Сирена забава: 65 идеи за украсување со темата

 Сирена забава: 65 идеи за украсување со темата

William Nelson

Ако навистина постојат, не можеме да кажеме, но не излегуваат од мода, тоа е факт! Кој не се сеќава на еден од најхаризматичните ликови на Дизни, Малата сирена Ариел? Што е со принцезата Софија, толку обожавана од нашите мали сирени? Како да зборуваме за забавата на сирена ?

Дали за забава на сирена бебе , на отворено, плажа или во затворени сали, темата е успешна затоа што е опкружена со мистерии и убавина, покрај тоа што ја поттикнува имагинацијата на децата. Во сојуз со ова, неговото природно живеалиште носи со себе морски елементи способни да создадат спектакуларни сценарија и да го остават секој гостин воодушевен!

Пред да почнете да ја планирате долгоочекуваната прослава на Забавата на сирената , обидете се да се разгледаат некои особености за да се удри ноктот по глава. Ајде да одиме?

 • Табела со бои за забавата Сирена: сината и зелената не може да недостасуваат бидејќи го претставуваат дното на морето. За да му дадете многу сладок шмек, дополнете го со женски тонови како што се розовата и нејзините нијанси, јоргована, лосос, како и целосно бело , секогаш присутни во секоја пригода и стил на забавата!;

 • Референци за забавата Сирена: неколку детски филмови како „Малата сирена“, „Принцезата Софија“ и неколку од спасувачките елементи „Барби“ кои се дел од овој универзум како што се изгубени богатства, школки, бисери, кралството Атлантида или Атлантида, алги, водени меури, животниСувенири од Малата сирена Ариел.

  Овој пат пријателите на главниот лик се присутни во комплетот со шарени бонбони кои потсетуваат на морски карпи.

  Слика 61 – Тесна прегратка!

  Слика 62 – Ајде да одиме на плажа!

  Предметите за плажа или базен совршено се совпаѓаат со темата. Меѓу омилените се: чанта, саронг, очила, крема за сончање, костим за капење, влечки.

  Слика 63 – Повеќе сувенири за роденденски сирени.

  ткаенина чанта со сирена принт носи големи мистерии: меурчиња од сапуница, разновидни бонбони, додатоци.

  Слика 64 – Тој вкус на желба повеќе!

  Слика 65 – Персонализирана торба за изненадување сирена.

  морски свет: рак, златна рипка, морска ѕвезда, медуза, октопод, морски коњ и многу други. Не плашете се да ги користите сите заедно и измешани!;
 • Материјали: со креативност е можно да се поврзат сите предмети за забава со темата: чантите за сувенири добиваат отпечатоци што личат на опашката на сирена; алги и медузи како воздушна декорација или со крпени завеси, балони со хелиум или ориентални светилки; светки и специјални хартии со холографски ефект го украсуваат дното на тортата и додаваат повеќе сјај и глам на главната област;
 • Закуски: полнети кроасани стануваат ракови, кексите и тортата добиваат карактеристични украси, разновидните бонбони личат на морски камчиња. За да ги задоволите децата: риба & засилувач; чипс (риба и чипс) одговара како ракавица! И, за десерт: капење во желатинско море!;

60 идеи за украсување за забавата на сирената за да се инспирирате

Сè уште се двоумите како да декорирате? Погледнете ја нашата галерија подолу за повеќе од 65 неверојатни референци кои ќе ве инспирираат и ќе ја направат вашата декорација за забавата на сирената , уникатен и незаборавен настан!

Таса за торти и слатки за забавата на сирената

Слика 1 – Шармот и магичниот сјај на сирените.

Внимание на текстурите што личат на лушпите на опашката во позадина со блескава хартија и на здолништето на масатасо тркалезни исечоци од ткаенина.

Слика 2 – Декорација за забава на провансалски сирени.

Карактеристичниот мебел со помека шема на бои влегува на сцената во овој амбиент од регионот на Прованса, на југот на Франција. За да се нагласи темата, добредојдени се рибарски мрежи, кормило, мочни меури кои симулираат водени меурчиња, бисери и школки!

Слика 3 – Едноставна забава со сирена.

Погледнете колку е лесно да се состави волшебен декор со креативност и имагинација: само една просторија за поддршка и сместување на тортата и слатките, рачно обоен панел во сина боја и тематски приврзоци отпечатени на специјална хартија.

