Соба за бебиња: откријте 65 идеи и фотографии кои ќе ве инспирираат

 Соба за бебиња: откријте 65 идеи и фотографии кои ќе ве инспирираат

William Nelson

Склопувањето на расадник е една од најневеројатните задачи на почетокот на бременоста. Пред сè, оваа соба мора да биде пријатна, мирна и функционална за да ги задоволи сите потреби на родителите кои прв патуваат.

Најчестите бои се сината и белата, но ако сакате да се осмелите да измешате други комбинации на бои со сина боја или исто така иновирајте со теми за да и дадете поголема личност на собата на бебето. Ако преферирате шарена соба, обидете се да инсталирате забавни и пријателски елементи како што се балони и знамиња за да ги закачите на ѕидот над креветчето.

Бидејќи децата ги сакаат животните, што е со темата за сафари? Тоа е забавно, креативно и инспиративно. Други предлози како спорт, автомобили, авиони, бродови, балони и роботи се исто така популарни и никогаш не излегуваат од мода. Темата може да се појави во форма на домашни миленици, играчки, ѕидни налепници, состав на рамка, па дури и во столарија. Намерата на детската соба е секогаш да ја направи многу разиграна, затоа не плашете се да бидете одважни и инвестирајте во вашите идеи!

Друг многу баран стил за детска соба е провансалскиот, кој дава атмосфера кралско семејство и софистицираност. Декорацијата се препорачува за оние кои сакаат да работат со настрешница, неутрални бои (беж, фенди и бели), тафтувани завршетоци, лесни ткаенини и везови. Покрај тоа, голем шарм за спална соба во провансалски стил е фотелјата, која мора да бидеврв на животната средина. За почист и понеутрален декор, претпочитајте прави линии или работете со геометриски форми.

65 идеи за машки соби од кои може да се инспирирате

Избравме неколку дизајни на соби со различни стилови да се инспирирате од инспирација кога го планирате катчето на вашето дете. Проверете:

Слика 1 – Во собата на ова машко бебе, лепилото го смени целиот ѕид.

Слика 2 – Орнаменти, тапети бебешко сино во чиста средина.

Слика 3 – Донесете зелено со растенија компатибилни со бебешка соба, во овој случај, во минималистички стил.

Слика 4 – Направете уметност на ѕидот за да внесете повеќе личност во околината!

Слика 5А – Соба со комбинација од слики со 3 илустрации.

Слика 5Б – спротивен поглед на истата околина.

Слика 6 – Соба за машко бебе со животинска тема, исто така, со тапет со триаголни форми

Слика 7 – Зоолошка градина во собата : многу слатко!

Слика 8 – бебешка соба за мало момче.

Слика 9 – На таванот може да му се даде и разиграна облога.

Слика 10 – Целосно сино: што не треба да се сака?

Слика 11 – Украсете со забавни дизајни за дополнително да ја инспирирате околината.

Исто така види: Сувенири на Мики: 60 идеи со фотографии и чекор по чекор

Слика 12 – Рустикален стил: секогашдобар избор!

Слика 13 – Контраст на тапет и принт на завесата.

Слика 14 – Секогаш имајте ја предвид удобноста.

Слика 15 – Нијанси на светло сина впечатлива во декорацијата на оваа соба.

Слика 16 – На минималистички начин, собата користи малку додатоци, но што остава со прекрасен резултат!

Слика 17 – Пруги: тие се секогаш добредојдени!

Слика 18А – Обоените точки прават сè поживо.

Слика 18B – Обидете се да изберете целосно бел мебел, ѕид и под за да ги контрастираат шарените детали.

Слика 19 – Различните рамки внесуваат повеќе личност во декорот.

Слика 20 – Винтиџ стилот се врати со сè, обложувајте се и нокаутирај го!

Слика 21 – Металното креветче ѝ даде на собата рустикален изглед, кој ја следи истата линија и кај другите предмети.

Слика 22 – Килимите и османлиите дополнително ја украсуваат спалната соба!

Слика 23 – Невозможно е да се погреши со неутралната спална соба.

Слика 24 – Авантурата започнува токму кога си бебе.

Слика 25 – Колажи на ѕид: направете го тоа сами и заменете ја тапетот.

Слика 26 – Слатки животни собрани на едно место.

Слика 27 – Со секоја бура има виножито одсе надевам.

Слика 28 – Повеќе трезвеност со темно сина доказ на тапетите инсталирани во оваа соба.

Слика 29 – Суперѕвезда ќе се роди!

Слика 30 – Полиците се секогаш добредојдени да го наполнат ѕидот!

Слика 31 – Дрво и целосно бело: успешно дуо!

Слика 32 – За Таткото на обожавателите на „Војна на ѕвездите“.

Слика 33 – За оние кои имаат под со плочки, се препорачува да вметнат тепих.

Слика 34 – Забелешка на вратата: не прави врева, има бебе што спие.

Слика 35 – Светлосните тонови ја зголемуваат околината: користете и злоупотребувајте!

Слика 36 – Внимание на деталите во темно сина боја.

Слика 37 – Соба за машко бебе со монохроматско геометриско сликарство.

Слика 38 – Креветот до креветчето прави сè поудобно.

Слика 39 – Искористете го максимумот од сите достапни простори.

Слика 40 – Неутрална собата на машко бебе никогаш не излегува од мода.

Слика 41 – кул, модерна и различна.

Слика 42 – Радост во боите и украсните предмети.

Слика 43 – Црното и белото е добар пар бои за украсување на собата на вашето дете!

Слика 44 – Кога тапет ја прави целата разликаразлика.

Слика 45 – Соба за бебиња за мечтаење.

Слика 46 – Полн со личност каква што секој родител сонува за своето дете.

Слика 47 – Помалку е повеќе.

Слика 48 – Ставете ја удобноста над сè.

Слика 49 – Црно-бело: дуо што функционира.

Слика 50 – Трезната боја на ѕидот избалансирана со белата боја на мебелот.

Исто така види: Околини украсени со LED диоди

Слика 51 – Ова соба се фокусира на водено зелени тонови, мора да се има !

Слика 52 – Тропски, како нашата земја!

Слика 53 – Едноставно, пријатно и се најдобро.

Слика 54 – Светлите бои се смируваат, па оваа идеја е симпатична.

Слика 55 – Модерен стил: кој не му се допаѓа?

Слика 56 – Бебешка соба за мало момче.

Слика 57 – Мечот на Свети Ѓорѓи е сакано растение во украс.

Слика 58 – Железната лулка е секогаш величествена.

Слика 59 – Шарена, како живот треба да биде!

Слика 60 – Бело: сигурен облог!

Слика 61 – Пространа соба за машко бебе.

Слика 62 – На дното на морето, со темносин тон.

Слика 63 – Кој вели дека едноставната соба не може да биде шармантна?Ова е одличен пример.

Слика 64 – Во височините: летај високо и секогаш сонувај!

Слика 65 – Бохо шик: макраме, кожа и дрво на едно место.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.