Двојни завеси за спална соба

 Двојни завеси за спална соба

William Nelson

Во декорацијата на двојната спална соба, завесите играат важна улога, бидејќи помагаат во атмосферата на околината, како и во контролирањето на осветлувањето. Идеално е да го комбинирате ова со мебелот, како и со стилот на собата.

Прво, проверете го расположливиот простор во кој вашиот прозорец или врата може да го собере овој додаток, како што се должината и висината. Ако прозорецот е низок или има парче мебел одоздола, одлучете се за завеса што е закачена над него за да му дадете издолжено чувство.

Второ, набљудувајте ја инциденцата на сонцето во околината. Ако вашата соба добива малку светлина, изберете полесни ткаенини како воил. Ако добивате многу светлина, претпочитајте завеси со постава - може да биде дури и затемнување и полесна ткаенина на врвот, така што ќе биде полесно да се контролира светлината во одредени периоди.

Во моментов има широк спектар на завеси достапни на пазарот. Завесата на шината е изработена од метал, прикована на ѕидот или таванот во гипс. Прачките се еден од најкласичните начини на заковување на завесите што може да се најдат во дрво или метал. Ролетните овозможуваат целосно или делумно блокирање на светлината. Завесите од панели се поелегантни и се идеални за соби кои имаат големи прозорци, на пример, со балкони во спалната соба.

50 неверојатни идеи за завеси за двокреветна спална соба

Погледнете ги моделите тиможете да го вметнете во двојната спална соба, зголемувајќи ја уште повеќе декорацијата:

Слика 1 – Ролерот помага да се блокира малку светлина во спалната соба.

Слика 2 – Мешавина од ролетни со завеса од ткаенина за поголема заштита.

Слика 3 – Трагата во гипсената обвивка го прави изгледот полесен.

Слика 4 – Може да се скрие зад облогата за да се скрие.

Слика 5 – Пол е уште еден елемент што можете да го составите во декорацијата на вашата завеса.

Слика 6 – Сивата е неутрална боја која одговара на секој декор.

Исто така види: Црвени куќи: 50 проекти со неверојатни фотографии кои ќе ве инспирираат

Слика 7 – Можете да компонирате завеси и различни висини.

Слика 8 – Светлосните тела заминуваат колку поинтимниот воздух, овој завиткан околу врвката за алишта беше неверојатен!

Слика 9 – Сивиот воил даваше леснотија на собата за да ја направи почиста.

Слика 10 – Белите ролетни се деликатни и совршени за украсување на двојната спална соба.

Слика 11 – Рустиката може да дојде со завеса од ткаенина!

Слика 12 – Затемнувањето понекогаш веќе ја игра улогата што ви треба за да го контролирате осветлувањето во просторијата.

Слика 13 – Комбинација на перфектно составена завеса со дограмата и фотелјата во спалната соба.

Слика 14 – Композиција на темносина завеса и бела ролетна за компонирање со остатокот од декорацијата наспална соба.

Слика 15 – Белата боја е најповолна за секоја декорација.

Слика 16 – Осмелете се во принтовите за да ја направите просторијата повесела.

Исто така види: Божиќна ѕвезда: 60 ​​фотографии, лесни упатства чекор-по-чекор

Слика 17 – Завесата богата со детали ја прави просторијата попровансалски стил.

Слика 18 – Ламинирани ролетни помагаат да се состави оваа модерна просторија.

Слика 19 – Персиана помага поддржете ја традиционалната завеса од ткаенина.

Слика 20 – Завесите со набори го прават финишот пософистициран.

Слика 21 – Завесата ја следи шемата на бои на двојната спална соба, така што таа е чиста и убава.

Слика 22 – Слепиот игра на главната улога во контролирањето на светлината, додека ролетната е само украсна.

Слика 23 – За оние кои имаат балкон во својата спална соба, овој модел е идеален за да го оставите со чист и модерен изглед.

Слика 24 – Одлично за додавање боја во собата.

Слика 25 – Златната прачка дополнително ја подобри белата завеса.

Слика 26 – Геометриските форми ја прават околината поинтимна!

Слика 27 – Изборот на обична завеса со комбинација на бои е начин да се напушти класичниот модел.

Слика 28 – И за кој било прозорец постои решение за вметнување назавеса.

Слика 29 – Римската завеса носи деликатес во спалната соба на парот.

Слика 30 – Финишот формира светлосни бранови на ткаенината, а шината е вградена во гипсената завеса.

Слика 31 – Белата ролетна делува како блок влезот на светлината.

Слика 32 – Завесата од диаглец за да и даде природен допир на собата!

Слика 33 – Црното секогаш одговара на младешки или софистициран предлог.

Слика 34 – Мешањето на две завеси на иста прачка е идеално да се скрши подобрете го изгледот на собата.

Слика 35 – За да ја следите романтичната линија на собата, ништо подобро од лесна и деликатна завеса за воил.

Слика 36 – Жолтата секогаш носи осветленост во околината.

Слика 37 – Неутрална просторија заслужува пауза со сива завеса.

Слика 38 – Истата обоена завеса ја напушта просторијата со чист стил.

Слика 39 – Бидејќи во оваа соба преовладува белата боја, завесата не може да биде поинаква. Шармот се должи на деталите на полите.

Слика 40 – Двојните ленени ролетни и шина за облека со завеса од ткаенина се дел од оваа рустикална соба.

Слика 41 – Белата ролетна оди со боите на декор во спалната соба.

Слика 42 – ЛиниитеХоризонталните линии на ролетните им дадоа на прозорците изглед на поголемо проширување.

Слика 43 – Чиста просторија со светла завеса за да останете во стил.

Слика 44 – Ѕидот во нежно сина боја доби завеса со принт во неутрална боја.

Слика 45 – Со црно-белите тапети, завесата го следи истото правило!

Слика 46 – Соба со земјени бои побарајте завеса со различна неутрална боја.

Слика 47 – Вградената шина беше дискретно видлива во гипсената облога.

Слика 48 – Сивите бои секогаш ги задоволуваат паровите кога украсуваат.

Слика 49 – Римска ролетна за да гарантира затемнување во комбинација со завеса за затемнување свила што одговара на остатокот од декорот.

Слика 50 – Гипсниот детал ја крие шипката и ја заврши завесата.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.