Слика 4 – Покана за светот на сирените!

Уште една поставка која одговара на секоја средина: дрвениот гајба станува потпора за тортата и оброкот, додека рибарска мрежа (или мрежа за одбојка, ако сакате), покривка за маса. Балоните со различни големини, ленти од ткаенина и завеси го додаваат последниот допир!

Слика 5 – Ton sur ton , преминувајќи од јоргована до светло сина.

Техниките за градиент и омбре се присутни на масата и на панелот зад тортата. Она што ги разликува е преминот на боите, во првиот случај тоа се прави нагло, а во другиот незабележливо, без раздвојување.

Слика 6 – забава со тема сирена.

Слика 7 - забава на принцезата Ариел.

Уште еднаПрослава во провансалски стил, само овој пат фокусирана на најпознатата сирена на Дизни!

Слика 8 – Луксузна забава со сирена.

Холографскиот ефект се одразува светло во разновидни бои и е еден од белезите на забавата на сирените. Користете и злоупотребувајте!

Слика 9 – Помалку е исто така повеќе!

Минималистичкиот стил добива се повеќе следбеници, проширувајќи се во архитектура, дизајн , начин на живот па дури и декор на домот и забавата!

Слика 10 – забава на тема сирена.

А хармоничен и минимално испланиран состав, каде секоја боја и украсен предмет се на своето место!

Персонализирана храна и пијалоци

Слика 11 – Скапоцени работи директно од дното на морето.

Пополнете ги двата краја на колачињата со прелив петер крем и создадете нежни бисерни школки!

Слика 12 – Колачиња од опашка од сирена

Слика 13 – Морска вода.

Малите пијалоци исто така се придружуваат на трендот поврзани ознаки и интересни игри на зборови!

Слика 14 – Тајниот живот на раковите.

Кроасани со очи и полнети со мисиркини гради, сирењето и зелената салата се присутни во форма на ракови!

Слика 15 – Сирена Cupcake.

Четири модели со вкусови, додатоци, завршетоци иразлични врвови. Дали сè уште го избравте вашиот фаворит?

Слика 16 – Бонбоните за џвакање личат на камчиња од дното на морето.

Слика 17 – Наводнување на устата во 3, 2, 1…

Покрај класичните десерти, како да понудите нешто поздраво? Ражен од црвено овошје ( боровинка , малина, капина и јагода) одговара како ракавица!

Слика 18 – Риба и чипс.

Разбудете го апетитот на гостите со типичното англиско јадење кое има сè поврзано со темата!

Слика 19 – Овие парчиња чоколада изгледаат како мали парчиња на опашката маѓепсана како сирена!

Слика 20 – Задоволства на стап: порциите колачи сега се голтаат во еден залак со тортата!

Слика 21 – Малку од морското дно во персонализираните слатки за сирена.

Слика 22 – Бисери во форма на пуканки и шарени бонбони.

Слика 23 – На секоја морска принцеза и треба добра хидратација!

Персонализираните етикети лесно се печатат во брзи графики и ја покажуваат вашата грижа до секој детал од забавата!

Слика 24 – Инвазијата на морска ѕвезда!

Дали сте размислувале да ја замените пржената храна со природни или печени сендвичи како што се пити, киши, пити, пица со туна?

Слика 25 – Потопување во морето од желатин !

Десерт совкусот на детството: лесен, освежителен и невозможно е да се изеде само една!

Украси и игри за забава на сирена

Слика 26 – Како бран во морето.

Не штедете напор кога ја поставувате масата за гости. Сè оди: покривка за маса извезена со светки, чинија со школки, орнаменти од алги, сребрен прибор во врска со богатствата и така натаму...

Слика 27 – Воздушната декорација е одличен сојузник за симулирање на „сообраќајот“” do mar!

Повикајте ги сите морски пријатели да присуствуваат на забавата. Од октоподи и медузи во палачинка до ракови и морски ѕвезди во форма на сендвичи!

Слика 28 – Извлечете ја фантазијата на децата со работилницата за сечење и колаж!

Слика 29 – Дури и столовите влегуваат во ритамот на сирена!

Изненадете ги вашите гости украсувајќи ги со бисери и ленти од креп хартија кои симулирајте алги!

Слика 30 – Детали кои ја прават разликата!

