Почувствуван Дедо Мраз: како да го направите тоа чекор по чекор и 50 инспиративни фотографии

 Почувствуван Дедо Мраз: како да го направите тоа чекор по чекор и 50 инспиративни фотографии

William Nelson

Идеите на Дедо Мраз за новогодишна декорација не изостануваат. Но, ако има некој што се истакнува, тоа е филцот Дедо Мраз.

Супер симпатична, оваа верзија на Дедо Мраз може да се користи на различни начини во декорацијата, почнувајќи од едноставен украс за елката до божиќниот венец . врата.

И погодете што? Овој пост овде е полн со совети, идеи и упатства за да научите како да направите Дедо Мраз од филц. Дојдете, проверете.

Совети за правење Дедо Мраз од филц

Имајте шаблон

Пред да почнете да го правите Дедо Мраз од филц, многу е важно да имаш еден шаблон рачно.

Освен ако не црташ многу добро со слободна рака, шаблонот ќе ти го насочи ударот така што обликот на Дедо Мраз ќе излезе како што се очекуваше.

Има десетици стотици Дедо Мраз claus калапи на интернет и сите тие служат за изработка на верзијата со филц.

И не треба ни да ја испечатите. Само нежно ставете лист хартија на мониторот на компјутерот и повлечете ја линијата.

Додајте слатки детали

Дедо Мраз е симпатичен и убав сам по себе, но сè може да биде уште подобро, не дали мислиш?

За ова, советот е да му додадеш детали на добриот старец, како чаши, цвеќиња и овошје на капата или некој додаток во рацете.

Вејл може дури и завршете ја сцената со правење ирваси од филц, ѕвезди или самата елка.

Пробајте други материјали

Филмотне мора да се користи сам, можете да го користите за вметнување други материјали во композицијата, играјќи си со различни текстури.

Ако сакате порустикален Дедо Мраз, на пример, користете ткаенина од јута заедно со филцот.

За пошик Дедо Мраз, вреди да се додаде некоја пософистицирана ткаенина, како што е сатенот.

Играјте си со боите

Класичните бои на Божиќ и Дедо Мраз Клаус се црвени, зелени, бели и златни.

Но, не мора да се ограничувате само на нив кога правите Дедо Мраз од филц. Обидете се, на пример, да комбинирате бои како сина, розова, жолта, портокалова и различни нијанси на зелена.

Овој совет одлично функционира во креативни, весели и модерни новогодишни украси.

Како да направите тато се чувствува како Дедо Мраз

Погледнете пет видео упатства за тоа како да направите дедо мраз од филц. Само играјте:

Како да направите голем филц на Дедо Мраз

Првиот туторијал за Дедо Мраз од филц е супер добро завршен голем модел кој може да се користи на различни начини во декорацијата. Шаблонот е во описот на видеото. Гледајте и дознајте го целосниот чекор по чекор:

Гледајте го ова видео на YouTube

Како да направите украс за Дедо Мраз

Советот сега е како да направите мини Дедо Мраз да го користиш како украс како што ти одговара. Придружува мала кука која исто така ви овозможува да ја закачите на вратата, на дрвото, меѓу другите места. само дајпогледнете го туторијалот:

Погледнете го ова видео на YouTube

Како да направите седен Дедо Мраз од филц

Како е сега верзијата за седење на Дедо Мраз? Ова е идејата на следниот туторијал. Ќе научите како да направите седен Дедо Мраз со раширени раце што може да прегрне растение во саксии, шише или кој било друг предмет што сакате да го истакнете. Всушност, овој филц модел на Дедо Мраз е одличен и за подарување. Погледнете го чекор-по-чекор во следното видео:

Погледнете го ова видео на YouTube

Како да направите Дедо Мраз за врата

Знаете дека идеја да пробате нови бои во составот на Дедо Мраз од филц? Таа е одлично применета во ова упатство. Совет тука е да направите Дедо Мраз за украсување на вратата (или ѕидот) во необични бои, како розова, на пример. Погледнете го упатството подолу и научете како да го направите тоа:

Гледајте го ова видео на YouTube

Како да направите Дедо Мраз од филц за венец

Божиќ тоа е Божиќ има венец, нели? А филцот Дедо Мраз е одличен избор за составување на ова украсно парче. Во следното упатство ќе научите лесен и брз модел за правење. Само погледнете:

Гледајте го ова видео на YouTube

Исто така види: Како да се засади пиперка: видете ја идеалната почва, совети и чекор по чекор

50 идеи за филц на Дедо Мраз што ќе ве инспирираат

Сакате повеќе идеи за Дедо Мраз од филц? Потоа погледнете го изборот на слики подолу и инспирирајте се:

Слика 1 –Го почувствува Дедо Мраз покрај неговиот неразделен придружник, ирвасите.

Слика 2 – Мини го почувствува Дедо Мраз да го украси дрвото, вратата или да создаде прекрасни висечки украси.

