Роденденска тема: возрасни, машки, женски и фотографии за инспирација

 Роденденска тема: возрасни, машки, женски и фотографии за инспирација

William Nelson

Содржина

Дувањето свеќи не е само за деца! Има многу возрасни кои сакаат да го прослават својот роденден со се што имаат право, вклучувајќи ја и роденденската тема.

Затоа, во денешната објава донесовме серија идеи за теми за родендени за возрасни за вас да се инспирира од. Само погледнете.

Тема за роденден за возрасни: совети за избор

Возраста не е проблем

Без разлика колку години имате, роденденската забава мора да го има вашето лице .

Затоа, не ја ограничувајте темата мислејќи дека ќе биде надвор од стандардните или детски. Ова е ваш момент, дозволете си да екстраполирате и да се забавувате. На крајот на краиштата, токму за тоа постојат роденденските забави.

Вреднете ја вашата личност и вашите допаѓања

Изберете ја роденденската тема врз основа на вашите допаѓања и вашата личност, немојте само да одите по тема која е во мода.

Вашиот роденден е исто така можност да ги нагласите вашите карактеристики, вредности и личност. Не плашете се да бидете креативни и оригинални.

Направете финансиски план

Не го занемарувајте финансиското планирање на забавата. Во спротивно, кога ќе заврши забавата, ризикувате да седите и да плачете поради куп долгови.

Бидете реални и направете ја забавата според вашите услови. Доколку е потребно, намалете ја листата на гости или размислете за забавата дома.

Идеизабавете, уживајќи во друштвото на пријателите додека се грижите за нејзината убавина.

За да го направите ова, обезбедете крпи, бањарки и производи за убавина. Вреди да ангажирате професионалец во областа, како козметичар за правење маски за убавина, фризер кој ќе се грижи за моментите, па дури и масер кој ќе ја затвори забавата со златен клуч.

На менито, претпочитајте лесна и здрава храна, како што се јогурти, природни сокови, смути, овошни салати, природни грицки, мафини, меѓу другото.

40. Фраза за инспирација на партијата СПА

41. Индивидуални комплети за убавина за гости.

42A. Што е со час по јога?

42B. Да се ​​грижи за телото и умот!

43. Потоа, хидрирај го телото со природен сок

44A. Поставената маса може да биде многу опуштена.

44B. Но, сепак, елегантна.

45A. Светлите бои се добар избор за роденденската тема SPA.

45B. И за крај на денот, здравица со пенливо вино.

Теми за родендени за возрасни

Ретроспектива

Што е да бидете тема на забавата самите? Тоа е истата идеја овде! Ретроспективната тема е начин да ја раскажете својата приказна и вашите моменти преку фотографии, видеа и лични предмети.

Мексиканска ноќ

Начос, тортиљи, гвакамоли и . зошто да не, многу текила! Темата на мексиканската ноќ е културно потопување во земјата со типична храна и пијалоци, како и декорација полна со бои и кактуси.

Филмови, серии и цртани филмови

Што мислите за претворање на вашиот омилен филм, серија или цртан филм во роденденска тема?

Исто така види: модели за трпезариска маса

Темите како Хари Потер, Змејската пештера, Клучеви, Симпсонови и класичните филмови инспирирани од бајките, хероите и хероините се само некои од можностите.

Патување

Ако сакате да патувате и да го гледате светот, тогаш обложувајте се на забава со тематика за патување. Украсете со мапи, авиони, пасоши и познати знаменитости како Ајфеловата кула, египетските пирамиди и Христос Спасителот. Уживајте и покажете ги вашите фотографии од патувања и авантури.

Хипи забава

Мир и љубов е темата на хипи забавата. Облечете ги панталоните со ѕвоно, ставете цветна дијадема на главата и танцувајте многу во ритамот на 60-тите и 70-тите. Оваа тема сè уште има простор за многу бои, психоделични слики и мистични елементи, како што се темјан и свеќи.

Вина исирења

Советот овде е за секој кој бара шик и интимна роденденска забава. Направена за неколку гости, забавата на тема вино и сирење е совршена за разговор и слушање амбиентална музика.

Декорацијата со рустикален и софистициран допир е најдобрата опција.

