Розово злато: научете како да ја користите оваа боја во декорацијата во 60 примери

 Розово злато: научете како да ја користите оваа боја во декорацијата во 60 примери

William Nelson

Одвреме-навреме внатрешната декорација изненадува со нов тренд. А ѕвездата на моментот се вика Роуз Голд. Тонот е комбинација од металик злато и застарена роза, што резултира со нешто слично на бакар, но многу помодерно, елегантно и софистицирано.

Модата на Rose Gold започна во Европа, но за кратко време веќе беше во американска територија. Современата карактеристика на бојата го прави Rose Gold да се издвојува во различни предлози за декорација, особено скандинавски, индустриски и минималистички. Од тонот имаат корист и романтични предлози.

Користењето на розово злато во декорацијата не е тешко. Но, за да не погрешите, важно е да обрнете внимание на некои детали. Проверете го секој од нив во списокот подолу:

Како да го користите розовото злато во декорацијата

1. Неутрални тонови

Модерниот и елегантен ефект што Розе Голд го предизвикува во околината е уште поочигледен со употребата на неутрални тонови во основата на декорацијата, особено бела, црна или сива.

Комбинацијата на Rose Gold и бело е чиста, елегантна и малку романтична. Миксот на Rose Gold и црна ја носи атмосферата со личност и софистицираност, но дуото треба да се избегнува во мали соби. Сега ако идејата е максимално да се подигне модерната карактеристика на Rose Gold, користете ја во комбинација со сива боја.

Најмрачните и најзатворените тонови насините се исто така добар придружник за розово злато, како и посветлите нијанси на роза, како што се антиката или чајот.

2. Детали и додатоци

Најчестиот начин да се вметне розово злато во декорацијата е во деталите. Светлосни тела, рамки, жичени парчиња, потпори, куки, апарати, тенџериња, тави, накратко, каде и да мислите дека треба.

Во средини како што се кујната и бањата, Rose Gold може да се користи на славини и други метални додатоци

3. Мебел

За оние кои не се плашат да бидат одважни во декорацијата, можете да го искористите розовото злато за мебел како што се столици, маси и табли, на пример. Сепак, овој тип на комбинација носи повеќе визуелно влијание врз околината и треба да се користи со здрав разум и умереност.

4. Во секој агол од куќата

Розе златото е демократско и може слободно да се користи во секоја просторија од куќата, од главната спална соба до сервисниот простор, поминувајќи низ бањата, кујната, дневната соба и малиот бебе соба. За секој од овие простори има додаток или детал кој совршено се вклопува, можете да се обложите.

60 идеи за средини кои користат розово злато во декорацијата

Едноставни за употреба, но со ефект Неверојатна визуелност, Rose Gold не штеди модерност, стил и елеганција во декорот. Ако сакате да бидете инспирирани од неверојатни проекти кои се обложуваат на тонот како предводник на декор, погледнете ги сликите подолу. тие ќе тимаѓепсува:

Слика 1 – Во оваа кујна, Rose Gold се појавува во задниот дел од кабинетот, истакнат со LED осветлување.

Слика 2 – Нозе столици и светилки во иста нијанса, розово злато, вклучително и црно за да се донесе луксуз во околината.

Слика 3 – Овде, Rose Gold пристигнува меѓу светилки и помага да се состави чист и романтичен декор.

Слика 4 – Детал што ја прави сета разлика: во оваа соба, модерните тонови добиваат придружба на Розе злато.

Слика 5 – Едноставната дрвена полица може да добие поелегантен изглед со фризовите во розово злато.

Слика 6 – Бања за да зрачи софистицираност: ѕидот од бел мермер е зајакнат со детали во розово злато.

Слика 7 – Во оваа бања, Rose Gold е скриен на полицата под кабинетот.

Слика 8 – За да ја направите околината пошармантна, споредна маса Rose Gold.

Слика 9 – Што е со решетката во розе злато? Гламурозно!

Слика 10 – Индустриската декорација е пософистицирана со детали во розово злато; на сликата, тонот доаѓа во нишите и рачките.

Слика 11 – Маса за облекување полна со стил и гламур со детали во розово злато; забележи ја правилната комбинација на тонот со неутралните бои.

Слика 12 –Елегантна и модерна верзија на стариот и добро познат абажур.

Исто така види: Настрешница: што е тоа, типови, предности и 50 фотографии за инспирација

Слика 13 – Розеното злато го подобрува секој агол од куќата.

Слика 14 – Сивата бања се обложи на употребата на розово злато во металите и беше во право.

Исто така види: Планови на куќи: модерни проекти од кои можете да се инспирирате

Слика 15 – Мебелот од розово злато во оваа кујна беше комбиниран со доминантната бела боја во остатокот од просторијата.

Слика 16 – Совршена спојување помеѓу софистициран црн мермер и гламурозно розово злато.

Слика 17 – За да се придржувате до трендот на розово злато без да го менувате декорот на куќата, инвестирајте само во нови рачки со тонот.

Слика 18 – Ѕид со точкести отпечаток во розово злато; за да се заврши идејата, некои предмети во ист тон.

