Тапет за двокреветна спална соба: 60 ​​неверојатни идеи и фотографии

 Тапет за двокреветна спална соба: 60 ​​неверојатни идеи и фотографии

William Nelson

Содржина

Позадината е брза, практична и економична алтернатива за секој што сака да ја промени својата околина. Двојната спална соба често заслужува поголемо внимание бидејќи некои ѕидови добиваат монотон изглед со сликата бело . Но, пред да се спроведе проектот во пракса, неопходно е да се земат предвид некои особености.

Предноста е што на пазарот има огромен асортиман на модели и типови на тапети. Додадено на ова, тој секогаш се обновува, било преку: различни принтови, бои, текстури или завршетоци.

Сепак, пред да го купите, проверете како ќе се однесува со остатокот од декор. Ако собата има многу бои и текстури, се препорачува неутрална и трезна позадина. Што се однесува до двокреветна спална соба која има мебел и постелнина во основен стил, идеално е да се одлучите за светкави и модерни модели. Запомнете дека е можно да се направи композиција од различни текстури и бои, но внимавајте резултатот да излезе како што сакате и да не ги разочара вашите очекувања.

Исто така, помирувањето е неопходно. Избраната тапет треба да ја истакне личноста на парот за да ги задоволи и двајцата.

Како е со надградбата на вашата двојна спална соба? Погледнете ја нашата специјална галерија подолу, 60 модели на тапети со фотографии и совети. Инспирирајте се овде!

Слика 1 – Ако намерата е да внесете стил, изберетесо контрастни тонови, што го прави ѕидот повидлив

Слика 2 – Црно-бела позадина со шема за принт за оваа трезна двокреветна спална соба.

Слика 3 – За оние кои бараат чист стил, белиот модел со бисерна завршница е одлична опција

Слика 4 – Градиент помеѓу сино и бело во оваа позадина во двојната спална соба.

Слика 5 – Допир на шумата со оваа позадина со илустрација од дрвја и растенија.

Слика 6 – Поинаков изглед со тапет со шема на црно-бели, прави и криви линии.

Слика 7 – За оние кои бараат модерна и елегантна спална соба, оваа идеја може да ве инспирира

Слика 8 – Искористете ги предностите на визуелните трикови и бидете креативни при изборот на тапет: овде листовите носат движење до ѕидот на спалната соба.

Слика 9 – Донесете ја ботаничката атмосфера во спалната соба со тапет со илустрација на цвеќиња.

Слика 10 – Геометриските и колоритните дизајни се исто така одговорни за давање идентитет на декорацијата на собата.

Слика 11 – Опуштена и мазна позадина со сиви линии.

Слика 12 – Трезна тапет што одлично оди со секоја соба: сива позадина и илустрација со лебеди.

Исто така види: Boiserie: знајте што е тоа, како да го користите и 60 идеи за украсување

Слика13 – Оваа тапет е повеќе како облога.

Слика 14 – Отпечатокот што работи вертикално е идеален за чувството на повисоко десна нога

Слика 15 – Совршена за двокреветна спална соба со атмосфера на плажа: илустрација на кокосови дрвја.

Сива позадина

Слика 16 – Сивата позадина е одлична опција да не се преоптоварува околината

Слика 17 – Има многу опции за дизајни, формати и бои кои се прилагодуваат на двојна спална соба.

Слика 18 – Геометриски дизајн шема што се однесува на облога со плочки.

Слика 19 – Обоени лисја на тапет со кафеава позадина.

Слика 20 – Следејќи ја табелата со сиви бои, мекоста на бојата ја одржува просторијата чиста, менувајќи ги само дизајнерскиот стил и текстурата

Слика 21 – Цветна илустрација мазна на тапет со сива позадина.

Слика 22 – Моделот не е воопшто дискретен и е одлична опција за оние кои бараат модерни идеи за декорација

Слика 23 – За оние кои сакаат мазен ефект на ѕидот во двојната спална соба.

Слика 24 – Со добро дефинирана шема : овде шарата на листовите минува низ брановидни линии од подот до таванот.

Слика 25 – Двојна спална соба со тапет во цветен стилboho

Слика 26 – Донесете дрво во спалната соба без да морате да го користите материјалот.

Слика 27 – За соба со повеќе живот, обложувајте се на облогата со малку повеќе боја

Слика 28 – Мали дамки што личат на мермерен камен.

Слика 29 – Градиент на зајдисонце на тапет.

Слика 30 – Совршена позадина за луксузна спална соба, па дури и за средина со ориентален стил.

Слика 31 – Сива геометриска позадина за спална соба за пар

Слика 32 – Тапет со шеврон отпечаток оди многу добро за предлог за спална соба на млада и кул двојка

Слика 33 – Тридимензионалниот ефект ја прави просторијата да изгледа разиграно и оригинално

Слика 34 – Изберете ја мапата на вашиот омилен град за да бидете дел од вашиот соба.

Слика 35 – Листовите од палма во бело и сино дуо се изборот на шема за оваа позадина.

Слика 36 – Геометриски модел за класична декорација.

Слика 37 – Нежен и елегантен дизајн кој одговара на женскиот вкус.

Слика 38 – За парови кои бараат модерност и едноставност, можете да изберете тапет што се истакнува на сцената

Исто така види: Декорации на маса за забава, вечера, центар: 60+ фотографии

Слика 39 – Совршена комбинација со хартијаѕид во апстрактна текстура и темни бои, заедно со мебел со истиот тон

Слика 40 – Инспирирана од природата, зелената боја на тапетите носи освежување чувство и префинет допир до спалната соба

Слика 41 – Меки точки на оваа тапета која лесно се совпаѓа.

Слика 42 – Цветна шема за оние кои сакаат ретро стил.

Слика 43 –

Слика 44 – Птици на гранки на дрвја на мека хартија за крпа.

Слика 45 – Бели линии на кањонот на тапет со темно сина позадина.

Слика 46 – Тапет за елегантна двокреветна спална соба.

Слика 47 – Тапет со бела позадина и гранки во зима.

Слика 48 – Тапет со форми

Слика 49 – Релјефниот принт внесува елеганција и софистицираност во двојната спална соба

Слика 50 – Коридор до двојната спална соба со тапет дури и на таванот и на вратата.

Слика 51 – Допир на шумата за декорација на двокреветната спална соба.

Слика 52 – Лисја од палма висат на тапет со нежен тон на боја.

Слика 53 – Совршена за спалната соба со Јапонците стил: езерото и планината Фуџи во илустрација на тапетѕид.

и

Слика 54 – Тапет со црна позадина и обоени листови.

Слика 55 – Инспирирајте се од двокреветна спална соба со морнарски декор

Слика 56 – За декорирање на ѕидот, идејата беше да се нанесе само на половина од површината , задржувајќи го остатокот со тапациран панел

Слика 57 – Jardim dos flamingos: елегантна и шармантна опција за трезната двојна спална соба.

Слика 58 – За да имате најсовршена женска спална соба: розова по целиот ѕид.

Слика 59 – Како за уметничка соба? Во овој случај, тапетот ја претвора околината во уметничко дело.

Слика 60 – Комбинација на мали различни илустрации како шема на тапет.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.