ЕВА Божиќни украси: 60 идеи и како да го направите тоа чекор по чекор

 ЕВА Божиќни украси: 60 идеи и како да го направите тоа чекор по чекор

William Nelson

Доаѓа од англискиот, Етилен винил ацетат , акронимот ЕВА е многу познат меѓу луѓето кои уживаат во занаетите, детските производи и спортот во Бразил. Станува збор за еден вид синтетичка пена која ја има во различни форми, бои и дебелини во секојдневните материјали. Денес ќе зборуваме за Божиќните украси во ЕВА :

Тоа е затоа што ЕВА е многу разновиден и евтин материјал и може да се купи во повеќето продавници за канцелариски материјал и галантерија. И како што Божиќ е се поблиску и поблиску, решивме да го донесеме само најдоброто од двете во една објава: Божиќен декор направен дома со ЕВА! Погледнете и како да направите рачно изработени новогодишни украси.

Совети и идеи за новогодишните украси од EVA кои треба да се инспирираат при украсувањето на вашиот дом:

Слика 1 – ЕВА Божиќен украс: еден многу голем лак на врвот на дрвото на масата.

Помеѓу лак и ѕвезда на врвот на дрвото, многу сомнеж може да се тркалаат. Но, ние ви донесуваме многу креативна и привлечна идеја за лак за трпезно дрво.

За да направите професионален лак со EVA, упатство што ќе ви помогне:

Слика 2 – Лесно за -направете персонализирани орнаменти .

Најкул нешто во правењето ваши украси е да користите облици што обично не ги наоѓате во продавниците, како ова мало волкче кое го украсува дрво.

Слика 3 – Измислите своја традиција на орнаменти со разновидноста на EVA.

Слика 4 –потоа голем лак и на крај трпезно дрво:

Гледајте го ова видео на YouTube

Како е да го започнете вашиот Божиќен украс EVA денес?

ЕВА Божиќни украси: за сечење и дистрибуција на новогодишни честитки.

Божиќните честитки може да се поделат со весели божиќни пораки и уредна декорација.

Слика 5 – Декорација на врата за Дедо Мраз да не заборави да застане до дома.

Се разбира дека нема да заборави ниту една куќа, но не чини ништо да се гарантира, нели? ЕВА е материјал кој може да се користи и за големи и за мали украси.

Слика 6 – Дедо Мраз со неколку слоеви во ЕВА.

Користете неколку слоеви за да им дадете текстура и длабочина на вашите украси, особено ако тие имаат многу детали како овој Дедо Мраз.

Слика 7 – Божиќен украс во EVA: шарен минималистички банер од борови.

Минимализмот е во подем и Божиќ, и покрај тоа што е време со многу украсни предмети, лесно може да влезе во овој стил. Користете ги едноставните форми за да ги повикате класичните предмети како борот.

Слика 8 – Цветен прстен за салфетка.

ЕВА може да биде одличен материјал и за прстен за салфетка! Гарантира структура и флексибилност за поставување на салфетката и многу убав украс.

Слика 9 – Божиќен украс во EVA за маса.

Исто така види: Црна спална соба: 60 ​​фотографии и совети за украсување со боја

Дали поради недостаток на простор или поради тоа што не сакате големо дрво во вашата дневна соба, трпезни дрвја иво помали размери тие се доста популарни во домовите и, за децата, може да значат посебно време на украсување и традиција.

Слика 10 – Религиозни личности во ЕВА.

Уште една идеја за прикажување на разновидноста на EVA во различни бои и форми што може да се користат. За религиозните личности, исто така работи многу добро.

Слика 11 – Дедо Мраз во ЕВА и многу, многу сјај.

Нема потреба да ја користите само бојата на ЕВА во ваша корист, но искористете ја разновидноста на материјалот за да нанесете сјај, светки и други украси што ви се интересни.

Слика 12 – Мала елка со ЕВА.

Слика 13 – Божиќен украс во EVA: едноставни картички со многу стил.

The картички Божиќ се одлични спомени за дистрибуирање меѓу членовите на семејството, колегите од работа и пријателите, а EVA може да ви помогне да го забрзате и прилагодите составувањето на овие едноставни картички, но многу весели и славенички.

