овде, советот е да се обложите на омилениот цртеж или лик на детето. Тоа може да бидат животни, како плишани мечиња или суперхерои, како што се Супермен или Вондер Жена.

Вреди да се обложите и на други слатки дизајни, како што се срца, месечина, ѕвезда, облак, виножито, цвеќиња, меѓу другото.

Важно е да знаете дека капчињата ви овозможуваат да креирате безброј различни модели на килим.

Совети како правилно да го направите детскиот капчиња тепих

  • Одберете модел на килим од детско капчиња што одговара на декорот на собата, без разлика дали е во боја или формат. Мора да биде во хармонија со целата околина;
  • Преферирајте подебели и помеки предива за да го направите детскиот капчиња, како што се мрежа, памук и канап. Така, парчето е поудобно и побезбедно;
  • Големината на тепихот мора да биде во согласност со детската соба. Ниту премали, ниту преголеми.
  • Доколку штотуку ја започнувате техниката на капчиња, претпочитајте модели што се поедноставни за изработка и во една бојасамо;

Како да направите детски капчиња тепих

Погледнете пет видео упатства со чекор-по-чекор како да направите детски капчиња тепих.

Како за изработка на детски капчиња килим за плишано мече

За почеток, многу симпатичен и нежен тепих со капчиња од мече за соба за девојка. Меѓутоа, ако ги менувате боите, можете да го искористите истиот туторијал за да направите машки тепих со капчиња. Проверете го чекор по чекор во следното упатство:

Гледајте го ова видео на YouTube

Како да направите кружен капчиња тепих за деца

Во овој туторијал ќе научите да правите лесна и економична тркалезна детска чанта со капчиња, бидејќи бара помала количина на конец. Шупливиот дизајн на тепихот е шарм сам по себе. Погледнете како да го направите тоа во следното видео:

Погледнете го ова видео на YouTube

Како да направите детски килим со капчиња од диносаурус

Како да научите како да правите тепих сега детско капчиња во форма на диносаурус? Супер симпатичен, овој килим ќе ја направи сета разлика во декорацијата на малата соба. Погледнете го чекор по чекор во следното видео:

Погледнете го ова видео на YouTube

Како да направите квадратен детски килим со капчиња

Следниот совет е од квадратен детски капчиња тепих, но кој може да добие и правоаголен облик. Можете да го прилагодите со саканата боја и големината што ја сакате. Моделот е многу лесен за изработка, идеаленза оние кои штотуку почнуваат да капчат. Погледнете го видеото и видете го чекор по чекор:

Погледнете го ова видео на YouTube

Како да направите детски капчиња килим со фенси шевови

Ако сакате тепих меки и со многу лепливи шевови, овој модел е совршен. Користете ги боите по ваш избор и оставете го тепихот со ликот на детската соба. Погледнете го упатството и научете како да го направите тоа:

Гледајте го ова видео на YouTube

Слики од детски капчиња тепих

Погледнете сега 50 идеи за детски капчиња тепих за вас може да се инспирирате и направете го тоа исто така.

Слика 1 – Детски капчиња тепих за жени во боите на декор во спалната соба.

Слика 2 – Детски килим со капчиња круг со помпони. Совршен за детето да си игра.

Слика 3 – Овде, на работ од креветот се користеше кружниот детски капчиња тепих.

Слика 4 – Што е со капчиња тепих за женска детска соба со лице од панда? Многу симпатичен!

Слика 5 – А ако декорот е Бетмен, тогаш и машкиот капчиња тепих мора да биде.

Слика 6 – Кружен детски капчиња тепих: удобност и безбедност за детето да си игра.

Слика 7 – Квадратен детски капчиња килим. Еве, советот е да направите килим со градиентни бои.

Слика 8 – Има нешто послаткоотколку овој џиновски детски капчиња тепих?

Слика 9 – Детски капчиња тепих во форма на птица што го следи стилот на декорација.

Слика 10 – Детски хеклан килим полумесечина. Најсоодветниот модел за поставување до креветот.

Слика 11 – Овде, врвот е да го комбинирате женствениот детски капчиња тепих со останатите парчиња од панталони.

