Евтини куќи: погледнете 60 евтини модели за изградба со фотографии

 Евтини куќи: погледнете 60 евтини модели за изградба со фотографии

William Nelson

Сонот за поседување дом често може да се соочи со ограничен буџет, бидејќи градењето дом не е секогаш евтино. Сепак, барањето алтернативи за проект кој е економичен и финансиски исплатлив може да донесе добри изненадувања. Дознајте повеќе за евтините куќи:

Тоа е затоа што пазарот за градежништво, благодарение на новите технологии, нуди сè повеќе ресурси и можности за материјали кои комбинираат квалитет, отпорност, убавина и разумна цена.

60 модели на евтини куќи кои треба да ги изградите за да бидете инспирирани

Затоа во оваа објава составивме избор на фотографии од евтини, убави и брзи куќи за изградба кои ќе ве изненадат. Сигурно еден од нив одговара на вашиот вкус и, се разбира, на вашиот буџет. Погледнете ги сликите и советите подолу:

Слика 1 – Едноставна евтина куќа со два ката и вграден покрив.

Често евтина куќата може да се истакне со креативни и многу едноставни решенија. Во оваа куќа на сликата, на пример, вградениот покрив и бетонскиот капак на влезот додаваат допир на модерност на конструкцијата без да се прибегне кон многу голема инвестиција.

Слика 2 – Мала куќа со чиста архитектура маѓепсува секого.

Слика 3 – Подобрете ја куќата со употреба на големи прозорци; и внатрешноста и фасадата имаат корист од овој ресурс.

Слика 4 – И кој речедека не можете да имате базен само затоа што куќата е едноставна, мала и евтина?

Слика 5 – Куќите со монтажна конструкција од бетон и челик се добар излез за оние кои сакаат да градат со низок буџет.

Слика 6 – Евтина куќа со три ката.

Решението кое беше пронајдено за да се заштедат пари на оваа конструкција беше употребата на ѕидање на првиот кат и челични конструкции на горните катови. Скалите однадвор заштедуваат простор во внатрешноста на куќата и додаваат волумен на фасадата.

Слика 7 – Куќите со контејнери се тренд во архитектонските проекти и одличен начин да добиете сопствен дом со низок буџет.

Слика 8 – Евтини куќи: среде природата, оваа шармантна мала куќа е инспирација за оние кои сонуваат да живеат во едноставно катче.

Слика 9 – Во оваа куќа, опцијата беше за ѕидање и метални и стаклени завршетоци.

Слика 10 – Куќен луксузно обложен контејнер: предноста на овој тип куќиште е што е евтин и дозволува различни типови на облоги да го направат по ваш вкус.

Слика 11 – Едноставна куќа која ќе ве инспирира да ја направите и вашата.

Евтините и едноставни куќи не се синоним за лошо направени куќи или кои оставаат нешто да се посака . Напротив, со планирање и следење добри референци тоа е совршено возможноизгради убава, модерна и многу удобна куќа, исто како онаа на сликата.

Слика 12 – Модел на едноставна и евтина куќа за фарми и фарми.

Исто така види: Мала еднокреветна соба: видете неверојатни идеи за украсување со фотографии

Слика 13 – Сега ако барате идеи за евтина куќа за на плажа, ова би можело да биде инспирацијата што ви недостасуваше.

Слика 14 – Casa de wood може да се купи готово, или подобро кажано, претходно обликувано: поевтина опција од традиционалните конструкции и подготвена за кратко време.

Слика 15 – За оние кои претпочитаат повеќе класични и традиционални опции ќе се заљубат во оваа евтина куќа.

Слика 16 – Едноставна, убава куќа изградена на неверојатно место.

Ништо подобро од комбинирање на добар дом на неверојатно место. И во тој момент, куќа среде природа е најдобрата опција. Затоа, размислете за изградба на куќа во област подалеку од големите центри, со чист воздух и извори на вода. Ова е најдобрата трошковна придобивка што можете да ја имате.

Слика 17 – Познатото „влечење“ е направено во оваа куќа со челична конструкција, заштитниот екран работи како парапет.

Слика 18 – Дрвените куќи се убави, имаат голема термичка удобност, но им треба постојано одржување за да се обезбеди издржливост на материјалот и да се чуваат штетниците и инсектите подалеку.

Слика 19 – Дрвена конструкција со високи таванивисоките ги сместуваат сите средини во еден простор.

Слика 20 – Евтина, мала и шарена куќа.

Слика 21 – Евтини куќи: модерна архитектура која се користи во готови конструкции.

Слика 22 – Евтини куќи: стаклените прозорци се врв на оваа мала и многу едноставна куќа.

Слика 23 – Евтини куќи: челичната и дрвната структура обезбедува отпор, издржливост и убавина на работата.

Слика 24 – Евтини куќи: ништо како употребата на боја за да се гарантира шармот и убавината на куќата, без разлика дали е голема или мала.

Слика 25 – Патеката што води до дрвената куќа е направена со камчиња, поевтини од бетонски тротоар.

Слика 26 – Мал претходно обликуван Дрвената куќа е евтина.

Претходно обликуваните куќи се одлична алтернатива за оние кои бараат мала, едноставна и, во исто време, добредојдена и удобна. За да го дадете последниот шмек, грижете се за влезот во куќата и поставете многу убава градина.

Слика 27 – Мобилен дом: Дали оваа алтернатива важи за вас?

Слика 28 – Мала евтина куќа, во стил на вила, е идеална за живеење среде природа.

