Новогодишна вечера: како да ја организирате, што да послужите и украсување фотографии

 Новогодишна вечера: како да ја организирате, што да послужите и украсување фотографии

William Nelson

Дали веќе знаете како ќе ја приготвите новогодишната вечера? Побрзајте бидејќи годината брзо минува и наскоро новогодишната ноќ е на врата. За да ви помогнеме во изборот, одвоивме неколку совети за да го направиме овој момент уште поспецијален.

Внимавајте на суеверието на новата година, научете како да организирате вечера, погледнете неколку идеи за тоа што да јадете и научете уште неколку традиционални рецепти. Ајде да ја јадеме најдобрата новогодишна вечера?

Кои се новогодишните суеверија?

Во Новата година има неколку суеверија, главно затоа што на ред е една година во друга. На тој начин, многу луѓе бараат добри вибрации. Погледнете кои се најозборуваните суеверија во новата година.

 • Изедете една лажица леќа во новата година за да обезбедите многу во текот на годината;
 • Не можете да јадете пилешко во новата година затоа што циската е зад и укажува на ретрогресија;
 • Јадете 12 парчиња грозје или калинка, но семките мора да се одвојат, завиткани во салфетка за да ги чувате во паричникот цела година за да гарантирате пари.

Како да се организира новогодишната вечера?

Дојде време да се организира новогодишната вечера која семејството ја чекаше. Бидејќи ова е голема забава, сè треба однапред да се координира. Проверете како треба да се подготви новогодишната вечера.

Изберете ги боите за забава

Во Бразил доминантна боја на Нова Година е белата.Затоа, вообичаено е да гледате сосема чисти забави. Но, за да ја подобрите декорацијата можете да користите бои како сребрена, златна и сина.

Погледнете кои украсни елементи ќе ги искористите

Одличната декорација на забавата е концентрирана на новогодишната вечера маса. Затоа, неопходно е да се обрне внимание на елементите како свеќи, цветни аранжмани, чинии, прибор за јадење и садови. Во украсувањето на околината користете балони и цветни аранжмани.

Планирајте го менито

Бидејќи вечерата е главниот момент на новогодишната забава, треба да планирате што ќе се послужи. Затоа, дефинирајте што ќе се служи како главно јадење, предјадење, пијалоци и десерт.

Дефинирајте ги гостите

Ако сакате да примате гости, идеалот е да ги дефинирате луѓето, бидејќи новогодишната вечера е нешто многу интимно. Идеално, членовите на семејството и блиските пријатели треба да бидат присутни за да го прослават моментот.

Што да јадете за новогодишната ноќ

Бидејќи новогодишната забава е полна со суеверија, треба да внимавате кога избор на јадења што ќе се послужат на вечера. Одвојуваме неколку идеи за тоа што да послужиме во секој момент од вечерата.

Почетници

 • кикирики;
 • Маслинки со пиперки;
 • Препечен со паштета;
 • леќа;
 • печени компири;
 • печени на скара;
 • зачинет путер;
 • компири од ритам;
 • 5>Мини киш со сирење;
 • Тарска торта;
 • Брускетатрадиционален.

пијалоци

 • шампањ;
 • вино;
 • мохито;
 • овошен коктел.

Податоци

 • Салата од мајонез;
 • Кускус од Паулиста;
 • Различни видови на ориз.

Главни јадења

 • Свинско филе;
 • Мињон филе;
 • Балска;
 • Ребра;
 • Свински ребра ;
 • Риба;
 • Лосос;
 • Pernil;
 • Нежен.

Десерт

 • Германска пита;
 • Чоколаден мус;
 • Млечен пудинг;
 • Пудинг од ориз;
 • Кокос манџар;
 • Француски тост;
 • Сладолед;
 • Панетоне;
 • Овошна салата;
 • Слатка пита;
 • Чизкејк.

Јадења за новогодишната вечера

Нема недостиг на креативност при изборот на јадењата што ќе се послужат на новогодишната вечера. Избравме некои за да се инспирирате при подготовката на вечерата и да ги оставите сите гости со вода.

