Како да се готви колбас: најдобри совети за подготовка и готвење

 Како да се готви колбас: најдобри совети за подготовка и готвење

William Nelson

Размислувате да правите виршли, но не знаете како да готвите виршли? Не треба да се грижите, бидејќи овде ви објаснуваме се.

Колбасот е главната состојка во оваа закуска која е вистинска национална страст.

Затоа, знаењето како правилно да се готви ја прави целата разлика. Затоа, дојдете и видете чекор по чекор, уште неколку трикови кои ветуваат дека ќе го направат вашиот хот-дог совршен.

Исто така види: Капчиња тепих со цвеќиња: 105 опции, упатства и фотографии

Како да се подготви колбас

Дури и пред да ја однесете колбасот на оган, важно е да преземете некои важни мерки на претпазливост.

Првата е однапред да се одмрзне колбасот. Тоа е затоа што освен што го забрзува процесот, одмрзнувањето спречува колбасот да впие премногу вода, бидејќи ќе остане подолго во тавата.

Друг важен детал е да се измие колбасот пред да се готви. Можеби веќе сте забележале дека кога ќе ги извадите колбасите од пакувањето тие имаат тенденција да имаат одредена вискозност.

За да го елиминирате овој лигав изглед, едноставно измијте ја секоја колбас брзо под млаз вода.

Како да се готви виршла колбас

Во основа постојат три начини да се готви виршла колбас: вода, пареа и микробранова печка. Подолу ви ги кажуваме деталите за секој од овие видови готвење.

Танџере и топла вода

Еден од најчестите начини заГотвењето на колбасите е директно во тавата со помош на топла вода.

И нема проблем со тоа. Она што е важно да се знае е дека колбасот апсорбира вода и може да отече, па дури и да пукне за време на процесот на готвење, загрозувајќи го неговиот изглед, текстура и вкус.

Затоа, идеално е да се готви во топла вода, избегнувајќи да ги ставате колбасите кога водата врие.

Започнете со спроведување на постапката спомената погоре, односно измијте ги сите колбаси и потоа ставете ги во тавче со доволно вода за да ги покриете.

Оставете да зоврие и штом ќе забележите дека се формираат првите меурчиња, намалете го пламенот на шпоретот.

Избројте околу пет минути, исклучете ја и целосно исцедете ја водата.

Не дозволувајте времето за готвење да го надмине ова време за да не набабруваат колбасите.

Исто така, важно е да се исцеди водата за да престанат да апсорбираат течност, дури и ако огнот веќе е исклучен.

Запомнете дека колбасите доаѓаат претходно варени од пазарот, така што не им треба многу време за готвење.

Овој процес е повеќе насочен кон загревање и враќање на бојата на колбасот, наместо самото готвење.

Преа и загревајте

Друг начин за готвење виршла колбас е користење на пареа.

Не, идејата овде не е да се зачуваат хранливите материи во колбасот, туку да се обезбеди зачувување на бојата итекстура, главно затоа што пареата ја спречува да апсорбира вода, да отече и да заврши со пукање.

Оваа постапка ја зачувува и живата боја на зачуваниот колбас.

Многу е едноставно да се вари колбасот на пареа.

Измијте ги сите колбаси што ќе ги користите и наредете ги еден до друг во корпата за пароброд.

Исто така види: Травертински мермер: 55 средини и идеи со обложување

Ако немате кошница за пароброд, можете да користите големо сито, но во тој случај ќе треба да ги готвите колбасите малку по малку, бидејќи веројатно нема сите да се вклопат во ситото .

Следниот чекор е да се стави вода во тавата, но во мала количина. Водата не треба да го допира ситото или корпата. Запомнете дека идејата овде е да се готви на пареа.

Откако ќе го направите ова, ставете ја тавата на шпоретот, не заборавајте да го ставите капакот. Кога водата ќе почне да врие, намалете го огнот на шпоретот и избројте околу десет минути.

По ова време, исклучете го огнот и отстранете ја тавата. Отворете го капакот, внимавајќи на насобраната пареа.

Отстранете ја корпата или ситото. Можете да почекате колбасите да се изладат токму таму во корпата или да продолжите со рецептот што го подготвувате.

Сосема едноставно, нели?

Директно во микробранова печка

Но, ако сте во тимот кој претпочита да носи сè во микробранова печка, знајте дека тоа можете да го направите и со колбасот.

Да, можно е да се готвиколбас во микробранова печка на практичен и многу брз начин.

Започнете на ист начин како и претходните постапки, односно миење на колбасот.

Потоа земете сад или друг сад по ваш избор погоден за употреба во микробранова печка и наполнете го со половина од водата.

Исечете ги колбасите по должина и ставете ги во микробранова печка. Овој рез ги спречува да експлодираат во внатрешноста на уредот, па не заборавајте на тој детал.

Ставете го магдоносот во садот и печете го во микробранова со целосна моќност околу 75 секунди.

Внимателно извадете го садот од апаратот и проверете дали се варат рамномерно.

Ако не, вратете ги во микробранова печка уште 30 секунди.

Ако сакате да зготвите голема количина колбас одеднаш, поделете ги на делови и варете ги малку по малку за да се осигурате дека сите се варат рамномерно .

Трикови за готвењето го прави хот-догот повкусен

Сега кога знаете како да готвите колбаси за виршли, погледнете неколку трикови за да ги направите изедначени повкусна вкусна.

Првата е да се избегне варење на колбасите директно во сос од домати што ќе се користи за виршла.

Запомнете дека колбасите апсорбираат течност и може да завршат со оток и пукање.

Гответе ги посебно во вода (илисо која било друга од техниките научени погоре) и додајте ги во сосот само кога е веќе готов.

Ако сакате на колбасот да му дадете поинаков вкус, можете да го зготвите со неколку чешниња лук. Друг интересен совет е да ги готвите колбасите со пиво.

Да, така е. Пивото им дава диференциран и многу вкусен вкус на колбасите. За да го направите ова, само заменете дел од водата со цела лименка пиво.

За да се затвори со расцут, нашиот последен совет е да ја испржиме колбасот пред да ја направиме виршлата.

По готвењето, намачкајте тавче или скара со маслиново масло и ставете ги колбасите да се пржат. Создаваат многу вкусна школка и оние белези на скара кои се шарм.

Можете исто така да изберете да ги исечете на половина, така што крцкањето и вкусот се рамномерно распоредени.

И секако, како надополнување на хот-догот, не можете да ги пропуштите додатоците, кои овде во Бразил ги има многу.

Кечап, мајонез, сенф, катупири, пире од компири, сламени компири, винегрет, зелена пченка, сечкана пржена сланина, феферони и што друго ќе ви испрати фантазијата.

А ако сакате закуска, како да научите како да готвите пченка? Веруваме дека ќе ви се допадне!

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.