Пица вечер: како да ја направите, неверојатни совети и идеи за да се инспирирате

 Пица вечер: како да ја направите, неверојатни совети и идеи за да се инспирирате

William Nelson

Да се ​​разбереме: секогаш е одлично кога сè ќе заврши во пица, нели? Но, се разбира, во добра смисла на зборот.

Собирањето пријатели за ноќта со пица е, без сомнение, најдобриот начин да се заврши денот.

Ноќта на пица е исто така одлична идеја за прославување родендени и специјални годишнини.

Затоа во овој пост собравме специјални совети и идеи за да научите како да организирате неверојатна и неверојатна пица вечер.

Mangia che te fa bene!

Поканување на бандата

Започнете да ја организирате вечерта за пица со поканување на луѓето што ги сакате на настанот. Запомнете дека овој тип на состаноци обично се одржува дома, со малку гости, односно е многу интимен.

Наједноставниот и најочигледен начин да го направите тоа е со делење покани за вечерта на пица. Можете да се одлучите за покани онлајн, дистрибуирани преку апликации или печатени.

На интернет е можно да најдете готови шаблони за покани во кои ќе треба само да ги приспособите со вашите информации.

Совет овде е да најдете време кое е погодно за сите гости, па сите да се забавуваат заедно.

Ноќна декорација на пица

Поканите се испорачани, сега е време да ја испланирате декорацијата на вечер за пица. Совет е да се обложите на бои кои потсетуваат на матичната земја на сите пици: Италија.

Точно, пицата не бешеизмислен таму, велат дека Египјаните почнале со оваа приказна, но факт е дека токму таму рецептот го добил лицето што го знаеме денес.

Затоа, многу е вредно да се окарактеризира околината како да беше италијанска менза. За да го направите ова, имајте бели и црвени карирани покривки за маса, зелени салфетки и свеќници за да ги ставите на масите.

Друга добра идеја е табла за да ги запишете опциите за прелив за пица.

Кон светилките ја прават околината подобредојдена и поубава, покрај тоа што одлично се совпаѓаат со темата за забава, особено ако идејата е да поставите вечер за пица надвор од куќата.

Ако вашиот простор е мал, поставете посебна тезга или маса само за склопување и подготовка на пици и друга маса за гостите да можат да седнат и да ја вкусат ѕвездата на ноќта.

Ноќ на пица: додатоци и тесто

Ноќта за пица има потреба од пица, нели ? Потоа одлучете дали тестото ќе го направите дома или ќе го купите готово. Друга опција е само да ги нарачате пиците во пицерија и само да почекате да пристигне мотобојот.

Ако одлучите тестото и филовите да ги направите дома, прво тестирајте го рецептот. Не правете лице пред гостите, во ред?

Исто така, важно е да обезбедите филови и тестенини кои ги задоволуваат сите гости. Имајте опции со месо, зеленчук и разни сирења (веднаш подолу има список за да бидете инспирирани,не грижете се). Тестенините може да се направат со бело пченично брашно, интегрално брашно и различни опции за брашно, како што се брашно од наут и овесно брашно. На гостите кои се на диета ќе им се допадне разновидноста.

Понудете неколку опции за слатка пица, за да не се грижите за десертот.

Ако намерата е секој човек да го изгради својот сопствена пица, одлучете се за мали дискови, идеални за поединечни порции.

За да ја пресметате потребната количина на тесто и полнење, избројте приближно половина пица по лице, односно четири парчиња.

Идеи состојки за полнење на солени пици

 • Моцарела;
 • Горгонзола сирење;
 • Пармезан;
 • Пченка;
 • Домат;
 • Кромид;
 • оригано;
 • Брокула;
 • Ескарола;
 • Оригано;
 • Варен јајца;
 • Црни и зелени маслинки;
 • Шунка;
 • Рендано пилешко;
 • Пеперони;
 • Рендана туна;
 • канадско филе;
 • сланина.

Идеи за состојки за полнење слатки пици

 • Банана;
 • Јагода;
 • Рендан кокос;
 • Чоколадни конфекции;
 • Dulce de leche;
 • Кондензирано млеко;
 • Чоколадо за прелив.

Многу повеќе од пица

Само затоа што е вечер на пица не значи дека ќе служите само пица. Важно е да имате неколку мезе за послужување додека чекате да дојдат сите гости.

Aпредлог е да се понудат лесни мезе, за да не и се одземе апетитот на пицата. Порции кисели краставички, маслинки, кикирики и канапе се добар избор.

За пиење, советот е да имате алкохолни и безалкохолни опции. Вината (црвено и бело) добро се усогласуваат со различните додатоци за пица. Но, не пропуштајте го традиционалното пиво. Вода, сокови и безалкохолни пијалоци треба да им бидат достапни и на гостите.

60 креативни идеи за ноќ на пица за да се инспирирате сега

Дали ги запишавте сите совети? Затоа, дојдете да го погледнете овој избор на фотографии со 60 идеи за ноќни пица. Ќе се инспирирате од украси, наместени маси и разни склопови на пица, проверете:

Слика 1 – Сет за маса за вечер на пица. Карирани салфетки, свежи билки и лустери за настанот да биде уште потематски.

