Ѕидна винарска визба: погледнете модели, фотографии и како да направите своја

 Ѕидна винарска визба: погледнете модели, фотографии и како да направите своја

William Nelson

Можете ли да го замислите лицето на вашите гости кога ќе наидат на прекрасна визба, подготвена да ги послужи и, најдобро од сè, дека многу добро можевте да ја направите сами? Затоа, денешниот врв е ѕидната винарска визба, модел кој, без сомнение, се покажа како една од најдобрите опции за организирање и изложување на пијалоци, чаши и други вообичаени додатоци кои се користат во кафеана.

The Моделот на ѕидна визба е практичен, ефтин, може да се прилагоди на секој агол и со неверојатна предност што може да се изработи рачно, во стариот добар стил на „направи сам“.

Ѕидната винарска визба може да има специфичен формат, со свои држачи за чаши и чаши или, ако сакате, може да биде многу едноставна винарска визба, составена само од полици. Навистина важно е вашата винарска визба да може да ги задоволи вашите барања и потреби, со стил кој најмногу ви се допаѓа и кој најдобро одговара на вашиот декор.

И не грижете се, ѕидните винарски визби се многу разноврсна и сигурно една од нив ќе се вклопи како ракавица во вашата куќа. Во моментов има рустикални ѕидни визби, големи ѕидни визби, визби со огледални ѕидови, стаклени, мали, па дури и ѕидни подруми под контрола на климата. Слободно дефинирајте го совршениот модел за вашиот дом.

Откако ќе го подготвите – или ќе го купите – ѕидниот вински подрум може да се постави во дневната соба, трпезаријата, кујната иливо тој мал агол никогаш не сте знаеле со што да правите.

На интернет е можно да се купи ѕиден вински подрум за цени кои се движат од 100 до 900 долари, во зависност од моделот, големината и функционалноста. Друга опција во која вреди да се инвестира е моделот на ѕидна визба по нарачка, вообичаено изработен во столарија или гипс, вграден во самиот ѕид.

Меѓутоа, ако навистина сте спремни да ги извалкате рацете, ви донесовме неколку упатства за тоа како да направите ѕидна визба за да научите и да се инспирирате. Одделете ги потребните алатки и проверете ги чекорите подолу:

Како да направите ѕиден подрум

Ѕидна визба направена со палети – чекор по чекор

Погледнете го ова видео на YouTube

Како да направите ѕидна винарска визба со поддршка за шишиња и чаши

Погледнете го ова видео на YouTube

Погледнете сега 60 слики од ѕидни винарски визби кои ќе мотивираат уште повеќе да имате дома:

60 идеи и инспирации за ѕидни винарски визби

Слика 1 – Едноставен ѕиден вински подрум направен со метална структура за шишињата и украсните полици.

0>

Слика 2 – спектакуларна глетка за љубителите на виното!

Слика 3 – Но, ако барате мала и едноставна ѕидна винарска визба, можете да се инспирирате од оваа, таа е совршена!

Исто така види: Маси за спални соби: 50 модели и идеи за инспирација

Слика 4 – Ѕидна винарска визба со инсталирано стакло во дневната соба вовечера.

Слика 5 – Ова е лесен и едноставен модел на винарска визба за правење; Забележете дека е произведен со повторно употребени материјали.

Слика 6 – Колку прекрасна инспирација за ѕиден подрум! Тука е, всушност, модел на ѕид, како што беше поставен во вградената ниша.

Слика 7 – Мала визба за две шишиња; без да зафаќа простор, парчето беше совршено поставено на кујнскиот пулт.

Слика 8 – Погледнете каква неверојатна идеја за оние кои ценат рустикален подрум: шишиња беа ставени во користени дрвени буриња кои овде служат како ниши.

Слика 9 – Овде, идејата е да се трансформира ѕидната визба во модел опуштено и модерно.

Слика 10 – Што велите за ѕиден подрум за да ги подели околините во куќата? Ова е обединувањето на функционалноста со декорацијата.

Слика 11 – Во оваа куќа со високи тавани, ѕидната визба ја следи висината на таванот; Забележете дека целата структура е направена со железни прачки.

Слика 12 – Винска завеса! Дали некогаш сте виделе пооригинална визба од оваа? Шишињата изгледаат како да лебдат во воздухот.

Слика 13 – Рустикален и пријатен, овој ѕиден подрум ги искористи очигледните тули и мекото осветлување за да ги открие сите свои убавина .

Слика 14– Чистата и модерна кујна донесе ѕид од подрум формиран од мали парчиња дрво.

Слика 15 – А оваа визба овде? Поедноставно невозможно! Да не зборуваме дека има многу шармантен изглед.

Слика 16 – Рустикален ѕиден подрум направен со палети! Совршено за проект „направи сам“.

Слика 17 – Винарска визба со бел ѕид и супер чист изглед.

