Модерни станбени тротоари: проверете ги инспиративните опции

 Модерни станбени тротоари: проверете ги инспиративните опции

William Nelson

Станбениот тротоар е важен елемент на кој мора да се работи заедно со фасадата на куќата. Модерните куќи обично имаат тротоари кои се директно поврзани со резиденцијата бидејќи нема ѕид и капија. Затоа уредувањето како коритото на дрвјата, растенијата, вазните, цвеќињата се лесно достапни за оние кои поминуваат. Значи, мерка на претпазливост што мора да се преземе е безбедноста и што ќе состави овој тротоар.

Со ова, добро е да се биде повнимателен на овој простор. За почеток, од суштинско значење е да се инвестира во прекрасен под за станбен тротоар. Идеално е да одговара на тоновите на фасадата или ѕидот, претпочитаат неутрални бои како сива или бела што не може да тргне наопаку. Бидејќи е поврзан со улицата, важно е да се постават подови што не се лизгаат за да се избегнат несреќи за оние што одат по тротоар.

Постојат неколку типови на подови за надворешни тротоари со различни форми и големини. Тие се движат од карирани подови, камени подови со исечоци, мали подови со празнина од трева меѓу нив и големи цементни подови кои исто така се добро искористени.

За да помогнете во разјаснувањето на ова сомневање, погледнете ја галеријата подолу со видовите на подови за вашиот тротоар:

Исто така види: Кревет од палети: 65 модели, фотографии и чекор по чекор

Слика 1 – Станбен тротоар со цементна плоча

Слика 2 – Станбен тротоар со палми

Слика 3 – Модерен станбен тротоар со ортогонални дизајни и детали одкамења

Слика 4 – Тротоар со керамички под

Слика 5 – Тротоар во бетон и трева

Слика 6 – Станбен тротоар со испреплетени блокови

Слика 7 – Модерна станбен тротоар со скали

Слика 8 – тротоар во модерен стил

Слика 9 – Модерен тротоар со зелено уредување

Слика 10 – Станбен тротоар со порцелански плочки

Слика 11 – Бел станбен тротоар

Слика 12 – Станбен тротоар со бетонски плочи

Слика 13 – Станбен тротоар со квадратни знаци и тревник

Слика 14 – Влезен тротоар со црни порцелански плочки

Слика 15 – Станбен тротоар во нијанси на сиво

Слика 16 – Станбен тротоар со камења

Слика 17 – Тротоар со испреплетени блокови

Слика 18 – Тротоар со цементни плочи на тревата

Слика 19 – Модерен тротоар со мали правоаголни блокови

Слика 20 – Станбен тротоар со мали квадратни блокови

Слика 21 – Станбен тротоар со керамички под

Слика 22 – Тротоар со зеленика и трева

Исто така види: Украсување на стан под кирија: 50 креативни идеи кои ќе ве инспирираат

Слика 23 – Станбен тротоар со камења

Слика 24 – Станбен тротоар со камењаmineira

Слика 25 – Станбен тротоар со тактилен под

Слика 26 – Тротоар со Португалски камен на тревата

Слика 27 – Бел станбен тротоар со тревник

Слика 28 – Модерен тротоар со камен од Сао Томе

Слика 29 – Станбен тротоар со црвеникав испреплетен блок

Слика 30 – Станбен тротоар во писограма

Слика 31 – Станбен тротоар со детали во заоблени дизајни

Слика 32 – Станбен тротоар со кафени блокови

Слика 33 – Тротоар со органски дизајни

Слика 34 – Станбен тротоар со португалски камен

Слика 35 – Станбен тротоар со модерно уредување

Слика 36 – Модерен тротоар со бел португалски камен

Слика 37 – Станбен тротоар со градина на вода

Слика 38 – Станбен тротоар со подно осветлување

Слика 39 – Станбен тротоар со кафеав тон

Слика 40 – Станбен цементен тротоар

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.