Облоги за скара за скара: 60 ​​идеи и фотографии

 Облоги за скара за скара: 60 ​​идеи и фотографии

William Nelson

Скарата е средина што многу жители ја користат за да ги соберат пријателите и семејството. А, се повеќе становите инвестираат во покриени површини наменети за оваа намена. Премазите и елементите за декорација го даваат целиот шарм на оваа област, па затоа, покрај изгледот, ова мора да се анализира за да не предизвикува проблеми како што се: влажност, инфилтрации, бои кои дамкаат и други фактори кои можат да доведат до оштетување.

Погледнете некои од најчесто користените материјали:

  • Тули: најкласичниот материјал што се користи за овој предлог. Покрај тоа што е издржлив и со одличен квалитет, оваа се вклопува во многу стилови - може да влезе природно со рустикален стил или весел воздух со обоена или бела боја.
  • Мермер: Тоа е модерна облога и одлично за кој сака да ја избере бојата на скарата. Недостатокот на мермерот е тоа што, бидејќи е високо впивлив материјал, мора да биде добро заштитен.
  • Дрво: Една од најмодерните облоги за скара. Оваа е за оние кои бараат оригиналност!
  • Рустични камења: Уште една стилска и модерна опција. Најчеста работа е да ги видите со финиш од канџикинха кој совршено се вклопува во оваа средина.

Влошките се меѓу главните елементи што се користат во декорацијата на пософистицираните средини. А неверојатната работа е што на пазарот има неколку бои кои одговараат на остатокот од декорот. Веќе плочкитекомбинирајте се во највеселите и највеселите простори и се совршени за овој станбен простор.

Сакате да проверите повеќе? Погледнете ја нашата галерија со 60 неверојатни идеи за оваа средина!

Слика 1 – Украсен гурмански простор!

Слика 2 – Оваа скара компонира со беспрекорен дизајн на столарија.

Слика 3 – Идеален за оние кои сакаат скара надвор.

Слика 4 – Сивите плочки и шарените плочки го прават проектот за скара весела и весело опкружување.

Слика 5 – Грубо издлабената завршница на скарата траеше земјен тон за контраст со белото на клупата.

Слика 6 – Скара со средина за релаксација.

Слика 7 – Хидрауличната плочка е идеална за оваа средина.

Слика 8 – Дрвена плоча го покрива ѕидот за скара.

Слика 9 – Каменот му даде на овој простор рустикален изглед.

Слика 10 – Изложеното тула ѝ даде на оваа скара тропски воздух.

Слика 11 – Прекрасен дизајн за мал простор.

Слика 12 – Модерна и функционална!

Исто така види: Божиќна венец: што е тоа, како да се направи и 50 фотографии за украсување

Слика 13 – Совршено одговара за гурманскиот балкон!

Слика 14 – За оние кои сакаат софистицирана скара.

Слика 15 – За оние кои имаат срединапространа!

Слика 16 – Земјените тонови ја прават околината модерна.

Слика 17 – Што е со цела црна скара?

Слика 18 – Жолтата столарија донесе радост во просторот.

Слика 19 – Минибар и шарени плочки се комбинираат со скарата.

Слика 20 – Винтиџ, шарени и младешки!

Слика 21 – Страст за уривање дрво.

Слика 22 – За оние кои имаат голем балкон.

Слика 23 – Белата тула е одлична опција за покривање на скарата.

Слика 24 – Финишот на кањикинха и даде на скарата поинаков изглед.

Слика 25 – Скара во стил на фарма.

Слика 26 – Мермерот е одличен материјал за покривање на скарата.

Слика 27 – Гурмански простор со скара за балкон во станот.

Слика 28 – Изгорениот цемент и дрвото формираат совршена комбинација.

Слика 29 – Простор со скара и фурна на дрва за престој.

Слика 30 – Пергола, кањикина и голема маса се предлог на оваа средина.

Слика 31 – Каменот Сао Габриел ја покрива клупата и се протега до скарата

Слика 32 – За околинашарена!

Слика 33 – Перголата за скара е одличен предлог.

Слика 34 – Правоаголната мешавина од пастиња ја скрши неутралноста на околината.

Слика 35 – Скара со изгорен цемент.

Слика 36 – Облога што имитира дрво.

Слика 37 – Комбинацијата од камен и плочка работи за секоја скара.

Слика 38 – Виолетовата слика ја истакна скарата.

Слика 39 – Целата скара беше подготвен од добар проект за столарија.

Слика 40 – Земјените тонови совршено се комбинираат за оваа област.

Слика 41 – На скарата и беше дадена едноставна слика која се комбинираше со останатите материјали и бои.

Слика 42 – Облога што имитира canjiquinha .

Слика 43 – Лизгачката врата е одлична за да се скрие скарата и да се даде друг изглед на просторот.

Слика 44 – Скара со облога што имитира дрво.

Слика 45 – Скарата со отворена страна даде уште еден визуелен аспект .

Слика 46 – Дрвото е силата на овој проект.

Слика 47 – А малата боја е секогаш добра!

Слика 48 – Скара покриена со стакло е чиста имодерно.

Слика 49 – Чист шарм со допир на гламур.

Слика 50 – Само клупата доби сина облога.

Слика 51 – Иако е модерна, демонстрира супермладешки стил со додатоците

Слика 52 – Метална скара.

Слика 53 – Стаклени влошки со мермер Сао Габриел е вистинската комбинација за овој предлог.

Слика 54 – Мала и тесна скара.

Слика 55 – За оние кои сакаат скара со клупа, ова е совршен предлог.

Слика 56 – Мешавината од цигли и дадоа забавен изглед .

Слика 57 – Скара со допир на елеганција.

Слика 58 – Скара со триаголник плочки.

Слика 59 – За природен изглед!

Исто така види: Трпезарии: предлози и совети за украсување на вашите

Слика 60 – црниот декор со дрво му даде на просторот софистициран изглед.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.