Плоча за капчиња: 65 модели, фотографии и чекор по чекор

 Плоча за капчиња: 65 модели, фотографии и чекор по чекор

William Nelson

Susplat за капчиња е разновиден, практичен и многу достапен украсен предмет за украсување на трпезариската маса. Главната функција на sousplat е да се користи под плочата, така што идеалот е што е поголем и може дури и да смести други предмети на масата. Покрај украсувањето на трпеза во секојдневниот живот, можете да користите тацни за комеморативни датуми како Божиќ, Велигден и други. Тоа е одличен начин да ја декорирате масата без да потрошите многу, а сепак да го обработите парчето со рака, ако сакате да капчиња.

Друга голема предност на sousplat е тоа што ја штити покривката за маса и може да се користи во комплет со подлошки кои треба да се додадат во декорот, покрај тоа што спречуваат лизгање на чинијата преку масата. Добро размислете за моделот што сакате да го купите или направите и комбинирајте го со парчиња што веќе ги имате дома. Препорачливо е да го следите прегледот и упатството ако никогаш не сте го направиле. Проверете ги и нашите водичи за капчиња теписи, перничиња за капчиња и централни елементи од капчиња.

Исто така види: Дрвена светилка: 60 ​​неверојатни модели и како да го направите тоа чекор по чекор

На крајот, направете го вашиот оброк, без разлика дали е ручек или вечера, многу поспецијален и попријатен со овој артикл што си го правите дома, трошејќи малку. Видете ги сите совети што ги издвоивме подолу:

65 идеи и модели на капчиња за да се инспирирате.

За да ви биде полесно да визуелизирате, одвоивме прекрасна плочка за капчиња модели кои можете да ги користите какореференца при изработка на вашите ракотворби со материјалот. Проверете:

Кругли и шарени капчиња Sousplat

Кружниот и колоритен модел е еден од најбараните, одговара на обликот на садовите. Но, има и такви кои претпочитаат други формати како што се ѕвездено, квадрат или правоаголно.

Слика 1 – Што велите за игра со националните бои на бразилското знаме? Одлично за комеморативни датуми и денови на игра.

Слика 2 – Шаблон за инспирација за црвен капчиња.

Слика 3 – Направете капчиња со капчиња со модел на подлога користејќи ја истата врвка.

Слика 4 – Обложете се на една живописна боја за да одговара на таблата со садовите. Овде има и мала капчиња подлога за чашката.

Слика 5 – Розовата е женствена и разновидна за вашиот декор.

Слика 6 – Прекрасен божиќен сет за таа посебна пригода.

Слика 7 – Друг модел на божиќна капчиња со украсни бисери.

Слика 8 – Енергична сина капчиња модел за маса за маса.

Слика 9 – Обложете се на црвено за да направите слатка за божиќната декорација.

Слика 10 – Белото капчиња е опција која одговара на секоја маса поставка, обложувајте се на оваа идеја да користите обоени садови и салфеткисет.

Слика 11 – Друга опција е да правите игри со различни бои, така што ќе имате шарена и забавна маса.

Наместо да се обложувате на една боја, разграничете ја масата со различни нијанси за секоја позиција на чиниите на масата.

Слика 12 – Сина капчиња опција со мали шолји од врата.

Слика 13 – Обложете се на необичен формат за вашата масичка за чај, оваа го следи онаа на убава ѕвезда со жолтеникава врвка. 0>

Слика 14 – Разнобоен сет од капчиња за чаши со виолетова, розова, жолта, сина и водено зелена.

Слика 15 – Модел на капчиња со капчиња во водена зелена боја.

Слика 16 – Изберете различни нијанси на сина боја за да одговараат на вашите садови и салфетки.

Слика 17 – Совршено за попладневен чај и кафе: ја штити масата и сепак е многу елегантен. Овде се совпаѓа дури и со вазната со цвеќиња.

Слика 18 – Плоча со капчиња во виолетова и јоргована боја за вашиот дом.

Слика 19 – Розовата е женствена боја и секогаш добредојдена. За да завршите, на чинијата беше наредено прекрасно хеклано цветче.

Слика 20 – Сина капчиња плочка на основа за чинијата и салфетка што одговара на играта.

Слика 21 – Прекрасна игра со розова и сина плочабебе.

Слика 22 – Сина капчиња Sousplat за трпезариска маса во комбинација со вазна.