Слика 29 – Каприцот и грижата за убавина за детали директно влијаат на конечниот изглед на куќата; затоа грижете се за одржување на хармонијатаво сите елементи употребени во конструкцијата.

Слика 30 – Евтина правоаголна куќа, од ѕидарски и прави линии: правилно беше ако се обложи на модерниот стил , но беше уште поправилно ако го пронајдете евтиниот модел.

Слика 31 – Удобниот балкон покажува дека жителите го ценат малиот простор што го изградиле.

Слика 32 – Со добар мајстор градител, секој проект паѓа од земја.

Кога станува збор за заштеда на пари, можеби претпочитате да ангажирате поевтина работна сила, сепак, ова може да биде погрешна одлука. Дали некогаш сте слушнале за „евтиното што излегува скапо?“. Па, применете ја оваа идеја кога го ангажирате ѕидарот одговорен за работата. Барајте индикации и не се занесувајте само од цената.

Слика 33 – Мала дрвена куќа во комбинација со друга на истата парцела: тие можат да бидат дел од еден проект или независни конструкции, вие дефинирате.

Слика 34 – Евтини куќи: само најважното.

Ако точно знаете што ви треба за да живеете тоа е веќе добар почеток за одредување на дизајнот на вашиот дом, особено ако целта е да заштедите пари. Куќата на сликата го демонстрира токму тоа, колку помалку имаш, толку подобро ќе можеш да живееш и помалку да трошиш.

Слика 35 – Овде, дрвената куќа е изградена на горниот кат; слободниот дел одоздола служел за засолниште на површина ододмор.

Слика 36 – Контејнерска куќа со базен: секогаш е можно да се прилагодат вкусовите и потребите на едноставна и евтина градба.

Слика 37 – Цинк ќерамидите се добра опција за оние кои градат и сакаат да заштедат пари кога го прават покривот.

Слика 38 – Евтини куќи: целиот шарм и удобност што може да ги понуди само едноставна и мала куќа.

Слика 39 – Градење на Куќата со тули е поудобна евтина, особено затоа што не треба да се грижите за финишот, на крајот на краиштата, во мода е нивното користење на привиден начин.

Слика 40 – Долниот дел ги сместува жителите, бидејќи горниот дел е идеален простор за одмор и добро време.

Слика 41 – Едноставно , убава и евтина еднокатна куќа.

За да заштедите при изградбата на куќата, дефинирајте ги сите предмети потребни за изградба и доработка. Потоа почнете да ги разгледувате најевтините опции. Совет е: правете сè мирно и истражувајте многу за секој материјал што ќе се користи, на тој начин можете да направите попаметни купувања и исто така да заштедите пари.

Слика 42 – Куќа која ќе ги инспирира љубителите на дизајнот и архитектурата.

Слика 43 – Едноставна дрвена вила покрај езерото; не ви треба многу за да живеете во вакво место.

Слика 44 – Куќиевтини: не заборавајте да ги вклучите трошоците за осветлување и водовод, неопходни за работата на секоја куќа, дури и на наједноставните.

Слика 45 – Ако се пари кратко кога станува збор за градење, користете креативност и барајте решенија кои отстапуваат од традиционалното и стандардот.

Слика 46 – Евтината куќа навистина може да ја обедини едноставноста , прифатлива цена и убавина.

Слика 47 – Евтини куќи: користете стакло за да внесете модерност и леснотија во градбата и дрво за да добиете удобност и добредојде.

Слика 48 – Едноставна куќа за олеснување на животот.

Слика 49 – Евтини куќи: згради обединети со ист покрив.

Слика 50 – Оваа евтина куќа, која изгледа како да лежи на камења, импресионира со својата едноставна архитектура и во исто време импресивно.

Слика 51 – Евтини куќи: сакате да заштедите пари? Користете борово дрво.

Дрвото од бор е едно од најевтините и лесно може да се најде во секоја дрва. Сепак, грижата е иста за секоја куќа направена од дрво: хидроизолација и третман за да се избегне контакт со вода и појава на инсекти и габи.

Слика 52 – Мала куќа, но импресивна.

Слика 53 – Дрвена куќа со стаклени врати: максимална практичност и економичноство еден проект.

Слика 54 – Евтини куќи: природните елементи, како камен и дрво, секогаш ја ценат и ја подобруваат убавината на куќата, во случај на сликата, камениот ѕид го комплетира комплетот.

Слика 55 – Евтини куќи: изгледа како детска игра, но е вистинска куќа.

Слика 56 – Евтини куќи: градењето со малку пари може да биде предизвик за џебот и за умот.

Слика 57 – Евтина куќа со огледало.

Изградбата на куќа може да биде поевтина ако работата се заврши заедно со друго лице кое може да биде брат или сестра пријател, на пример. Тоа е, ако вашата земја поддржува изградба на две куќи, инвестирајте во неа. Можете да добиете попуст со купување материјал во поголеми количини или ангажирање двојна работна сила.

Слика 58 – Евтина челична куќа со стаклен преден ѕид.

Слика 59 – Во рамките на најбразилските стандарди, овој модел е најбаран кога станува збор за економијата: евтина еднокатна куќа, ѕидарски и метални рамки.

Слика 60 – Евтини куќи: кафените алуминиумски рамки се комбинираат со дрвото и помагаат да се намалат трошоците за работата.

Исто така види: Гипс плакар: предности, недостатоци и неверојатни фотографии

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.