Ѕидна лента: што е тоа, 60 модели, проекти и фотографии

 Ѕидна лента: што е тоа, 60 модели, проекти и фотографии

William Nelson

За оние кои сакаат да го собираат своето семејство и пријателите дома, идеално е да се разгледа вистинското место во проектот за сместување на пијалоците за овие моменти на збратимување. И за да се постигне оваа цел, нема ништо попрактично од тоа да имате ѕидна лента.

Што е ѕидна лента?

Ѕидната лента е многу корисно парче мебел за секој стан или куќа. Може да се користи за подготовка на пијалоци и пијалоци, како масичка за кафе или дури и како мини-бар. Покрај тоа, таа е одлична опција за оние кои сакаат да го искористат секој простор достапен дома.

Разновидноста е една од главните предности на ѕидната лента. Може да се користи во различни области од куќата, од тремот до дневната соба, обезбедувајќи место за дружење и одмор со вашите гости.

Зошто да имате ѕиден бар дома?

Ѕидниот бар обезбедува мало катче за собирање на гостите, како и простор за складирање пијалоци, саксии за кафе, чаши, кофи и други предмети. Имајќи го овој предмет дома е одличен начин да додадете област за забава во мал стан. Друга причина да имате ѕидна лента дома е тоа што ќе додаде вредност на вашиот дом.

Каде да ја поставите ѕидната лента?

Еден од бараните простори за сместување мали шипки се ѕидовите кои немаат дефинирана употреба и може да се користат за да имаат прегради, полици изелената боја ги истакна вградените полици.

Слика 52 – Вертикална поддршка за шишиња.

Слика 53 – Искористете ги предностите на високите тавани и направете полица за да ги организирате пијалоците и украсните предмети.

Слика 54 – Ѕид со визба и шкафче.

Слика 55 – Дрвените летви помагаат да се сокрие и додаде елеганција во дневната соба.

Слика 56 – Зголемете го просторот со огледалото помага.

Огледалото и стаклото се лесни материјали кои ја прават околината чиста и модерна. Врвот е држачот за плута што го украсува ѕидот.

Слика 57 – Искористете ги предностите на постоечкиот кабинет и резервирајте простор за да ја монтирате шипката.

Не треба да инвестирате во друго парче мебел за да поставите бар, кул работа е да го прилагодите она што го имате и да го трансформирате тоа мало катче.

Слика 58 – Направете ниша во ѕидот да вградите парче мебел што работи како шипка .

Вградената лента е на исто ниво со ѕидот, што го прави изгледот почист.

Слика 59 – Лента на ѕидот со табла.

Композицијата на таблата со огледало е шармантна и елегантна во секоја социјална средина.

<6 0>Слика 60 – Поставете шипка на ѕидот со потпора за шишиња и кабинети.

Слика 61 – Поместете го ѕидот со шипка.

Слика 62 – Оптимизирајте го просторот со тесни полици заподдржете ги шишињата.

Друг начин за украсување на ѕидот е со користење на огледални полици, тие го зголемуваат и го истакнуваат овој агол уште повеќе.

ѕидната лента може да се најде со најразновидни стилови, од најмодерни до најтрадиционални. Сега кога ги знаете, како да видите повеќе идеи за барови за дневната соба?

кабинети за пијалоци. Гурманските балкони исто така може да се прилагодат за да се создаде овој уникатен простор во однос на декорацијата. Коридорите, влезните ходници, балконите, трпезариите и кујните се одлични простори за прием на ѕидната лента.

Покрај просторот за шишињата, интересно е да се користат и сродни предмети како што се чинии, чаши, отворачи, кеси - стопери, кофи и други. На ѕидот тематските слики можат да го направат ова катче позабавно и поопуштено. Други видови предмети може да се комбинираат според вкусот на жителите.

Ѕиден бар: модели и фотографии кои треба да се инспирираат

Ако барате интелигентна и креативна опција кога го планирате овој простор , се препорачува нашироко да пребарувате референци за различни проекти. Ние ја олеснуваме оваа работа со собирање на најдобрите референци за овој тип на шипки. Погледнете ги сликите подолу:

Слика 1 – Ѕид во огледало со простор за шипката.

Огледалото го носи чувството на просторност во место , па ако имате мини бар, ова е одлична алтернатива за украсување на просторот.

Слика 2 – Бар вграден во ѕидот.

Овој распоред следеше одлично решение со шипката поставена на дното на ѕидот. На тој начин нема празен ѕид, а ја надополнува и трпезаријата со доградбата на шанкот. Осветлувањето е важна точка, особено ако сакате да го оставите мини барот внатренагласи.

Слика 3 – Искористете го новиот концепт на балкони за да поставите бар.

