Sonic Party: совети за организирање, мени и креативни идеи за украсување

 Sonic Party: совети за организирање, мени и креативни идеи за украсување

William Nelson

Содржина

Хулк? Човек пајак? Ништо! Темата за забава на момчето која беше успешна денес е Sonic.

Да, истата од играта што стана позната во 90-тите.

Претставен како многу пријателски син еж, брз и храбар , Соник се врати во денешно време благодарение на успехот на филмот за ликот објавен на почетокот на 2020 година.

Оттогаш, не ѝ требаше долго време на оваа нова генерација деца да (повторно) го открие син еж и ставете го како тема за забава, оставајќи ги еднаш засекогаш екраните (видео игри и филмови) за детски забави.

Па, ајде да погледнеме како да направиме неверојатна Sonic забава?

Креативни идеи за Sonic Party

Бои

Боите на Sonic Party се сина, жолта и црвена, т.е. едноставна палета на основни бои.

Овие бои може и треба да бидат во секоја агол на забавата, од муралот до слатките.

Можете да изберете само еден од нив или да ги искористите сите три.

Ликови <0 5>

Главниот лик на Sonic Party е Sonic, се разбира. Но, има и други, како вечниот негативец Роботиник или, како што е сега познат, Др. Егмен, Ејми Роуз, розов еж вљубен во Соник и големиот пријател на ликот, Мајлс Пауер, многу паметна мала лисица.

Сите тие можат да бидат дел од декорот на забавата и да ја надополнат темата.

Исто така види: Како да се готви колбас: најдобри совети за подготовка и готвење

Елементи

Понатамуод ликовите, исто така е кул да се инвестира во елементите кои се дел од играта Sonic.

Главниот е златните прстени. Но, сепак можете да ги користите смарагдите кои му носат посебна моќ на ликот.

Пејзажот на играта може да се репродуцира и во забавата. Во овој случај, обложувајте се на употреба на цигли, вегетација и вода, бидејќи многу од фазите на играта се одвиваат на потопени или поплавени места.

Искористете ја можноста да вметнете сончогледови и кокосови дрвја во декорацијата на Sonic party, два други елементи кои секогаш беа присутни во играта еж.

Sonic Decoration

Сите овие елементи, ликови и бои може да се дистрибуираат на забавата преку балон лакови, украсни панели, централни делови и, се разбира, на масата за торта.

Прстените, на пример, се многу лесни за пресоздавање и можете да ги направите во многу различни големини.

Користете балони во боите на ликот за да ја состават декорацијата и да ги искористат предностите на масите на гостите за да шират референци за играта.

Sonic Invitation

Секоја забава започнува со поканата а во случајот со Party Sonic, поканата може да ги донесе боите и самиот лик како позадина

Не заборавајте да ги вметнете главните информации, како што се датумот, времето и местото на забавата.

Sonic мени

Можете да ги искористите предностите на елементите на играта Sonic за да креирате креативно мени иоригинални.

Грицките во форма на прстен служат и за украсување на масата и за предјадење на гостите.

Капкејкови, чоколадни конфети, крофни и крофни со боите на ликот се исто така достапна е добра идеја.

Вреди да понудите и чоколадни лижавчиња, пуканки, памучни бонбони и разновидни грицки.

Sonic Cake

Тоа не е забава без торта забава. Затоа погрижете се за тортата Sonic со обложување на многу убав модел кој ќе биде изложен на масата.

За нешто потрадиционално, тортата со нивоа е добар избор. Навлаката за фондан нуди можност за реалистични цртежи кои го привлекуваат вниманието на децата.

Доколку намерата е да користите шлаг, обложувајте се на користење на кремот во боите на забавата, како сина, жолта и црвена .

За едноставна торта Sonic можете да користите оризова хартија за декорација и да се повикате на темата за забава.

Sonic Souvenir

На крајот на забавата, она што децата навистина го сакаат е да си однесат дома сувенир. Совет во овој случај е да се грижите за мала торбичка исполнета со слатки и украсена со темата на забавата.

