Сувенири за торта од јагоди: 50 идеи со фотографии и чекор по чекор

 Сувенири за торта од јагоди: 50 идеи со фотографии и чекор по чекор

William Nelson

Strawberry Shortcake е лик со овошна тема создадена во 1977 година од Муриел Фахрион. Неговото оригинално име Качица со јагоди се однесува на традиционален американски летен десерт, кој се состои од путер и крцкав бисквит со фил од шлаг и јагоди. Дизајнот на Fahrion, во годините по неговото создавање, беше огромен успешен и беше популаризиран во серија производи како што се миризливи кукли, албуми со налепници, облека, видео игри и анимиран цртан филм. Последниот, инаку, со децении помина низ неколку реновирања во формат на анимација и од 2009 година повторно е во етерот, се емитува во Бразил на платен канал Дизни Јуниор и на отворената мрежа на ТВ Култура. Денес ќе разговараме за сувенирите од јагоди од јагоди :

Протагонистката живее во плантажа со јагоди наречена Тути-Фрути заедно со нејзините пријатели и животни - исто така инспирирана од овошје и десерти. Заедно, во нивниот магичен универзум, тие се впуштаат во неколку приказни кои се засноваат на вредностите на почит и толеранција во нивната заедница, станувајќи одличен пример за анимација за децата ширум светот. И, како и кај најпопуларните цртани филмови, тој доби заслужен простор во темите за детски родендени!

Затоа, во овој пост, ќе ви помогнеме со многу важна точка во планирањето на прославата: на < сувенири одКолач со јагоди . Морангвињо, во овој поглед, е исклучително разновиден и го привлекува вниманието на најмалите и во смисла на забава и зачувување на природата. Односно, идеите никогаш нема да истечат целосно за да се создадат украси и уредни задоволства!

Прво, како и секогаш, еве неколку размислувања:

  • Табела на бои за сувенири од кратки колачи од јагоди: невозможно е да се избегнат нијансите на овошјето: црвена, бело-бела и зелена. На овој начин, обидете се да ги отфрлите „поиндустријализираните“ и работете со природната палета. Ако претпочитате да дадете романтичен и нежен шмек, инвестирајте во розовата и нејзините нијанси, кои се движат од бонбона боја до розова ;
  • Поврзете се со природата: интересната работа во врска со оваа тема за најмалите е тоа што е одличен поттик да се создаде однос со околината, не само кога станува збор за вклучување на овошје за време на оброците, туку и во смисла на разбирање на целиот процес: од каде доаѓа, како да се грижи за него, раст, време на жетва итн. Вреди дури и работилница за садење за да ги обедини забавата и знаењето, што е со тоа?;
  • За сите вкусови и сетила: каталогот на опции е разновиден, а некои се вклопуваат како ракавица: слатки и слатки, природни или индустријализирани; миризливи предмети како свеќи и рачно изработени сапуни; перници и чаши за украсување на куќата; па дури и еколошкиот бран кој никогаш не излегува од мода: садници и семиња. И сезадоволствата се однесуваат на јагоди, се разбира!;

50 идеи за сувенири од јагоди за да се инспирирате

Во секој случај, дали се двоумите што да направите? Проверете подолу во нашата галерија, 50-те Сувенири за торти од јагоди најневеројатните на интернет и инспирирајте се овде:

Сувенири за јадење на Морангуињо

Слика 1 – Сувенири за торта од јагоди: Слатки, бои и вкусови.

Овошните слатки се популарни и совршено се комбинираат со темата!

Слика 2 – Закуска после забава: тој вкус на желба повеќе!

И, за оние кои претпочитаат нешто помалку индустријализирано, изберете го Најдобрите плодови на саемот за да им ги подарите на вашите гости!

Слика 3 – Сувенири од јагоди: чоколадни кикиритки во шишиња.