Слика 3 – Еве, идејата беше да се направи филц Дедо Мраз во форма на ѕвезда: два божиќни симболи во еден.

Слика 4 – Што велите за голем Дедо Мраз од филц за да ја украси бонбоната чизми? Клаус за вратата полна со детали и оригинални бои.

Слика 6 – Мини го почувствува Дедо Мраз во форма на супер слатка ѕвезда за да се закачи на дрвото.

Слика 7 – Еве, советот е да направите филц Дедо Мраз во форма на мала торбичка.

Слика 8 – Мини филцот Дедо Мраз може да се користи и за украсување на кутијата за подароци.

Слика 9 – Убава мала алишта сето тоа е направено со мини Дедо Мраз од филц.

Слика 10 – Барате инспирација за украсување на новогодишна елка? Потоа направете Дедо Мраз од филц.

Слика 11 – Дали има модерен и минималистички Дедо Мраз од филц на влезот од вашата куќа?

Слика 12 – Го почувствува Дедо Мраз за врата. Но, можете да го користите и во други делови од куќата.

Слика 13 – Сега тука, советот е да направите едноставен филц Дедо Мраз на кој ќе се залепите намала торбичка, исто така направена од филц.

Слика 14 – Дедо Мраз од филц и волна: уживање за елката.

Слика 15 – Мал и едноставен филц го направи Дедо Мраз за да претстави посебни луѓе.

Слика 16 – И што мислите за оваа идеја? Почувствуван Дедо Мраз во матриошка стил.

Слика 17 – Голем филц Дедо Мраз во две верзии: традиционален во црвено и помодерен во бело.

Слика 18 – Дедо Мраз добри вибрации за уживање во Божиќ!

Исто така види: Роденденска маса: што да ставите, совети за составување и 50 убави идеи

Слика 19 – направени Божиќни топки од филц и украсен со Дедо Мраз и ирваси.

Слика 20 – Идеја за фетиран Дедо Мраз за венец во разигран и забавен формат.

Слика 21 – Дедо Мраз или џуџиња?

Слика 22 – Го почувствував Дедо Мраз до врата. Златните светки ја гарантираат осветленоста што датумот ја заслужува

Слика 23 – Излезете од шаблонот и направете сина и сребрена филц Дедо Мраз.

Слика 24 – Погледнете ја оваа друга кул идеја! Овде, Дедо Мраз направен од филц имаше облик на бор.

Слика 25 – Дедо Мраз направен од голема филц за да се залепи на површината по ваш избор .

Слика 26 – Супер пријателски, ова дуо Дедо Мраз од филц е совршено за украсување на пакување подароци

Слика 27– Што мислите да направите уметничко дело со филц Дедо Мраз?

Слика 28 – Мини филц Дедо Мраз во најкласичен стил за Божиќен декор на домот дрво.

Слика 29 – Можете да направите низа светлина со филцот мини Дедо Мраз.

Слика 30 – Допир на сиво за да го направи филцот Дедо Мраз помодерен.

Слика 31 – Со Дедо Мраз можете да направите и ирваси , снежни луѓе, колачиња и стапчиња од филц.

Слика 32 – Татко и мајка направени од филц за да создадат новогодишна декорација во ретро стил.

Слика 33 – Дедо Мраз што танцува за да го оживее вашиот Божиќен декор

Слика 34 – Сега овде, Дедо Мраз од филц ја украсува капата.

Слика 35 – Дедо Мраз од филц, едноставен и лесен за правење за украсување на вратата.

Слика 36 – Дедо Мраз направен од филц и ЕВА: два едноставни и евтини материјали.

Слика 37 – И малку музика оди добро, нели?

Слика 38 – Мини Дедо Мраз да ја наполни елката со слаткост.

Слика 39 – Почувствуван Дедо Мраз за украсување на вратите и прозорците од куќата. : креирајте убави и различни модели еден од друг.

Слика 41 – Почувствуван Дедо Мраз лесно се правиДекорација на влезната врата.

Слика 42 – Дедо Мраз со фанки чувство за да одговара на декорација од ист стил.

Слика 43 – Дедо Мраз изработен од филц со капи во боја.

Слика 44 – Мини Дедо Мраз од филц во декорација на рамката. Но, тој може да биде на друго место.

Слика 45 – Дедо Мраз направен од филц за венец во друштво на мајката клаус.

Слика 46 – Идеја за филц Дедо Мраз за оние кои не знаат да шијат. Само залепете го!

Слика 47 – Дали размислувавте да ја декорирате градината со филц Дедо Мраз?

Слика 48 – Почувствуван Дедо Мраз за врата, венец, елка, итн, итн, итн…

Слика 49 – Во времиња на КОВИД дури почувствува дека Дедо Мраз носи маска.

Слика 50 – Овој рустикален филц Дедо Мраз во друштво на мама Мраз е едноставно шармантен.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.