Фотографии од куќи: откријте 60 инспиративни проекти што треба да ги проверите

 Фотографии од куќи: откријте 60 инспиративни проекти што треба да ги проверите

William Nelson

Претерано големо и луксузно живеалиште. Вака речникот на португалскиот јазик го објаснува зборот замок. За многумина, пак, замокот е синоним за статус, моќ и богатство. Како и да го класифицирате овој тип на домување, едно е факт: дворците ја населуваат имагинацијата и колективната желба.

Но, реалноста не секогаш се совпаѓа со имагинацијата, бидејќи поседувањето имот Овој тип на работи е нешто за неколку , затоа огромното мнозинство се среќни што гледаат и се восхитуваат на фотографиите од куќите на интернет. Патем, токму овие шик и луксузни куќи на крајот ги диктираат трендовите на декорација кои се шират насекаде, дури и во најскромните резиденции, па затоа секогаш вреди да се погледне што е ново таму.

Според така, куќите, исто така, имаат тенденција да лансираат врвни технологии во однос на безбедноста и приватноста на домот, покрај тоа што се пионери во користењето на функциите за автоматизација во електричните системи, како што е осветлувањето, на пример.

Само да се даде имате идеја, цената на замокот во Бразил не чини помалку од 5 милиони долари, се разбира, во зависност од тоа каде се наоѓа имотот. И немојте ни да помислите дека трошењето на палатата завршува во купопродажниот договор, ништо слично. Замокот може да чини до 90.000 долари месечно за одржување, што е еквивалент на популарна куќа. И тогаш, луксузен дом е завие?

Но, не се обесхрабрувајте ако вилата сè уште не ви одговара во џебот, барем можете да бидете маѓепсани со оние таму. Избравме 60 фотографии од луксузни куќи во Бразил и ширум светот за да се восхитувате, на крајот на краиштата, што ќе правите?

60 фотографии од неверојатни куќи од кои можете да се инспирирате

Слика 1 – Фотографија од луксузна палата внатре со поглед на базенот; нагласување за двојната висина што ја зголемува грандиозноста на конструкцијата.

Слика 2 – Фасада на модерна палата со базен.

Слика 3 – Впечатлива карактеристика на современите куќи се големите стаклени отвори, кои внесуваат леснотија и елеганција во проектот.

Слика 4 – Модерен бел замок: најкласична и најтрадиционална боја за овој тип на градба.

Слика 5 – Замок со панорамски поглед и бесконечен базен, Сакате повеќе?

Слика 6 – Модерен замок со мешавина од материјали на фасадата: камен, стакло и дрво

Слика 7 – Футуристичка и суперсовремена, оваа палата импресионира поради високата архитектонска вредност.

Слика 8 – Замок со вештачко езеро ; изобилство во сите елементи.

Слика 9 – Модерен замок со архитектура која ја вреднува интеграцијата помеѓу внатрешната и надворешната средина.

Слика 10 – Софистицираноста, елеганцијата и префинетоста се карактеристикисекогаш присутен во дворците.

Слика 11 – Изглед на ниво на замок; имајте предвид дека косиното земјиште во голема мера се користело за изградба на подовите.

Слика 12 – Овој луксузен замок практично има целосен воден парк внатре.

Слика 13 – Замок со стаклени ѕидови: елегантен, модерен и шик.

Слика 14 – Замок свртен кон морето: природниот амбиент во голема мера придонесува за конечниот резултат на проектот.

Слика 15 – Екстравагантноста и оригиналноста обично се дел од проектите за замок, како онаа на сликата, каде што проѕирниот базен е „суспендиран“ над терасата.

Слика 16 – Неутралните бои и прави линии ја означуваат фасадата на овој модерен дворец.

Слика 17 – Базенот е обично високо ценет елемент во дворците, како овој, кој доби посебно осветлување.

Слика 18 – шоу на замок! Внатрешните средини се целосно изложени и интегрирани со надворешната површина на имотот.

Слика 19 – Замок со зелен покрив: еколошки и одржлив концепт што се користи во луксузни градби.

Слика 20 – Традиционален модел на замок инспириран од античката класична архитектура.

Слика 21 – Веќе овде во овој друг замок емодерност што добива простор претставен во прави линии и во материјали како стакло.