Празници и комеморативни датуми

Ако имате роденден блиску до комеморативен датум, како што се Божиќ, Велигден, карневал, Феста Јунина или Ноќта на вештерките, обидете се да ја комбинирате темата на забавата со овие прилики. Забавно е и на вашите гости им нуди двојна прослава.

Машки роденденски теми

Омилени пијалоци

Вашите омилени пијалоци може да станат темата на забавата. Пивото, вискито, џинот, па дури и виното стануваат позадина за годишнината. Покажете етикети, шишиња и, се разбира, послужете придружни што одговараат на избраниот пијалок.

Дивиот Запад

Рустичната атмосфера на дивиот запад е уште една тематска опција за машките роденден. Во декорацијата, елементи кои потсетуваат на каубојски и бенг бенг филмови, покрај претставата на сушноста на пустината. Не може да изостане шанкот, особено традиционалната мала врата со стариот западен изглед.

Поставете баран постер (може да биде фотографија од роденденското момче), повикајте го шерифот и девојките од градот.

Спорт

Ништо помажествено од роденденска забава со спортска темаСпорт. Тимот на срцето е една од омилените идеи, но можете да одите понатаму и да го прославите роденденот со некој друг вид спорт што сакате да го практикувате. Тоа може да биде пливање, одбојка, трчање, бокс, меѓу многу други опции.

Женски роденденски теми

Модата и познатите брендови

Девојките сакаат светот на модата и сон за дизајнерски брендови и висока мода. Па зошто да не го однесете овој моден универзум на роденденската забава? Можете да изберете омилен бренд, како Шанел или Луј Витон, на пример. Изберете палета на бои што се поистоветува со брендот и внесува софистицирани елементи во декор.

Бајки

Дали отсекогаш сте сакале да бидете принцеза или супер хероина? Затоа уживајте во вашата роденденска забава за тоа. Имате многу инспирација за ликови за да изберете.

Сакате повеќе идеи за роденденски теми? Потоа погледнете ги следните слики:

Диско

Неверојатниот свет на диско е одлична роденденска тема за возрасни, особено затоа што е супер носталгична и во зависност од вашата возраст, може да ве натера повторно да доживеете посебни моменти.

Во декорот, користете светли елементи во сребрени тонови и не заборавајте на подиумот за танцување, кој мора да го имате.

01A. Диско роденденска тема со примеси на женственост во декорот.

01B. На поставената маса, многу сјај ирелаксација.

01C. А крофните ги радуваат сите!

02A. Овде, традиционалниот светлосен глобус доби цветна верзија.

02B. А на главната маса цвеќињата делат простор со сребрениот сјај

03. Кула за пијалоци во стил на диско

04. Маса за торти за диско забава. Слатките одговараат на боите на забавата

05A. Совршена фото-заднина!

05B. Повикајте ги гостите и забавувајте се на патеката.

Дегустација на пиво

Светот на пивото е во доказ и ова е можеби добра тема за машка роденденска забава (идеата можат да ја искористат и девојчињата, нема проблем).

Исто така види: Едноставна и евтина детска забава: 82 едноставни идеи за декорација

За да го направите ова, организирајте различни видови и брендови на пиво за дегустација и не заборавајте да ги придружувате предјадењата.

06А. Само за возрасни!

06B. Понудете и разговарајте за различните видови пиво.

07A. Кофата за мраз ги чува пијалоците точно.

07B. Таблата за ладни производи прави сè подобро!

08. Темата за дегустација на пиво е лицето на рустикална забава на отворено

09. Дури и тортата може да биде тематска

Забава на базен

Дали имате роденден во лето? Затоа, не ја пропуштајте можноста да направите забава на базен или подобро кажано забававо базенот. Идејата овде е да се забавувате во вода среде колоритен, свеж и весел декор. Користете балони и плови за украсување и пијалоци за освежување на гостите.

10A. Забава на базен: роденденска тема за одлична девојка

10B. Тоа е забава!

11. Најдоброто место за пијалоци: внатре во бовата!

12A. Монтирајте го барот покрај базенот за да не пропуштите ниту еден момент од забавата

12B. Шарените столчиња ја комплетираат роденденската тема за возрасни.

13A. Има ли нешто подобро за забава покрај базен од сладолед?

13B. И ако тие доаѓаат во форми на обоени животни, уште подобро!

Пица

Љубовниците на пицата, вие сте на ред. Оваа тема за роденден за возрасни е совршена за интимни домашни забави.