Слика 2 – Импровизирајте посебно катче само за да ги послужите пиците.

Слика 3 – Кога купувате филови, изберете свежи состојки, особено зеленчук.

Слика 4 – Покана инспирација за пица вечер. Пицајоло е тој што поканува!

Слика 5 – Што е со кутија пица за секој гостин? Можете да го приспособите онака како што сакате.

Слика 6 – Во секое шише различна опција за полнење за пиците.

Слика 7 – ЕденДобра идеја за мезе е да се послужат мали парчиња пица на гостите.

Слика 8 – Чија е пицата? Направете мала плоча за да го именувате настанот.

Слика 9 – Колку повеќе опции за сосови и филови, толку повеќе вашите гости ќе уживаат во пиците.

Слика 10 – Извадете ги вашите најдобри садови и прибор за јадење од плакарот за да промовирате супер елегантна вечер за пица.

Слика 11А – Поканете ги гостите сами да си направат пица. Забавата започнува таму!

Слика 11Б – Сушени домати, печурки, сирење и маслинки: што друго би додале на списокот со состојки за вечерта за пица?

Слика 12 – Оставете сè при рака за да им го олесните животот на вашите гости.

Слика 13 – Салфетките исто така доаѓаат со инспирација за пица.

Слика 14 – Комплет за ноќна пица за секој гостин, вклучувајќи дрвена табла, прибор за јадење и салфетка .

Слика 15 – Вино од едната страна, свежи билки од друга. Може ли оваа ноќ на пица да стане подобра?

Слика 16 – Што е со иновации и да им понудиме на гостите квадратна пица?

Слика 17 – Персонализирани колачиња со тема на настанот за гостите да ги грицкаат пред пицата.

Слика 18 – Еден многу шарена маса ивкусно!

Слика 19 – Кутија за пица во форма на срце. Добра опција за сувенир за роденденска забава со тема за ноќна пица.

Слика 20 – Поединечни порции пица за послужување гости со поголема разновидност.

Слика 21 – Што е со некои игри за да се направи пожива ноќта на пицата?

Слика 22 – Ако можете Сметајте на специјална рерна за да ги испечете пиците уште подобро!

Слика 23 – Ноќ на пица во дневната соба: за добра средба интимна и со малку гости.

Слика 24 – Полнења поделени во мали тегли: поголема организација и убавина во декорацијата на вечерта за пица.

Слика 25 – Што е со пиците со лице на мечка?

Слика 26 – Предјадење за сервирање пред да започне пицата .

Слика 27 – Погледнете каква одлична идеја: панел со џиновска пица во позадина. Гостите ќе сакаат да се сликаат таму.

Слика 28А – Наместо чинии, парчиња картон.

Слика 28Б – Ноќ на пица на отворено придружена со свеќи и добро вино.

Слика 29 – Предлог за сувенир за годишнината од „Пица Ноќ“.

Слика 30 – Дистрибуирајте менија со опции за врвот. Па гостите веќе размислуваат штотие сакаат.

Слика 31 – Маса само за пици. Таблата е задолжена за откривање на вкусовите.

Слика 32 – Пијалоци за придружба на пицата. За да ги задржите на идеална температура, користете кофи за мраз.

Слика 33 – Пица со тесто од тиквички: за оние кои не сакаат да ја нарушат исхраната.

Слика 34 – Поинаква слатка пица која ќе служи како десерт на вечерта на пица.

Слика 35 – Тенџере со шеги за вечерта на пица.

Слика 36 – Мали парчиња пица за послужување гости малку по малку.

Слика 37 – Со ваква маса, добредојдена и супер приемчива, вашата пица вечер ќе остане во вашето сеќавање.

Слика 38 – Декорација за вечер за пица направена со дрвен прибор за јадење. Можете да ја искористите идејата како централно парче или како светилка.

Слика 39 – Како да поделите саксии со билки и зачини на крајот од вечерта за пица?

Слика 40 – Не заборавајте да ставите добро маслиново масло на масата, на крајот на краиштата, тоа е неразделен придружник на пицата.

Исто така види: Приврзок за спална соба: совети за избор и 70 инспиративни модели

Слика 41 – Бакната во трпезаријата може да стане совршено место за сместување на садовите, состојките и другите прибори што ќе се користат на вечерта на пица.

Слика 42 – Рустикална и цветна декорација за вечерта на пица водома.

Слика 43 – Секако тортата би била обликувана како пица!

Слика 44 – Покана за вечер на пица во црно-бели тонови.

Слика 45 – Овде се издвојуваат квадратната пица и рамката со отстранливи букви.

Слика 46 – организирано и убаво презентирајте ги состојките за ноќта за пица.

Слика 47 – Комплет „склопете ја вашата пица“!

Слика 48 – Ноќ на пица во кутија за прослава за двајца, што мислите?

Слика 49 – Нежни мали срциња ја украсуваат оваа пица со моцарела.

Исто така види: Осветлување на бања: како да изберете, видови и 60 креативни идеи

Слика 50 – Декорација за пица ноќ: тематски банери!

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.