Лак на мочниот меур: 60 идеи и упатства кои ќе ве инспирираат

 Лак на мочниот меур: 60 идеи и упатства кои ќе ве инспирираат

William Nelson

Дојде годината, доаѓа годината и ако има нешто што сепак оди навистина добро на родендени, свадби и други прослави, тоа се лакови со балони. Убави, полни со волумен, облици и бои, лакови од балон се лесни за правење, па дури и може да се произведуваат дома и без потреба од голема структура за склопување.

Сакате да знаете како? Видете подолу:

Видови лакови за мочниот меур и чекор по чекор

Во моментов, постојат продавници специјализирани за забавни материјали кои испорачуваат готови лакови за мочниот меур, но има многу луѓе кои сакаат да ги ставаат рацете- на. Патем, ако научите како да направите свој лак на мочниот меур, гарантирате поголема личност за настанот, покрај тоа што ќе заштедите пари, бидејќи е многу поевтин.

Готовиот лак, на пример, може да чини помеѓу 100 долари и 300 долари реали во наједноставните модели. Домашен лак без ПВЦ структура, на пример, може да чини помеѓу 50 и 80 долари, добра заштеда, нели?.

Друга многу интересна точка во лакот на мочниот меур е тоа што е супер разноврсна , изгледа одлично на корпоративни настани, детски, младински и возрасни забави. Постојат неколку различни опции и инспирации за лакови од балон, само изберете го оној кој најмногу одговара на типот на настанот.

Волверин лак на мочниот меур

Најтрадиционалниот начин за составување на лакот на мочниот меур Тоа е со ПВЦ структура. Многу продавници за забави веќе продаваатоваа структура е подготвена, но ако сакате, можете да ги побарате деловите во продавница за градежни материјали. Идеално, цевките треба да бидат 25mm x 6m. Основите за поддршка на цевките може да се направат со вазни, шишиња за домашни миленици, па дури и тули.

По склопувањето на структурата, само надујте ги балоните, составете парови и поставете ги околу цевката. Две, три, четири или повеќе различни бои може да се користат за добро да се диверзифицира лакот на мочниот меур.

Сводот на мочниот меур со врвка

Сводот на мочниот меур со врвка може да се суспендира или прикачи на основи, како на пр. клинци, шипки, огради и други структури. Лесен е и лесно се склопува бидејќи групите врзани балони може лесно да се спојат заедно на канап.

Жичен лак на мочниот меур

Структурата на жичениот лак на мочниот меур останува поцврста и податлива од врвката . Сепак, на овој облик на лакот на мочниот меур исто така ќе му требаат основи, како што се клинци или лепи на ѕидовите. Друга предност е тоа што не е неопходно да се користи лепак и лента во овој склоп.

Лок на мочниот меур без структура

Оваа опција за лакот на мочниот меур е совршена и може да се постави само до ѕид. Може да го следи традиционалниот стил, но може да има и квадратна форма, со повеќе или помалку мочни меури во одредена област. Друга интересна опција со балон лак на ѕидот е да се користат балони исполнети со хелиум, кои можат да продолжат да летаат без губење наформа на балон лак.

Најдобар начин да се направи едноставен лак од балон на ѕидот е да ги надувате балоните и да ги залепите на ѕидот со двострана лента. Исто така, можно е да се врзат групи од четири или три балони заедно за поцелосен ефект. Овој стил на лак е многу погоден за масата за торта, влезниот хол и фото панелот.

Деконструиран лак на мочниот меур

Тоа е најмодерната форма на лакови на мочниот меур, бидејќи носат балони со различни бои и карактеристики, обединети со други предмети и реквизити (вклучувајќи LED точки), покрај тоа што имаат разновидна структура, со апстрактни форми. Друга вообичаена карактеристика на деконструираниот лак на мочниот меур е тоталниот недостаток на симетрија, вообичаена кај традиционалните лакови на мочниот меур.

Чекор по чекор да се направи едноставен лак на мочниот меур

Да се ​​направи лак на мочниот меур едноставен и традиционален големина, ќе ви требаат:

 • 1 калем најлонски конец;
 • Двострана лента;
 • Топол лепак;
 • Ножици;
 • 1 ролна канап;
 • Од 150 до 200 балони во саканите бои.

За да се направи лакот порамномерен, мерачите на балон и пумпи за нивно надувување можат се користи.

За почеток, надујте ги сите балони и оставете ги на страна;

 1. Спојте парови балони, врзувајќи ги за основите/клуновите или преку најлонскиот конец;
 2. Откако ќе ги врзете сите парови, спојте ги за да формирате квартети од балони. Овде можете и виеможе да се користи основата/клунот на мочниот меур или врвката;
 3. Кога сите комплети се подготвени, врзете ги со најлонска нишка, прицврстувајќи ги на клинци, завртки или кваки и огради, кое е најблиску;
 4. Вклучете ги групите балони малку по малку, завршувајќи ја целата најлонска линија;
 5. Со топол лепак залепете ги најтешките основи на лакот на ѕидот правејќи ја саканата форма на лакот.

Погледнете во видеото подолу како да го направите ова чекор по чекор:

Едноставен и безструктурен лак на мочниот меур

Гледајте го ова видео на YouTube

Лакот со балон е едноставно, убаво и евтино решение за украсување со балони кое и дава поинаков лик на забавата. Може да се користи на влезот на настанот, на масата за слатки, на масата за торта, па дури и на одредено место за фотографии. Проверете ги убавите и креативни инспирации од најразличните типови лакови на мочниот меур сега:

60 модели на лакови на мочниот меур за да бидете инспирирани

Слика 1 – Инспирација на сводовите на мочниот меур за новата година со три бои на метални и проѕирни балони.

