Фруфру тепих: како да направите свој чекор по чекор и инспиративни фотографии

 Фруфру тепих: како да направите свој чекор по чекор и инспиративни фотографии

William Nelson

Ја знаете ли таа мека, пријатна и симпатична работа? Има луѓе кои ова го нарекуваат фруфру. И ако сте страсни за такви мали нешта, имаме одличен совет за вас: тепих со пена удобност без еднаков. Вистински мајчински скут.

За оние кои не го познаваат добро овој тип на килим, идејата е прилично едноставна, само спојте неколку ленти ткаенина заедно за да создадат волумен и текстура. А најдобриот дел доаѓа сега: можете сами да го направите тепихот дома многу лесно.

Подолу избравме неколку туторијални видеа кои ќе ве научат како да направите килим за да ви застане здивот, проверете го :

Како да се направи тепих со возбудува

Пред да започнете да ги гледате видеата со туторијали, важно е да ги знаете материјалите потребни за изработка на тепих, па запишете го:

  • Ленти ткаенина во боја по ваш избор
  • Ножици
  • Игла
  • Конец
  • Основа од ткаенина за изработка дното на тепихот

Дали сè раздвоивте? Сега, само погледнете како се прави тоа:

Рачно изработен тепих од рум

Ако навистина сакате да направите рум килим, но немате машина за шиење или не знаете како да го користите еден, се добро, нема проблем. Следното видео ќе ве научи како рачно да направите тепих со пена, на едноставен и лесен начин.Следете го:

Гледајте го ова видео на YouTube

Цветен килим – чекор по чекор

Следното видео прикажува целосен чекор по чекор за тоа како да направите фруфру килим, но со диференцијал: овој модел има цвет во центарот за да го направи уште поубав. Сакате да научите како да го направите тоа? Само играјте:

//www.youtube.com/watch?v=2oQC0WHP8PY

Како да направите тепих за тепих

Нема тепих без тепих , не, па дури и? Затоа, видеото подолу е чекор-по-чекор објаснување за да ве научи како да ги направите рифовите на вистински начин и, на тој начин, да завршите многу убав килим. Погледнете го видеото:

//www.youtube.com/watch?v=2oQC0WHP8PY

60 неверојатни идеи за килими за да се инспирирате

Сега кога го знаете чекорот до чекор, што мислите да бидете инспирирани од убави и креативни идеи за фруфру килим? Само погледнете:

Слика 1 – Шарена тепих со голема големина за покривање на целиот под во дневната соба.

Слика 2 – Розов набран килим : задоволство за стапалата.

Слика 3 – Комплет набран килим со цвет за бања.

Слика 4 – Со обликот на стапалата!

Слика 5 – Тука, интегрираната кујна доби тепих со тепих на лента за трчање стил.

Слика 6 – Обоен килим со килим кој ја надополнува декорацијата находник.

Слика 7 – Руфру килим за спалната соба: секоја соба во куќата е поубава со него!

Исто така види: Плакар под скалите: совети и 50 совршени идеи за да се инспирирате

Слика 8 – Килим со фруфли изработен со крпеница во боја и принт.

Слика 9 – Сакате помодерен модел на тепих фруфру? Затоа, инспирирајте се од оваа на сликата и направете ја вашата.

Слика 10 – Нежен килим за украсување на работ на брачниот кревет.

Слика 11 – Дневната соба во бохо стил совршено се комбинира со шарениот фруфру килим.

Слика 12 – А што е со нешто уште пошарено и поживописно? Овој модел овде дозволи дури и некои дизајни.

Слика 13 – Овде, тепихот и перниците зборуваат на ист јазик.

Слика 14 – Колку убава идеја! Руфру тепих во цут. Забележете дека за секое ливче се користеше различна боја.

Слика 15 – Овде, тепихот за купатило е веќе во божиќно расположение.

Слика 16 – Во овој друг модел, се издвојува ликот Hello Kitty.

Слика 17 – Основата на тепихот треба да се зајакне и, ако е можно, да се следат истите бои како и килимот.

Слика 18 – Голем тепих тепих за собата. Имајте на ум дека декор е завршен со други едноставни елементи, како што се крпеница на ѕидот и наперничиња.

Слика 19 – Прекрасен и удобен килим. Создаден за фрлање!

Слика 20 – Руфру килим за паметење на детството и куќата на баба.

Слика 21 – Кој рече дека килимот не се вклопува во современите украси?

Слика 22 – Невозможно е да се негира удобноста и удобноста на тепих од пената.

Слика 23 – Супер модерен килим од пената за да го размрда декорот.

Слика 24 – Добро изберете ги боите на возбудува за да го осигурате неверојатниот изглед на тепихот.

Слика 25 – Шармантна и пријатна комбинација: тепих со пена со капчиња пуф.

Слика 26 – Декорот во ретро стил одлично се совпадна со шарениот тепих со пена.

Слика 27 – Почит на човекот лилјак!

Слика 28 – Реси!

Слика 29 – Дневната соба е повесела и попривлечна со тепихот со пена.

Слика 30 – Најголемата предност при изработката на тепих сам е во можност да ги избереш боите и дизајните на парчето.

Слика 31 – Насмеан килим!

Слика 32 – Што велите за прекрасен тепих со смарагдно зелена боја за да ја осветли вашата влезна врата?.

Слика 33 – Запишете оваа комбинација:растенија плус тепих со рифови.

Слика 34 – Килим со фруфли за детската соба: удобност и убавина во просторот на најмалите.

Слика 35 – Точките во боја се тема на принтот на овој друг модел на капчиња тепих.

Слика 36 – Ако сакате бохо декор, тогаш не пропуштајте ја шансата да имате тепих со пена.

Слика 37 – Куќните миленичиња исто така ќе го сакаат пената тепих .

Слика 38 – тепих со фруфли во стил на неблагодарна работа за украсување на кујната.

Исто така види: ЕВА Божиќни украси: 60 идеи и како да го направите тоа чекор по чекор

Слика 39 – И да уживате во тоа студенило пред каминот, ништо подобро од пријатен килим направен со пената.

Слика 40 – Погледнете го ова идеја: овде, килимот се протега до ѕидот, формирајќи поинаква и смела слика.

Слика 41 – килим за секој стил на декорација!

Слика 42 – Чистата соба оживеа и радост со шарениот фруфру килим.

Слика 43 – Сега овде, нежниот тон на розовиот меки тепих служеше за украсување на собата на бебето.

Слика 44 – Тепих или сликање?

Слика 45 – Дали мислевте дека тепихот со фруфру не оди добро со трезен декор? Не бевте во право!

Слика 46 – Модерна палета на бои за тепих во спалната соба.

Слика 47– А ако еден е веќе добар, кој ќе каже два?

Слика 48 – Младинската соба има пурпурно фруфру килим.

Слика 49 – Комбинирајте ги боите на тепихот со остатокот од декорацијата во собата.

Слика 50 – Шевронски отпечаток и тепих со воздушеста>

Слика 52 – Боја и живот овде.

Слика 53 – Овде, лентите од ткаенината се формираат мали триаголници

Слика 54 – Комбинација што заслужува да се истакне: кожен пуф со пена тепих.

Слика 55 – Во овој друг модел на бубачки килим, се истакнуваат темните и затворените бои.

Слика 56 – Бубамари и фруфру: дуо што многу добро се сложуваше.

Слика 57 – Негувајте го тоа ваше мало ќоше со растенија и шарен килим за фруфру.

Слика 58 – Лубеници!

Слика 59 – Фруфру килим во крпеница.

Слика 60 – Лалиња за цветен тепих со набраздени.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.