Слика 14 – Дедо Мраз има скриен подарок за вас.

Тоа што Дедо Мраз им носи подароци на децата го знаат сите, но секогаш е изненадување кога тој е самото пакување!

Слика 15 – Малку хамбургер за украсување на елката со фил од ЕВА.

Боите што се продаваат во канцелариските продавници ЕВА се одлични за овие часови да играшдруги материјали.

Слика 16 – Дрво изградено со печатени EVA ленти.

На долга основа, залепете ленти од повеќе или помалку од 1 cm со дебелина на EVA по ваш избор преклопено на половина. Ова дрво е одлично структурирано и добива волумен со превиткување на лентата.

Слика 17 – Божиќни украси во ЕВА: декорација на пакување за сувенири.

Фигурата на Дедо Мраз не може да изостане на Божиќ. Сосема е едноставно да се направи во EVA, еве основен шаблон за печатење.

Слика 18 – Декорација за врата: венец со монети EVA.

Венците се класични и многу лесно се прават. Важно е да се состави форматот. Оставете ја вашата имагинација слободна да создава!

Слика 19 – Плакети од дрвја полни со глам.

Покрај EVA, како за малку од сјај и панделки? Не плашете се да направите поинаква текстура на овој материјал!

Слика 20 – Куќа за джинджифилово со EVA за да се олесни работата.

Во джинджифилово се сместени колачињата од джинджифилово, познатите джинджифилово, се божиќни традиции во Соединетите Држави и, бидејќи се доста макотрпни и не се дел од нашите традиции, што е со ЕВА да ги направите? Одвоивме шаблон за вас!

Слика 21 – Божиќни симболи и знаци за украсување на куќата.

За оние кои се надвор на идеи, класиката никогаш не исчезнувамодерен или досаден!

Слика 22 – Бидете храбри во калапите и засеците со овој материјал.

Ако имате малку повеќе вежбање или трпение со ракотворби и ЕВА, можен е секаков формат и изгледа неверојатно.

Слика 23 – Чекор по чекор: топки со EVA ленти за венци.

Ако сакате да внесувате иновации во божиќните украси со топки, еве добар совет, дали да ги закачите на дрвото или да направите многу стилски венец. Одвојуваме многу практичен туторијал за да не згрешите во тоа време:

Слика 24 – Божиќни украси во ЕВА: шума од мали обоени дрвја што формираат поголемо дрво.

За декорација на ѕидови, секаква креативност е добредојдена кога се размислува за украсот. Обликот на пирамидата за новогодишната елка е веќе класичен и, без разлика на бојата, нема грешка.

Слика 25 – Цвеќиња со многу техника.

Иако EVA е многу лесен материјал за работа, потребно е повеќе искуство за да се направат некои предмети совршено. Вежбајте многу!

Слика 26 – Уште една божиќна честитка.

Слика 27 – Дедо Мраз корпа-конус.

Вид амбалажа за детски сувенири. Декорацијата на Дедо Мраз е класична и не можете да погрешите со референците за брада, црвена облека и голем црн појас.

Слика 28 – Размислете за едноставни формати и користете другиначини да ги направите поинтересни.

Вашиот украс добива сосема нов изглед и воздух на професионална изработка!

Слика 29 – Активност да правите со децата: да направите свој џемпер.

Божиќ не е само украси и внатрешни украси, туку и време за обединување, славење и забава со семејството. За децата дури е интересно да се создаваат игри и активности за да се поттикнат да влезат во божиќниот дух!

Слика 30 – Божиќна лажна торта.

Лажните колачи се добро познати по ЕВА, која дава цврстина и континуитет на деталите, покрај помеката текстура.

Слика 31 – Малиот пингвин ужива во топлината на Божиќното капаче.

Слика 32 – Рачно изработено и различно пакување за подароци.

За едноставно и неутрално пакување за подарок, секаква шарена и различна интервенција прави сè поинтересно. Еве еден пример за ова.

Слика 33 – Цело село ЕВА.

Слика 34 – Божиќен украс во ЕВА: снегулки снег во сите форми.

Снегулките од хартија се многу чести и можат да се направат и во ЕВА! Материјалот дава поголема издржливост за да не се стопи вашиот сладолед, па дури и текстура различна од хартијата.