Слика 19 – Масичката за кафе Rose Gold беше украсена со други мали предмети во тонот.

Слика 20 – Дали правите забава? Значи, што мислите за вметнување на Rose Gold во декор? Започнете со приборот за јадење

Слика 21 – Розе злато не се издвојува само кај металите, туку и кај стаклените предмети.

Слика 22 – Стол од розово злато за да ги направи вашите моменти на одмор полуксузни.

Слика 23 – Белата трпезарија доби елегантни розови златни допири.

Слика 24 – Погледнете како не ви треба многу за да се намести Rose Goldнагласи? Едноставната решетка за плакарот станува посебен дел од декорот со тонот.

Слика 25 – Овде, белите соби се поделени со стаклената врата во Розата Златен тон

Слика 26 – Модерната и минималистичка спална соба го најде својот врв со помошната маса од Rose Gold

Слика 27 – Ги знаете оние секојдневни предмети што немаат голема вредност во декорот? Обидете се да ги користите во тонот на Rose Gold! Никогаш повеќе нема да ги гледате на ист начин.

Слика 28 – Комбинирајте го корисното со пријатното, модерното, убавото, софистицираното…

Слика 29 - Розето злато може да го направи тој момент на здрав живот попрефинет и шармантен.

Слика 30 – Огледало од розово злато и метали: можеби изгледа како едноставна интервенција, но погледнете како тонот го подига расположението во бањата.

Слика 31 – Мал, но шармантен: овој мини фрижидер со детали во розово злато дава огромен придонес во декорацијата на гурманскиот балкон.

Слика 32 – И што се мислеше да биде само тезга со едноставни табуретки, таа стана главен елемент на декор.

Слика 33 – Ништо како металните тонови за да се подобри софистицираноста на мермерот.

Слика 34 – Не знаете која боја да вметнете помеѓу црно и бело? Погледнете го Rose Gold таму, обложувајте се на него.

Слика 35 –Во оваа сива кујна, Rose Gold разговара со најблискиот тон, тонот на дрвото.

Слика 36 – Различен по тон, големина и формат: како да не се погледне тоа?

Слика 37 – Оддалечувајќи се од употребата на Rose Gold со црно-бело, предлогот овде е да го вметнете тонот до темно сината боја.

Слика 38 – Розето злато носи романтизам и деликатес во оваа соба со неутрални тонови.

Слика 39 – И што мислите да го комплетирате вашиот кујнски декор со котел како овој? Луксуз!

Слика 40 – За оние кои сакаат нешто дополнително, може да се одлучат за кревет од розе злато, како оној на сликата; овде, тој беше комбиниран со нијанси на бело и сино.

Слика 41 – Погледнете колку шармантните тави од Розе Голд се совпаѓаат со деталите на шпоретот.

Слика 42 – Елегантна и со добро обележани линии, оваа софа во розе злато е прилично парче во декор.

Слика 43 – Рамка со букви од розово злато; имајте предвид дека тонот многу добро се усогласува со другите нијанси на роза, особено со посветлите и позатворените.

Слика 44 – Розе Голд е издаден и за бебето соба.

Слика 45 – Дури и во мали детали, Rose Gold изненадува.

Слика 46 – Привлечете уште повеќе внимание на вашите растенија во саксии со aПоддршка од розово злато.

Слика 47 – Донесете ја осветленоста и софистицираноста во кујната со светилките од Розе злато.

Слика 48 – Трезната кујна доби женственост со деталите од розово злато.

Слика 49 – Кога користите розово злато во детали, само користете тоа; употребата на други бои може да ја засени убавината на тонот и да го збуни декорот.

Слика 50 – го добивате тој допир на софистицираност што недостасуваше во индустрискиот декор користење на розово злато.

Слика 51 – Розето злато, и покрај тоа што е металик, сè уште е добредојде и пријатен тон.

Слика 52 – Оваа када од розово злато е луксуз; тонот сè уште се појавува на славината, на рачките, на рамката и на светилките.

Слика 53 – Ако сакате да инвестирате во средина со најновите трендови во боја во декорацијата, потоа одете со белата, црната, сивата и розово злато.

Слика 54 – Но, ако намерата е да се создаде чиста и деликатна средина, не грижете се, не грижете се, розовото злато исто така функционира многу добро во овој предлог.

Слика 55 – Розово злато во декорација на шармантна и женствена кујна.

Слика 56 – Дури и во најслатките предлози за декорација, Rose Gold се покажува како одлична опција, особено кога идејата е да се избегне очигледното .

Слика 57 – Поа, розово злато, геометриски форми, жицаи неутрални тонови: кој од овие трендови на декорација би го однеле во вашиот дом?

Слика 58 – Создадете визуелни линии со розово злато; погледнете колку е интересен ефектот.

Слика 59 – Не е доволно да се биде розово злато, тој мора да има оригинален дизајн, исто како овие столчиња.

Слика 60 – Урамнотежена и елегантна комбинација помеѓу розово злато и злато.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.