Тиркизно сино: 60 идеи за украсување и фотографии со бојата

 Тиркизно сино: 60 идеи за украсување и фотографии со бојата

William Nelson

Ангажман и енергичен, тиркизното сино е поинаква опција за оние кои сакаат да додадат цртичка боја во затворен простор! Неговата нијанса е разновидна, се движи од најинтензивна до најсветла, со различни примени.

Оваа боја е позната и поради бараниот накит Тифани, со неговото познато тиркизно пакување кое може да се нарече боја со името на брендот. Разновидноста помеѓу зелената и сината нијанса може да се најде и под името водено зелена.

Предности на тиркизното сино во декорацијата

  • Потеклото на синото го прави Тиркизниот тон потсетува и на морето, кое пренесува мир и спокојство;
  • Се бори со стресот со елиминирање на уморот;
  • Ја прочистува околината, правејќи го просторот многу повесел.

Кога станува збор за украсување на околината, тиркизната боја може да преовладува или да се истакне во мали точки во декорот. Друга силна карактеристика е неговата флексибилност да ги задоволи женските, машките, децата и комерцијалниот простор. Има и неколку комбинации со други бои кои резултираат со смел и избалансиран предлог.

60 идеи за украсување околини со тиркизна сина боја

Оставете ја вашата креативност да тече и иновирајте некое катче со некои допири од оваа боја! Погледнете кои бои одговараат на тиркизното сино во декорацијата со проектите на околините подолу:

Слика 1 – Повремените предмети ја истакнуваат околината.

Во овадизајнот, тиркизно сините столчиња ја разбиваат трезвеноста на темните тонови за да го направат социјалното подрачје повесело и попривлечно!

Слика 2 – Комбинација на тиркизно сино и портокалово.

Оваа комбинација пренесува личност и смелост, затоа користете ја умерено. Топлите бои ја осветлуваат секоја средина, исто како што студените бои го освежуваат местото, идеално е да се балансира со неутрална доза на сиво и бело.

Слика 3 – Женска детска соба со тиркизно сино сликарство на ѕидот и светилка дека исто така има иста боја на основата.

Слика 4 – Голема бања со када со половина ѕид во тиркизно сина облога.

Слика 5 – Тиркизна сина облога во стил на гранилит за кујнскиот ѕид.

Слика 6 – Тиркизно сино килим за вечера на масата во дневната соба.

Слика 7 – Означете ја интегрираната средина со ѕид обоен во тиркизна сина боја.

Друг важен детал во овој проект е лажната врата во облик на стожер, која има дискретен дизајн што го сочинува ѕидот.

Слика 8 – Геометриско сликарство за совршено катче во куќата .

Слика 9 – Тиркизно сино сликарство на ѕидот на вратата и украсна рамка што оди со тонот на бојата.

Слика 10 – Соба со дрвен ѕид и половина сино обоен ѕидтиркизна.

Слика 11 – Тиркизна сина на вратата од кабинетите во бањата со гранилит.

Слика 12 – Однесете тиркизна боја во спалната соба со постелнината која ви помага да спиете и да се чувствувате смирени.

Слика 13 – Голема дрвена маса за шанк и столчиња во тиркизно сина боја.

Слика 14 – Погледнете како комбинацијата на светли бои може да го промени лицето и да ја направи околината многу понепочитувана.

Слика 15 – Декоративни рамки и сликање со нијанси на тиркизно сино во аголот на домашната канцеларија.

Слика 16 – Спална соба со тиркизно сино декор.

Столаријата доби сила во украсните проекти! Тргнете се од традиционалните земјени тонови и побарајте шарена Формика.

Слика 17 – Прекрасна комбинација на бел мермер со тиркизно сино во оваа модерна кујна.

Слика 18 – Гардероба со тиркизно сина стаклена врата за трпезаријата интегрирана во кујната.

Слика 19 – Оваа соба се одлучи за тиркизно сина за тапацир на софата: беше неверојатно!

Слика 20 – Соба со дрвен ѕид и тиркизно сина слика полна со украсни слики.

Слика 21 – Многу забавна средина со бонбони бои и мешавина од тиркизно сина на мебелот и сликање на таванот.

Слика 22 – Бања со сина витринатиркизна.

