Додаток за скара: 20 вкусни опции за рецепти

 Додаток за скара: 20 вкусни опции за рецепти

William Nelson

Да се ​​направи скара не е само да се пече месо на скара и да се има леб со него. Уште повеќе размислувајќи во нутриционистичка смисла, ако имате други видови храна покрај месото може да ја направи разликата во вашиот оброк.

Друга точка се вегетаријанците. Иако сакаат да присуствуваат на скара, особено поради семејството и пријателите, тие не јадат месо и во овие случаи е неопходно да се има придружни јадења.

Иако месото е главната атракција, да се има гарнир за скара е демократско и одлична опција за здравје. Дали сакате да ги знаете различните јадења што можете да ги комбинирате и да ја направите вашата трпеза покомплетна за овој многу вкусен настан?

Исто така, има широк спектар на артикли што можете да ги користите, а со тоа им овозможува на сите да изберат што најмногу лајкнете и вкусете ја секоја залак. Ако сте љубопитни, проверете ја нашата странична листа за скара и ве молиме сите непца! Следете ја и оваа неверојатна листа на прибор за употреба на вашата скара.

Придружба за скара: farofa

Ова обично бразилско јадење е одличен додаток за скара. Проверете неколку различни опции за фарофа!

Крцкава соја фарофа

Протеинот од соја е состојка која често ја користат оние кои не јадат месо, но можеби сештојадите не знаат толку многу за тоа. Оваа фарофа може да ги изненади ситенепцата, бидејќи неговиот вкус е неверојатен бидејќи текстурата е многу крцкава.

Погледнете го видеото за да дознаете повеќе:

Гледајте го ова видео на YouTube

Bacon farofa

Овој рецепт за фарофа е многу конзумиран и има тенденција да им угоди на многу луѓе. Комбинирањето на брашно од маниока со сланина и јајце е прилично едноставно, но сепак е многу вкусен избор. Покрај тоа, подготовката е многу брза и лесна.

Погледнете го туторијалот преземен од youtube:

Гледајте го ова видео на YouTube

Фарофа од банана

Дали сте помислиле на некоја поинаква фарофа, со сладок допир? Како да подготвите таков што зема само банана, брашно од маниока, путер и малку сол? Доколку ви се допаѓа оваа комбинација на слатко и солено, ова е одличен избор. Друга поента во корист е тоа што подготовката е брза.

Сакате да знаете повеќе како да ја направите? Погледнете го подолу:

Гледајте го ова видео на YouTube

Calabresa farofa

Друг многу популарен рецепт за фарофа е calabresa farofa. Колбасот нема да бара многу труд за да се вклопи во брашното, а исто така ќе направи многу подобар вкус на вашата придружба за скара.

За да ви помогнеме, еве видео преземено од youtube :

Гледајте го ова видео на YouTube

Придружба на скара: мајонез

Мајонезот е многу популарна скара придружба позната и обожавана. Знајте дека има многу варијации во неговата подготовка,затоа, научете да ги користите состојките што најмногу ви се допаѓаат за да го направите рецептот уште поспецијален!

Мајонез од компир

Многу основен рецепт. Ќе ви требаат само варени компири, мајонез, магдонос, павлака, плус малку сенф и сол. Одлична опција за секој кој сака едноставно јадење, но со многу вкус.

Во следниот туторијал, има уште еден рецепт за мајонез од компир кој исто така е одличен прилог за скара:

Гледајте го ова видео на YouTube

Исто така види: Како да се засади јагода: основни совети, грижа и каде да се засади

Мајонез од Mandioquinha

Дали некогаш сте помислиле да го замените компирот со маниока магдонос? Резултатот е обично многу вкусен и е одлична опција за оние кои сакаат да иновираат, но без премногу работа.

Сакате да знаете повеќе? Научете со ова добро објаснето видео!

Погледнете го ова видео на YouTube

Вегански колбас

Ќе го оставите пилешкото настрана и ќе го замените со рендано месо од џекфрут. Овој рецепт за салпикао користи овошје, зеленчук и различни зачини за да го подобри својот вкус. Бидејќи овој рецепт за скара е многу различен, ништо подобро од добро објаснето видео:

Погледнете го ова видео на YouTube

Пилешки колбаси

Ова е традиционалниот рецепт за салпикао. Има многу состојки, но работата за правење е брза, а резултатот е вкусен.

Сакате да дознаете повеќе? Само погледнете го видеото од кое извадивме youtube за да го направите овој прилог за скара толку вкусен!

Гледајте го ова видео на YouTube

ББК прилог: сосови

На секоја скара и се потребни различни сосови за да му го даде на месото тој посебен шмек. Ајде да научиме некои различни?