Користење на балконот за поставување просторот за живеење бара добар проект. Неопходно е добро да се користат клупи, футони, полици и мали апарати. Тоа е одлична алтернатива за оние кои немаат простор со скара, но сакаат да постават пријатно катче, кое ги забавува посетителите, оставајќи ги пијалоците на дофат.

Слика 4 – Планирајте добар проект за столарија шипка по мерка на ѕидот.

Планирајте дистрибуција на прегради за шишиња, чаши и други прибор за да го поставите просторот на функционален начин - за оние кои ги ценат вината, просторот за чување чаши е од суштинско значење. Оставете ги шишињата во одредени прегради, без да ги заборавите дестилатите.

Слика 5 – Лента на ѕидот со весел стил.

Украсете го ѕид со висококвалитетно сликарство, тематски налепници и знаци кои се однесуваат на темата на лентата. Ѕидот може да биде изгубено место, но со овој пристап можете да го искористите овој простор за да му дадете друга функција.

Слика 6 – Странична табла со мини бар.

Вообичаено е да се има табла во дневната соба, затоа инвестирајте во мала тацна за поддршка на некои пијалоци. Оние кои мислат дека е потребно да има голем простор за сместувањелента — во овој предлог, доволно е само еден послужавник за да поставите мини бар до ѕидот.

Слика 7 – Ѕидна лента за дневната соба: дајте му функција на тој мал агол од вашиот дом.

Не ви треба многу простор за да поставите бар дома. Понекогаш откажувањето од домашната канцеларија за да постави бар им се исплати повеќе на оние кои сакаат да ги собираат пријателите и семејството дома. Не заборавајте да размислите за користење на колиба и специфична винарска визба за складирање на вина на идеална температура. Шалтерот го олеснува и ракувањето и подготовката на пијалоци и коктели. Забавувајте се!

Слика 8 – Монтирајте ја шипката како делител на просторијата.

Можеме да го замениме ѕидниот ѕид со шипка што интегрира две средини. Побарајте го овој проект како референца, кој е полн со идеи и личност. Овде, ѕидот ја прима бојата на таблата, дозволувајќи им на овие цртежи со креда, без да се оштети облогата. Така, можете да ја оставите саканата порака, на опуштен начин.

Слика 9 – Полица со мини бар.

За оние кои имаат мал стан, изберете ќоше со полица или табла, чувајте ги вашите пијалоци и омилените предмети како плочи, книги, тегла со тапи и други предмети. Не заборавајте да го декорирате ѕидот со слики или слики што го демонстрираат вашиот стил.

Слика 10 – Количката за бар е разноврсно парчево декорацијата.

Друга опција за оние кои имаат малку простор е да инвестираат во количката за бар, што оди многу подалеку од оваа функција. Може да поддржува книги, вазни, клучеви и други предмети.

Слика 11 – Изберете опција што одговара на стилот на вашиот дом.

На пазарот има безброј модели, побарајте го оној што ги радува жителите и што се истакнува во околината — користете ги боите и атрибутите што го истакнуваат парчето.

Исто така види: Фенг шуи во спалната соба: погледнете како да го примените и совети за усогласување

Слика 12 – Дрвен ѕиден шанк со винарска визба.

Вообичаено е во предлогот за шанк на ѕидот, просторот да се комбинира со визба, порцелан и минибар. Создавање единствен простор посветен на пијалоци. Додадете го апаратот за кафе и користете го огледалото на ѕидот за да го направите местото да изгледа полесно.

Слика 13 – Стаклена ѕидна лента: може да се „скрие“ на тој начин, прикачена на ТВ-панелот.

Овој предлог е идеален за оние кои имаат слобода во планот, бидејќи можат да срушат некои ѕидови за да ја склопат вградената лента. Изложените тули се користеа во облогата, имајќи само една стаклена полица за чување на шишињата.

Слика 14 – Како да ја искористите американската кујна за да го поставите барот со неколку полици?

Оптимизирајте го просторот со давање дополнителна функција на интегрираниот кујнски пулт - ова е одличен предлог за оние кои имаат малку простор, прикажувајќи ја реалностана многу кујни во станови. Дизајнирајте парче мебел со слични спецификации за да имате мали полици за да ги чувате вашите омилени пијалоци.

Слика 15 – Флексибилната полица ви дава слобода да поставите катче за барот.

Трендот во дизајнот на ентериер е да се донесе флексибилност во околината. Затоа, инвестирањето во мебел со тркала или кој може да се премести е одлична алтернатива за да не ви здодее декор. Оваа полица има ниши кои можат да се менуваат според вкусот и употребата.

Слика 16 – Вашата сопствена клупа може да се претвори во бар.

Просторот каде оди телевизорот во дневната соба може да се претвори во катче за шанкот. За да го направите ова, само инсталирајте го телевизорот на повисока точка и вметнете клупа со неколку високи столчиња.