 • Печен компир со лук;
 • Стромболи;
 • Ориз со леќа;
 • Ориз во пијамонтски стил;
 • Свинско филе печено во рерна;
 • 7 морски бакалар;
 • Ребра од пиво;
 • Традиционално салата од мајонез;
 • Фарофа од зелка;
 • Бем касад на послужавник;
 • Печен лосос;
 • Филето мињон со сос од лук мадира.
 • 7>

  Рецепти за новогодишна вечера

  Некои јадења од новогодишната вечера не се едноставни за правење. Затоа издвојуваме неколку рецепти за да ги проверите и подготвите. Рецептите се во упатствата заолеснете да научите како да ги извалкате рацете.

  Полнета половина

  Погледнете го ова видео на YouTube

  Легионот е една од најбараните намирници во новата година . Така, научете во ова упатство како да направите полнети филе за новогодишната вечера. Следете го рецептот и подгответе вкусна вечера за вашите гости.

  Печена шунка со пиво

  Погледнете го ова видео на YouTube

  Печената шунка е веќе вкусно јадење , замислете ако вклучите пиво во рецептот. Тоа е она што ќе го научите во ова упатство. Погледнете го чекор-по-чекор, послужете на вечера и направете ги гостите љубопитни.

  Идеи и инспирации за новогодишната вечера.

  Слика 1 – Новогодишна декорација на трпеза со многу сјај до прославете ја претстојната година.

  Слика 2 – Ако не сакате да ја користите белата боја за украсување на новогодишната вечера, можете да се обложите на ставките од сребро.

  Слика 3 – Послужете ги пијалоците во ритамот на забавата.

  Слика 4 – Како да подготвите некои персонализирани колачиња за новогодишната вечера?

  Слика 5 – Обрнете внимание на деталите кога ја подготвувате новогодишната вечера.

  Слика 6А – Не недостасуваат идеи за новогодишна вечера во најсофистициран и најлуксузен стил.

  Слика 6B – За украсување на околината, можете да користите метални балони.

  Слика 7 – Погледнете го тоапослужавник полн со овошје и добра за послужување на новогодишната вечера.

  Слика 8 – Аранжмани од цвеќиња, свеќи и балони даваат посебен шмек на новогодишната вечера нова година.

  Слика 9 – Добра опција за украсување на новогодишната трпеза е да ставите неколку рози во проѕирни вазни.

  Слика 10 – На новогодишната вечера за две лица, задолжително обрнете внимание на декорот за да го прославите овој уникатен момент.

  Слика 11 – Украсете ја масата за новогодишна вечера сами.

  Слика 12 – Иако белата боја е традиционална во Новата година, можете да користете која било боја што сакате да ја направите вашата декорација.

  Слика 13 – А да ги оставите сите предмети за новогодишната забава персонализирани? За да го направите ова, подгответе неколку етикети за пијалоците.

  Слика 14 – Погледнете го најшик кексот што треба да го ставите на вашата новогодишна вечера.

  Слика 15А – Белата и златната се најкористените бои во украсувањето на новогодишната вечера.

  Слика 15B – Можете да го користите белиот мебел и да ја оставите златната боја за украсните елементи на забавата.

  Слика 16 – Користете креативност за да ја подобрите вечерата нова година.

  Слика 17 – Дали веќе знаете што ќе послужи како главно јадење за новогодишната вечера?

  Слика 18 – Изберете ставкибели и дополнете го со злато во декорацијата на новогодишната вечера.

  Слика 19 – Што мислите за подготовка на покана за присутните гости на новогодишна вечера? нова година?

  Слика 20 – Ѕвездата е еден од главните украсни елементи на новогодишната вечера.

  Слика 21 – Дали сакате да направите едноставна новогодишна вечера, по порустикален модел?

  Слика 22 – Новогодишна вечера за двајца живи и опуштени луѓе.

  Слика 23 – Претпочитајте да ги послужувате новогодишните пијалоци во чинии.

  Слика 24 – Погледнете ја таа луксузна чинија за да ги послужите десертите за новогодишна вечера.

  Слика 25 – Ако намерата е да се вечера едноставна нова година, само користете неколку украсни елементи.

  Слика 26 – Како да ги почестите вашите драги пријатели на новогодишната вечера?