Слика 12 – Детски квадрат и шарен капчиња тепих ја зголемуваат декорацијата на собата.

Слика 13 – Парче по парче, детскиот капчиња тепих е готов.

Слика 14 – Кружен детски капчиња тепих со шупливи шевови: лесен и економичен .

Слика 15 – Колку е поголема големината на детскиот капчиња тепих, толку детето се чувствува поудобно да си игра.

Слика 16 – Детскиот капчиња тепих може да се користи на различни начини во декорацијата.

Слика 17 – А што правиш Размислете да направите детски капчиња тепих кој ќе го придружува детето каде и да оди?

Слика 18 – Кружен детски капчиња тепих во плетено предиво: мек и удобен.

Слика 19 – Женски капчиња килим со слатко лице од плишано мече.

Слика 20 – Капчиња тепих за машка детска соба. Сината останува аомилени бои

Слика 21 – Овде, детскиот капчиња тепих доби неколку различни бои

Слика 22 – Помпомите го прават детскиот капчиња тепих уште поубав.

Слика 23 – Класичниот детски капчиња тепих во суров конец. Оди со сè, отпорен е и удобен.

Слика 24 – Какланиот килим за женска и детска соба е совршен и во кабината за играње.

Слика 25 – Мала лисица во облик на капчиња за да ја разубави детската соба!

Слика 26 – Розов женски детски капчиња тепих. Најкористена боја за девојчиња.

Слика 27 – А колку симпатично одговара овој детски капчиња тепих со шарени квадрати украсени со маргаритки?

Слика 28 – Каклан килим за женска детска соба во бои на виножито.

Слика 29 – Дали сте Дали некогаш сте размислувале да направите детски капчиња тепих во форма на лав? Па погледнете ја оваа идеја!

Слика 30 – Детски капчиња тепих во форма на був. Многу честа тема во детските соби.

Слика 31 – Каклан килим за машка детска соба со пруги во неутрални бои.

Слика 32 – Детски кружен капчиња тепих, лесно се прави за да уживатеинспирира.

Слика 33 – Шарена и забавна како што треба да биде капчињата за детска соба.

Слика 34 – Каклан килим за женска детска соба во градиентни црвени тонови.

Слика 35 – Тоа задоволство што прави сè да изгледа подобро слатко и деликатна! Совршен за женски капчиња за деца.

Слика 36 – Кој сака жирафи? Овој детски капчиња тепих е супер забавен.

Слика 37 – Дали претпочитате нешто поминималистичко? Така, оваа идеја за детски капчиња тепих е совршена.

Слика 38 – Ѕвезда во облик на килим за да ја разубави декорацијата на детскиот соба.

Слика 39 – Детскиот капчиња тепих треба да биде мек и податлив за детето да си игра удобно.

Слика 40 – Рустикален детски капчиња тепих направен со канап.

Исто така види: Полица за палети: 60 модели и креативни идеи

Слика 41 – Каклан килим за детска спална соба во иста боја како остатокот од декорацијата.

Слика 42 – Кога ќе се подготви, детскиот капчиња тепих е толку убав што можеби ќе ви биде жал да го ставите на подот.

Слика 43 – За меѓугалактичките патници, капчиња килим за машка и детска соба инспириран од патување во вселената.

Слика 44 – Но, ако на детето навистина му се допаѓа, тоа етрчање, тогаш оваа идеја за капчиња тепих за машка соба е идеална.

Слика 45 – За оние кои бараат нешто многу деликатно, овој капчиња тепих женственоста со детали од срцето е најдобрата инспирација.

Слика 46 – Детски капчиња килим: да седите, да играте и да се забавувате.

Слика 47 – А што мислите за детски капчиња тепих со лице од еднорог?

Слика 48 – Овде детскиот капчиња во форма на лубеница може да се користи за украсување на просторијата или за излет.

Слика 49 – Квадрат на килим детски капчиња тепих во нијанси на сина и бела.

Слика 50 – Во оваа друга идеја, машкиот детски капчиња тепих доаѓа со детската капа и плишаното мече

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.