Слика 17 – Ѕид со шипка и шкаф.

Фото: Репродукција

Одлична опција за истакнување на лентата во влезниот хол, продолжувајќи со лента на ѕидот. Овде стаклото и огледалата се главна точка на овој предлог.

Исто така види: Торта Minecraft: 60 идеи со фотографии и лесни чекор-по-чекор

Слика 18 – Ѕидот со боја на табла и неонско светло го внесува посебен шмек на лентата.

Направете го овој простор навистина забавен! За оние кои не можат да ја вградат лентата во ѕидот, може да се одлучат за ѕид украсен со тема за лента. Во овој предлог, пораките го надополнуваат декорот и го прават аголот непочитуван.

Слика 19 – Баррустикален ѕид: додајте го овој детал во декорацијата.

За порустикален стил, инвестирајте во тешки материјали како дрво, камен и тула. Ова е стилот на овој предлог — додадете посветла боја со вазни, цвеќиња и растенија.

Слика 20 – Искористете ги предностите на празниот ѕид и поставете бар со минибар и винарска визба.

Минибарот е парче што е тука да остане! Не може да изостане на секој кој сака да има кафеана дома. За да заштедите простор, поддржете послужавник со чаши одозгора.

Слика 21 – Подлога за вино на ѕидот.

Соединете ја функционалноста и декорацијата во истиот предлог.

Слика 22 – Бар вградена во плакарот.

За оние кои не сакаат да ја напуштат лентата видлива, можете да инвестирате во овие партиции кои се отвораат кога е потребно. На овој начин ги крие дури и чиниите, избегнувајќи таложење нечистотија.

Слика 23 – На пазарот можеме да најдеме неколку модели на мали апарати за поставување шипка дома.

Креирајте интелигентни решенија со мебел дизајниран за сместување на винарски визби. Овој предлог ги остава овие мали апарати непречено распоредени во декорацијата. Што е со тоа?

Слика 24 – Дајте му забавен шмек на вашиот бар.

Гипсениот таван уште повеќе го ограничи просторот на барот. За да го направите аголот помладешки, користете бои и метални врати

Слика 25 – Лента на ѕидот со жолт декор.

Слика 26 – Искористете ги предностите на панелот во дневната соба за да ја проширите лентата со врати .

Слика 27 – Држачот за шишиња е одлична идеја да ја продолжите вашата винарска визба и да го декорирате ѕидот.

Оваа потпора е направена со дрвен панел и стакло за да им се даде поголема структура на шишињата.

Слика 28 – Бар на ѕидот со модерен декор.

Слика 29 – Наместо да поставите кабинет на местото, оставете го вашиот бар отворен со различен украсен ѕид.

Слика 30 – Агол за шанкот во трпезаријата.

Слика 31 – Украсете го ѕидот со шишињата.

Слика 32 – Поставете шипка на ѕидот во кујната.

Слика 33 – Дајте чист допир со огледален ѕид и стакло полици.

Слика 34 – Поставете украсна потпора на ѕидот.

Слика 35 – Полицата е одлична опција за составување минибар на прослави дома.

Слика 36 – Одличен начин да се скрие шипката на ѕидот .

Слика 37 – Шипка во светло дрво.

Слика 38 – Бар со B& ;W декорација.

Црната столарија го прави балконот поелегантен, обидете се да составите шарени плочки на ѕидот кои го следат истотопредлог за кабинетите.

Слика 39 – Направете невидлива врата за да го скриете аголот на шипката на ѕидот.

Слика 40 – Вградувањето на шипката на ѕидот е начин да се добие простор.

Слика 41 – Освен што се функционални, нишите со шишињата дополнително го красат местото.

Слика 42 – Искористете ги перпендикуларните ѕидови за да составите продолжение на панелот.

Слика 43 – Модерна поддршка и функционална за мини бар на ѕид.

Слика 44 – Оставете ја хармоничната композиција со употреба на бои.

Овој кабинет има лизгачка врата што може да го скрие аголот на шанкот или да го остави отворен за да и даде поголем шарм на трпезаријата.

Слика 45 – Украсете го ѕидот со ниши

Нишите се уште едно сестрано парче во декорацијата, тие можат да поддржат украсни предмети, па дури и вашите шишиња за мини барот на ѕидот.

Слика 46 – Бафект на тркала за мини бар.

Слика 47 – Кабинет со прегради за шипка.

Слика 48 – Лентата може да функционира како панел што ги дели околините.

Слика 49 – За љубители на вино, можете да вметнете поголема визба во ѕидот.

Слика 50 – Ѕид со агол од кафулето и барот.

Слика 51 – Ѕидните полици добиваат функција како шипка.

Насликаниот ѕид

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.