Торта на Мини: модели, фотографии за украсување и упатства што треба да ги следите

 Торта на Мини: модели, фотографии за украсување и упатства што треба да ги следите

William Nelson

Без разлика дали е шлаг, фондан или лажна, тортата на Мини е посебна атракција на детските забави на кои тема е најпознатиот глушец во светот.

И токму поради таа причина не можевме да пропаднеме да се посвети ексклузивен пост само за темата. Во следните редови можете да видите неколку предлози и идеи за тортите на Мини, совети како да ги направите, како и убави и креативни инспирации за торти со темата. Доаѓате ли со нас?

Тортата на Мини: совети и што не смеете да пропуштите

Палета на бои

Тортата на Мини мора да ги следи референците на бои што веќе ги користи карактерот и тоа, веројатно , се користат и во декорацијата на забавата. Класичната и оригинална палета на Мини е црвена, црна, жолта и бела. Сепак, постојат некои варијации како што е розовата замена на црвената.

Внимавајте на палетата на бои, па колачот ќе остане верен на карактерот.

Детали кои ја прават разликата

Покрај боите што ги користи ликот, има и некои впечатливи детали кои го сочинуваат изгледот на малото глувче и кои може и треба да се користат за подобрување на тортата. Еден од нив е лакот што се користи заедно со малите уши. Дезенот со точки на фустанот на Мини може да се користи и за украсување на тортата. Сè уште можете да ги истражувате чевлите на ликот како опција за покривање на тортата.

Формати

Тортата на Мини дозволува серија форматиразлични, од квадратните и правоаголните со еден кат до кружните со два или три ката. Обликот на тортата е тесно поврзан со замрзнувањето и финишот, на пример, ако намерата е да се направи торта со фондан, идеално е да се обложите на двостепен формат за да го подобрите замрзнувањето, на ист начин како со колачи од типот гола торта или шпатула. Но, ако идејата е да користите оризова хартија, на пример, квадратната или правоаголната торта е најдобрата опција.

Постои и можност да се создаде торта со обликот на лицето на Мини, истакнувајќи ја тркалезната форма и малите уши .

Топ

Доколку се одлучите за торта со едноставен фрстинг и без многу детали, внимавајте на декорацијата на горниот дел. Овде можете да се обложувате на тотеми со ликот, бисквитни минијатури или чоколадни уши.

Видови на торта на Мини

Торта на Мини со шлаг

Тортата на Мини со Шантили е практична , евтина и едноставна опција. Можете да ги дефинирате боите на кремот, а исто така и обликот на капките. Некои млазници формираат цвеќиња, додека други носат капки, вие изберете го оној кој најдобро одговара на декорот на забавата. Во видеото подолу погледнете едноставен и убав начин за украсување на тортата на Мини со шлаг:

Погледнете го ова видео на YouTube

Мини торта со фондан

За оние кои сакаат торта повеќе елаборирана и со совршени детали, папкатаАмерика е одлична опција за прелив за колачи. Со него е можно да се создадат безброј дизајни и форми на тортата, изненадувајќи ги гостите. Во видеото подолу ќе научите како да користите фондан за украсување на тортата на Мини, погледнете:

Гледајте го ова видео на YouTube

Мини торта со оризова хартија

Оризовата хартија, како шлаг, е практична и евтина опција за тортата на Мини. Само изберете го принтот што најмногу ви се допаѓа и ставете го на тортата. За крај, користете шлаг од страните. Во видео туторијалот подолу ќе научите како да нанесете оризова хартија за украсување на тортата на Мини:

Гледајте го ова видео на YouTube

Red Minnie's Cake

Сега црвената торта Мини е за оние кои сакаат да ги задржат класичните бои на ликот, а исто така планираат забава со посветли и повесели бои. Исто како и розовата торта Мини, така и на црвената верзија може да се дадат бројни опции за завршна обработка. Следното видео покажува чекор по чекор што можете сами да го направите, погледнете го:

Гледајте го ова видео на YouTube

Minnie's Cake with Kit Kat

O Тортата Minnie with Kit Kat е верзија за оние кои сакаат чоколадо и сакаат состојката да ја има во сите делови од колачот. Во видеото подолу можете да научите како да декорирате торта Мини користејќи Kit Kat:

Гледајте го ова видео на YouTube

Minnie Fake Cake

Конечно, виеима можност за користење на лажна торта со карактери, односно има само украсна функција на масата. Главните материјали што се користат за изработка на овој вид колачи се ЕВА, картон и стиропор. Проверете го упатството подолу за тоа како да направите лажна торта Мини за вашата забава:

Гледајте го ова видео на YouTube

Проверете неколку инспирации за тортата за Мини сега. Има 60 креативни идеи кои ќе послужат како референца за вашата сопствена торта:

Слика 1 – Заоблена торта Мини со обликот на ликот. Нагласи за златниот тон што се користи заедно со розевата.

Слика 2 – Мини торта за забава стара една година. За декорација, колачиња во форма на ликот, како и цвеќиња и машнички.

Слика 3 – Тркалезна торта на Мини со три слоја бои.

