Марио Брос забава: погледнете како да организирате и декорирате со совети и фотографии

 Марио Брос забава: погледнете како да организирате и декорирате со совети и фотографии

William Nelson

Размислувате ли да организирате забава на Марио Брос и ви треба инспирација? Проверете во нашата објава неколку идеи што ги споделуваме со темата и следете ги нашите совети.

Како да направите декорација на тема Марио Брос

Супер Марио Брос се смета за класична видео игра која дури и денес децата сакаат. Не е ни чудо што тој е избран за тема на детските забави. Но, при украсувањето мора да внимавате на елементите.

Ликови

Главните ликови Марио и Луиџи не можат да изостанат од декорот. Покрај нив, суштински се и елементите што се однесуваат на играта, главно малата ѕвезда и монетите.

Покана

Кога ги подготвувате поканите, користете обична хартија или побарајте графика приспособете се со елементите на темата.

Мени

Во менито не може да недостасуваат сендвичи, слатки, кекси, обоени сокови, меѓу другите елементи. Но, сè е уште поволшебно ако е приспособено со предмети како што се мустаќи, печурки, цвеќиња, коцки и монети.

Торта

Форматот на тортата мора да го следи моделот на играта. Со фондан можете да направите разни цртежи и елементи од играта Марио Брос.

Сувенири

Сувенирите не можат да изостанат на роденденот. Во случајот со темата Марио Брос, користете мали кеси, кутии или пакувања за дистрибуирањегости.

Идеи и инспирации за правење декорација за забава на Mario Bros

Слика 1 – Панелот со цигли е заштитен знак на Mario Bros. Можете да го користите истиот отпечаток за да го поставите на масата.

Слика 2 – Ставете неколку плакети во аглите на забавата.

Слика 3 – Направете бригадеиро од чаша и ставете украсена лажица за гостите да се послужат.

Слика 4 – Кекс не смее да ја пропушти роденденската забава. На забавата на Марио Брос, приспособете се со ликовите.

Слика 5 – Ликовите мора да бидат присутни во секој агол од забавата.

Слика 6 – Бисквитот е одлична рачна изработка за изработка на ликовите на Марио Брос.

Слика 7 – За сместување на сувенирите, одвојте неколку кеси во тематските бои. Покрај тоа што е поорганизиран, предметот совршено се вклопува со декор.

Слика 8 – Сите предмети за забава мора да ја следат темата на Mario Bros.

Слика 9 – Црвената и сината се боите кои се поврзани со темата Mario Bros. Затоа, декорацијата мора да ја следи оваа шема.

Слика 10 – Дури и шишињата за пијалоци мора да ја следат шемата на боја.

Слика 11 – Како да направите некои јастиви сувенири за гостите? Направете неколку колачиња во форма на елементкои упатуваат на Mario Bros.

Слика 12 – Поканите за роденден мора да бидат персонализирани со темата Mario Bros. Добра опција е да направите картички со сликите од класот.

Слика 13 – Ставете ги добрите во мали тегли, но приспособете ги со некои детали од тема.

Слика 14 – Што е со сервирање на сендвичите во хартиени чаши и сите персонализирани?

Исто така види: Заштитна ограда: 60 ​​модели и инспирации за да го направите вистинскиот избор

Слика 15 – Ставете ја куклата Марио Брос на врвот на тортата.

Слика 16 – Можете да направите неколку едноставни мали кутии за да ги ставите сувенирите. Потоа само земете неколку фигури и заковете ги на кутиите.

Слика 17 – Земете неколку цевки и обојте ги во зелена боја и декорирајте со некои детали за да изгледаат како некои елементи на бандата Марио Брос

Слика 18 – Подгответе прекрасен панел направен од сини балони.

Слика 19 – Погледнете колку е симпатична оваа плишана кукла на Марио Брос.

Слика 20 – Погледнете каква оригинална идеја за врзување на балонот панделки во куклите на ликовите.

Слика 21 – Одделете простор за децата да си играат со елементите на Марио Брос.

Слика 22 – Купете неколку тематски држачи за добрите.

Слика 23 – Можете да земете голема лименка и да поставите тоа како маса за децатаслатки.