  Слика 27 – За да ја направите атмосферата понеформална, можете да ја послужите храната во самата тава за време на новогодишната вечера.

  Слика 28А – Обложувајте се на распоред на цвеќиња и лакови од балон за украсување на новогодишната вечера.

  Слика 28Б – Деталот е поради артиклите што треба да ја оживеат забавата.

  Слика 29 – Внимавајте при изборот на чашите во кои ќе се служи шампањот за забава.

  Слика 30 – Дали некогаш сте размислувале за украсување наНовогодишна трпеза со неколку парички?

  Слика 31 – Како да направите сосема поинаква декорација за новогодишната вечера?

  Слика 32 – Кој рече дека нема торта на новогодишната вечера?

  Слика 33 – Погледнете како се користел сјајот во овој новогодишен декор изгледа совршено со црна позадина.

  Слика 34 – Подгответе катче со пијалоци и закуски за вашите гости да се послужат навечер.

  Слика 35А – Ако веќе имате рустикален мебел, искористете го тоа во ваша корист кога ја подготвувате новогодишната вечера.

  Слика 35B – За да го надополните декорот, знајте како да ги користите вистинските декоративни елементи.

  Слика 36 – Што правите размислете да изберете црна, бела и златна боја за да ја направите новогодишната декорација?

  Слика 37 – За суеверните, јадењето семки од калинка во новата година е од суштинско значење.

  Слика 38 – Неверојатно колку проѕирните предмети гарантираат изненадувачки ефект.

  Слика 39 – За оние кои сакаат да направат декорација за новогодишната вечера едноставна и евтина.

  Слика 40 – Оставете забавен предмет на вечерата на масата за секој гостин.

  Слика 41 – Дали сакате да направите новогодишна вечера која е модерна и софистицирана? Обложувајте се на црни, златни и бели бои.

  Слика 42 –Друга опција за едноставна новогодишна вечера, но направена со големо внимание.

  Слика 43 – Погледнете каква оригинална идеја можете да направите кога го послужувате пијалокот.

  Слика 44 – Десертите можете да ги послужите во мали чинии.

  Слика 45 – Обложувајте се на многу сјај за украсување на новогодишната трпеза.

  Слика 46А – За да влезете во ритамот на Нова Година, само изберете една сјајна крпа .

  Слика 46B – Покрај изборот на украсните предмети во златна боја.

  Слика 47 – Што мислите за послужување на вкусно филе на новогодишната вечера?

  Слика 48 – Сè мора да одговара во новогодишната декорација.

  Слика 49 – Како да направите некои слики со инспиративни фрази за новогодишната ноќ?

  Слика 50 – Дали сакате да имате елегантна маса за новогодишната вечера? Обложувајте се на украсни предмети во бела и златна боја.

  Слика 51 – Дали ќе наздравиме за новата година што пристигнува покрај луѓето што најмногу ги сакаме?

  Слика 52 – Погледнете каква поинаква идеја за оние кои сакаат да направат тотално колоритна декорација за новогодишната вечера.

  Слика 53 – Дали сакате да направите креативна торта за новата година? Направете модел на часовник за одбројувањето.

  Слика 54 – Како да послужите еденшише шампањ за секој гостин да наздрави за време на огнометот?

  Слика 55 – По традиционална линија на декорација, но со модерни детали.

  Исто така види: Цементна маса: совети за избор, како да го направите тоа и 50 фотографии

  Слика 56 – Едноставна и евтина новогодишна вечера за да го прославиме овој момент.

  Слика 57 – Направете ги вашите гости слободно да се послужат на новогодишната трпеза.

  Исто така види: Табела со макари: видете ги предностите и инспиративните модели

  Слика 58 – За да ја прославите Новата година не треба да правите огромна декорација.

  Слика 59 – Но часовникот не може да изостане за сите да одбројуваат до новата година што доаѓа.

  Слика 60 – Знакот „Среќна Нова Година“ е веќе дел од овој посебен момент.

  Сега кога сте веќе знаете како да организирате новогодишна вечера, време е да го направите сето планирање, да го изберете менито и да се подготвите за забавата. Следете ги сите детали што ги споделуваме со вас за да немате грешка.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.