Мали градини за куќи и станови

 Мали градини за куќи и станови

William Nelson

Многу луѓе имаат желба да имаат зелена површина во нивната резиденција, па затоа малите градини зафаќаат простор во областа на украсување и уредување. За да направите убава градина не ви требаат многу трошоци, само етапно организирајте ги основните предмети и имајте добар вкус во изборот на растенијата и додатоците што ќе ја сочинуваат.

За да започнете со проектот потребно е да се има предвид кои растенија ќе користат. Се препорачува да не се мешаат премногу видови цвеќиња и зеленило за да не се расипе чувството на рамнотежа во просторијата. Друга важна точка е да ја видите големината на растенијата за да одговараат на просторот.

Користењето камчиња и трева како под е добра опција за да имате убава и чиста градина. Убавото нешто е да започнете да правите дизајн со овие материјали, да следите патеки и да се менувате со некои растенија.

За градинарски мебел, користете малку додатоци и со едноставни линии. Доволни се неколку фотелји, масичка, клупа со перничиња или дури и оние душеци од типот футон. Ништо да носи многу животна средина, бидејќи ова не е предлогот за градината. Користете вазни за украсување на местото и за оние кои живеат во стан тоа е најпрактичен начин да се зачува градината.

Погледнете ги нашите идеи за прекрасни мали градини за инспирација:

Слика 1 – Градина мала со дрвена маса и клупа

Слика 2 – Мала градина со водно огледалообложена со тула/p>

Слика 3 – Градина со ѕид од канџикина

Слика 4 – Мала градина со бетонска пергола

Слика 5 – Градина со тесен простор

Слика 6 – Мала градина под скалите

Слика 7 – Мала градина за балкон на стан

Слика 8 – Мала градина со дрвена клупа

Слика 9 – Градина со големи саксии

Слика 10 – Мала градина за станбен балкон

Слика 11 – Градина со светлосна декорација на привезок

Слика 12 – Мала градина со метална структура за поддршка на растенија

Слика 13 – Градина во станбен двор

Слика 14 – Мала градина со ѕид од бамбус и вертикални цвеќиња

Слика 15 – Градина со цветни леи

Слика 16 – Мала градина со дрвена пергола

Слика 17 – Градина со дрвена палуба и футон

Слика 18 – Мала градина со додаток за поддршка на мали растенија

Слика 19 – Градина за ходник

Слика 20 – Мала градина со дрво на локацијата

Слика 21 – Градина внатре во резиденцијата

Слика 22 – Мала градина на задниот дел од куќата

Слика 23 – Вертикална градинамала

Слика 24 – Мала градина со дрвена клупа и под од камче

Слика 25 – Мала градина во зен стил

Слика 26 – Мала градина во бања

Слика 27 – Мала градина за простор за скара

Слика 28 – Мала градина организирана од модерни вазни

Слика 29 – Градина со дрво на локацијата

Слика 30 – Мала градина со виолетови ѕидови

Слика 31 – Градина со бетонски вазни

Слика 32 – Мала градина со маса/клупа со чешма

Слика 33 – Мала градина за модерни бањи

Слика 34 – Мала градина за затворени веранди

Слика 35 – Градина за базенот

Слика 36 – Мала градина со покривање на лизгачки врати

Слика 37 – Градина со трпезариска маса

Слика 38 – Мала градина со дрвена палуба и фотелји

Слика 39 – Мала градина со вазни

Слика 40 – градина во ориентален стил

Слика 41 – Мала градина со португалски камени подови

Слика 42 – Градина за гурмански простор во стан

Слика 43 – Мала градина на балкон во спалната соба

Слика 44 – Градинамала со современ стил

Слика 45 – Мала градина со португалски камен на ѕидот

Слика 46 – Мала градина со подот од трева и приврзок фотелја

Исто така види: Декор за детска забава на балерини: совети и фотографии за неверојатна прослава

Исто така види: Полица за дневна соба: предности, како да изберете, совети и фотографии од модели

Слика 47 – Градина во стил на зимска градина

Слика 48 – Мала градина добро пошумена со бетонски клупи

Слика 49 – Градина со подот од камчиња

Слика 50 – Мала градина со допир на боја

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.