На менито, понудете разновидни вкусови на пица или, доколку сакате, ангажирајте производител на пица и склопете ги пиците на лице место според вашите гости преференции.. Ќе биде успешно!

14. Вазите со босилек и домати се дел од декорацијата на роденденската забава на тема пица

15. Направете персонализирано мени што ќе го ставите на табелите

16A. Таа мала италијанска атмосфера во мензата преовладува!

16B. Свежиот зеленчук ја остава декорацијата миризлива, убава ишарени

17. За пијалоци, обезбедете кофа со мраз

18. А кога ќе дојде време да се збогувате, понудете вазни со ароматични билки како сувенир за роденденот на возрасните

Розе злато

Бојата на темата на моментот е Розе Голд, тон кој меша злато со остарена роза. Бојата е совршена за роденденски забави за девојки и може да биде или главна тема или дел од друга тема, како кино на пример. Инспирирајте се од идеите:

19A. Балони и садови од розе злато за да се приклучат на темата за забава

19B. Цветовите исто така влечат за боја

20A. Темата од розово злато е одлична и за елегантни и софистицирани забави.

20B. Трпезата со овошје и филета беше преубава со украсот од розе злато

21A. Мебелот од розе злато го решава декорот на забавата

21B. Колачињата земаат импулс и следат во иста боја

21C. Розеви бакнежи!

Земја

Рустик и со чувство на селска куќа, забавата со селска тема може да има женски или машки допир. Декорот вклучува елементи во рустикален и винтиџ стил. Храната и пијалоците исто така треба да бидат расположени за селските забави.

22. Селска облека за роденденското момче да влезе во темата за забава

23A. Рустикален домашен декорполе

23B. Винтиџ допирот е уште еден диференцијал на оваа тема

24. Малата лента не може да се изостави

25A. Скара одговара на темата за земја

25B. Не заборавајте на прилозите

26. Добро оди и допирот на елеганција!

Оскар

Сега кој бара премин е црвениот тепих на гламурозната забава за Оскар. Оваа тема е барање за вљубените во киното. Може да се одлучите за филмови кои ја одбележаа историјата на Оскарите или да направите општ преглед на забавата, прикажувајќи неколку наслови.

27A. Забавата со тема Оскар мора да биде црно-златна.

27B. И класичната фраза…

28. Направете вашите гости да се чувствуваат како холивудски ѕвезди

29. На маса, елеганција и гламур

30. Фигурина со џиновска големина

31. Како да им понудиме на гостите ретроспектива на последниот Оскар?

Tutti Frutti

Темата за забава на Tutti Frutti е слатка, шарена и весела. Декорацијата се врти околу плодовите што го сочинуваат овој вкус кој е толку ценет ширум светот. Грозје, ананас, портокал, лубеница, киви и што друго сакате да ставите на списокот.

Покрај тоа што се дел од декорот на забавата, овошјето е и дел од менито, кое носи многу вкус и освежување.<1

32. покана за забаваРоденденска честитка со тема Фрути

33. Балоните во форма на овошје се незаменливи

34A. Релаксацијата исто така зборува многу во оваа тема за роденден за возрасни

34B. Хартиени чинии со тема за забава

34C. Цветовите ја комплетираат шарената декорација

35. Сладолед со вкус... тути фрути, се разбира!

36A. А тортата? Овошје исто така!

36B. Дури и ако е фластер

Ноќи во Хавана

А да го внесете карипскиот ритам и атмосфера на вашата забава? Ова е одлична роденденска тема за возрасни, без разлика дали е машко или женско. Декорацијата вклучува многу овошје и цвеќиња, како и типични елементи на Хавана, како кубански пури (може да бидат чоколадни, добро?) и сламени капи. Пијалоците и грицките исто така треба да бидат тематски.

37. Роденденска тема во Хавана: забава во латино ритам

38A. За јадење, рендано месо со добро зачинет винегрет.

38B. И да се напие традиционално мохито кое има многу нане

39A. Земи додаток и забавувај се!

39B. Кафе пури

39C. И сламени капи за комплетирање на декор

SPA

Дали некогаш сте размислувале да направите релакс забава? Тоа е советот овде: девојка за роденденска тема на СПА. Идеален за славење во ритам

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.