Пепа свиња партија: 60 ​​идеи за декорација и тематски фотографии

 Пепа свиња партија: 60 ​​идеи за декорација и тематски фотографии

William Nelson

Пепа е миленик на помалите деца и на многу родители. Тоа е затоа што темата е прилично едноставна и многу популарна, односно лесно е да се најде декорацијата во продавниците. И, ако сакате да бидете целосно оригинални, дизајните не се толку елаборирани, а боите се исто така прилично лесни. Сè што треба да направите е да ги организирате главните точки на вашиот декор Peppa Pig , на пример:

Боите за забава на Peppa Pig

Пепа и нејзиното семејство се сите розови, па оваа боја не може да изостане на забавата. Но, можете да креирате композиции за да го направите помалку заморно.

Една опција е да се привлечете кон боите на главната глетка, а тоа се синото на небото, зеленото на тревникот итн. Светли примарни и секундарни бои или, ако сакате понеутрален тон, користете посветли.

Материјали за декорација на забавата на Peppa Pig

Можете да купите сè готово, како што се комплетите за забава и хартиени панели на ликовите или изберете да правите сè на оригинален начин.

Следниве се неколку совети кои можеби ќе ве инспирираат, но можете да размислите за материјали што сакате да ги користите за да прилагодите сè на ваш начин. Може да биде ткаенина, хартија, ЕВА, мебел, играчки, лименки и кутии, балони, меѓу другото.

Ликови

Дизајнот на Пепа Пиг во основа има три јадра на карактери и можете да го користите ова да се даде поголема оригиналност назабава.

Исто така види: Полици за спални

На пример, тука е семејството кое се состои од тато и мама прасе и Џорџ, нивниот помал брат. Но, тука е и училишната толпа со нивните пријатели и наставникот. Конечно, тука се и бабите и дедовците каде што го поминуваат својот одмор.

Игри и игри

Дел од забавата на забавата Пепа прасе се игрите што можете да ги креирате со оваа тема на ум. Работите што Пепа ужива да ги прави со пријателите инспирираат игри во кои децата ќе сакаат да бидат дел.

Еден пример е омиленото поминување на времето на Пепа Прасе: скокање во калливи барички. Можете да измислите игри во кои децата треба да скокаат по ознаките на подот (не мора да бидат барички од кал хехе).

Може да биде забавно да се промовираат игри за имитација на животни, користејќи ги ликовите од училиштето или игри со музички инструменти инспирирани од часовите по музика.

60 идеи за декорација на забавата за прасе Пепа

Сега кога ги разгледавте главните точки за декорирање на забавата тематска Пепа прасе , погледнете ги овие предлози што ги најдовме за вас!

Таса за торти и бонбони

Слика 1 – Едноставна декорација на забавата на прасето Пепа: погледнете го тоа слатко мало катче, мал и едноставен простор испадна добро прикажана со фигурата на прасето Пепа и боите на масата.

Слика 2 – Оваа забава се карактеризира со традиционални материјали за забава и погледнете колку е возбудена добив!

Слика 3– Врвот на оваа забава е куќата Пепа прасе која секое дете ќе ја препознае и ќе биде воодушевено.

Слика 4 – Малите знамиња на ѕидот можете сте испечатиле или купиле готови, видете колку убаво изгледа на масата.

Слика 5 – Дали сакате да направите супер домашна декорација? Погледнете ја оваа идеја со хартиени реси.

Слика 6 – Многу разиграна опција која ве потсетува на собата на Пепа и Џорџ за оваа чиста забава.

Слика 7 – Алиса освои прекрасна забава со овие природни цвеќиња, иако тие не ви го одземаат вниманието од малата куќа на Пепа во центарот.

Слика 8 - Пепа сака кога врне бидејќи тоа значи дека ќе има повеќе калливи барички за играње.

Слика 9 – Целата маса изгледа многу поубаво со ова сценарио создадено со крпата и ѕидот.

Мени, слатки и задоволства од забавата Пепа прасе

Слика 10 – Колку се деликатни овие украсени слатки, ви предизвикува жал да ги јадете.

Слика 11 – Многу едноставен совет што работи за секого на забавата Peppa Pig, но може да се користи и за други теми.

Слика 12А – Украсените колачиња се нашите омилени, само оставете ја вашата креативност и погледнете го резултатот!

Слика 12B – Зборувајќи за креативноста…

Слика 12C – Ова е поедноставно, нослатко е и на украсената маса.

Слика 13 – Храната може да се послужи на забавен начин, погледнете го овој предлог.

Слика 14 – Класичните слатки секогаш одат добро, а можете да користите ознаки како овие за украсување.

Слика 15 – Уште еден многу едноставен начин да го поставите тонот на декорацијата: обоени бонбони во контејнер што можете да ги купите во продавниците за подобрување на домот.

Слика 16А – Можете ли да ја исполните забавата со слатки кукли од прасе Пепа? Секако дека можеш!

Слика 16Б – Персонализираните шишиња со вода многу лесно се наоѓаат и изгледаат навистина слатко.

Слика 17 – Видете ја оваа супер оригинална декорирана идеја за закуска.

Слика 18 – Макароните да го претставуваат сонцето кое секогаш сјае во сценаријата од Пепа.

Слика 19 – Пуканки во украсени кешот може да ги најдете во која било продавница за забави или да ги направите по нарачка.