Слика 2 – Лак на мочниот меур со различни бои и големини, исто така украсен со реквизити.

Слика 3 – Влезот во оваа забава освои елегантен лак на мочниот меур, украсен со гранки и лебдечки балони.

Слика 4 – Лак на мочниот меур во тропски стил.

Слика 5 – Опција за лакот на мочниот меур во боина виножитото изградено со мали балони и лебдечки метални балони.

Слика 6 – Детската забава на тема сафари имаше лак од балони во бои и принтови на забавата .

Слика 7 – Мал деконструиран лак на мочниот меур во две бои.

Слика 8 – Деконструиран лак со бел балон за роденденска забава.

Слика 9 – Уште една деконструирана лачна инспирација со метални и проѕирни балони, дури и сеќавајќи се на бисерен ѓердан.

Слика 10 – Овој премин има квадратни лакови на мочниот меур во различни бои.

Слика 11 – Супер модерен лак на мочниот меур за масата за колачи во црна и сива боја.

Слика 12 – Влезната врата беше потполно романтична со деконструираниот и нежен лак од балон во розова боја.

Исто така види: Огледало на Adnet: што е тоа, како да го направите тоа, совети и фотографии

Слика 13 – балони со виножито за фото ѕидот за забава.

Слика 14 – Балони со виножито за фото ѕид за забава.

Исто така види: Базен со хидро: предности, совети, типови и фотографии за да бидете инспирирани

Слика 15 – Едноставен лак на мочниот меур на ѕидот за мала забава.

Слика 16 – Опуштен и модерен модел на лак на мочниот меур за роденденска забава.

Слика 17 – Опуштено и модерно Модел на лак за мочен меур за роденденска забава.

Слика 18 – Наведнувајте шарени лебдечки меурза покривање на табелите за настани.

Слика 19 – Деконструиран лак на мочниот меур за просторот за фотографии на свадбата.

Слика 20 – Роденденска маса со шарен лак на мочниот меур во позадина.

Слика 21 – Овој лак на мочниот меур за влезот од забавата беше убава и супер обемна.

Слика 22 – Лак на мочниот меур со неутрални и нежни бои.

Слика 23 – Роденденската маса има деконструиран лак на мочниот меур во нијанси на жолта и сива

Слика 24 – Едноставен лак на мочниот меур за вереничка забава со лебдечки балони.

Слика 25 – Лак од бели балони за свадба; супер ефект кој е лесен и евтин за правење.

Слика 26 – Масата за подароци стана еден од најважните моменти на забавата со шарениот лак од балон.

Слика 27 – Бонбони маса со нежни балони во бојата на забавата.

Слика 28 – Простор за фотографии со мал лак за балон.

Слика 29 – Лакот од балон во три бои изгледа прекрасно над базенот.

Слика 30 – Модел на лак со мали цветови направени со мочен меур.

Слика 31 – Мал лак на мочниот меур и совршен за интимни забави.

Слика 32 – Лак на мочниот меур за влез во забава изработен со златни балони ицрна.

Слика 33 – Лакот од балон ја трансформираше едноставната фотелја во идеално место за фотографии од забава.

Слика 34 – Забавна и опуштена инспирација за лакот на мочниот меур врз основа на пакување пуканки.

Слика 35 – Лакот на мочниот меур деконструиран за детска забава.

Слика 36 – Корпоративниот настан освои голем лак на мочниот меур за влезот со боите на брендот.

Слика 37 – лак на мочниот меур деконструиран и украсен со цвеќиња и лисја, идеален за свадбени веселби.

Слика 38 – Металните балони совршено се комбинираат со футуристичка тема на украсување на забавата.

Слика 39 – Тематска детска забава со свод од балон кој се протега до предниот дел на масата.

Слика 40 – Балон лак во една боја украсен со мали гранки од лисја.

Слика 41 – декорацијата на свадбената веселба беше дополнета со деконструираниот лак од златни металик балони.

Слика 42 – Забавата со тема лубеница, донесов лак од балони во исти тонови како масата.

Слика 43 – Лак од обоени балони за забава.

Слика 44 – Мал деконструиран лак со балон за масата за забава на тема пчели.

Слика 45 – Опција тематски лак со балонишарен и животински принт.

Слика 46 – Лак без структура, потпрен на куќната полица; се издвојуваат лисјата од папрат и ребрата на Адам, кои гарантираат тропски допир на забавата.

Слика 47 – Лак на мочниот меур за забавата на тема диносаурус.

Слика 48 – Лакот на мочниот меур за свадбениот олтар.

Слика 49 – Шарениот балон лак за влез за детска забава.

Слика 50 – Опција за супер нежен лак за балон со цвеќиња, совршен за свадбени веселби.

Слика 51 – Еднорог лак на мочниот меур, најбараниот лак во моментот.

Слика 52 – Опција за шарена и деконструирана машна за фотографиите на забавата.

Слика 53 – Лакот на мочниот меур деконструиран во две бои, бела и јоргована.

Слика 54 – Лак на мочниот меур инспириран од дното на морето.

Слика 55 – Лак на мочниот меур за детска роденденска маса ; имајте предвид дека целата декорација на забавата се фокусира на овој елемент.

Слика 56 – Свод од розови балони; супер романтично и нежно.

Слика 57 – Лак во форма на лик за детска забава.

Слика 58 – Лак на мочниот меур со орнаменти и реквизити во три различни бои.

Слика 59 – Ценет едноставен лак на мочниот меурпокрај зелените гранки на листовите.

Слика 60 – Едноставна роденденска маса украсена со мал лак од балон.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.