Но, ако преферирате нешто што не се јаде, можете да се обложите на персонализирани шишиња, на пример , или на комплети за боја. На децата им се допаѓа!

Погледнете уште 35 идеи за тоа како да направите креативна и супер забавна Sonic забава:

Слика 1А – Декорација наSonic забава со боите на темата на ликот: сина и жолта.

Слика 1B – Трикатната торта симулира едно од најпознатите нивоа на Sonic игра.

Слика 2 – Персонализирани лижавчиња со ликот на најпознатиот син еж во светот.

Слика 3 – Сувенир од Sonic Party: персонализирани цевки исполнети со бонбони во боја.

Слика 4 – Покрај Sonic, другиот ликовите од играта се појавуваат и во декорацијата

Слика 5 – Идеја за покана за Sonic Party. Персонализирајте, но без да ја напуштите темата на забавата.

Слика 6 – Чашите се исто така персонализирани со почетната буква на Sonic.

Слика 7А – Водопад од балони! Исто како и познатата Sonic игра водопади. За одбележување е и роденденското момче облечено во темата на забавата.

Слика 7B – Sonic торта со три слоја направена од фондан.

Слика 8 – Кутии за изненадување за сувенирот Sonic Party.

Слика 9 – Мени за Sonic Party со крофни за симулирање на прстените на играта.

Слика 10 – Слатките не можат да изостанат! Но, не заборавајте да приспособите сè со темата на забавата.

Слика 11 – Најдобриот пријател на Соник, лисицата Мајлс Пауер, исто така треба да биде поканет на Theзабава.

Слика 12 – маса за торти Sonic Party. Сината покривка за маса го формира совршениот амбиент за истакнување на слатките.

Слика 13A – Персонализирани колачиња за забава Sonic. Создадете ги дизајните и пораките што ги сакате.

Слика 13B – Замрзнувањето може да се направи со фондан или кралска глазура, исто што се користи за божиќните колачиња.

Слика 14 – Централен дел за забавата Sonic: нагласени прстени и возраста на роденденското момче.

Слика 15 – Грицки со прстен: лицето на забавата Sonic.

Слика 16 – А да повикате некој што знае да црта да слика на децата?

Слика 17А – Модерна Sonic забава со сина боја.

Слика 17B – Едноставна Соник торта украсена со фондан и ѕвезди.

Слика 18 – А ако е жешко на денот на забавата, послужете персонализирани лепчиња.

Слика 19 – Sonic кутија за изненадување за децата да ја однесат дома.

Слика 20 – Sonic торта за петгодишна забава.

Слика 21 – Инспирација за дигиталната покана за забавата Sonic.

Слика 22 – Sonic забава сувенир: жолти чоколадни конфети.

Слика 23 – Sonic забава со сина плоча и тепих од синтетичка трева . децата одатчувствувајте се во играта.

Слика 24 – Слатки колачи украсени со бандата на Sonic.

Слика 25 – Sonic декорација за забава со основните бои на ликот: сина, црвена и жолта.

Слика 26 – За мала промена, земете ја верзијата Black Sonic на забавата.

Слика 27 – Изненадете Sonic чанти кои можете сами да ги направите дома.

Слика 28 – Sonic чаша за да се комплетира декорацијата на забавата.

Слика 29 – Балони и супер панел за да се направи Sonic забавата неверојатна.

Слика 30 – Овде, ликовите од играта Sonic стануваат тема за закуски на забавата.

Слика 31 – Едноставна покана за Sonic забава, но таа супер го претставува ликот.

Слика 32A – Sonic Party на отворено. Комплетот за маса носи торба за секој гостин, а столовите се обележани со ликовите.

Слика 32B – И кога забавата ќе заврши, само земете ја чантата изненадување за дома.

Слика 33 – Прилагодени чоколадни лижавчиња со главните елементи на играта Sonic: прстени и кокосови дрвја.

Слика 34 – Соник и неговите смарагди!

Слика 35 – Соник забава со панел и маса за колачи и уста -слатки за наводнување.

Исто така види: Роденденски сувенири: фотографии, упатства и идеи за проверка

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.