Погледнете колку е лесно тоа е да го прилагодите задоволството: се што ви треба е ознака со името на роденденската девојка и сатенска лента врзана за капакот.

Слика 4 – Сувенири торта со јагоди: искористете ја вашата креативност и заштедете пари!

Можеби тортата не е десертот што владее на забавата, но да ја изберете како сувенир за вашите гости да јадат дома е добра опција! Уште повеќе, ако е така спакувано, толку симпатично.

Слика 5 – Сувенир од кратки колачи од јагоди: џемови од јагоди.

Го знаете тој семеен рецепт дека е под клуч? Споделете со другите за да уживате и во појадокотили чај од пет часот!

Слика 6 – Невозможно е да се одолее на шармот на бонбоните од јагоди!

Уживајте и украсете ги со различни додатоци , печатени калапи и едноставна картонска кутија бело.

Слика 7 – Сувенир торта со јагоди: конфети, колачиња, гуми за џвакање: разновидни слатки со еден вкус!

А да ги спакувате во сурови памучни кеси со рачно изработени илустрации?

Слика 8 – Сок за одржување на хидратацијата во тек!

Слика 9 – Бескрајна креативност!

Ако слаткото/газираниот пијалок ја нема посакуваната форма, креативното пакување помага вие во ова време!

Слика 10 – Кутии со јагоди.

Видете ја реакцијата на гостите кога ќе ги видат овие колачиња: обликот е исто, но малку поразлично од вистинското.

Слика 11 – Задоволства во тенџерето.

Стаклената амбалажа ги сместува различните добрите, даваат дополнителен шарм и сè уште се повеќекратно употребливи. Што не треба да се сака?

Слика 12 – Сувенири од јагоди направени со љубов и наклонетост.

Сè уште е во согласност со идејата за слатки произведено дома, тарлетот крцкав е вкусен предлог и може да се сервира дури и на чепкалка за заби!

Слика 13 – Чоколади: невозможно е да се изеде само едно!

Слика 14 – Можеби ова е една од најинтересните карактеристики на ликот : неадиректна врска со свежо и природно овошје.

Слика 15 – Уште еден роденденски сувенир Јагода во тенџере.

Accessories by Strawberry Слатка колачи

Слика 16 – Торба за торта со јагоди.

Економичен подарок, рачно изработен и корисен за гостите да носат се што им треба после вечерата !

Слика 17 – Модна ревија.

Ако буџетот е поголем, обидете се да бидете смели и создадете вид на сувенир за „најдобри пријатели“!

Слика 18 – Акрилни обетки за да ја дадат таа надградба на изгледот !

Слика 19 – Потребно: за најмалите да ги стават своите најважни предмети!

Слика 20 – Сувенир торта со јагода во филц.

Бегајте од овошјето како централен елемент, лицето на ликот на чантата ќе го препознаат сите!

Пакување за сувенири од Moranguinho

Слика 21 – во папие-маше: деликатно, податливо и лесно за работа.

Слика 22 – Печатена кутија: идеална за секој што нема време мирно да ги организира почестите.

Мешавина од црвено со капки бело а зелените листови одозгора не се на другото: тоа е дефинитивно јагода!

Слика 23 – Вие сте толку слатки!

Ако идејата е да се одржи неутралноста за да одговара на ситејавно, одлучете се за кутиите за крафт хартија! Само не заборавајте на налепниците, ознаките, лаковите.

Слика 24 – Повеќе боја, ве молам!

Запомнете дека сите елементи го следат истиот визуелен идентитет на забавата, вклучувајќи го и сувенирниот декор!

Слика 25 – Како да ја претворите вреќата леб во прекрасен сувенир?

Врзете врвка околу неа и обидете се да соберете полесни предмети за да не ризикувате да го пробиете пакувањето.

Слика 26 – Дожд од јагоди!

Најдете ги овие модели на пластика во специјализирани продавници за забави или на интернет!