Слика 18 – Ѕидна винарска визба само за шишиња: имајте предвид дека избраниот модел совршено се вклопува со стилот на декорација на околината.

Слика 19 – Кујнски ѕиден подрум; една од најдобрите опции за визба за мали простори.

Слика 20 – Погледнете каква поинаква и оригинална идеја за визба: жична корпа со куки за закачување на чашите, тоа е сè!

Слика 21 – Овој ѕиден вински подрум е луксуз, уште повеќе со дифузното осветлување инсталирано во него.

Слика 22 – Подрум со големина на вашите потреби! Ако проектот е направен по мерка, ја имате оваа опција.

Слика 23 – Дрвен ѕиден подрум со мала големина, но со доволно простор за организирање пијалоци и чинии.

Слика 24 – А што е со ѕиден подрум под скалите? Одличен начин да ги искористите предностите на неактивен просторкуќа.

Слика 25 – Двојната висина на оваа куќа беше многу добро искористена со создавањето на визба на меѓукатот

Слика 26 – Простор за прикажување и уживање во вашите омилени пијалоци.

Слика 27 – Тој простор во куќата без употребата може да се претвори во убава винарска визба; имајте предвид дека овде, визбата има стаклена врата.

Слика 28 – Рустикален ѕиден подрум за гурманскиот простор во домот.

Слика 29 – Модерен и елегантен начин за прикажување на вашите најдобри етикети.

Слика 30 – Ниша за пијалоци во кујната шкаф; интересна опција за секој што размислува да прави мебел по нарачка.

Слика 31 – Оваа американска кујна донесе мини визба до ѕидот на самиот врв, над линијата на контра светилки.

Слика 32 – Мини винарска визба од железо и дрво за украсување и организирање пијалоци.

Слика 33 – Забележете ја оваа идеја: за да ја подобрите едноставната дрвена визба, користете стилска позадина зад неа.

Слика 34 – А винарска визба во влезниот хол? Дали е тоа опција за вас?

Слика 35 – Акрилот ја прави ѕидната винарска визба поелегантна и модерна; имајте предвид дека овој модел има дури и мини аклиматизирана винарска визба за да го комплетира просторот.

Слика 36 – Затворена одстаклена врата!

Слика 37 – Што е со обложување на кујнскиот ѕид со шишиња со вино изложени во едноставна дрвена визба?

Слика 38 – Уште еден едноставен и многу оригинален модел на ѕиден подрум за да бидете инспирирани.

Слика 39 – Малиот ѕид што ја дели кујната од дневната соба доби шармантна визба.

Слика 40 – Железни потпори од овој ѕиден подрум поставени на празниот простор под скалите.

Слика 41 – Мало или големо, не е важно! Она што навистина е важно е вашата винарска визба да е убава и функционална.

Исто така види: Свадбени цвеќиња: видете ги главните видови со креативни идеи

Слика 42 – Ѕидна винарска визба од која треба да се инспирира: меко осветлување, контролирана клима и многу добро организиран .

Слика 43 – Вградена ниша во ѕидот и voilà… ѕидната визба е подготвена!

Слика 44 – Класичниот ѕид со буизери одлично ја прими малата рустикална дрвена визба.

Слика 45 – Различен и оригинален формат за ѕидната визба направена од дрво.

Слика 46 – Цела средина посветена на визбата и шишињата со вино.

Слика 47 – Акрилна потпора за шишиња: чист, елегантен и нежен модел на ѕидна винарска визба.

Слика 48 – Погледнете го моделот на ѕидна визба што е полесен за правење!.

Слика 49 –Овде, нишите од ѕидната визба го имитираат обликот на шишињата.

Слика 50 – За оние кои имаат дополнителен простор дома, овој модел на ѕидна визба е впечатлив !

Слика 51 – Трпезаријата е одлично место во куќата за поставување на ѕидната винарска визба.

Слика 52 – Шишиња хоризонтално или вертикално? Вие го избирате моделот на ѕиден подрум кој е најсоодветен за видот на пијалокот што го пиете.

Слика 53 – Шишињата и чиниите помагаат да се состави изгледот на ова вино визба рустикален ѕид.

Слика 54 – Леле! Ова е навистина визба за да се импресионираат посетителите!

Слика 55 – Големата и пространа куќа има визба со голем ѕид и затворена со стаклена врата .

Слика 56 – Винарска визба и бар заедно во иста средина.

Слика 57 – Климатизиран модел на винарска визба поставен директно на ѕидот.

Слика 58 – Рустикален, овој дрвен ѕиден подрум има различно поставување за шишиња.

Слика 59 – Ѕидна винарска визба и бар: малиот простор на куќата совршено го смести овој нарачан проект кој има и винарска визба контролирана од климата.

Слика 60 – Повеќе од организирање на шишињата, ѕидната винарска визба е одлична украсна опција.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.