Слика 4 – Како да користите сина боја за украсување на тортата на Мини?

Слика 5 – А едноставна торта Мини украсена со топови.

Слика 6 – Супер деликатна и романтична торта Мини во бели и розови тонови украсена со мини бисери и цвеќиња .

Слика 7 – Овде, шлагот го формира непогрешливото лице на ликот.

Слика 8 – Забавна торта Мини, целата украсена со врвови.

Слика 9 – Двостепена Мини торта со фондан.

Слика 10 – тортата на Мини совиножито тема. Ликот е присутен на врвот на тортата.

Слика 11 – Се сомневате помеѓу розова или црвена торта Мини? Користете ги двете бои!

Слика 12 – Многу поинаква гола торта инспирирана од Мини Маус.

Слика 13 – Цветовите се многу добредојдени кога ја украсуваме тортата на Мини.

Слика 14 – тортата на Мини со обликот на лицето на ликот и прелиена со шлаг .

Слика 15 – фондан и топ на овој друг модел на торта Мини.

Слика 16 – Мини торта за минималистите.

Слика 17 – Лижавчиња за врвот на тортата!

Слика 18 – Голата торта на Мини.

Слика 19 – Тортата на Мини со класична комбинација на бои на карактери: црвена, жолта и црна.

Слика 20 – Овој друг модел на торта е за оние кои сакаат чиста и мазна забава за украсување.

Слика 21 – Мини бебешка торта со четири нивоа!

Слика 22 – Што е со сатенска лента за украсување на тортата на Мини?

Слика 23 – Јагоди! Овошјето е бојата на ликот.

Слика 24 – Името и возраста на роденденската девојка беа ставени на оваа торта.

Слика 25 – торта на Мини со точкести принт, како во малиот фустан на Минилик.

Слика 26 – квадратна торта на Мини, црвена и со точки.

Слика 27 – Шарена фондан во фондан.

Слика 28 – Овде, лицето на ликот беше склопено со полнети бисквити.

Слика 29 – Наједноставната, најделикатната и најнежната торта Мини што некогаш сте ја виделе во животот!

Слика 30 – Мини торта украсена со розова шлаг.

Исто така види: Вертикална градина на палети: научете како да го направите тоа и видете 60 совршени фотографии

Слика 31 – Бисквит Мини за врвот на тортата.

Слика 32 – Совет: направете го ликот со EVA и „залепете“ го на тортата.

Слика 33 – Торта Мини Глувче со едноставен прелив од шлаг. Врвот се различните видови слатки врз тортата.

Слика 34 – Мини торта која се разликува од традиционалната. Нагласи за златните бонбони и егзотичните цвеќиња.

Слика 35 – Кој рече дека шлагот тортата не е убава? Погледнете ја оваа во форма на Мини.

Слика 36 – Мини торта шпатулирана во бела и розова боја. Тотенот на ликот го украсува горниот дел.

Слика 37 – Мини торта со шлаг. На врвот, непогрешливиот лак и малите уши.

Слика 38 – Тука, Мини се појавува речиси целосно.

Слика 39 – торта на Мини украсена со обоени прскалки. За да се карактеризира темата,мали уши и лак на врвот.

Слика 40 – Во овој друг модел, клунот од шлагот го прави дизајнот на лицето на Мини.

Слика 41 – Мини торта во розова и јоргована.

Слика 42 – Темна верзија на традиционалната торта на Мини .

Слика 43 – Мали златни уши и розов лак со точки.

Слика 44 – Тркалезна торта Мини украсена со црвен шлаг. Едноставно и убаво!

Слика 45 – За оние кои имаат поуметнички дух, можете да се обидете да репродуцирате ваква торта.

Слика 46 – Мини торта со слатко од бело чоколадо и макарони, дали ви се допадна?

Слика 47 – И погледнете ја оваа друга инспирација овде: тортата на Мини е украсена внатре и надвор.

Слика 48 – Кој може да одолее на торта покриена со чоколадо?

Слика 49 – тортата на Мини во класични бои.

Слика 50 – А што мислите за Тортата на Мини целосно бела?

Слика 51 – Оваа торта е во темата за Мини благодарение на малите златни уши одозгора.

Слика 52 – Возраста на роденденската девојка беше буквално претставена во оваа торта Мини.

Слика 53 – Надвор од елегантна и ја рафинираа оваа гола торта на Мини.

Слика 54 – Мини торта со фондан: едноставна и лесна за правењенаправи.

Слика 55 – торта на Мини украсена со меринг и бел слез.

Слика 56 – Тренд на моментот: Мини торта со Кит Кат.

Слика 57 – Мини торта кружна и шпатула. За декорација, тотем и шарени бонбони.

Слика 58 – Црна торта Мини украсена со цвеќиња.

Исто така види: Велигденски занаети: 60 креативни идеи со чекор по чекор

Слика 59 – Црвената боја на ликот се појавува на оваа торта во цвеќињата, шлагот и слатките.

Слика 60 – тортата на Мини инспирирана во Native американски обичаи. Забележете го ликот на ликот направен со ловец на соништа.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.