Сос скара

Овој рецепт за сос е многу вообичаен во американските скари, но секој ден што поминува, добива се повеќе обожаватели во Бразил. Овој рецепт е толку брз и лесен за правење дома, што откако ќе го научите, никогаш нема да сакате да ги купите готовите верзии што се наоѓаат на пазарите.

За да дознаете, само погледнете го видеото:

Погледнете го ова видео на YouTube

Зелениот мајонез

Овој мајонез е една од најголемите ѕвезди во рецептите за хамбургери, но е одличен и како прилог за скари. Неговите главни состојки се лукот и младото кромидче за да помогнат уште повеќе да се зголеми вкусот.

За да дознаете повеќе, погледнете го ова видео што точно ве учи како да го направите:

Гледајте ова видео на YouTube

Сос од лук

Дали знаевте дека едноставниот сос од лук може да направи огромна разлика како прилог за скара? Уште повеќе ако сакате месо со впечатлив вкус, ова е одличен избор. Покрај тоа, листата на состојки е многу кратка, а подготовката е брза и практична.

Дознајте повеќе гледајќи го ова туторијал за YouTube :

Гледајте го ова видео на YouTube

Саус chimichurri

The chimichurri е многу популарен сос во Аргентина кој користи состојки како лук, оригано, бибер, масло, оцет, меѓу другите зачини. Подготовката е едноставна: само треба да ги измешате сите состојки и тоа е тоа! Но, и покрај тоа, погледнете го следново видео за да го направите совршениот прилог за скара:

Гледајте го ова видео на YouTube

Исто така види: Вграден шпорет: предности, совети за избор и украсување идеи

Стара за скара: салати

Тие се одличен избор за многу топли денови, а покрај тоа што се и многу ефикасен додаток за скара за помагање во варењето на месото. Сакате да научите како да составите неколку различни салати?

Винагрет

Несомнено е една од најкласичните придружни за скара што постојат, невозможно да се остави надвор од менито! Дури и со таква популарност и нејзината многу едноставна подготовка, погледнете ги следните совети како да ја подготвите оваа салата и да имате успешен резултат:

Погледнете го ова видео на YouTube

Пурпурна салата освежува

Овој прилог за скара, покрај тоа што е хранлив, ќе ја направи вашата трпеза уште пошарена. Главната состојка во оваа салата е црвената зелка, но ќе ви требаат и моркови, манго и некои зачини за да го зголемите вкусот:

Погледнете го ова видео на YouTube

Салата измешајте оддомати

Оваа салата меша домати од различни видови, како и листови рукола, краставица, парчиња сланина и босилек. Резултатот е многу шарена и исклучително хранлива салата, бидејќи е многу комплетна.

За да ја направите, погледнете повеќе на:

Погледнете го ова видео на YouTube

Салата од цреши домати

Рацете горе ако ви се допаѓа слаткиот вкус на доматите од цреша! За да го зголемите вкусот на ова овошје, додадете црвен кромид, власец и некои зачини. За само неколку минути можете да измешате сè, па дури и да добиете салата за да ја комплетирате вашата трпеза и вашата скара!

Придружба за скара: леб со лук

Некои велат дека одат само на скари за да уживаат во познатиот леб со лук. Дали ќе научиме како да правиме различни верзии на овој познат прилог за скара?

Лук леб со сирење

Комбинацијата од леб со лук и сирење е многу успешна во скарата. Како да го научите сами овој рецепт кој е многу едноставен, но сепак полн со вкус? Погледнете го следниот туторијал:

Гледајте го ова видео на YouTube

Традиционален леб со лук

Некои претпочитаат традиционален леб со лук, без додавање сирење . Овој рецепт е уште поедноставен од претходниот, но и вкусот е многу добар. Погледнете го следното видео за да научите како да го направите овој сакан прилог за скара:

Погледнете го ова видео наYouTube

Документ за скара: ориз

Тешко е за Бразилец да каже дека не сака ориз, нели? Ова е онаа придружба за скара која не може да недостасува од вашиот ручек. Погледнете две различни верзии на ова зрно.

Бел ориз

Белиот ориз е многу класичен прилог за скара. Само направете многу мек ориз и ќе биде успешен на вашиот ручек.

Ориз во боја

Ако сакате повеќе зголемен ориз, погледнете го видеото подолу. Тој ве учи како да направите обоен ориз, одлична опција за скара и нутриционистички гледано:

Гледајте го ова видео на YouTube

Сите победуваат!

Со оваа листа на различни опции, можете да ги задоволите Грците и Тројанците, нели? Секој може да избере што најмногу му се допаѓа и сепак да ужива во овие прилози за скара. И кажи ни кој ти е омилен? Оставете го во коментарите подолу за да ни известите повеќе!

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.