Охрабрете ги децата за време на оброците со декорација на маса која привлекува внимание : шарени предмети, различни облоги и мали задоволства поврзани со темата.

Слика 31 – Централно место за забава на сирена.

Слика 32 – Невозможно одолејте се на шармот на сирените! 51>

Дистрибуирајте додатоци како што се ѓердани, круни, прачки,капи и, ако буџетот т дозволува, костими за сите да влезат во расположение за забава!

Слика 33 – Уметничко дело!

Исто така види: Обложување на фасади: откријте ги главните употребени материјали

Уште еден креативен начин да заштедите на декорацијата на забавите: сликите совршено ги заменуваат панелите зад тортата.

Слика 34 – Правејќи ја мојата забава за сирена.

Прославете во природното живеалиште на сирените, покрај морето. За да избегнете трошење на големиот ден, секогаш внимавајте на временската прогноза и секогаш имајте „план Б“: обидете се однапред да резервирате сала за бал во зградата или блиско место со структура.

Слика 35 – Порака во шишето.

Западот посакува роденденската девојка засекогаш да го памети овој многу посебен ден!

Слика 36 – Прибор за јадење со скапоцени камења од кралството Атлантида!

Персонализирајте ги со лепење шарени камчиња со топол лепак. Само не заборавајте да се усогласите со палетата на бои избрана за забавата!

Слика 37 – Декорација за забава на сирена.

Шарени пластични чинии создадете разигран ефект на дното на табелата во однос на опашката на сирената!

Слика 38 – Легендата за сирената.

Изгледа како сон, но не е: неверојатен декор, кој меша различни текстури и завршувања! Уживајте во разновидноста на материјалите и искористете ја вашата имагинација!

Слика 39 – Предмети за забавата на сирените.

Малите знамињазаедно со ленти од остатоци од ткаенина и завеси со мониста се одлични сојузници во воздушната декорација!

Слика 40 – Таа слика школки покрај морето.

Малите сирени ќе сакаат да помогнат да се направи дното на морето уште посветло со шарените школки!

Слика 41 – Декорација на маса или богатство што треба да се открие?

Слика 42 – Кликнете : секое нуркање е блиц !

2 во 1: различно катче за гостите да се одморат или да направат неколку селфи за споделување на социјалните мрежи!

Слика 43 – Идеи за забава за сирена.

Исто така види: Како да направите расад од орхидеи: со семе, во песок и други основни совети

Идеален за сместување на неколку одбрани гости, ниската маса се враќа оваа сезона!

Торта со сирена

Слика 44 – Американска паста торта од сирена.

Бонбоните одозгора се однесуваат на бисери и обоени лушпи, опашката на сирената. Како да не се заљубите?

Слика 45 – торти украсени со сирена.

Секој слој добива различен финиш: ruffle ombré и мазна со украси карактеристични за морето.

Слика 46 – Лажна торта со сирена.

Слика 47 – Едноставна торта од сирена.

Замолете ги децата со моделот со вкус на чоколадо и, за да дадете шармантен допир, природни цвеќиња и персонализирана ознака на врвот.

Слика 48 – Каква лутина!

Одлучете се за еднапрофесионалец искусен во областа и кој целосно ја владее техниката за да не ги разочара вашите очекувања!

Слика 49 – Замок од песок: слатката фарфа го претставува песокот на морето.

Слика 50 – Запомнете дека големината на тортата е пропорционална на бројот на гости!

Слика 51 – Сирена торта Ариел .

Слика 52 – Торта Макарон.

Слика 53 – Различно изненадување по кат.

Уште еднаш, омилените текстури се собрани во една торта: ваги, рифови, омбре и песок ефект на плажата.

Слика 54 – Торта со сирена.

Сувенири за сирена

Слика 55 – Тоа не Не е потребно многу за да се создаде креативна обвивка!

Зелената торба е означена со маркери кои симулираат вага и печатена ознака која лесно може да се најде на интернет!

Слика 56 – ковчег од сирена за сувенири.

И внатре содржи вредно богатство : колаче во форма на огрлица или бисер. Вие одлучувате!

Слика 57 – Торба за изненадување сирена.

Слика 58 – Внимателно грижете се за најдобриот пријател на сирените!

Слика 59 – Ви благодариме што ми се придруживте под морето!

Здолништата и додатоците може да се дистрибуирани на почетокот или на крајот на забавата како партиски услуги.

Слика 60 –

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.