Изгорени цементни подови

 Изгорени цементни подови

William Nelson

Изгорениот цемент е една од најкористените опции за доработка на подови во станбени проекти од наједноставните до најрафинираните куќи. Поради својот состав земајќи цемент и песок, на крајот е евтина алтернатива на пазарот и покрај тоа што остава со прекрасна декорација. Друга предност е тоа што има флексибилност и издржливост што може да резултира со други бои и завршетоци.

Тоа што се нарекува изгорено се должи на процесот на фрлање цементен прав над малтерскиот под од цементот и песок сè уште мек и влажен. Конечниот изглед е монолитен под, кој се вметнува во големи рамнини без фугирање, што ги прави околините визуелно поголеми.

Бидејќи подот со плочки може да се користи во речиси сите средини, овој критериум ќе зависи на секој жител. Тоа е многу отпорен под, па затоа е многу тешко овој материјал да се скрши. Сепак, една од најчестите карактеристики на изгорениот цемент се пукнатините, кои не ја загрозуваат убавината на просторот, туку му даваат шарм на материјалот.

Се препорачува употреба на специјализирана работна сила за да се избегнат грешки. Варијацијата во сенката на подот е нормална, но внимавајте со големите варијации на боите за да не му дадете на подот извалкан изглед. Професионалецот мора да користи иста марка и серија цемент во истата средина за да не се менува нијансата.

Изгорениот цемент ги задоволува сите вкусови и може да има рустикален и модерен предлог во околината. Сега погледнете го овој материјал што се користи на подот во најразновидните средини што ги издвоивме за вас:

Слика 1 – изгорен цемент во домашна канцеларија

Слика 2 – Изгорен цемент на гурманската тераса

Слика 3 – Изгорен цемент на големата кујна

Слика 4 – Изгорен цемент во двокреветна спална соба во рустикален стил

Слика 5 – Изгорен цемент во станот

Слика 6 – Изгорен цемент во бањата

Слика 7 – Изгорен цемент во фарма

Слика 8 – Изгорен цемент во дневната соба

Слика 9 – Изгорен цемент во трпезаријата и интегрирана кујна

Слика 10 – изгорен цемент во модерен дом Канцеларија

Слика 11 – Изгорен цемент во кујна со ѕид од изложена тула

Исто така види: ЕВА сончоглед: како да направите свои чекор по чекор и инспиративни фотографии

Слика 12 – Изгорен цемент во тоалетот

Слика 13 – Изгорен цемент во кујна со стаклен капак

Слика 14 – Изгорен цемент на ѕидот и подот во бањата

Слика 15 – Изгорен цемент во комбинација со ѕид од тули

Слика 16 – Изгорен цемент со жолта декорација

Слика 17 – Цемент изгоре во мансарда

Слика 18 – ЦементИзгорено за голема куќа

Слика 19 – Изгорен цемент со розова декорација

Слика 20 – Изгорен цемент со чиста декорација

Слика 21 – Изгорен цемент со весел украс

Слика 22 – Изгорен цемент во кујната со црн мебел

Слика 23 – Изгорен цемент за животна средина во женски стил

Слика 24 – Изгорен цемент во димензионирани плочи

Слика 25 – изгорен цемент со сјајна завршница

Слика 26 – Изгорен цемент во обоена средина

Слика 27 – Изгорен цемент во просторијата украсена во неутрални бои

Слика 28 – Изгорен цемент во гаража

Слика 29 – Изгорен цемент во кујна во контраст со сината плоча

Слика 30 – изгорен цемент во темен тон

Слика 31 – Изгорен цемент со црн и дрвен декор

Слика 32 – Изгорен цемент во кујна со бел мебел

Слика 33 – Изгорен цемент за едноставна резиденција

Слика 34 – Изгорен цемент за модерна резиденција

Слика 35 – Изгорен цемент компонира со камин покриен со дрво

Слика 36 – Изгорен цемент во надворешната област

Слика 37 – ЦементИзгорено во базенот

Слика 38 – Изгорен цемент во дневната соба

Слика 39 – Изгорен цемент со резиденција во рустикален стил

Слика 40 – Изгорен цемент со розова декорација

Слика 41 – Изгорен цемент со декорација во темни тонови

Слика 42 – Изгорен цемент на скали

Слика 43 – Изгорен цемент украсен во сиви тонови

Слика 44 – Изгорен цемент во телевизиската соба

Исто така види: Бои за дневна соба во стан: погледнете 50 креативни идеи

Слика 45 – Изгорен цемент во ходникот

Слика 46 – Изгорен цемент за средина со минималистичка декорација

Слика 47 – Изгорен цемент во трпезаријата и дневната соба

Слика 48 – Изгорен цемент со резиденција со дрвен мебел

Слика 49 – Изгорен цемент во модерна резиденција

Слика 50 – Запален цемент во голема резиденција

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.