Слика 20 – Купки не може да недостасуваат, видете колку е едноставна и убава оваа опција.

Слика 21А- Прекрасна идеја и вкусно: саксии за сладолед со тематско пакување.

Слика 21B – Повеќе сладолед, овој пат во корнет!

Слика 22- Тортите се исто така одлични, исто како и кексите, можете да го истражите изгледот за да го составитедекорација.

Слика 23 – Ниту диносаурусот, омилената играчка на Џорџ, не бил изоставен.

Слика 24 – Мила во проѕирни контејнери, како што секогаш велиме овде: нема грешка.

Декорација за забава на прасе Пепа

Слика 25 – Таблата важи за објавување на локацијата на забавата Пепа прасе, но и за играње игри со децата.

Слика 26 – Еден од работите што Пепа Пиг сака да ги прави е пикник во паркот, каде што ги храни пајчињата. Погледнете каква одлична идеја да се илустрира ова.

Слика 27 – Боенки, лесни за наоѓање и многу едноставни за зголемување на игрите.

Слика 28 – Малите ушиња можат да бидат од неколку животни, децата ќе се забавуваат и ќе можат да сликаат.

Слика 29 – Погледнете ги баричките од кал, можете да го направите тоа со контактна хартија, на пример, и да ја залепите на подот.

Слика 30 – Свинска муцка ? Oinc oinc oinc!

Слика 31A – Едноставен и нежен совет за да го трансформирате вашиот декор во сценарио од соништата.

Слика 31B – Уште еден детал што ја прави разликата на забавата.

Слика 32 – Совет за забава на отворено што не не можете да погрешите: персонализирани комплети за забава и убав ден како позадина.

Слика 33 – Овие балонитие се совршени за оние кои не сакаат да ја полнат забавата со детали, можете да ги најдете во продавниците за набавки за забави.

Слика 34- Ознаки на знаци и налепници за деца однесете ги дома и залепете ги каде сакаат.

Слика 35 – Леле колку розево! Ако сакате вашата забава да биде хит, ова е добар совет.

Слика 36 – Играта започнува со дистрибуција на маските на бандата на Пепа!

Слика 37 – Друг предлог за забави на отворено е да поставите многу удобен шатор како овој.

Слика 38 – Многу едноставна и убава идеја: претворање на јапонски фенери во свински глави.

Слика 39 – Природните цвеќиња даваат леснотија на оваа декорација, погледнете кај Пепа на средина.

Слика 40А – Имаш ли дома чизми за дожд? Погледнете го овој многу оригинален предлог!

Слика 40B- Уште еден предлог за комплет за забава што е навистина симпатичен.

Слика 41- Роденденската капа беше целосно стилизирана за прославата, погледнете ја и ослободете ја вашата креативност.

Слика 42 – Повеќе книги и боенки за да ги забавувате најмалите.

Слика 43- Модерна и едноставно волшебна декорација, погледнете ги лалињата на масата, тортата... Совршена !

Слика 44 – Торта украсена со фондан, само вклучи некои елементи одПепа беше толку симпатична.

Слика 45 – Кој знаеше дека оваа локва со кал може да биде толку вкусна?

Слика 46 – Погледнете колку е забавно во една торта, не можеме да престанеме да бараме.

Слика 47 – Предлог за оние кои сакаат убаво торта и не знае да пече. Покријте со фондан и декорирајте со персонализирана хартија.

Слика 48 – Едноставна торта со слоеви и кукли за да го дадете последниот шмек.

Слика 49 – Двостепена торта со комплетната сцена од куќата и дворот на Пепа, каде таа си игра со Џорџ секој ден.

Исто така види: Декор за веридба: видете основни совети и 60 неверојатни фотографии

Слика 50 – Погледнете го овој неверојатен ефект! Целата декорација беше направена со торта во различни бои.

Слика 51 – Едноставна и вкусна персонализирана торта со ознака Пепа на врвот.

Слика 52 – Како да не се заљубите во оваа торта? Има три ката кои завршуваат со семејната куќа на Пепа, каде што таа се забавува со цртежите што децата толку многу ги сакаат.

Сувенири за прасе Пепа

Слика 53 – Овие кутии украсени со бонбони во боја се едноставни и убави предлози за сувенири.

Слика 54 – Чантата за сувенири може да биде од најразлични видови и ќе ја најдете подготвена се продава во партиски продавници. Погледнете го овој предлог.

Слика 55 – Во мода еподарете ги гостите со семиња или вазни со цвеќиња. Во случајот со забавата Пепа прасе, таа има сè поврзана со тоа, бидејќи таа сака да му помага на својот дедо во грижата за градината

Слика 56 – Дали сакате да поедноставите? Овие мали чанти се одлични опции и можете да ги наполните со што сакате.

Слика 57 – Персонализираниот комплет е одлична идеја да ја направите вашата декорација поспецијална .

Слика 58 – Одлична идеја со одржлив отпечаток: ткаенини кеси кои детето ќе може да ги користи долго време.

Слика 59 – Лимени конзерви, како и кеси со бонбони, се едноставни и лесно се наоѓаат идеи. Можете да го персонализирате како што сакате.

Слика 60 – Конечно, оваа кутија за сувенири за вашите гости да го однесе дома целиот шарм на вашата забава.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.