За да ве возбудиме уште повеќе, одвоивме туторијал занеколку снегулки со различни дизајни за правење дома користејќи го материјалот:

Гледајте го ова видео на YouTube

Слика 35 – Божиќен украс од вратата EVA.

Декорациите на вратите од ЕВА се прават многу лесно и брзо! Оставете ја вашата креативност да се тркала и да се забавувате.

Слика 36 – бонбони за оние кои не можат да јадат многу слатки.

Традиционално Божиќните форми се иконски, без разлика дали се направени со вообичаени материјали или се реинтерпретации.

Слика 37 – Брилијантни борови на картичките.

Мал детал на вашата картичка што сигурно нема да остане незабележан! Со слој лепак, EVA одлично ги држи сите видови сјај и сјај.

Слика 38 – За закачување и украсување на ѕидовите на куќата: Комплет за снег со цртежи.

Ова е идеално за правење и создавање прекрасна венец! Завршете ја работата со детали во линија, без разлика дали се волна или жици, со дезени на новогодишна облека.

Слика 39 – Срце EVA со детали во боја со висок релјеф и обоена врвка.

Добар начин да се искористи максимумот од EVA во мали калапи е да се користи нејзината разновидност во моделирањето и да се применат различни материјали при изработката на деталите.

Слика 40 – EVA дрво со конусна основа.

За новогодишна декорација зборувавме во друг постна дрвја направени со конусни основи. За оваа основа, можете да користите или валана хартија или ролна што останала од конецот или конецот за шиење, кој обично го има овој формат. Потоа само искористете ја вашата креативност за да размислите и да составите специјална корица.

Слика 41 – Пакување за сувенир од ирваси.

За да го оставите сувенири кои ќе им бидат поделени на вашите најинтересни гости, не само содржината, туку и пакувањето веќе го остава првиот впечаток за сите. Проверете го и калапот за да направите мала кутија.

Слика 42 – Добриот старец со светло црвен нос.

Со малку лепак и премногу сјај, добива сосема поинаков облик.

Слика 43 – Внесете повеќе личност во едноставните предмети.

Ако мислите дека вашите облици или материјалот ги остава вашите предмети со многу едноставно лице, користете лепила, светки, релјефни бои, па дури и ткаенини и чипка за да оставите сè со ефектот што го сакате.

Слика 44 – Размислете за повеќе форми сложени и бидете трпеливи кога користите ножици.

И искористете ја флексибилноста на материјалот за да иновирате во употребите. Во овој пример, откако беше исечен, борот беше навиен за да помине низ шишето и да се смести внатре!

Слика 45 – Сигнализирање на Северниот Пол.

Исто така види: Сувенири за Денот на вљубените: 55 идеи за да бидете инспирирани

Ништо потрадиционално од амал пингвин на Северниот пол, но во божиќната атмосфера, се разбира!

Слика 46 – Гарланд за да формира завеса со божиќните симболи.

ЕВА одлично функционира и на венци. Користете игла за пробивање и конец за да ја обесувате секоја форма.

Слика 47 – Друго дрво ЕВА на основен конус.

На конус основен облик на конус со големината што ја претпочитате, залепете ја хартијата на начинот на кој ви е најхармоничен. Добра инспирација е сликата со EVA во исечен лист. Искористете ја вашата креативност за да иновирате!

Слика 48 – Цветен додаток за коса со EVA кој дури изгледа како вистинска работа.

Овој додаток докажува дека ЕВА може да се работи со многу детали и да формира прекрасни дела кои ќе ги остават сите со вилици!

Слика 49 – Дрво на благодарноста.

Слика 50 – Украс за елката на Рудолф.

Најпознатиот ирвас со црвен нос во светот не може да недостасува како украс за елката. За оваа инспирација, издвојуваме два шаблони за бесплатно печатење, првиот во верзија поблиска до стилот на цртаниот филм, а другиот во пореална силуета!

Повеќе идеи во видеото за да направите EVA божиќен украс

Продолжете да го гледате видео туторијалот со практични совети за правење новогодишни украси од EVA. Како што е објаснето, првата опција е мобилен, во

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.