Слика 23 – Тиркизно сини карирани плочки за кујната.

Слика 24 – Мала и шармантна бања.

Слика 25 – Злато и тиркизно сино: комбинација која работи во декорацијата.

Слика 26 – Тиркизна сина дава живот на трезвено опкружување со сиви тонови.

Слика 27 – Нежна детска соба со тиркизно сина боја.

Слика 28 – Бела и неутрална кујна со горните врати на кабинетот со тиркизно сино стакло.

Слика 29 – Модерна и дискретна бања во нијанси на сива боја со дрвен кабинет и тиркизно сино мијалник.

Слика 30 – Моделот на плочка си поигрува со тренд на геометриска форма преку дизајн и бои.

Слика 31 – Гламурозна трпезарија со тапациран ѕид во тиркизно сино кадифе.

Слика 32 – Ѕид од дневната соба со геометриско сликарство со жолти, кафеави и тиркизно сини форми.

Слика 33 – Женска двокреветна спална соба со половина ѕид обоен во тиркизно сино на дното.

Слика 34 – Забавно мешање на бои и бојадисување на тиркизно сино кабинет.

Слика 35 – Бања за сирена со тиркизна сина облога.

Оваа бања добива поголема префинетост со користење на две софистицирани карактеристики како што седекорација: милиот тон на моментот и мермерна обвивка.

Слика 36 – Шарена дневна соба!

Исто така види: Чиста кујна: 60 ​​неверојатни модели и проекти

Слика 37 – Сина комбинација тиркизна и зелена.

Оваа комбинација внесува многу свежина во декорацијата, идеална за влажни подрачја кои се справуваат со вода.

Слика 38 – Истакнете влезот во вашата куќа.

Осликајте само дел од ѕидовите што формираат ниша. Ова е едноставен и ефтин начин за украсување на куќата, без да мора да се скрши или да се прави многу нечистотија.

Слика 39 – Столици со тиркизно сини тапацири меѓу декорација со нијанси на розова и дрво.

Слика 40 – Тиркизно синиот ѕид е едноставен начин да се примени бојата во декор.

Слика 41 – Облога од рибни бигор со нијанси на тиркизно сина боја на ѕидот од бањата со када.

Слика 42 – Дневна соба со софа и тиркизно сино сликарство.

Слика 43 – Двокреветна спална соба со тиркизна сина слика на половина ѕид.

Слика 44 – Планирана кујна со нијанси на тиркизно сино на мебелот.

Слика 45 – Сликање на ѕидот на дневната соба интегрирана во американската кујна со геометриски дизајни и тиркизна сина боја.

Слика 46 – Мешавина од темносина и тиркизна во декорацијата на бањата.

Слика 47 – Супер креативна женска домашна канцеларија со нијанси на розова итиркизно сино сликарство.

Слика 48 – Тиркизно синиот ѕид и троседот во ретро дневната соба.

Слика 49 – Геометриско сликарство од подот до таванот според истите обрасци. Неверојатно.

Слика 50 – Истакнете го секој детал од декорацијата преку боите.

Слика 51 – Дури и Шеврон ја добива композицијата во тиркизни тонови.

Слика 52 – Неутралното опкружување доби тиркизно сино килим до трпезариската маса.

Слика 53 – Прекрасен минималистички дизајн на кујна во L.

Слика 54 – Бања со када двојни и тиркизно сини влошки.

Исто така види: Како да го отстраните воздухот од славината: видете ги советите чекор-по-чекор

Слика 55 – Дневна соба со розова, сенф, розова слика и тиркизно сина слика на ѕидот.

Слика 56 – Компактна двокреветна спална соба со дрвени кабинети кои добија тиркизна сина боја.

Слика 57 – тиркизно сина боја на подот и ѕидот на собата.

Слика 58 – Половина ѕид насликан над кујнскиот мијалник со тиркизно сина боја.

Слика 59 – Ѕид од бања полн со тиркизно сини плочки.

Слика 60 – Сина плоча тиркизна на ѕидот од дневната соба, кој исто така изобилува со шарени украсни предмети!

Обложувајте се само на украсни предмети, правејќи го местото пософистицирано!

Споделете:

Гледајте го овавидео на YouTube

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.