Слика 27 – Овошни мармитинки: различен карактер за секоја боја и овошје, секако!

Исто така види: Кујнски апарати: видете како да го изберете вашиот без грешки

Слика 28 – Јагодата е непогрешливо овошје не само по вкусот туку и по изгледот!

Исто така види: Како да отстраните гребнатини од стакло: видете како да го направите тоа користејќи домашни производи

Покрај тоа што ги задржува најубавите спомени од прославата, тенџерето го украсува и организира тој мал неред во која било просторија во куќата!

Слика 29 – Разновидноста на јагодата.

Невозможно е да се смисли еден материјал кој ќе ја претстави , бидејќи е способен да се прилагоди на најразлични стилови. Списокот е долг, а предизвикот е да се избере само еден!

Слика 30 – Наводнување на жетвата.

Сигурен и диференциран облог за децата никогаш нема да го заборават тој посебен ден!

Слика 31 – Мала торба за изненадување одКолач со јагода.

Тегната и сатенската машна доаѓаат како решение за украсување на наједноставните пакувања!

Слика 32 – Торба што се претвора во јагода .

И Шарените кеси во форма на овошје се издржливи и се вклопуваат насекаде!

Јагода Комплет за сувенири

Слика 33 – Послужавник за вкус на јагоди.

Овошјето повеќе ги радува татковците, затоа размислете за замена за кондиторски производи, бонбони и друго деликатеси за најмалите!

Слика 34 – Сувенири за торта со јагоди: одете на пикник во затворен простор!

Слика 35 – Волшебното кралство на јагоди од јагоди.

Иако повеќето референци се директно поврзани со темата, не плашете се да мешате други теми што ги сакаат девојките, како што се принцезите.

Слика 36 – Добри чанти: класика за детски родендени што никогаш не излегува од мода!

Слика 37 – Да дудлираат и да напишат свои мали авантури!

Размислување за забавни активности кои ја поттикнуваат имагинацијата на најмалите: тетратка, пенкала, тетратка со тврд повез.

Други сувенири од Морангуињо

Слика 38 – Дистрибуирајте љубов каде и да одите!

Лекција за идните генерации: грижа за природата е секогаш добредојдена!

Слика 39 – Рок на траење за јагоди: пижами натенџере!

Слика 40 – Сезона на јагоди: искористете ја можноста да запишете сè во вашиот дневник!

Слика 41 – Декоративна сложувалка со кратки колачи со јагоди.

Друг вид на задоволство што ќе трае долго по забавата и ќе продолжи да го забавува мини- гости !

Слика 42 – Кесичките го издишуваат мирисот на забавата!

Слика 43 – Кој го погодува вкусот на сјајниот балзам за усни за девојки?

Слика 44 – Удобноста е секогаш на прво место!

Перничиња за украсување на просторијата, играјте со нив додека ги гледате годишните времиња, гушкајте се додека не можете повеќе…

Слика 45 – Рачно изработени сапуни со мирис на ликот.

Слика 46 – Сувенири од јагоди бебе.

Совршени да ги загреете стапалата со стил во најстудените денови.

Слика 47 – Чаши за чекање за бербата на јагоди.

Додека не пристигне времето, освежете се, складирајте предмети, претворете го во сеф, итн.

Слика 48 – Тркала за украсување на градината и/или балконот на станот.

Слика 49 – Миризлива свеќа од забава!

Ако намерата е да се разделат задоволствата меѓу децата и возрасните, ова е добра опција за татковците да уживаат со својот парфем кога се запалени!

Слика 50 – Засади и жнее искуства!

Веќе го препорачувамефиданки, но дали сте размислувале да го прикажете процесот на растење со давање семиња на гостите?

Сувенири од јагоди чекор по чекор

1. Како да направите кеса со јагоди чекор по чекор

Погледнете го ова видео на YouTube

2. Како да направите сувенир од јагоди со EVA

Погледнете го ова видео на YouTube

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.