Сувенир за Денот на наставникот: како да го направите, упатства и инспиративни фотографии

 Сувенир за Денот на наставникот: како да го направите, упатства и инспиративни фотографии

William Nelson

Ако го читате овој текст сега, тоа е затоа што еден ден имавте наставник кој ве научи на уметноста да составувате букви. Оваа многу посебна фигура која е со нас уште од детството заслужува задоволство, нели? Затоа, во оваа објава избравме неколку идеи за подароци за Денот на учителите, вклучувајќи ги и оние што можете да ги направите сами.

Денот на учителите се слави на 15 октомври. Датумот не е државен празник, но образовните институции го доделуваат овој ден за одмор на наставниците, односно нема часови.

Совети и предлози за сувенири за Денот на учителите

  • Направете го тоа сами: ако парите се малку, најдобрата опција за подарок за денот на наставниците е онаа што можете сами да ја направите. И идеи има многу. Можете да направите држачи за моливи, чанти, да врзувате дневници и тетратки, да приспособувате моливи и пенкала, тетратки, украсни табли, меѓу стотици други креативни идеи.
  • Јастиви: сувенирите за јадење се секогаш успешни , на крајот на краиштата, кој не сака да добие кутија чоколади или многу вкусни бонбони во тенџере? Доколку имате кулинарски способности, сувенирот можете сами да го направите, во спротивно нарачајте го од некој на кого му верувате. Само совет: обидете се да ги откриете вкусовите што најмногу ги сака вашиот наставник.
  • Функционални: Функционални сувенири се тиекои можат да се користат во секојдневниот живот со некоја корисност, не се ни за јадење, ни за украсни. Добар пример за корисен сувенир за денот на наставниците се кутии за моливи, пенкала, бележници, обележувачи, привезоци и слично.
  • Убавина и естетика: ако вашиот учителот – или учителот – е сует и сака да се грижи за себе, добар избор се сувенирите за лична употреба. Во оваа ставка можете да вклучите идеи како што се сапуни, гел алкохол, навлажнувачки крем и масла за тело. Не заборавајте да го приспособите пакувањето, во ред?
  • Уметност и култура: Одличен сувенир предлог за Денот на учителите се подароците поврзани со уметноста и културата. Како да го почестите вашиот господар со книга, MP3 со неговите омилени песни или билет за кино или театар?

Како да направите сувенир за Денот на наставникот – чекор по чекор

Гледајте сега избор од туторијални видеа кои ќе ве научат како да направите прекрасни сувенири за денот на наставниците, од наједноставни и најевтини до најелаборирани, погледнете:

Сувенир за денот на наставниците во ЕВА

ЕВА е еден од омилените материјали за наставниците во училницата, па зошто да не го искористите за да направите сувенир? Совет во видеото подолу е држач за пенкало и држач за пораки направени со старо ЦД, ролна тоалетна хартија и, се разбира, EVA. Проверете го чекор по чекор:

Гледајте го овавидео на YouTube

Сувенир за Денот на наставникот во филц

А сега да користите филц за да направите привезок за цвеќе? Ова е целта на следното видео. Научете го чекор по чекор и изненадете го вашиот наставник со овој едноставен и нежен сувенир:

Гледајте го ова видео на YouTube

Сувенир за Денот на наставникот со чоколадо

Овој предлог сувенир е едноставен, лесен за правење, но вашиот наставник сигурно ќе го сака. Предлогот е да се создаде картичка, но тоа не е било која картичка, внатре има чоколадна лента. Погледнете како да го направите тоа:

Гледајте го ова видео на YouTube

Лесен и евтин сувенир за денот на наставникот

Што наставникот не го користи прибелешка на подлогата? Знајте дека ова е една од најдобрите опции за сувенири што можете да му ги дадете. Следното видео ќе ве научи како да ја приспособите тетратката и да ја направите да изгледа убаво, погледнете го:

Гледајте го ова видео на YouTube

Украсено пенкало за денот на наставниците

Исто така, нема недостиг од пенкала на наставничката маса, така што, се разбира, можете да го претворите овој супер важен елемент во одлична опција за сувенири, уште повеќе кога е целосно персонализирано, како онаа во видео туторијалот подолу, погледнете го:

Гледајте го ова видео на YouTube

60 креативни идеи за подароци за Денот на учителите

Погледнете госледете уште 60 креативни идеи за подароци за денот на наставниците:

Слика 1 – Креативна и хумористична идеја за подарок за денот на наставниците: комплет за прва помош.

Слика 2 – Колку убав и автентичен сувенир: забележи дека сочната вазна е направена со дрвени линијари.

Слика 3 – тетратка со посебна порака за наставникот.

Слика 4 – Како да везете сирова памучна торба имитирајќи тетратка со маргини? Не заборавајте да го вклучите името на наставникот.

Слика 5 – Мало растение и благодарност! Едноставен сувенир, но полн со наклонетост.

Слика 6 – Овој албум доби „благодарност“ како начин да му се покаже признание на наставникот.

Слика 7 – Прибор за сувенири за наставникот: тетратка, молив и украсен кекс.

Слика 8 – Сувенир за јадење за Денот на учителот; запомнете да ги знаете личните вкусови на вашиот господар.

Исто така види: Гурмански балкон со скара: совети за планирање и 50 прекрасни фотографии

Слика 9 – тенџере со пенкала за денот на наставникот: многу корисен сувенир.