Слика 22 – Модерен замок со асиметрична архитектура и опуштено осветлување.

Слика 23 – Подобрена социјална област во оваа луксузна палата свртена кон морето.

Слика 24 – Архитектонска класика до луксузниот дворец.

Слика 25 – Замок што е замок мора да има базен!

Слика 26 – Опкружен со природа, овој огромен замок импресионира со убавината на неговата конструкција интегрирана во околината.

Слика 27 – Дизајн на голем замок, но со поедноставна архитектура, дали ова се вклопува во вашиот буџет?

Слика 28 – Во овој замок, заоблените линии го пренесуваат современиот концепт на архитектурата.

Слика 29 – Месечното одржување на замок може да чини еквивалент на популарна куќа.

Слика 30 – Широката и внимателно уредена градина ја опкружува околината на овој луксузен замок.

Слика 31 – Каков прекрасен контраст формиран помеѓу дворецот и камената „градина“ што го опкружува.

Слика 32 – Замок со базен и тениско игралиште; совршен за спортски жител.

Слика 33 – Замок гледан одвнатре: забележи дека големата дневна соба е целосно интегрирана во околината

Слика 34 – Дворците го втиснуваат во колективното несвесно поимот за добар и пријатен живот, дали навистина е така?

Слика 35 – Дизајнерските објекти често парадираат низ луксузните куќи, како што се овие стилски лежалки покрај базенот.

Слика 36 – Замок со три ката и базен со водопад кој го одзема здивот.

Слика 37 – Лесните и неутрални тонови на фасадите на дворците го подобруваат благородното и елегантна карактеристика на овој тип на градба.

Исто така види: Дрвена лизгачка врата: предности, совети и 60 модели

Слика 38 – Дали некогаш сте помислиле на базен кој ја опкружува фасадата на куќата? Ова е можно во овој замок.

Слика 39 – замок во облик на L сместен во средината на планините.

Слика 40 – Вреднувањето на погледот и пејзажот околу замокот се исто така многу важни за имотите од овој тип.

Слика 41 – Замок стапало во песок! Прекрасна за живеење.

Слика 42 – Модерност во сите особини: овој прекрасен замок се издвојува по своите прави и добро обележани линии, интеграцијата на околината и големите отвори што овозможуваат да влезе изобилна природна светлина.

Исто така види: Зелено знаме: каде да се користи, бои што одговараат и 50 идеи

Слика 43 – Овој замок целосно направен од стаклени ѕидови ви овозможува да ја погледнете целата нејзина внатрешност и да истакнете некои од неговите соби, како што е приватната теретана со директен пристап добазен.

Слика 44 – Луксузна палата со стаклени ѕидови за да се размислува за надворешната површина на куќата.

Слика 45 – Замок со изглед на селска куќа.

Слика 46 – Камената обвивка донесе малку рустикален воздух во фасада на овој замок.

Слика 47 – Дворците се одлична можност за архитектите да ги истакнат своите идеи и сопствениот стил.

Слика 48 – Поедноставен модел на замок, но подеднакво шармантен.

Слика 49 – Модерен замок со три ката и базен , горниот кат беше посветен на социјална област.

Слика 50 – Колку квадратни метри би имала совршената палата за вас?

Слика 51 - Широката и рамна земја овозможи изградба на замок во два поврзани блока.

Слика 52 – Џиновски замок за да се изгубите внатре.

Слика 53 – Допир на дрво на фасадата за да ја направи палатата попривлечна и подобредојдена.

Слика 54 – Замок во два стила: рустикален и класичен, дали ви се допадна оваа комбинација?

Слика 55 – А што е со оваа палата овде? Супер модерен проект со проѕирен базен кој изгледа како да лебди на влезот од куќата.

Слика 56 – Интеграцијата е клучниот збор кога станува збор замодерни проекти за замок.

Слика 57 – Базен за уживање во летните денови во замокот.

Слика 58 – Во овој друг замок, базенот се чини дека води до главниот влез.

Слика 59 – Таванот со двојна висина е практично уште еден фундаментална карактеристика присутна во проектите за замок.

Слика 60 – Проект за голем замок, со интегрирани средини, базен и подземна гаража.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.