Слика 24 – Табела полна со ликови и елементи кои се однесуваат на Супер Марио Брос, покрај многуте добрини.

Слика 25 – Одделете послужавник само за монетите.

Слика 26 – Поделете шишиња со вода на децата , но прилагодете се според темата на забавата.

Слика 27 – Дури и слатките може да се украсат со елементите на забавата.

Слика 28 – За да ги разликувате децата, направете чанти за сувенири со Марио Брос и неговиот брат Луиџи.

Слика 29 – Елементите на играта мора да бидат присутни во секој детал од забавата.

Слика 30 – За да ги декорирате сламките, ставете ги мустаќите на Mario Bros.

Слика 31 – Украсете ја кексот како да се печурки.

Слика 32 – Рециклирајте некои материјали за да ја запомните познатата игра Mario Bros.

Слика 33 – Ако користите фондан, можете да направите најразлични дизајни за тортата за забава.

Слика 34 – Претворете ја роденденската маса во вистинска игра на Mario Bros.

Слика 35 – А да го купите држачот за бонбони во форма на мала ѕвезда?

Слика 36 – Идентификувајте ги сите забавни почести со знаците Марио Брос.

Слика 37 – Со бисквит можете да направитебомби во овој формат, па дури и приспособете ги.

Слика 38 – Вашите гости ќе ја сакаат оваа вазна полна со чоколади.

Слика 39 – Промовирајте бинго со децата и користете ги монетите за обележување.

Слика 40 – Користете фондан за да ги приспособите ликовите во колачиња и крекери.

Слика 41 – Елементите на играта мора да бидат на секој агол од забавата.

Слика 42 – Каприче на роденденската маса со огромна торта и многу подароци. За украсување, користете неколку кукли од ликовите и направете прекрасен панел.

Слика 43 – Направете постер со сите информации за роденденот и што може да направи , работи што ги сака, омилена храна, меѓу другите информации.

Слика 44 – Одделете лице на Марио Брос за секој гостин.

Слика 45 – Кој не сака бригадеиро? Искористете ја можноста да го послужите во внатрешноста на цевката. Ставете слика на пакувањето за да го персонализирате.

Слика 46 – Исечете ги сендвичите во форма на мали ѕвездички.

Слика 47 – Ако користите креативност, можете да создадете неколку елементи од играта користејќи само стиропор.

Слика 48 – Сувенирите може да се стават во кутиите за алатки Марио Брос.

Слика 49 – Трансформирајте јаслатки во елементите на играта Марио Брос.

Слика 50 – За држачите за бонбони да не бидат едноставни, користете бисквит за да направите некои знаци кои ќе ги поставите на врвот на кутиите .

Слика 51 – За да ја илустрирате возраста на роденденската личност, користете го металниот балон во бојата на темата за забава.

Слика 52 – Овој тип на кутија за ставање на сувенирите можете да ги најдете во продавниците за забави.

Слика 53 – Украсете ги шишињата со соковите со мустаќите Марио Брос.

Слика 54 – Соберете неколку кутии како да се играта Марио Брос.

Слика 55 – Подгответе неколку шишарки за да ги ставите задоволствата на децата;

Слика 56 – со стиропор и хартија можете да ги направите сите елементи од играта Марио Брос за да ја декорирате забавата.

Исто така види: Како да ја откажете претплатата на Globoplay: видете го практичниот и лесен чекор-по-чекор

Слика 57 – Шапката Марио Брос е веќе карактеристичен елемент на играта. Ставете ја како ознака на врвот на буквата М веднаш пред главната маса.

Слика 58 – Повеќе мали ѕвездички за да ја оживеете детската забава .

Слика 59 – Подгответе неколку торби со лицата на Марио Брос и Луиџи и ставете задоволства внатре за да ги доставите како сувенир за забава.

Слика 60 – Тортата може да биде едноставна, но главната маса треба да биде уредна.

Направете Декорација за забава на Марио Бросне е тешко, само треба да знаете кои елементи се најпогодни и најмногу се истакнуваат. Со нашите совети и идеи што ги споделуваме, подгответе го најдобриот роденден за вашето дете.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.