Слика 23 – Друга трендовска боја која привлекува внимание на масата е зелената.

Слика 24 – Поголемите точки можат да направат слатка со повеќе детали и цртежи.

Слика 25 – Темно виолетова Sousplat за надворешна дрвена маса.

Слика 26 – Трезната нијанса на тегет совршено се комбинира со разнобојниот плацет полн со принтови.

Слика 27 – Сина плочка со украсни салфетки и цвеќиња.

<0 0>

Слика 28 – Нежна и елегантна капчиња во јоргован Sousplat за масата.

Слика 29 – капчиња во разнобојна игра.

Слика 30 – Темната чинија е одлична опција за маса со бела покривка за маса.

Слика 31 – Користете ја природната боја на конецот за да одговарате на други украсни предмети.

Слика 32 – Сина и црвена во неверојатна комбинација.

Слика 33 – Модел на розова капчиња за трпезариска маса.

Слика 34 – Плоча за капчиња со нежен допир за масата.

Слика 35 – Користете шарен раб за вашата чинија да биде уште поубава.

Слика 36 – За оние кои се љубители на бобинки: модел на сосплата одкапчиња во форма на лубеница.

Овојот или животинскиот облик е совршен за маса со деца, тие го сакаат предметот и оброкот може да биде многу повеќе забава .

Слика 37 – Sousplat капчиња со природен врв.

Слика 38 – Различен формат од традиционалната тркалезна плоча.

За да избегате од класичниот круг, користете различни формати за да ја составите вашата плоча, според овој украсен пример.

Слика 39 – Направете игра со различни бои , овде се користени жолта и сина боја.

Слика 40 – Каклана плочка со природен тон на жици.

Слика 41 – 50 нијанси на сино за вашето капчиња.

Слика 42 – Комбинирајте го тонот на бојата на sousplat со вашите садови

Слика 43 – Љубовта е во воздухот: sousplat модел во облик на срце.

Донесете повеќе романса на масата со овој формат.

Слика 44 – Цвеќиња на главата: тие даваат повеќе живот во секоја средина.

Слика 45 – Кружниот модел е секогаш успешен.

Слика 46 – Украсете ја вашата страна за шиење и создадете ремек-дела.

Слика 47 – Користете различни бои за да направите различна табла.

Слика 48 – Комбинирајте ја плочата со американска игра по ваш избор.

Слика 49 – Модел накапчиња чаршав со салфетка.

Слика 50 – Направете неверојатен ефект со двојната игра.

Слика 51 – Ефектите на градиент се диференцијал за парчето.

Слика 52 – Деталот што ја прави сета разлика во парчето.

Исто така види: кујнски тапети

Слика 53 – Друг модел во познатата тифани сина боја.

Слика 54 – Со спирала обликот .

Слика 56 – Модел со сина капчиња.

Слика 57 – Зелена плочка за капчиња за да го надополни вашиот декор.

Слика 58 – Направете разнобојна чинија со различни бои на конци.

Слика 59 – Прекрасна виолетова плоча полна со детали во дизајнот.

Слика 60 – Квадратна хеклана плочка за да има како референца .

Слика 61 – Сет од розова и жолта плоча.

Слика 62 – Модел со капчиња со сина плочка на прекрасна маса со цвеќиња.

Слика 63 – Направете го попладневниот чај попријатен со плочка за шолја и чајник.

Слика 64 – Розово капчиња Sousplat за женствена и нежна маса.

Квадрат хеклан сос послужавник

Квадратниот и правоаголниот модел се разликува од класичниот кружен модел, како што е прикажано на примерот подолу:

Слика 65 – Покрај традиционалниот тркалезен модел, послужавник со капчињаквадратот е исто така опција за ставање на масата.

Како да капчињата со капчиња чекор по чекор

Сега кога ги видовте сите овие референци, видете како да направите прекрасни капчиња со капчиња со видеа со упатства чекор-по-чекор. И ако сте почетник во уметноста, запознајте се со совети за почетници во капчиња.

1. Како да направите капчиња за капчиња чекор по чекор

Погледнете во овој лесен чекор по чекор, како да направите капчиња со капчиња со помош на професорот Симон чекор по чекор

Гледајте го ова видео на YouTube

2. Направете сами како да направите игра со капчиња дома

Гледајте го ова видео на YouTube

3. Уште еден туторијал кој ве учи како да направите капчиња sousplat

Погледнете го ова видео на YouTube

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.