Неонска спална соба: 50 совршени идеи, фотографии и проекти

 Неонска спална соба: 50 совршени идеи, фотографии и проекти

William Nelson

Оние кои ги следат социјалните мрежи како Pinterest и Tik Tok сигурно наидоа на неонската соба.

Ова е еден од омилените стилови во моментот и може да се користи и во детски и во соби за возрасни, без разлика дали се работи за машки или женски.

А добрата страна на сето ова е што можете да го внесете овој тренд и во вашата спална соба. Сакате да знаете како? Затоа, продолжете да ја следите објавата и видете ги сите совети и инспирации што ги разделивме.

Украсување на неонска соба: совети како да ја имате вашата

Пазете се од ексцеси

Неонската соба е прекрасна, ексцентрична и полна со личност. Затоа, важно е да внимавате да не претерате и да завршите со заморна просторија каде што не можете да се опуштите.

Совет, во овој случај, е да изберете стратешки точки во декорот за да нанесете неонски светла и елементи.

Избегнувајте да ширите премногу предмети низ собата. Наместо тоа, претпочитајте да го центрирате неонскиот декор на полица или полица, за да добиете одмор за вашите очи кога ќе посакате.

Друга опција е да користите LED ленти што може да се вклучуваат и исклучуваат кога сакате. Тоа е затоа што неонските табли мора да бидат постојано запалени и ова светло може да заврши да ве вознемирува ноќе, особено ако сте тип што не може да заспие ако има вклучено светло во околината.

Неонска комбинација на бои

Неонските бои сеживописни и впечатливи, најчесто во нијанси на црвена, портокалова, сина, зелена и розова. Затоа, важно е да знаете како да ги комбинирате со остатокот од просторијата за да создадете хармонија и визуелна удобност.

Ако сакате почиста и трезна соба, инвестирајте во основа од неутрални и светли тонови, како што се бело, сиво, па дури и светло дрво.

Ако сте тип кој ужива во посмели опкружувања, обложувајте се на подеднакво впечатливи бои во контраст со неонот, како што се црната и темниот тон на очигледните цигли.

Табла: главниот елемент

Речиси е невозможно да се зборува за неонска декорација на просторијата и да не се зборува за табли. Двете работи одат рака под рака.

Но, како што рековме претходно, неонските знаци не можат да се исклучат и затоа можат да станат заморни.

Пред да инвестирате во една, проценете дали оваа карактеристика ви пречи или не. Ако тоа не е проблем, тогаш нурнете веднаш со идејата за неонски знак.

Како по правило, овој елемент речиси секогаш се користи на ѕидот на главата на креветот, заменувајќи ги конвенционалните слики.

Но, можете да изберете да го користите и во други простори во собата, како на пример на ѕидот на масата.

Неонските знаци може да се разликуваат по големина, форма и боја. Некои носат цртежи, додека други се формираат со зборови и фрази. Изберете го оној кој најмногуодговара на вашиот стил и вашата соба.

Исто така види: Casa da Anitta: погледнете ја палатата на пејачката во Бара да Тијука

Модерна соба, но со елегантен и софистициран стил, може да се обложи на неонски знак во неутрални бои, како бела, жолта или сина, на пример.

Соба со порелаксиран и опуштен стил е убава со контрастот на боите. Можете дури и да се обложувате на користење на неонски знак на тапети со шема.

Неонски ѕид

Друга опција за украсување на неонска соба е да ги обоите ѕидовите со неонска боја, обично во светли и впечатливи бои.

Но, советот за да не се преоптоварува околината е да се избере само еден ѕид за нанесување на бојата.

Можете исто така да изберете боја што свети во темно за да направите дизајни на ѕидот. Сепак, сметајте дека овој тип на ефект е уште повпечатлив од знакот и, токму поради оваа причина, треба добро да се оцени.

Неонски мебел

Дали знаевте дека има неонски мебел? Така е! Тие се одлична опција за секој кој сака да оди подалеку од светлата и знаците.

Сепак, не е неопходно целиот мебел во спалната соба да биде неонски. Напротив, само обложувајте се на мал детаљ, како што е страничната маса или акрилно столче.

На овој начин можете да создадете убав и модерен ефект, но без да претерувате.

Неонска постелнина

Неонската постелнина е најдобриот избор за оние кои сакаат да создадат дискретен ефект, но сепак да останат во тренд.неонски тренд.

Во денешно време е можно да се најде постелнина со отпечатоци кои светат во темница. Можете ли да го замислите изгледот?

Неонски орнаменти

Неонските украси не можеа да бидат изоставени од листата на украси за неонски простории.

Овде, можностите се огромни, почнувајќи од светлосни тела до колекционерски кукли.

Ако вашата соба има простор за компјутер и друга електронска опрема, можете да ги опремите и со неонски светла.