Слика 10 – Наставникот по географија ќе го сака овој предлог за сувенир.

Слика 11 – Сувенир за денот на наставниците во розова. Можете да ја усовршите идејата користејќи бојаОмилено пенкало на вашиот учител.

Слика 12 – маркери за пошарен ден на наставниците.

Слика 13 – Што е со некои персонализирани банери за денот на наставниците? Можете дури и да ја декорирате училницата со нив.

Слика 14 – Тоалетната торбичка е исто така секогаш добредојдена!

Слика 15 – Сувенир за денот на наставниците направен од чоколадо! Оваа е неодолива.

Слика 16 – Што е со крофните за да го започнете денот на вашиот учител послатко?

Слика 17 – Погледнете каква едноставна идеја за копирање: еве, сувенирот за денот на наставникот не е ништо повеќе од торба полна со чоколади со тоалетна кеса.

Слика 18 – Течен сапун за подарок на вашиот наставник. Не заборавајте да го персонализирате пакувањето со посебна порака.

Слика 19 – Чоколадно пенкало: вашиот наставник ќе ја сака оваа верзија.

Слика 20 – Бонбони! Неодолив сувенир за денот на наставниците.

Слика 21 – Овој предлог е за наставниците: лакови во боја.

Слика 22 – Што мислите за растение полно со убави зборови за вашиот учител?

Слика 23 – Каприче на картичката и во пораката на денот на учителите колку и восувенир.

Слика 24 – Можете да се комбинирате со другите ученици во одделението и заедно да го претставите наставникот.

Слика 25 – Еве, сувенир за денот на наставниците е кутија сладолед.

Слика 26 – Колку убава лажица изгравирано со порака за наставникот.

Слика 27 – Декоративна табла за вашиот наставник секогаш да се сеќава на важноста на неговата работа.

Слика 28 – Ако знаете како да капчиња, можете да се инспирирате од оваа идеја за сувенир овде.

Слика 29 – Сега, ако идејата е да импресионирате, подарете ѓердан за денот на наставниците.

Слика 30 – Игра со зборови во два различни контејнери за да се илустрира важноста од наставниците и училиштето.

Слика 31 – Обележувачот е исто така одлична опција за сувенир за денот на наставниците.

Слика 32 – Погледнете уште една идеја за чокер за подарок на вашиот наставник. Забележете дека оваа е многу персонализирана.

Слика 33 – играчките зборови се прилично кул кога се креира пораката за денот на наставниците.

Слика 34 – Суперелегантен привезок за автомобил за да му го дадете на вашиот наставник, што мислите?

Слика 35 - Чорапи ! Сувенир за денот на наставницитекорисни.

Слика 36 – Шарени крофни кои ќе го разубават и засладуваат животот на вашиот учител.

Слика 37 – Чаша слатки како сувенир за денот на наставниците.

Слика 38 – Цвеќиња! Еден вид сувенир кој никогаш не ја губи својата вредност и важност.

Слика 39 – Сувенир за наставници по градинарство.

Слика 40 – Пенкала во боја за да го олеснат животот на наставникот во училницата.

Исто така види: Сончоглед од хартија: совети за користење, како да направите и 50 прекрасни фотографии

Слика 41 – Кое е омиленото овошје на наставникот, вашиот учител ? Во овој предлог, еве ја лубеницата.

Слика 42 – Прекрасна и креативна идеја за персонализирана кригла за денот на наставниците; забележи дека симулира авионски билет.

Слика 43 – Кошница со подароци со кои вашиот учител ќе го помине денот.

Слика 44 – Колачиња! Секогаш е добра идеја за сувенири.

Слика 45 – Овој креативен предлог е вазна со алое вера завиткана во пакување што наликува на ананас.

0>

Слика 46 – За оние кои бараат едноставен, евтин и оригинален сувенир за Денот на учителите, овој е совршен.

Слика 47 – Кутијата во облик на молив стана поддршка за сувенирните слатки за денот на наставниците.

Слика 48 – Подарете го вашиот учителсо пластична чаша за повеќекратна употреба полна со слатки.

Слика 49 – Бонбони, бонбони и повеќе бонбони!.

Слика 50 – Заштитник за чаши за вашиот наставник секогаш да пие топло кафе.

Слика 51 – Наклонетоста на пораката додадена во деликатесот од сувенирот е како супер среќен и емотивен учител.

Слика 52 – Тестирајте ги вашите рачни вештини така што ќе направите држач за растение за макраме да му го претставите на вашиот наставник.

Слика 53 – Кошница полна со работи што најмногу ги сака вашиот наставник.

Слика 54 – Вазна со хартиени цветови: едноставен и убав сувенир за Денот на учителите.

Слика 55 – Чоколади и прекрасна кригла: нема начин за ти на учителот да не сакаш!

Слика 56 – тетратка за да ја изразиш сета своја благодарност до господарот.

Слика 57 – Модерен учител? Кажете му за тоа во пораката за денот на наставникот.

Слика 58 – Држач за молив со прекрасна порака: совршен подарок за денот на наставникот!

Слика 59 – Виножито и детски ликови во сувенирот за денот на наставниците.

Слика 60 – Држач за молив во џиновски молив, дали ви се допадна оваа идеја за подарок за денот на наставниците?

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.