Погледнете 50 неонски идеи за декор на спалната соба подолу и инспирирајте се:

Слика 1 – Двоен неонски знак за спалната соба во розова светлина. Белиот ѕид нуди совршена позадина.

Слика 2 – Ако светлината ноќе не ви е проблем, тогаш инвестирајте во неонски знак за спална соба во големи димензии.

Слика 3 – Неонска гејмерска соба со розови и сини светла.

Слика 4 – Модерна машка неонска спална соба. Сивите ѕидови откриваат дискретен неон.

Слика 5 – Неонско светло за спална соба во различни бои.

Слика 6 – Овде, неонскиот знак се појавува дискретно и суптилно на ноќната маса.

Слика 7 – Сина неонска спална соба со знак на виолетова светло.

Слика 8 – Женска неонска спална соба со знак за бела светлина: романтична и нежна.

Слика 9 – Супер модерна неонска соба со знак кој потсетува натубуларни светилки.

Слика 10 – Што е со неонски знак за многу опуштена и забавна соба?

Слика 11 – Женска неонска соба со знак што има сè поврзано со местото.

Слика 12 – Заедничка детска неонска соба. За секој кревет, различен знак.

Слика 13 – Неонска декорација за спалната соба: овде, светлото беше поставено зад огледалото.

Слика 14 – Женска неонска спална соба со знак „љубов“, една од омилените.

Слика 15 – Детска неонска соба со знак од страната на креветот

Слика 16 – Млада и опуштена машка неонска соба со знак на таванот.

Слика 17 – Неонски знак за спалната соба инспириран од најпознатата игра на сите времиња.

Слика 18 – Детска соба мажествено со дискретен и едноставен неон на ѕидот. Детал кој веќе ја прави разликата.

Слика 19 – За оние кои сакаат максималистичка декорација, неонот на тапетот е совршен.

Слика 20 – Декорација на женска спална соба со фраза неон во еден од аглите на собата.

Слика 21 – Што е со неон со срце на ѕидот во спалната соба?

Слика 22 – Машка спална соба со црвен неон на таванот: модерен и софистициран декор.

Слика 23 – Ѕидотцрната боја го истакнува неонскиот знак на оваа друга машка соба.

Слика 24 - Оваа друга просторија полна со личност се обложува на неон што одговара на предлогот за декорација.

Исто така види: Керамика за кујна: предности, совети и 50 убави идеи

Слика 25 – Неонски знак во две бои за да се нагласи ѕидот на спалната соба.

Слика 26 – Дури и собата на бебето може да биде украсена со неонски знак. Само погрижете се светлината да не го наруши сонот на детето.

Слика 27 – Бел неонски знак кој одговара на неутрален и светол декор на собата.

Слика 28 – Еве, неонскиот знак ја носи вистинската порака за пред спиење!

Слика 29 – Сина неонска спална соба: светлата одат од подот до таванот.

Слика 30 – Неонски украси за спалната соба. Добра опција за оние кои сакаат нешто подискретно во декорацијата.

Слика 31 – Минималистичката соба донесе жолт неонски знак за малку да се опуштите.

Слика 32 – Класичните и софистицираните соби имаат и простор за неонски декор.

Слика 33 – Неонски знак за спалната соба во стилот на бохо: одговара на секој украсен предлог.

Слика 34 – Неонска женска спална соба со знак за молња на клупата на масата.

Слика 35 – Рустикалниот ѕид од тули беше совршен за разлика одтркалезен неонски знак.

Слика 36 – Неонска соба која е заштитно лице на Pinterest! Инспирирајте се.

Слика 37 – Машка неонска соба. Знакот внесе допир на шарм во рустикалниот декор.

Слика 38 – Што велите за пиперка? Забавен и шарен неонски знак за спална соба во светли бои.

Слика 39 – Неонска женска спална соба персонализирана со името на жителката.

Слика 40 – Декорација на просторијата со неонски знак. Хармонијата меѓу боите е акцентот овде.

Слика 41 – Барате неонски украси за собата? Тогаш погледнете ја оваа идеја!

Слика 42 – Неонски знак за мала и дискретна просторија. Парчето може да функционира и како светилка.

Слика 43 – Неонска сина спална соба: футуристичка и смела.

Слика 44 – Женска неонска соба со знак на главата на креветот. Најтрадиционалниот начин на користење на овие светла во боја.

Слика 45 – Стопено срце на ѕидот од спалната соба!

Слика 46 – Собата во црно-бело многу добро го прифати црвениот неонски знак.

Слика 47 – Неонскиот знак може да биде одлична можност да ги изразите вашите лични вкусови и преференции.

Слика 48 – Неонска женска спална соба со розови букви на ѕидот од тулибело.

Слика 49 – Декорација на соба со неонски знак со некои од хороскопските симболи.

Слика 50 – Многу љубов во декорацијата на женската соба.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.